@tapczan to akurat prawda. Niemniej szkoda, bo jako rezerwowy mógłby wnosić dużo wchodząc nawet na 15-20 minut. Kondycja z wiekiem jest gorsza ale technika wcale nie ucierpiała
04.08.2021 18:19
Niklas powinien dostać prawdziwą szansę pod okiem Juliana. Panowie się znają i z tej współpracy może wyjść jeszcze wiele dobrego, bo nasz stoper potrafił pokazać w przeszłości na ile go stać kiedy jest w formie
04.08.2021 16:35
Teraz tylko Leon i trzon drużyny zostaje na lata
04.08.2021 16:33
Za wcześnie odszedł z Bayernu. Byłby świetnym uzupełnieniem co pokazywał we Florencji kiedy był zdrowy
04.08.2021 16:31
Wszystkiego dobrego i wielu trofeów
03.08.2021 22:56
Dobry i racjonalny ekonomicznie byłby to ruch
03.08.2021 22:54
O umowę Leona jestem spokojny. Pieniądze to nie wszystko
03.08.2021 16:33
Cyrk się skończy jak duża grupa osób przestanie bać się szczepień i ulegac antynaukowej propagandzie szurów
03.08.2021 16:30
Wolałbym go zobaczyć w Bundeslidze
03.08.2021 16:29
Chciałbym, żeby godnie reprezentowali naszą ligę w CL i stali się dla nas godnym rywalem. BL potrzebuje rywalizacji topowych klubów
28.07.2021 13:12
Oby udało się sprzedać piłkarzy bez przyszłości, bez tego będzie ciężko o transfery
28.07.2021 13:10
Widać zaangażowanie i chęć pracy dla klubu, to chyba największa wada Hansiego, że Bayern nigdy nie był dla niego wyborem nr 1
28.07.2021 13:08
Wydaje się człowiekiem który rozumie filozofię Bayernu, oby za tym poszły sukcesy. Jeden duży transfer już dostał więc tez trudno mieć o tym ze nikogo pod niego nie sprowadzono. Potrzeba tylko drobnych korekt składu
16.07.2021 06:27
Oby wrócił do formy pod skrzydłami Juliana
15.07.2021 21:00
Thomas zazwyczaj jest niedoceniany, zasłużył na klasę światową
15.07.2021 20:59
Nic dziwnego, ostatni sezon był gorszy niż poprzedni
15.07.2021 20:57
Wierzę, że w przyszłości dużo da zarówno reprezentacji jak i Bayernowi
15.07.2021 20:57
Podoba mi się, nie lubię sztucznej hierarchii
15.07.2021 20:56
Brakuje dzisiaj takiego zawodnika, on potrafił jedną akcją sam wygrać mecz. Wielka kariera i trudno będzie o takiego zawodnika w przyszłości.
15.07.2021 20:56
Julian był nie tylko trenerem ale i kibicem Bayeru, kto jak nie kibic zrozumie naszą dyscyplinę budżetową? To element który spośród wielkich klubów nas wyróżnia
14.07.2021 08:55
Wolę urazy teraz niż w kluczowym momencie sezonu
14.07.2021 06:34
Dobrze widzieć Svena, zawsze był rzetelnym zawodnikiem który wykonywał swoje żądani bez narzekania. Szkoda meczu z realem ale poza nim nie można mu wiele zarzucić
13.07.2021 04:58
Kimmich i Leon to nasza przyszłość, wielu w nich wątpiło a to nasze mocne filary
13.07.2021 04:57
Julian poukłada obronę i Manu wróci na należne mu miejsce w rankingu jako gracz klasy światowej
13.07.2021 04:56
Marzenie...
22.06.2021 22:31
Liczę ze Nationalelf uniknie meczu z Anglikami (chociaż raczej sobie z nimi dadzą radę), lepiej kogoś słabszego trafień na start fazy pucharowej. Ale to już dalsze plany. Trzeba wygrać grupę i myśle ze przy średniej dyspozycji Francji to wciąż realne
22.06.2021 06:06
Pavard jeszcze odzyska formę. Nie mówiłbym jednak o genialnej grze jakiegokolwiek zawodnika Francji przeciwko Niemcom. Zagrali przeciętny mecz i mieli masę farta.
22.06.2021 06:04
Oby chłopcy zapewnili mu szansę na grę w kolejnych spotkaniach. Węgry nie powinny być bardzo trudnym rywalem, może przy korzystnym wyniku i Musiala dostanie szansę?
22.06.2021 06:00
W zwariowanym świecie cen z kosmosu, kiedy jako jedni z nielicznych prowadzimy dobrą i racjonalną politykę transferową, rozwój wlanej akademii jest na wagę złota
22.06.2021 05:59
Jedyne pocieszenie po kontuzji Thomasa. Oby udało się wyjść z 1 miejsca i 1/8 była nie tak trudnym pojedynkiem. Ważne żeby Thomas wrócił na kluczowym mecze. Powrót Leona tez nie będzie bez znaczeni
22.06.2021 05:57
Zaimponował mi. Bayern powinien być zawsze na pierwszym miejscu
22.06.2021 05:55
Niemcy to nie Polska, chłopaki dadzą radę. Z meczu z Francją nie byli gorsi, zabrakło szczęścia (a obie drużyny zawodziły). W tej chwili Włosi wydają się najlepszym zespołem. Myśle ze Nationalelf jest faworytem w dwóch kolejnych spotkaniach. Spodziewam się minimum 4 punktów
18.06.2021 19:44
Potrzeba zmian, jeśli dzięki temu znacznemu tracić mniej bramek i będzie mniej kontuzji to może być to strzał w dziesiątkę
17.06.2021 05:35
Oby to była kadra na lata
17.06.2021 05:34
Oby wrócił, potrzeba 3 punktów
17.06.2021 05:34
A pomyśleć, że wielu na tej stronie dziwi się ze wśród kibiców Bayernu jest wielu fanów niemieckiej reprezentacji, skoro nawet były reprezentant Francji z nią sympatyzuje (bardziej niż z własną drużyną).
13.06.2021 04:35
I do tego on i Thomas nie powiedzieli ostatniego słowa
08.06.2021 11:48
Przy braku przyjścia Halanda, taki transfer jest niemożliwy.
01.06.2021 01:46
@Reeken89 czasy darmowych zawodnika minęły? A transfer Leona czy Josha za pół darmo?
26.05.2021 14:47
Jeśli zmieni się tendencja medialności złotej piłki i dawania jej tylko napastnikom to Josh będzie tym który jà dostanie. To geniusz, który poprowadzi Bayern do wielu zwycięstw
26.05.2021 07:51
Liga mistrzów wymaga szczęścia, nam go zabrakło
Edytowano : 2021-05-26 07:49:05
Akurat Manu wiele sobie do zarzucenia nie ma
26.05.2021 07:48
Przynajmniej jakaś dobra wiadomość przed euro, drużyna będzie za rok walczyć o 5 gwiazdkę
26.05.2021 07:47
Faktycznie wejście tych zaszczepionych/ ozdrowieńców byłoby słuszne
26.05.2021 07:45
@tapczan jak zwykle w punkt. Dobrze ze „starymi” tworzyć taką piękną grupkę której ci mówią nie zrozumieją. Ten sezon polazł jak dobry zarząd mamy
Edytowano : 2021-05-26 07:44:07
A porażek dało się uniknąć i zapewne brak kontuzji Lewandowskiego albo zarażenia Serga dałby nam półfinał CL.
26.05.2021 07:43
Nie wiem co miałby wnieść ten transfer poza obciążenie budżetu i zablokowaniem innych ruchów
26.05.2021 07:42
Myślę, że każdy z klubów z top 10 Europy chciałby mieć taki zarząd jak my. Jesteśmy najbardziej utytułowanym klubem XXI stulecia, a wyniki finansowe nie tylko powoduja brak długów ale i częste nadwyżki budżetowe. Ale rozumiem ze większość ma podejście do ekonomii jak pewien Polak rząd i uważa, że zbilansowanej finansów powinno ustalić populistycznemu wydawaniu pożyczonych pieniędzy
Edytowano : 2021-05-26 07:40:11
Niestety to pokłosie „nowych” kibiców którzy z wiadomych przyczyn zasilili w ostatnich latach nasz klub. Oni filozofii Bayernu nie zrozumieją bo są tutaj przypadkiem i tylko chwilowo.
Edytowano : 2021-05-26 07:41:14
*Polski rząd
** ustąpić
Wybaczenie korektę słownika :)
26.05.2021 07:39
Pamietam ilu było tutaj fanów horrendalnie drogich Jovicia czy Hazarda :P
25.05.2021 14:28
Jestem w dość dogodnej sytuacji bo Hansi trenuje nadal zespół któremu z całego serca kibicuje :)
25.05.2021 14:25
Ten sezon dla Polaka nie był przełomowy, już zeszły pokazał, że potrafi się mimo wieku rozwinąć, nawet bez rekordu byłby to jego złoty czas w naszym klubie, istotniejsze z jego punktu widzenia jest to że w sposób skuteczny kontynuuje pogoń za ogólnym rekordem bramkowym, jeśli utrzyma formę z dwóch ostatnich sezonów to może być to ciekawa rywalizacja.
22.05.2021 17:56
Ofensywa odzyskała Dawny blask, szkoda ze przez defensywę tych tytułów było mniej. To tez nauczka dla tych którzy są zwolennikami kolosalnych transferów, jak widać nie powodują one sukcesu danej formacji. Mam mieszane uczucia względem tego sezonu, z jednej strony to mistrzostwo jest najważniejsze ale mam wrażenie ze nie wykorzystaliśmy całego potencjału i wynik jest poniżej oczekiwań. Są pewne rzeczy które trzeba po Hansim poprawić i Julian wydaje się idealnym który odbuduje sile obrony. Niezależnie od tego danke chłopaki!
22.05.2021 17:50
Szkoda ze nie pobiliśmy rekordu strzelonych bramek w sezonie, ro byłoby piękne pożegnanie Hansiego!
22.05.2021 17:38
Cieszy, że zawodnik który miewał u nas słabsze okresy (o czym każdy po świetnych dwóch sezonach zapomina) i nie strzelał w ważnych meczach, potrafił irytować kibiców plotkami transferami i brakiem identyfikacji, odzyskał nie tylko formę ale i zaczął być człowiekiem który mówi o Bayernie jako swoim klubie i nie marzy o śmiesznych drużynach z Hiszpanii. Gratulacje! oby jego bramki dały nam kolejne tytuły z tymi europejskimi na czele! Rozwój w takim wieku to coś co należy niewątpliwie docenić. Teraz czas na pogoń za klasyfikacja generalna wszystkich bramek, dogonienie Gerda w ogólnej liczbie bramek dałoby mu miejsce między największymi legendami.
Edytowano : 2021-05-22 17:37:37
Polak ostatnimi wypowiedziami, docenieniem naszych legend i klubu sprawił że nawet u takich sceptyków jak ja zyskał dozę sympatii :)
22.05.2021 17:36
Zarząd Bayernu nie puściłby za darmo Flicka gdyby miał iść gdzieś indziej niż do DFB. Wzmacnianie rywala za darmo to byłby błąd.
19.05.2021 16:54
Szkoda że trener odkrywa to co większość kibiców wiedziało już dość dawno, oby nie było za późno
19.05.2021 16:52
A ja jako kibic reprezentacji Niemiec liczę, że to będzie drużyna, która pozytywnie zaskoczy
19.05.2021 16:52
Wspaniały i skromny zawodnik. Nigdy nie stawiał się ponad zespołem
15.05.2021 01:43
Lipsk jeszcze nas zaskoczy. Myślę, że jeśli ktokolwiek zdetronizuje Bayern to będzie to RB
11.05.2021 16:48
Tam jest jego miejsce, wraca do drużyny, którą przez lata budował. Jeśli nie Bayern to tylko DFB inaczej byśmy go nie puścili.
11.05.2021 16:47
Znowu mamy trenera głodnego sukcesów, do tego świetnego w defensywie. Może się to okazać strzałem w dziesiątkę. Do tego Julian potrafi rozwijać talenty.
Edytowano : 2021-05-11 16:46:26
No i jest kibicem FCB :)
11.05.2021 16:46
Szkoda że jego kariera nie idzie tak jak się zapowiadało. Niemniej życzę mu jak najlepiej bo dał nam w przeszłości kilka radosnych chwil i cennych punktów
11.05.2021 16:45
Oby to był początek wielkiej kariery :)
11.05.2021 16:44
Niemcy to Niemcy i wierzę, że ta drużyna może osiągnąć dużo. Wyjście z grupy jest realne, Portugalia to jednak drużyna półkę niżej. Obym się nie pomylił :)
11.05.2021 14:54
W takim razie pozostaje mu życzyć tylko zwycięstwa :)
11.05.2021 14:50
Dobrze jeśli Julian zachowa swojego pomocnika z tamtych czasów ale zostawi też część sztabu Hansiego, to byłby idealny balans.
10.05.2021 11:03
Jest więcej niż potrzebny na Euro... Będą nerwy, środek pola bez niego będzie miał wyrwę.
10.05.2021 11:02
Będzie go brakować, nie grał już wielkiej piłki ale był symbolem tego najwspanialszego Bayernu, który dał wyczekany tryplet w 2013 roku, a nawet teraz potrafił dać nam Superpuchar Europy (co zresztą udało mu się również za Pepa). Trudno ciepło nie wspominać Hiszpana, środek obrony z Bastim jaki tworzyli był jednym z kluczy do tamtych sukcesów.
10.05.2021 11:01
piękny, tradycyjny wzorek, nawiązujący do regionu. Może kibice za granicą, wraz ze wzrostem zainteresowania naszym klubem, nie zrobią z niego pozbawionego niemieckiej i bawarskiej tradycji znaku towarowego. Oby te koszulki zachęciły do lepszego poznania miejsca skąd pochodzi klub
01.05.2021 16:13
Dużym błędem było tez pomijanie Lucasa, który dawał dużą stabilizację w środku pola.
25.04.2021 12:52
Brak rotacji to duży grzech Flicka. Choupo zaczął grać dopiero w momencie kontuzji Lewandowskiego. To samo z Rocą, który mógł odciążyć Leona i Josha. Trzeba było czasem zaryzykować i pozwoliłoby to odciążyć zespół. Dużo zawdzięczamy Hansiemu ale nawet on popełniał błędy.
Edytowano : 2021-04-25 12:52:14
Niemniej to prawda. Potrzebujemy 18 solidnych graczy ale nie można oczekiwać cudów, w pandemii trudno było o inne transfery.
25.04.2021 12:49
Upadek super logi na lata wypchnie Barcelony i inne reale ze ścisłego topu. Reperkusje finansowe swoich durnych działań będą odczuwać przez wiele sezonów. Jestem dumny, że nasz klub nie ulega presji i woli mieć węższą kadrę niż ogromne długi.
25.04.2021 12:47
Transfer w stylu Bayernu. To byłoby dobre i tanie wzmocnienie. Liczę, że tak uzupełnimy skład.
25.04.2021 12:44
Zrobił więcej niż od niego oczekiwaliśmy. Spodziewałem się takiego ruchu zarządu
22.04.2021 11:55
Analizując to czysto pragmatycznie Bayern nie potrzebuje super ligi dzięki mądremu zarządzaniu. Gdybyśmy spełniali zachcianki transferowe kibiców to byłaby ona ratunkiem przed długami. My na tym zyskujemy, niezależnie czy ona wystartuje to i tak kliniki pokroju realu i Barcelony będą odstawać od nas finansami. To szansa na dalsze budowanie przewagi sportowej. Zespół jest solny, jeśli dojdzie ławka to szybko wrócimy na szczyt.
21.04.2021 10:00
Ech gdyby Hansi miał go na ławce to wynik dwumeczu z Psg byłby inny...
Edytowano : 2021-04-21 09:58:18
@tapczan ta jego kwarantanna trwała przez najważniejszy mecz sezonu :/
21.04.2021 09:57
Panowie spotkają się znowu- w reprezentacji. Mnie jako kibica Nationalelf to pociesza ale Bayern musi zastąpić go godnie.
21.04.2021 09:24
Super liga byłaby ciekawą opcją jako rozgrywana w ramach przygotowań do sezonu albo rozgrywki odbywające się zamiast części rozgrywek reprezentacyjnych (liga narodów, puchar konfederacji, mecze towarzyskie + ewentualnie mistrzostwa Europy zastępowałby eliminacje do Mistrzostw Świata). Jednak jeśli mają ode wyprzeć ligę mistrzów i rozgrywki ligowe to tradycyjne kluby powinny powiedzieć nie.
Edytowano : 2021-04-21 09:22:32
Niemniej nie oszukujmy się- sport to biznes i nie uciekniemy przed tym.
Edytowano : 2021-04-21 09:23:30
I tez nie widzę w tym nic złego i w przeciwieństwie do wielu „prawdziwych kibiców” ogromnej szanuje Hoffenheim i Lipsk.
21.04.2021 09:21
To ten „skompromitowany” zarząd, który docenia dama Europa, a nie mogą docenić go polscy kibice
21.04.2021 03:02
Chyba tylko mnie nie burzy ten pomysł super ligi. Po pierwsze Bayern i tak nie weźmie udziału w tych rozgrywkach bo szanujemy tradycje, po drugie mamy wolny rynek i niech rozgrywki ze sobą konkurują. Po trzecie uważam ze by jako idący ścieżką zgodną z kibicami na tym zyskamy, a realem inne Barcelony na tym stracą
21.04.2021 03:01
Egoistyczna wypowiedź..
21.04.2021 02:54
@predator Hayek jest traktowany zarówno pod kątem ekonomicznej analizy prawa jak i samej ekonomii jako autorytet. Jego ślisko to obowiązkowe lektury na kierunkach prawniczych i ekonomicznych nie tylko w Polsce ale i w Niemczech.
Edytowano : 2021-04-21 02:54:20
Książki *
21.04.2021 02:51
@Arkady142 śmiechy śmiechami ale Choupo ostatnimi występami wywalczył sobie chyba pewny kontrakt na kolejny sezon. Bramka w każdym meczu CL + tym z Bayerem to nie byle co. Jako zmiennik się sprawdził, szkoda ze przez koronawirusa Serga straciliśmy jakiekolwiek możliwości manewrowania składem.
Edytowano : 2021-04-21 02:49:23
Bo to jak wyglądał Kamerunczyk pod koniec ciężkich spotkań pokazywało ze potrzebna była zmiana
21.04.2021 02:48
Bawią mnie obrońcy (świetnego skądinąd Flicka) którzy wyzywali każdego, kto 1,5 roku temu chciał go na stałe. Kiedyś sobie poszukam kto konkretnie pisał o „fetyszach asystentów”
18.04.2021 10:11
Pytanie czy zarząd będzie przekonywał, czy zwyczajnie odmówi przyjęcia dymisji :P
18.04.2021 08:21
Sytuacja jest skomplikowana ale piłeczka jest po stronie zarządu. Co prawda to nie byle zawodnik ale trener, jednak wciąż obowiązuje go kontrakt tak jak każdego, klub musi wyrazić zgodę na dymisję. Pytanie tylko jak sytuacja wygląda naprawdę, współpraca pełna napięć może spowodować odwrotny efekt niż zamierzony. Moim zdaniem winne są poniekąd obie strony. Hasan rzecz jasna irytuje każdego, jednak i trener ma swoje wady. COVID spowodował duże straty finansowe, zarząd FCB to nie rząd PiS żeby się zadłużać i jasne jest, że trzeba ograniczyć ruchy na rynku transferowym, nawet kosztem jakości składu. Cou i Perisic byli wypożyczeni i stąd trudno było ich małym kosztem zastąpić, do tego doszedł koniec kontraktu Thiago, mimo wszystko dokonaliśmy kilku dobrych wzmocnień. Obecne osłabienia to wypadkowa zbyt słabej kadry i kontuzji/ żarażeń. Sam uważam brak piłkarza takiego jak Werner u nas za wielki błąd, można było też sprowadzić za darmo Goetze wciąż jednak zespół jest mocny i gdyby nie absencje to byśmy grali w półfinale CL. Po obu stronach powinno być więcej wyrozumiałości. Hansi nie tylko nie akceptował decyzji transferowych ale najwidoczniej pragnął pójść do reprezentacji i wykorzystuje pretekst. Jestem daleki od wybielania żadnej ze stron.
Edytowano : 2021-04-18 08:23:24
I błagam Was, nie siejcie aż takiego defetyzmu. Jestem daleki od satysfakcji w tej sytuacji ale wątpię aby wpłynęła ona na kontrakty Leona i Josha. Bayern to wciąż Bayern, wzmocnimy się, uzupełnimy luki i wrócimy silniejsi.
18.04.2021 08:17
Niestety teraz nie widzę szans na współpracę, Hansi widać chce iść do DFB, taka szansa zdarza się raz w życiu. Nawet gdyby w klubie układało się lepiej to myślę, że mógłby chcieć wrócić do miejsca gdzie pracował przez wiele lat
17.04.2021 18:38
@Marienplatz a tu pełna zgoda. Mogliśmy mieć skald przynajmniej tak mocny jak rok temu.
17.04.2021 18:34
Hansi ma racje krytykując Hasana ale wciąż nie rozumiem go dlaczego nie jest wstanie pojąć polityki transferowej w dobie pandemii...
17.04.2021 18:31
Zdobył wszystko, teraz czas na medale dla reprezentacji. Mi jest łatwiej niż większości polskich kibiców Bayernu bo wciąż będzie trenował mój zespół.
17.04.2021 18:30
Teraz może wracać powoli do składu, nie będzie wymagany pośpiech. Nie będzie też presji i obciążenia terminarzem. Będzie mógł wrócić do pełni sprawności bez presji pucharów. Oby przyszły rok okazał się lepszy
14.04.2021 05:21
Bayern zafundował mi bezsenną noc, nawet nie mam siły zasnąć
Edytowano : 2021-04-14 05:13:06
Niemniej jesteśmy dumny i z chłopaków i trenera!
14.04.2021 05:12
Wyklinanie na transfery nie zmieni tego, że swtym trudnym sezonie COVIDowym udało nam się zbilansować budżet mimo kilku wzmocnień, uniknęliśmy długu. Niestety kontuzje zabrały nam pole manewru, przydałaby się szersza ławka ale wciąż to kwestia również pecha
14.04.2021 05:11
Strzały Leona byłyby groźniejsze niż te Alaby...
14.04.2021 05:09
Wole szejkówz city czy Psg niż Real. Ci pierwsi przynajmniej zawdzięczają największe sukcesy pieniądzom czy umiejętnościom, a nie sędziom i fartowi. Jednak liczę ze BVB da mimo wszystko radę, choć to trudne
14.04.2021 03:07
Lucas odzyskał blask, Thomas zbyt nisko oceniony, a Josh za wysoko. Oceny Psg zupełnie przeszacowane
14.04.2021 03:06
Real to wydmuszka, grają nierówno i bez masy szczęścia/ błędów arbitra mieliby 3 puchary Europy mniej. Trzymam kciuki za BVB a jeśli odpadną to za City.
14.04.2021 03:05
Osoby które nieironicznie mówią o zwolnieniu Hansiego, powinny zmniejszyć ilość Paulanera w diecie. Odpadamy po remisie i dobrej grze, przy licznych urazach. Trener zrobił co mógł, oby klub mu pomógł uzupełniając newralgiczne pozycje.
Edytowano : 2021-04-14 03:03:38
Ech boli dalej ze istnieje zasada bramek na wyjeździe, kompletnie nielogiczna. Zawsze byłem jej krytykiem, a teraz kiedy odczuwam to jeszcze bardziej
14.04.2021 03:01
Nie zabrakło tylko napastnika ale i skrzydłowych. Coman walczył jak mógł ale nie było zmiennika Sane, który nie doszedł do formy. Nawet Gnabry Byłby super rozwiązaniem nie mówiąc o tym jak śmiesznego Mbape przykrył by kunszt Robbery
13.04.2021 23:05
@tapczan masz rację, niestety ta zmiana to był pokaz słabości naszej ławki. Boli ze przeszedł ten żałosny klub i ze odpadliśmy o włos
13.04.2021 23:03
@RedMistrzuPL no jeśli jesteś sezonowcem to tak, wygraliśmy przez przerwę (chociaż miał ją każdy), jednak w 2013 żadnej przerwy nie pamietam i tez wygraliśmy ale patrząc po tym kknentarzu, wtedy nawet nie wiedziałeś co to Bayern
13.04.2021 23:01
@Beckenbauer90 real w XXI stuleciu, nigdy nie będzie dorastał do pięt Bayernowi czy Barcelonie, nie pisz takich herezji
@tapczan to akurat prawda. Niemniej szkoda, bo jako rezerwowy mógłby wnosić dużo wchodząc nawet na 15-20 minut. Kondycja z wiekiem jest gorsza ale technika wcale nie ucierpiała
04.08.2021 18:19
Niklas powinien dostać prawdziwą szansę pod okiem Juliana. Panowie się znają i z tej współpracy może wyjść jeszcze wiele dobrego, bo nasz stoper potrafił pokazać w przeszłości na ile go stać kiedy jest w formie
04.08.2021 16:35
Teraz tylko Leon i trzon drużyny zostaje na lata
04.08.2021 16:33
Za wcześnie odszedł z Bayernu. Byłby świetnym uzupełnieniem co pokazywał we Florencji kiedy był zdrowy
04.08.2021 16:31
Wszystkiego dobrego i wielu trofeów
03.08.2021 22:56
Dobry i racjonalny ekonomicznie byłby to ruch
03.08.2021 22:54
O umowę Leona jestem spokojny. Pieniądze to nie wszystko
03.08.2021 16:33
Cyrk się skończy jak duża grupa osób przestanie bać się szczepień i ulegac antynaukowej propagandzie szurów
03.08.2021 16:30
Wolałbym go zobaczyć w Bundeslidze
03.08.2021 16:29
Chciałbym, żeby godnie reprezentowali naszą ligę w CL i stali się dla nas godnym rywalem. BL potrzebuje rywalizacji topowych klubów
28.07.2021 13:12
Oby udało się sprzedać piłkarzy bez przyszłości, bez tego będzie ciężko o transfery
28.07.2021 13:10
Widać zaangażowanie i chęć pracy dla klubu, to chyba największa wada Hansiego, że Bayern nigdy nie był dla niego wyborem nr 1
28.07.2021 13:08
Wydaje się człowiekiem który rozumie filozofię Bayernu, oby za tym poszły sukcesy. Jeden duży transfer już dostał więc tez trudno mieć o tym ze nikogo pod niego nie sprowadzono. Potrzeba tylko drobnych korekt składu
16.07.2021 06:27
Oby wrócił do formy pod skrzydłami Juliana
15.07.2021 21:00
Thomas zazwyczaj jest niedoceniany, zasłużył na klasę światową
15.07.2021 20:59
Nic dziwnego, ostatni sezon był gorszy niż poprzedni
15.07.2021 20:57
Wierzę, że w przyszłości dużo da zarówno reprezentacji jak i Bayernowi
15.07.2021 20:57
Podoba mi się, nie lubię sztucznej hierarchii
15.07.2021 20:56
Brakuje dzisiaj takiego zawodnika, on potrafił jedną akcją sam wygrać mecz. Wielka kariera i trudno będzie o takiego zawodnika w przyszłości.
15.07.2021 20:56
Julian był nie tylko trenerem ale i kibicem Bayeru, kto jak nie kibic zrozumie naszą dyscyplinę budżetową? To element który spośród wielkich klubów nas wyróżnia
14.07.2021 08:55
Wolę urazy teraz niż w kluczowym momencie sezonu
14.07.2021 06:34
Dobrze widzieć Svena, zawsze był rzetelnym zawodnikiem który wykonywał swoje żądani bez narzekania. Szkoda meczu z realem ale poza nim nie można mu wiele zarzucić
13.07.2021 04:58
Kimmich i Leon to nasza przyszłość, wielu w nich wątpiło a to nasze mocne filary
13.07.2021 04:57
Julian poukłada obronę i Manu wróci na należne mu miejsce w rankingu jako gracz klasy światowej
13.07.2021 04:56
Marzenie...
22.06.2021 22:31
Liczę ze Nationalelf uniknie meczu z Anglikami (chociaż raczej sobie z nimi dadzą radę), lepiej kogoś słabszego trafień na start fazy pucharowej. Ale to już dalsze plany. Trzeba wygrać grupę i myśle ze przy średniej dyspozycji Francji to wciąż realne
22.06.2021 06:06
Pavard jeszcze odzyska formę. Nie mówiłbym jednak o genialnej grze jakiegokolwiek zawodnika Francji przeciwko Niemcom. Zagrali przeciętny mecz i mieli masę farta.
22.06.2021 06:04
Oby chłopcy zapewnili mu szansę na grę w kolejnych spotkaniach. Węgry nie powinny być bardzo trudnym rywalem, może przy korzystnym wyniku i Musiala dostanie szansę?
22.06.2021 06:00
W zwariowanym świecie cen z kosmosu, kiedy jako jedni z nielicznych prowadzimy dobrą i racjonalną politykę transferową, rozwój wlanej akademii jest na wagę złota
22.06.2021 05:59
Jedyne pocieszenie po kontuzji Thomasa. Oby udało się wyjść z 1 miejsca i 1/8 była nie tak trudnym pojedynkiem. Ważne żeby Thomas wrócił na kluczowym mecze. Powrót Leona tez nie będzie bez znaczeni
22.06.2021 05:57
Zaimponował mi. Bayern powinien być zawsze na pierwszym miejscu
22.06.2021 05:55
Niemcy to nie Polska, chłopaki dadzą radę. Z meczu z Francją nie byli gorsi, zabrakło szczęścia (a obie drużyny zawodziły). W tej chwili Włosi wydają się najlepszym zespołem. Myśle ze Nationalelf jest faworytem w dwóch kolejnych spotkaniach. Spodziewam się minimum 4 punktów
18.06.2021 19:44
Potrzeba zmian, jeśli dzięki temu znacznemu tracić mniej bramek i będzie mniej kontuzji to może być to strzał w dziesiątkę
17.06.2021 05:35
Oby to była kadra na lata
17.06.2021 05:34
Oby wrócił, potrzeba 3 punktów
17.06.2021 05:34
A pomyśleć, że wielu na tej stronie dziwi się ze wśród kibiców Bayernu jest wielu fanów niemieckiej reprezentacji, skoro nawet były reprezentant Francji z nią sympatyzuje (bardziej niż z własną drużyną).
13.06.2021 04:35
I do tego on i Thomas nie powiedzieli ostatniego słowa
08.06.2021 11:48
Przy braku przyjścia Halanda, taki transfer jest niemożliwy.
01.06.2021 01:46
@Reeken89 czasy darmowych zawodnika minęły? A transfer Leona czy Josha za pół darmo?
26.05.2021 14:47
Jeśli zmieni się tendencja medialności złotej piłki i dawania jej tylko napastnikom to Josh będzie tym który jà dostanie. To geniusz, który poprowadzi Bayern do wielu zwycięstw
26.05.2021 07:51
Liga mistrzów wymaga szczęścia, nam go zabrakło
Edytowano : 2021-05-26 07:49:05
Akurat Manu wiele sobie do zarzucenia nie ma
26.05.2021 07:48
Przynajmniej jakaś dobra wiadomość przed euro, drużyna będzie za rok walczyć o 5 gwiazdkę
26.05.2021 07:47
Faktycznie wejście tych zaszczepionych/ ozdrowieńców byłoby słuszne
26.05.2021 07:45
@tapczan jak zwykle w punkt. Dobrze ze „starymi” tworzyć taką piękną grupkę której ci mówią nie zrozumieją. Ten sezon polazł jak dobry zarząd mamy
Edytowano : 2021-05-26 07:44:07
A porażek dało się uniknąć i zapewne brak kontuzji Lewandowskiego albo zarażenia Serga dałby nam półfinał CL.
26.05.2021 07:43
Nie wiem co miałby wnieść ten transfer poza obciążenie budżetu i zablokowaniem innych ruchów
26.05.2021 07:42
Myślę, że każdy z klubów z top 10 Europy chciałby mieć taki zarząd jak my. Jesteśmy najbardziej utytułowanym klubem XXI stulecia, a wyniki finansowe nie tylko powoduja brak długów ale i częste nadwyżki budżetowe. Ale rozumiem ze większość ma podejście do ekonomii jak pewien Polak rząd i uważa, że zbilansowanej finansów powinno ustalić populistycznemu wydawaniu pożyczonych pieniędzy
Edytowano : 2021-05-26 07:40:11
Niestety to pokłosie „nowych” kibiców którzy z wiadomych przyczyn zasilili w ostatnich latach nasz klub. Oni filozofii Bayernu nie zrozumieją bo są tutaj przypadkiem i tylko chwilowo.
Edytowano : 2021-05-26 07:41:14
*Polski rząd
** ustąpić
Wybaczenie korektę słownika :)
26.05.2021 07:39
Pamietam ilu było tutaj fanów horrendalnie drogich Jovicia czy Hazarda :P
25.05.2021 14:28
Jestem w dość dogodnej sytuacji bo Hansi trenuje nadal zespół któremu z całego serca kibicuje :)
25.05.2021 14:25
Ten sezon dla Polaka nie był przełomowy, już zeszły pokazał, że potrafi się mimo wieku rozwinąć, nawet bez rekordu byłby to jego złoty czas w naszym klubie, istotniejsze z jego punktu widzenia jest to że w sposób skuteczny kontynuuje pogoń za ogólnym rekordem bramkowym, jeśli utrzyma formę z dwóch ostatnich sezonów to może być to ciekawa rywalizacja.
22.05.2021 17:56
Ofensywa odzyskała Dawny blask, szkoda ze przez defensywę tych tytułów było mniej. To tez nauczka dla tych którzy są zwolennikami kolosalnych transferów, jak widać nie powodują one sukcesu danej formacji. Mam mieszane uczucia względem tego sezonu, z jednej strony to mistrzostwo jest najważniejsze ale mam wrażenie ze nie wykorzystaliśmy całego potencjału i wynik jest poniżej oczekiwań. Są pewne rzeczy które trzeba po Hansim poprawić i Julian wydaje się idealnym który odbuduje sile obrony. Niezależnie od tego danke chłopaki!
22.05.2021 17:50
Szkoda ze nie pobiliśmy rekordu strzelonych bramek w sezonie, ro byłoby piękne pożegnanie Hansiego!
22.05.2021 17:38
Cieszy, że zawodnik który miewał u nas słabsze okresy (o czym każdy po świetnych dwóch sezonach zapomina) i nie strzelał w ważnych meczach, potrafił irytować kibiców plotkami transferami i brakiem identyfikacji, odzyskał nie tylko formę ale i zaczął być człowiekiem który mówi o Bayernie jako swoim klubie i nie marzy o śmiesznych drużynach z Hiszpanii. Gratulacje! oby jego bramki dały nam kolejne tytuły z tymi europejskimi na czele! Rozwój w takim wieku to coś co należy niewątpliwie docenić. Teraz czas na pogoń za klasyfikacja generalna wszystkich bramek, dogonienie Gerda w ogólnej liczbie bramek dałoby mu miejsce między największymi legendami.
Edytowano : 2021-05-22 17:37:37
Polak ostatnimi wypowiedziami, docenieniem naszych legend i klubu sprawił że nawet u takich sceptyków jak ja zyskał dozę sympatii :)
22.05.2021 17:36
Zarząd Bayernu nie puściłby za darmo Flicka gdyby miał iść gdzieś indziej niż do DFB. Wzmacnianie rywala za darmo to byłby błąd.
19.05.2021 16:54
Szkoda że trener odkrywa to co większość kibiców wiedziało już dość dawno, oby nie było za późno
19.05.2021 16:52
A ja jako kibic reprezentacji Niemiec liczę, że to będzie drużyna, która pozytywnie zaskoczy
19.05.2021 16:52
Wspaniały i skromny zawodnik. Nigdy nie stawiał się ponad zespołem
15.05.2021 01:43
Lipsk jeszcze nas zaskoczy. Myślę, że jeśli ktokolwiek zdetronizuje Bayern to będzie to RB
11.05.2021 16:48
Tam jest jego miejsce, wraca do drużyny, którą przez lata budował. Jeśli nie Bayern to tylko DFB inaczej byśmy go nie puścili.
11.05.2021 16:47
Znowu mamy trenera głodnego sukcesów, do tego świetnego w defensywie. Może się to okazać strzałem w dziesiątkę. Do tego Julian potrafi rozwijać talenty.
Edytowano : 2021-05-11 16:46:26
No i jest kibicem FCB :)
11.05.2021 16:46
Szkoda że jego kariera nie idzie tak jak się zapowiadało. Niemniej życzę mu jak najlepiej bo dał nam w przeszłości kilka radosnych chwil i cennych punktów
11.05.2021 16:45
Oby to był początek wielkiej kariery :)
11.05.2021 16:44
Niemcy to Niemcy i wierzę, że ta drużyna może osiągnąć dużo. Wyjście z grupy jest realne, Portugalia to jednak drużyna półkę niżej. Obym się nie pomylił :)
11.05.2021 14:54
W takim razie pozostaje mu życzyć tylko zwycięstwa :)
11.05.2021 14:50
Dobrze jeśli Julian zachowa swojego pomocnika z tamtych czasów ale zostawi też część sztabu Hansiego, to byłby idealny balans.
10.05.2021 11:03
Jest więcej niż potrzebny na Euro... Będą nerwy, środek pola bez niego będzie miał wyrwę.
10.05.2021 11:02
Będzie go brakować, nie grał już wielkiej piłki ale był symbolem tego najwspanialszego Bayernu, który dał wyczekany tryplet w 2013 roku, a nawet teraz potrafił dać nam Superpuchar Europy (co zresztą udało mu się również za Pepa). Trudno ciepło nie wspominać Hiszpana, środek obrony z Bastim jaki tworzyli był jednym z kluczy do tamtych sukcesów.
10.05.2021 11:01
piękny, tradycyjny wzorek, nawiązujący do regionu. Może kibice za granicą, wraz ze wzrostem zainteresowania naszym klubem, nie zrobią z niego pozbawionego niemieckiej i bawarskiej tradycji znaku towarowego. Oby te koszulki zachęciły do lepszego poznania miejsca skąd pochodzi klub
01.05.2021 16:13
Dużym błędem było tez pomijanie Lucasa, który dawał dużą stabilizację w środku pola.
25.04.2021 12:52
Brak rotacji to duży grzech Flicka. Choupo zaczął grać dopiero w momencie kontuzji Lewandowskiego. To samo z Rocą, który mógł odciążyć Leona i Josha. Trzeba było czasem zaryzykować i pozwoliłoby to odciążyć zespół. Dużo zawdzięczamy Hansiemu ale nawet on popełniał błędy.
Edytowano : 2021-04-25 12:52:14
Niemniej to prawda. Potrzebujemy 18 solidnych graczy ale nie można oczekiwać cudów, w pandemii trudno było o inne transfery.
25.04.2021 12:49
Upadek super logi na lata wypchnie Barcelony i inne reale ze ścisłego topu. Reperkusje finansowe swoich durnych działań będą odczuwać przez wiele sezonów. Jestem dumny, że nasz klub nie ulega presji i woli mieć węższą kadrę niż ogromne długi.
25.04.2021 12:47
Transfer w stylu Bayernu. To byłoby dobre i tanie wzmocnienie. Liczę, że tak uzupełnimy skład.
25.04.2021 12:44
Zrobił więcej niż od niego oczekiwaliśmy. Spodziewałem się takiego ruchu zarządu
22.04.2021 11:55
Analizując to czysto pragmatycznie Bayern nie potrzebuje super ligi dzięki mądremu zarządzaniu. Gdybyśmy spełniali zachcianki transferowe kibiców to byłaby ona ratunkiem przed długami. My na tym zyskujemy, niezależnie czy ona wystartuje to i tak kliniki pokroju realu i Barcelony będą odstawać od nas finansami. To szansa na dalsze budowanie przewagi sportowej. Zespół jest solny, jeśli dojdzie ławka to szybko wrócimy na szczyt.
21.04.2021 10:00
Ech gdyby Hansi miał go na ławce to wynik dwumeczu z Psg byłby inny...
Edytowano : 2021-04-21 09:58:18
@tapczan ta jego kwarantanna trwała przez najważniejszy mecz sezonu :/
21.04.2021 09:57
Panowie spotkają się znowu- w reprezentacji. Mnie jako kibica Nationalelf to pociesza ale Bayern musi zastąpić go godnie.
21.04.2021 09:24
Super liga byłaby ciekawą opcją jako rozgrywana w ramach przygotowań do sezonu albo rozgrywki odbywające się zamiast części rozgrywek reprezentacyjnych (liga narodów, puchar konfederacji, mecze towarzyskie + ewentualnie mistrzostwa Europy zastępowałby eliminacje do Mistrzostw Świata). Jednak jeśli mają ode wyprzeć ligę mistrzów i rozgrywki ligowe to tradycyjne kluby powinny powiedzieć nie.
Edytowano : 2021-04-21 09:22:32
Niemniej nie oszukujmy się- sport to biznes i nie uciekniemy przed tym.
Edytowano : 2021-04-21 09:23:30
I tez nie widzę w tym nic złego i w przeciwieństwie do wielu „prawdziwych kibiców” ogromnej szanuje Hoffenheim i Lipsk.
21.04.2021 09:21
To ten „skompromitowany” zarząd, który docenia dama Europa, a nie mogą docenić go polscy kibice
21.04.2021 03:02
Chyba tylko mnie nie burzy ten pomysł super ligi. Po pierwsze Bayern i tak nie weźmie udziału w tych rozgrywkach bo szanujemy tradycje, po drugie mamy wolny rynek i niech rozgrywki ze sobą konkurują. Po trzecie uważam ze by jako idący ścieżką zgodną z kibicami na tym zyskamy, a realem inne Barcelony na tym stracą
21.04.2021 03:01
Egoistyczna wypowiedź..
21.04.2021 02:54
@predator Hayek jest traktowany zarówno pod kątem ekonomicznej analizy prawa jak i samej ekonomii jako autorytet. Jego ślisko to obowiązkowe lektury na kierunkach prawniczych i ekonomicznych nie tylko w Polsce ale i w Niemczech.
Edytowano : 2021-04-21 02:54:20
Książki *
21.04.2021 02:51
@Arkady142 śmiechy śmiechami ale Choupo ostatnimi występami wywalczył sobie chyba pewny kontrakt na kolejny sezon. Bramka w każdym meczu CL + tym z Bayerem to nie byle co. Jako zmiennik się sprawdził, szkoda ze przez koronawirusa Serga straciliśmy jakiekolwiek możliwości manewrowania składem.
Edytowano : 2021-04-21 02:49:23
Bo to jak wyglądał Kamerunczyk pod koniec ciężkich spotkań pokazywało ze potrzebna była zmiana
21.04.2021 02:48
Bawią mnie obrońcy (świetnego skądinąd Flicka) którzy wyzywali każdego, kto 1,5 roku temu chciał go na stałe. Kiedyś sobie poszukam kto konkretnie pisał o „fetyszach asystentów”
18.04.2021 10:11
Pytanie czy zarząd będzie przekonywał, czy zwyczajnie odmówi przyjęcia dymisji :P
18.04.2021 08:21
Sytuacja jest skomplikowana ale piłeczka jest po stronie zarządu. Co prawda to nie byle zawodnik ale trener, jednak wciąż obowiązuje go kontrakt tak jak każdego, klub musi wyrazić zgodę na dymisję. Pytanie tylko jak sytuacja wygląda naprawdę, współpraca pełna napięć może spowodować odwrotny efekt niż zamierzony. Moim zdaniem winne są poniekąd obie strony. Hasan rzecz jasna irytuje każdego, jednak i trener ma swoje wady. COVID spowodował duże straty finansowe, zarząd FCB to nie rząd PiS żeby się zadłużać i jasne jest, że trzeba ograniczyć ruchy na rynku transferowym, nawet kosztem jakości składu. Cou i Perisic byli wypożyczeni i stąd trudno było ich małym kosztem zastąpić, do tego doszedł koniec kontraktu Thiago, mimo wszystko dokonaliśmy kilku dobrych wzmocnień. Obecne osłabienia to wypadkowa zbyt słabej kadry i kontuzji/ żarażeń. Sam uważam brak piłkarza takiego jak Werner u nas za wielki błąd, można było też sprowadzić za darmo Goetze wciąż jednak zespół jest mocny i gdyby nie absencje to byśmy grali w półfinale CL. Po obu stronach powinno być więcej wyrozumiałości. Hansi nie tylko nie akceptował decyzji transferowych ale najwidoczniej pragnął pójść do reprezentacji i wykorzystuje pretekst. Jestem daleki od wybielania żadnej ze stron.
Edytowano : 2021-04-18 08:23:24
I błagam Was, nie siejcie aż takiego defetyzmu. Jestem daleki od satysfakcji w tej sytuacji ale wątpię aby wpłynęła ona na kontrakty Leona i Josha. Bayern to wciąż Bayern, wzmocnimy się, uzupełnimy luki i wrócimy silniejsi.
18.04.2021 08:17
Niestety teraz nie widzę szans na współpracę, Hansi widać chce iść do DFB, taka szansa zdarza się raz w życiu. Nawet gdyby w klubie układało się lepiej to myślę, że mógłby chcieć wrócić do miejsca gdzie pracował przez wiele lat
17.04.2021 18:38
@Marienplatz a tu pełna zgoda. Mogliśmy mieć skald przynajmniej tak mocny jak rok temu.
17.04.2021 18:34
Hansi ma racje krytykując Hasana ale wciąż nie rozumiem go dlaczego nie jest wstanie pojąć polityki transferowej w dobie pandemii...
17.04.2021 18:31
Zdobył wszystko, teraz czas na medale dla reprezentacji. Mi jest łatwiej niż większości polskich kibiców Bayernu bo wciąż będzie trenował mój zespół.
17.04.2021 18:30
Teraz może wracać powoli do składu, nie będzie wymagany pośpiech. Nie będzie też presji i obciążenia terminarzem. Będzie mógł wrócić do pełni sprawności bez presji pucharów. Oby przyszły rok okazał się lepszy
14.04.2021 05:21
Bayern zafundował mi bezsenną noc, nawet nie mam siły zasnąć
Edytowano : 2021-04-14 05:13:06
Niemniej jesteśmy dumny i z chłopaków i trenera!
14.04.2021 05:12
Wyklinanie na transfery nie zmieni tego, że swtym trudnym sezonie COVIDowym udało nam się zbilansować budżet mimo kilku wzmocnień, uniknęliśmy długu. Niestety kontuzje zabrały nam pole manewru, przydałaby się szersza ławka ale wciąż to kwestia również pecha
14.04.2021 05:11
Strzały Leona byłyby groźniejsze niż te Alaby...
14.04.2021 05:09
Wole szejkówz city czy Psg niż Real. Ci pierwsi przynajmniej zawdzięczają największe sukcesy pieniądzom czy umiejętnościom, a nie sędziom i fartowi. Jednak liczę ze BVB da mimo wszystko radę, choć to trudne
14.04.2021 03:07
Lucas odzyskał blask, Thomas zbyt nisko oceniony, a Josh za wysoko. Oceny Psg zupełnie przeszacowane
14.04.2021 03:06
Real to wydmuszka, grają nierówno i bez masy szczęścia/ błędów arbitra mieliby 3 puchary Europy mniej. Trzymam kciuki za BVB a jeśli odpadną to za City.
14.04.2021 03:05
Osoby które nieironicznie mówią o zwolnieniu Hansiego, powinny zmniejszyć ilość Paulanera w diecie. Odpadamy po remisie i dobrej grze, przy licznych urazach. Trener zrobił co mógł, oby klub mu pomógł uzupełniając newralgiczne pozycje.
Edytowano : 2021-04-14 03:03:38
Ech boli dalej ze istnieje zasada bramek na wyjeździe, kompletnie nielogiczna. Zawsze byłem jej krytykiem, a teraz kiedy odczuwam to jeszcze bardziej
14.04.2021 03:01
Nie zabrakło tylko napastnika ale i skrzydłowych. Coman walczył jak mógł ale nie było zmiennika Sane, który nie doszedł do formy. Nawet Gnabry Byłby super rozwiązaniem nie mówiąc o tym jak śmiesznego Mbape przykrył by kunszt Robbery
13.04.2021 23:05
@tapczan masz rację, niestety ta zmiana to był pokaz słabości naszej ławki. Boli ze przeszedł ten żałosny klub i ze odpadliśmy o włos
13.04.2021 23:03
@RedMistrzuPL no jeśli jesteś sezonowcem to tak, wygraliśmy przez przerwę (chociaż miał ją każdy), jednak w 2013 żadnej przerwy nie pamietam i tez wygraliśmy ale patrząc po tym kknentarzu, wtedy nawet nie wiedziałeś co to Bayern
13.04.2021 23:01
@Beckenbauer90 real w XXI stuleciu, nigdy nie będzie dorastał do pięt Bayernowi czy Barcelonie, nie pisz takich herezji
13.04.2021 22:59