DieRoten.pl

Neuer: Staliśmy się najbardziej utytułowaną drużyną w historii

25.05.2021, 13:40:37
Photogenica

Choć monachijczycy nie powtórzyli sukcesu sprzed roku i nie obronili potrójnej korony, to mimo wszystko mistrzowie Niemiec mają wielkie powody do dumy zważywszy na dokonania w w ostatnich kilkunastu miesiącach.

W ubiegłą sobotę Bayern odebrał z rąk prezesa Niemieckiego Związku Piłki Nożnej paterę za dziewiąte mistrzostwo Niemiec z rzędu. Dla wielu graczy „Gwiazdy Południa” był to dokładnie siódmy tytuł na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy.

Podczas obszernego wywiadu dla „FCB.de” odnośnie wszystkich sukcesów FCB wypowiedział się Manuel Neuer, którego poproszono również o kilka słów na temat sezonu 2020/21 oraz odejść takich zawodników jak David Alaba, Jerome Boateng oraz Javi Martinez. Jak można było się spodziewać – nie zabrakło też pytań o Hansiego Flicka.

Pozostałe wypowiedzi golkipera rekordowego mistrza Niemiec znajdziecie poniżej. Zachęcamy do krótkiej lektury.

Manuel Neuer na temat:

…braku odpowiedniej regeneracji w sezonie:

„…Inne zespoły również się z tym zmagały. W pewnym momencie po prostu ponosisz porażkę lub dwie. Przeciwko Kilonii w Pucharze Niemiec porażka była gorzka z racji bramki straconej w doliczonym czasie gry i rzutów karnych. W Lidze Mistrzów, przyszło nam grać ze świetnym zespołem PSG. Miałeś prawo zostać wyeliminowanym. Oczywiście jest to jednak trudne do przełknięcia.”

…zespołu:

„…Staliśmy się najbardziej utytułowaną drużyną w historii FCB. Przy tych wszystkich sukcesach tym bardziej cieszy mnie fakt, że z grałem u boku tych piłkarzy tyle lat i ukształtowaliśmy taką erę. Dlatego to wielka szkoda, że kilku z nich opuszcza tego lata nasz klub.”

…Alaby, Boatenga i Martineza:

„…Bez chłopaków z FCB w mojej karierze zdobyłem tylko jeden tytuł – Puchar Niemiec z Schalke w 2011 roku. Z Jeromem zostałem nawet mistrzem Europy U-21 w 2009 roku. Mogę im tylko podziękować za wszystko. Wiedzą, że w ciągu ostatnich kilku lat poznali tu również przyjaciół na całe swoje życie. W piłce nożnej tak jest, że zawsze będziecie na siebie wpadać – niewykluczone, że nawet na późniejszym etapie kariery.”

…Hansiego Flicka:

„…Pracowaliśmy razem od 2009 roku, zawsze byliśmy w kontakcie, nawet w czasie, gdy nie był już związany z reprezentacją i nie rozpoczął jeszcze pracy w Bayernie. Spędziliśmy wspólnie udany czas. Z sentymentem będę to wspominać i relacje z Hansim. Jako kapitan i jako człowiek mogę być mu tylko bardzo wdzięczny za to, co zrobił dla mnie osobiście, Bayernu i reprezentacji narodowej.”

…sukcesów w 2020 roku:

„…Te sukcesy pozostaną już wieczne. Nigdy o tym nie zapomnimy. Musimy już powoli myśleć o zorganizowaniu wycieczki całej drużyny do Lizbony w 2023 roku. Sam osobiście również mam zamiar się tam wybrać.”

…podziękowań dla odchodzących osób z klubu:

„…Na obozie treningowym w Grassau wygłosiłem przemówienie dla zawodników, którzy nas opuszczają oraz dla Hansiego Flicka. W tym celu pokazałem wideo, które przypominały nam o naszym wspólnym czasie. W ten sposób chciałem po prostu pokazać, jak wspaniała była współpraca i jak ważna była dla nas każda indywidualna osobowość.”

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)30.05.2021 11:57
Ten sezon będziemy wspominać jak tryplet Juppa
26.05.2021 07:43
@tapczan jak zwykle w punkt. Dobrze ze „starymi” tworzyć taką piękną grupkę której ci mówią nie zrozumieją. Ten sezon polazł jak dobry zarząd mamy

Edytowano : 2021-05-26 07:44:07

A porażek dało się uniknąć i zapewne brak kontuzji Lewandowskiego albo zarażenia Serga dałby nam półfinał CL.
25.05.2021 21:34
Te porażki z PSG i Kilonią bolą bo można było ich uniknąć:(
25.05.2021 14:43
@tapczan
"No cóż należy tylko pochwalić i przyklasnąć zarządowi za zbudowanie takiej drużyny"

No co ty przecież już nie raz stwierdzono tutaj że drużyna osiąga wszystkie sukcesy na przekór "złemu" zarządowi który tylko rzuca kłody pod nogi.
25.05.2021 14:08
No cóż należy tylko pochwalić i przyklasnąć zarządowi za zbudowanie takiej drużyny, która stała się najbardziej utytułowaną w historii.