DieRoten.pl

Goretzka: Uważam Bayern za największy i najwspanialszy klub

13.04.2021, 18:56:44
FotoOlimpik

Leon Goretzka to bez dwóch jedna z najbardziej wyróżniających się postaci ekipy rekordowego mistrza Niemiec w kilkunastu ostatnich miesiącach.

reklama

W bieżącym sezonie, Niemiec może pochwalić się bardzo pokaźnym dorobkiem jak na swoją pozycję − w końcu mowa o 8 bramkach i 9 asystach w 29 meczach o stawkę (licząc wszystkie rozgrywki krajowe i międzynarodowe).

Co więcej od dłuższego czasu wielu ekspertów nieustannie przekonuje, że Goretzka jest najlepszym pomocnikiem box-to-box na całym świecie. Nie tak dawno temu 26-latek gościł w podcaście FCB, w którym to odniósł się m. in. to tematu rocznika 95', Bayernu oraz kadry narodowej Niemiec.

Ponadto zapytany o planowanie swojej kariery, Leon odparł, iż znalazł się w najlepszym i najwspanialszym klubie na całym świecie. Poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty wypowiedzi pomocnika „Gwiazdy Południa”. Zapraszamy do krótkiej lektury.

Leon Goretzka na temat:

...rocznika 95':

„...Razem z chłopakami wiele nas łączy, znamy się od dawna. Kiedyś graliśmy przeciwko sobie. Ja grałem dla Bochum, Niki dla SGE. Do dziś pamiętam, jak na turniejach na małym boisku walczyliśmy o puchar dla najlepszego strzelca. Leon Goretzka: Potem każdy z nas poszedł w swoją stronę. Jednakże to, że znów jakiś czas później spotkaliśmy się ponownie w Bayernie, to po prostu niezwykła historia, która tylko nas zespala.”

...kadry narodowej:

„...Mamy wyjątkowe pokolenie z rocznika '95. Zdobyliśmy wiele tytułów w drużynach młodzieżowych, a teraz oczywiście chcemy zdobywać tytuły z seniorską reprezentacją. To jest część każdego wielkiego pokolenia. Teraz jednak sprawy nie idą po naszej myśli.”

...kadry narodowej i Bayernu:

„...W kadrze narodowej nie idzie nam najlepiej, ale chcemy odwrócić bieg wydarzeń. Z kolei w Bayernie nie jesteśmy jeszcze na końcu tej drogi. Chcemy ukształtować nową erę i ponownie wygrać wszystko, co jest możliwe do zdobycia.”

...swojej muskulatury:

„...Leon Goretzka o swojej muskulaturze: Kiedy byłem młodszy, to powinienem był chodzić częściej na siłownię, to z pewnością byłoby bardzo przydatne. Teraz już wiem, że praca nad moim ciałem opłaciła się.”

...planowania swojej kariery:

„...Stosunkowo wcześnie miałem jasny plan, który wraz z przejściem do Bayernu skończył się stosunkowo szybko. Wtedy trafiłem do największego klubu na świecie, który uważam za najwspanialszy i najlepszy.”

...współpracy z Kovacem:

„...Miewaliśmy wzloty i upadki, ja osobiście również miałem problemy. W kolejnym sezonie radziłem sobie już bardzo dobrze, ale miałem pewne problemy - mowa o kontuzjach oraz mniejszej liczbie szans na grę.”

źródło: FCB Podcast

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)

reklama14.04.2021 07:05
Po takiej deklaracji teraz należy czekać na podpisanie nowego kontraktu jak najszybciej.

Wczoraj brak Goretzki był aż nadto widoczny. Razem z Kimmichem świetnie się uzupełniają i brak jednego z nich powoduje że drugi gra gorzej.
14.04.2021 05:09
Strzały Leona byłyby groźniejsze niż te Alaby...
14.04.2021 00:28
Oj Leon...gdybyś Ty dzisiaj zagrał...i ogarnął twojego kolegę z nr 6 bo wyglądał na kompletnie zagubionego :(((
Zdecydowanie brakowało Cię na boisku!
#MiaSanMia
13.04.2021 23:48
Brakowało dzisiaj ciebie, profesorze!
13.04.2021 20:20
Szkoda, że dziś nie zagra.
13.04.2021 19:23
Niech zagra i ciągnie ten Zespół do Wina!!
13.04.2021 19:07
Oby Goretzka miał kolejną okazje do pokazania swoich umiejętności już w półfinale CL
13.04.2021 19:02
Leon udowodnij dzisiaj jakim jesteś piłkarzem!!!
13.04.2021 19:00
Leon zostanie naszą legendą!
13.04.2021 19:00
Wierzę że zagra dziś od początku i weźmie na siebie ciężar gry. Już najwyższa pora!!