DieRoten.pl

Gnabry: Czasami muszę hamować Kimmicha

25.05.2021, 13:25:48
FotoOlimpik

Joshua Kimmich to bez dwóch zdań jeden z najlepszych piłkarzy w zespole rekordowego mistrza Niemiec. Wielu ekspertów nie ma wątpliwości, że Niemiec prędzej czy później zostanie kapitanem Bayernu i kadry narodowej.

Ostatnio na temat swojego wieloletniego przyjaciela w rozmowie dla portalu „Spox.com” wypowiedział się Serge Gnabry, który zgadza się z opinią Javiego Martineza, że Joshua Kimmich jest najlepszą szóstką na świecie.

Skrzydłowy przyznał, że Jo jest czasem do tego stopnia ambitny, że musi go hamować. Ponadto pomocnik FCB odniósł się także do kwestii odchodzących graczy po tym sezonie, Lucasa Hernandeza jako nowego lidera i swojej ulubionej pozycji na boisku.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia skrzydłowy bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zapraszamy do lektury.

Serge Gnabry na temat:

…ulubionej pozycji”

„…Trudno powiedzieć. Trochę więcej radości sprawia mi gra na środku ataku, bo to pozycja, na której zawsze grałem w młodości. Ale na skrzydle, czy to z prawej czy z lewej strony, również czuję się komfortowo. Najważniejsze jest to, że gram ofensywnie.”

…odejścia Javiego, Davida i Jerome’a:

„…To dla mnie szkoda, kiedy z klubu odchodzą ludzie, z którymi jestem bardzo blisko. Po prostu przyzwyczaiłeś się do przebywania z takimi facetami jak David, Jerome czy Javi przez lata, dzielenia z nimi szatni, a także robienia wielu rzeczy razem w życiu prywatnym. Bardzo mi smutno z tego powodu i będę za nimi tęsknić każdego dnia.”

…rzekomego niedogadania się Alaby z FCB ws. finansów:

„…Myślę, że my, piłkarze, często jesteśmy źle rozumiani. Publicznie nikt nie wie dokładnie, co się dzieje za kulisami, o czym się mówi, jakie są motywy odejścia. W końcu ludzie mówią, że „piłkarze i tak są w tym tylko dla pieniędzy”, ale ja uważam, że nie zawsze chodzi tylko o pieniądze. Jako osoba z zewnątrz jesteś w innej sytuacji i osądzasz na podstawie tego, co słyszysz i czytasz, ale to nie znaczy, że masz automatycznie rację.”

…Lucasa Hernandeza jako nowego lidera:

„…Lucas bardzo się rozwinął w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jako napastnik, cholernie trudno jest grać przeciwko niemu. Jest bardzo agresywny i czujny, nie daje Ci dużo czasu i miejsca po otrzymaniu piłki.”

…słów Martineza, że Kimmich jest najlepszą „6” na świecie:

„…Tak, absolutnie się z tym zgadzam – Joshua to najlepsza „6” na świecie.”

…ambicji Kimmicha:

„…Czasami muszę mu powiedzieć: „Hej, wyluzuj!”. Ale on taki jest, ma to we krwi i dlatego zaszedł tak daleko i jest jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym defensywnym pomocnikiem na świecie, jak mówi Javi.”

…tego, co Mueller może wnieść do kadry na EURO:

„…Dobrą postawę i cechy przywódcze. On jest siłą napędową, która jest dobra dla każdej drużyny. O Thomasie Muellerze nie musimy mówić za dużo. Ma za sobą dwa fantastyczne sezony i słusznie bierze udział na EURO.”

źródło: Spox.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama30.05.2021 11:59
Kimmich to ulepszona wersja Bastiego jeśli chodzi o środek pola.
26.05.2021 07:51
Jeśli zmieni się tendencja medialności złotej piłki i dawania jej tylko napastnikom to Josh będzie tym który jà dostanie. To geniusz, który poprowadzi Bayern do wielu zwycięstw
25.05.2021 21:38
Zgadzam się ze słowa w sprawie transferu Alaby, my tylko czytamy co przekaże prasa ale jak jak jest tego nie wiemy.
25.05.2021 16:41
Kimmich to w tej chwili najlepszy piłkarz Bayernu, jak swojego czasu Toni Kroos. Inteligencja piłkatska na najwyższym poziomie, czytanie i rozumienie gry, antycypacja zdarzeń na boisku. Klasa światowa. Oby do końca kariery grał w Bayernie.
25.05.2021 14:43
Kimmich przez swoje podejście jest często nazbyt zmotywowany i gra słabiej.
25.05.2021 14:35
I tu jest ta różnica, kimmich chce więcej i więcej, a gnarby "trochę wyluzuj"
25.05.2021 14:19
"... Jako osoba z zewnątrz jesteś w innej sytuacji i osądzasz na podstawie tego, co słyszysz i czytasz, ale to nie znaczy, że masz automatycznie rację." - ciężko nie zgodzić się z tym.