DieRoten.pl

Podstrona

Saebener Strasse

Reklama

AC Milan trenuje w odizolowanym od świata ośrodku „Milanello”, piłkarze Manchesteru United swoje włości mają w „MUFC-Center” położonym w Carrington, a Real Madryt niedługo przeniesie się do budowanego na przedmieściach stolicy Hiszpanii „Nueva Ciudad Deportiva”. Wszystkie najlepsze kluby w Europie mają swoje profesjonalne ośrodki treningowe. Podobnie jest w Bayernie Monachium, którego piłkarze mogą korzystać z najnowocześniejszych udogodnień.

Centrala najsłynniejszego niemieckiego klubu mieści się przy Saebener Strasse 51 w Monachium. Łączna powierzchnia należąca do klubu wynosi 70 tysięcy metrów kwadratowych. W budynkach klubowych na Saebener Strasse urzędują też władze Bayernu. Wszyscy pracownicy klubu mają optymalne warunki do pracy.

Tyczy to się również piłkarzy. Oliver Kahn i spółka mają do dyspozycji cztery boiska treningowe, w tym jedno z podgrzewaną murawą. „Bawarczycy” korzystają z piłek lekarskich, trenują sytuację pięciu na dwóch, doskonalą swoje umiejętności strzeleckie. Oczywiście to wszystko wykonują na dokładnie skoszonej i nawadnianej murawie, która nie ustępuje chyba nawet angielskim polom golfowym.

Kiedy zimą pogoda w Monachium daje w kość, „Bawarczycy” mogą przenieść się w celu trenowania do sali gimnastycznej, która również mieści się przy Saebener Strasse. Cały kompleks klub wybudował w 1990 roku. Zawiera on potężną szatnię, pokój masażu, biuro trenera, pokój lekarski i duży hol, w którym „Bawarczycy” mogą oglądać mecze swoich rywali na dużym ekranie. W piwnicy znajduje się magazyn, a na piętrze siłownia, w której piłkarze dbają o wyrabianie masy mięśniowej, a także basen.

Przed budynkiem klubowym znajduje się przestrzeń dla prasy, gdzie dziennikarze zatrzymują bawarskie gwiazdy w celu rozmowy. Na przeciwko można znaleźć biuro podróży Bayernu, świetnie zaopatrzony sklep dla kibiców oraz restaurację klubową. W tym samym budynku jest też pokój przedsprzedaży biletów oraz pokój odpowiadający za sprawy fanklubów i członków klubu. Na piętrze mieszczą się biura najważniejszych osób w klubie – Karla-Heinza Rummenigge, Ulricha Hoenessa i Karla Hopfnera.

Kolejny budynek jest przeznaczony dla młodzieżowych drużyn Bayernu. Mieszka tam trzynastu młodych piłkarzy w wieku 14-18 lat i są profesjonalnie przygotowywani do seniorskiej piłki. Właśnie w ten sposób z czasem do budynku pierwszego zespołu przebili się Owen Hargreaves czy Jose Paolo Guerrero.

Saebener Strasse jest również wyjątkowe pod innym względem – wstęp ma tam każdy. Kibice Bayernu mogą śmiało zawitać do siedziby klubu i podpatrywać treningi swoich idoli. Jeśli będziecie kiedyś w Monachium na meczu Bayernu, to musicie koniecznie odwiedzić Saebener Strasse 51!