DieRoten.pl
Reklama

Robben kończy karierę!

fot.
Reklama

Legenda Bayernu Monachium, Arjen Robben, zdecydował się zakończyć piłkarską karierę. Holenderski skrzydłowy w zeszłym sezonie rozegrał zaledwie 6 meczów w holenderskiej ekstraklasie i postanowił udać się na piłkarską emeryturę.

Przypominamy, że Holender już po sezonie 2018/2019 ogłosił światu, że kończy swoją bogatą karierę, ale w ubiegłym roku zdecydował się jednak powrócić do swojego macierzystego klubu. Niestety, ale miniony sezon nie był dla Robbena udany z uwagi na ciągłe problemy z łydkami i koniec końców 37-letni skrzydłowy zdecydował zawiesić piłkarskie buty na kołku.

- Zdecydowałem się zakończył moją piłkarską karierę. Rok temu ogłosiłem mój powrót do FC Groningen i rozpocząłem tą przygodę z energią i entuzjazmem. Szybko jednak dopadły mnie problemy zdrowotne, które sprawiły, że długo nie mogłem grać - napisał Robben w oświadczeniu na swoim koncie w serwisie Twitter.

- Patrząc na zeszły sezon doszedłem do wniosku, że liczba minut była rozczarowująca. Wiedziałem, że może się to zdarzyć, ale przyjąłem to wyzwanie i zrobiłem wszystko, żeby to wypaliło. Wszyscy w klubie i w moim bliskim środowisku pomogli i wspierali mnie - dodał legendarny Holender.

Arjen Robben zagrał dla Bayernu 309 razy i zdobył 144 bramki oraz zaliczył 101 asyst. Dla swojej narodowej reprezentacji wystąpił 96 razy zdobywając 37 bramek.

Źródło: theathletic.com, twitter
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...