DieRoten.pl
Reklama

Beckenbauer: Bayern dokonał właściwego wyboru

fot.
Reklama

Po tym jak Hansi Flick odejdzie najpewniej do kadry narodowej Niemiec, to jego następcą w klubie ze stolicy Bawarii będzie 33-letni opiekun RB Lipsk, czyli Julian Nagelsmann.

Jakiś czas temu w obszernym wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Sport Bild”, na temat zmian w sztabie szkoleniowym Bayernu Monachium wypowiedział się legendarny Franz Beckenbauer.

Zdaniem „Cesarza” mistrzowie Niemiec dokonali właściwego wyboru, decydując się na Juliana Nagelsmanna, który jego zdaniem posiada odpowiedni charakter. 75-latek nie ma również wątpliwości, że polubowne rozwiązanie umowy z Flickiem, było najlepszym z możliwych z wyjść, zwłaszcza mając na uwadze jego sukcesy w FCB.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia honorowy prezydent bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Franz Beckenbauer na temat:

…Juliana Nagelsmanna:

„…Drużyny, które prowadził mają swój charakter, kryje się za nimi jakaś sygnatura. Tak było w Lipsku, a także w Hoffenheim. To bardzo ważne, gdy oceniasz kwalifikacje trenera. To jest zaleta. Bayern dokonał dobrego wyboru. Absolutnie.”

…idealnego wieku dla trenera:

„…Oczywiście, każdy trener potrzebuje doświadczenia. Bayern z pewnością potrzebuje trenera, który wniesie do zespołu wszystko. Tak właśnie jest w przypadku Nagelsmanna. Dobrze, że tylko bardzo krótko trenował klub tej wielkości z Lipskiem. Nie miał jeszcze okazji zdobyć tytułu. Bayern teraz mu to oferuje. Z Bawarczykami może zdobywać tytuły.”

…odejścia Flicka:

„…Zrobiono to dość rozsądnie. Sukcesów, jakie odnieśli Hansi i klub, nie da się powtórzyć. Nie możesz odnieść takiego sukcesu ponownie. Dlatego lepiej dla obu stron jest się rozstać polubownie.”

…wieku Nagelsmanna na tle Neuera i spółki:

„…Pytanie brzmi − jak się zaprezentuje, jak będzie się zachowywał? Wiadomo, że drużyna będzie go testować. Tak to już jest. On o tym wie. Musi być na to gotowy.”

…roli Kahna i Brazzo po odejściu Rummenigge:

„…To ludzie, którzy mają coś do pokazania. Oni również pracowali nad tym, by ściągnąć tutaj Juliana Nagelsmanna. Istnieje już pewne powiązanie. Nie widzę żadnych problemów na przyszłość.”

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...