DieRoten.pl

Goretzka: Czuję się gotowy do gry od samego początku

21.06.2021, 14:25:46
FotoOlimpik

W najbliższą środę emocje po raz kolejny sięgną zenitu, albowiem niemiecka reprezentacja narodowa z 8 zawodnikami w zespole powalczy o awans do fazy pucharowej.

Nie dalej jak dziś odbyła się konferencja prasowa, podczas której na pytania dziennikarzy odpowiadał Leon Goretzka, który odzyskał już pełną sprawność i jest jedną z opcji do gry w nadchodzącym meczu z Węgrami. 

Niemiec w trakcie rozmowy z dziennikarzami odniósł się między innymi do swojej formy i poziomu sprawności. Ponadto 26-latek odniósł się do niedawnego materiału wideo, który zamieścił w swoich social mediach pokazując jak trenuje z Jamalem Musialą na siłowni. 

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia pomocnik bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. 

Leon Goretzka na temat: 

…możliwego występu w wyjściowej XI: 

„...Czuję się dobrze. Nie była to dla mnie łatwa decyzja przed meczem z Francją (odsunięcie od kadry), ale pracowałem intensywnie jeszcze przez 2 lub 3 dni, aby być dobrze przygotowanym do długiego turnieju.” 

…swojej formy: 

„...Od początku wiedziałem, że to będzie walka z czasem, ale miałem wsparcie wszystkich. Włożyłem w to dużo pracy i czasu. Znów jestem w doskonałej formie i jestem gotów zagrać od samego początku w nadchodzącym meczu.” 

…nadchodzącym meczu z Węgrami: 

„...Zrobiliśmy pierwszy krok we właściwym kierunku, co było bardzo dobre. Miło jest widzieć euforię, jaką wywołało nasze zwycięstwo z Portugalią. Wiemy jednak w jakiej sytuacji się znajdujemy i chcemy wygrać ostatni mecz grupowy z Węgrami.” 

…możliwego zastąpienia Muellera w wyjściowej XI: 

„...Sposób, w jaki Thomas poruszał się w basenie – nie wykluczałbym jego występu. Znam jednak tę pozycję, bo grałem tam i jestem pewien, że sobie tam poradzę. Mam jednak nadzieję, że Thomas będzie mógł zagrać.” 

…treningów z Musialą: 

„...Trudno jest zaciągnąć Jamala na siłownię. Teraz spróbowałem tego w żartobliwy sposób i pokonałem go w partyjce ping ponga. Przegrany zawsze musi robić pompki, więc może w ten sposób go dopadnę (śmieje się).” 

…niewykorzystanej okazji z Portugalią: 

„... Jestem bardzo zmotywowany. Chciałem strzelić gola. Szkoda, że mi się nie udało. Będą jednak inne spotkania, w których moja bramka może być ważniejsza dla nas. Mam nadzieję, że uda mi się strzelić bramkę.” 

…1/8 finału: 

„... Nie zacząłem jeszcze kalkulować i patrzeć na to, kto może być naszym rywalem. Jednakże oglądaliśmy wiele meczów i jest kilka drużyn, które dobrze rozpoczęły EURO. Skupimy się na sobie, a potem zobaczymy, na kogo możemy trafić.” 

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)22.06.2021 21:03
wydaje się,że pierwsza 11 coraz bliżej dla Leona na Węgry... Mam nadzieję,że też w końcu Jamal znajdzie się w kadrze meczowej.
22.06.2021 06:04
Super by było. Trzeba pewnie wygrać z Węgrami.
22.06.2021 05:57
Jedyne pocieszenie po kontuzji Thomasa. Oby udało się wyjść z 1 miejsca i 1/8 była nie tak trudnym pojedynkiem. Ważne żeby Thomas wrócił na kluczowym mecze. Powrót Leona tez nie będzie bez znaczeni
21.06.2021 23:01
Jestem pewny że zagra od początku, tym bardziej że występ Mullera jest raczej wątpliwy.
21.06.2021 22:07
Wszytsko wskazuje na to.ze nie będzie Mullera, więc Goretzka to idealny zastępca
21.06.2021 20:00
Dobrze, że powoli bierze w obroty Musiale, bo Jamal muskulatura jak u komara
21.06.2021 16:02
Może lepiej, żeby nie grał...