DieRoten.pl

Neuer: Myślę, że prezentowaliśmy dobry futbol

24.05.2021, 16:49:09
FotoOlimpik

Dla Bayernu Monachium sezon 2020/21 dobiegł końca w ubiegłą sobotę, kiedy to monachijczycy pokonali na własnym podwórku ekipę FC Augsburg aż 5:2.

Jak to zwykle bywa na tym etapie, zawodnicy, trenerzy oraz działacze klubowi podejmują się oceny minionego sezonu. Tym razem o kilka słów na ten temat poproszono kapitana i numer jeden w bramce bawarskiego klubu, czyli Manuela Neuera.

Przypominamy zarazem, że monachijczycy nie obronili potrójnej korony i sięgnęli „tylko” po mistrzostwo Niemiec. Jeśli mowa o Pucharze Niemiec, to „Bawarczycy” odpadli na etapie 2. rundy, podczas gdy w Lidze Mistrzów podopieczni Hansiego Flicka zostali wyeliminowani w ćwierćfinale po dwumeczu z PSG.

− To niesamowite. Przed moim transferem w 2011 roku byłem przekonany, że zdobędę wiele tytułów. Ale nie uwierzyłbym, że to będzie tak udany czas. Wiemy, że ustanowiliśmy rekord wszech czasów. Chcemy się na tym opierać w kolejnych sezonach – powiedział Neuer.

− Oczywiście, zawsze chcemy osiągnąć maksimum. Jednakże wiemy też, że w sporcie wyczynowym wiele może się zdarzyć. Każdy z nas chce świętować sukcesy. W tym roku, oprócz mistrzostwa, wygraliśmy Superpuchar Niemiec i Europy oraz KMŚ – mówił dalej.

− Myślę, że ogólnie prezentowaliśmy dobry futbol w trakcie tego sezonu. W Lidze Mistrzów mieliśmy też trochę pecha w meczach z Paris Saint-Germain. W tych rozgrywkach zawsze stąpasz po cienkim lodzie – podsumował Manuel Neuer.

Nieco później zaprezentujemy Wam pozostałe fragmenty wywiadu kapitana bawarskiego klubu dla „FCB.de”, który z racji swoich rozmiarów został podzielony na dwie części.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)30.05.2021 12:07
To był dobry sezon. Ale decydujące były braki kadrowe. Gdybyśmy mieli kadrę o porownywalnym potencjale co rok wcześniej, zaszlibyśmy dalej a może nawet wygrali Champions League.
26.05.2021 07:48
Liga mistrzów wymaga szczęścia, nam go zabrakło

Edytowano : 2021-05-26 07:49:05

Akurat Manu wiele sobie do zarzucenia nie ma
24.05.2021 21:01
Szkoda tej ligi mistrzów bo ale tak to już jest.