DieRoten.pl
Reklama

Bayern nieustannie pracuje nad transferem Sabitzera

fot.
Reklama

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom niemieckiego dziennika „Bild”, to Bayern Monachium pracuje nad ściągnięciem Marcela Sabitzera z RB Lipsk!

Kilka dni temu, kiedy Bayern Monachium poległ 3:0 z SSC Napoli, trener Julian Nagelsmann zasugerował w rozmowie pomeczowej, że być może klub potrzebuje jeszcze wzmocnień.

− Co do składu, to nawet gdybyśmy wygrali wszystkie 4 sparingi, to nie uległoby to zmianie - zawsze musimy rozglądać się na rynku − powiedział Nagelsmann.

− Dzięki temu możemy rozejrzeć się i sprawdzić, kto może nas uczynić lepszym lub wynieść na wyższy poziom. Jeśli zaś nikt nie będzie dostępny na rynku, to mimo wszystko mamy dobry skład.  Zawsze można jednak coś zoptymalizować. Każdy trener to potwierdzi − mówił dalej.

Marcel Sabitzer rozwiązaniem!?

Jak informuje dziennik „Bild”, monachijczycy mają pracować nad transferem Marcela Sabitzera z RB Lipsk! Nazwisko Austriaka przewinęło się ostatnio przez Saebener Strasse. Szefowie FCB obecnie wykluczyli drogie transfery, ale jeśli pewni gracze zostaną sprzedani, to pieniądze mogą zostać wykorzystane na zakup nowych. Tolisso i Cuisance znajdują się na liście sprzedaży.

Kontrakt pomocnika z RBL wygasa za rok i jego przedłużenie nie wchodzi w grę. 27-latek chciałby przejść do topowego klubu jak Bayern. Ekipa „Byków” nie będzie stawiać przeszkód na drodze swojego gracza i pozwoli mu odejść. Dla klubu z Saksonii to ostatnia okazja na zarobienie konkretnej sumy.

RB Lipsk ma oczekiwać 18 mln € plus bonusy. Pojawienie się Sabitzera w Monachium mogłoby rozwiązać wiele problemów, albowiem Marcel potrafi grać na wielu pozycjach. Ponadto jego wielkim zwolennikiem jest Julian Nagelsmann.

Środa, 4 sierpnia (9:15)

Christian Falk z niemieckiego „Sport Bilda” i „Bilda” donosi, że rozmowy Bayernu z RB Lipsk w sprawie Marcela Sabitzera są „gorące”.

Środa, 4 sierpnia (11:40)

Niemiecki „Sky” donosi, że Bayern jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Marcela Sabitzera, ale kwestią otwartą jest strona finansowa transferu Austriaka. Póki co nie zapadła jeszcze żadna finalna decyzja w tej sprawie.

Środa, 4 sierpnia (12:20)

Jak informuje portal „Sport1”, Marcel Sabitzer jest pożądanym piłkarzem box-to-box Juliana Nagelsmanna. Póki co porozumienie nie zostało zawarte, zaś negocjacje między klubami jeszcze się nie rozpoczęły. Mistrzowie Niemiec musieliby najpierw sprzedać któregoś ze swoich zawodników.

Począwszy od stycznia Austriak może negocjować umowę z każdym zainteresowanym, jako że jego umowa wygasa latem 2022 roku. Bayern jest jednym z 3 klubów, do których pomocnik wyobraża sobie przeprowadzkę.

Środa, 4 sierpnia (13:55)

Florian Plettenberg z niemieckiego „Sport1” informuje, że RB Lipsk pozwoli odejść Sabitzerowi do Bayernu, jeśli do klubu wpłynie oferta rzędu 15-18 mln €. RBL nie spodziewa się przedłużenia kontraktu z Austriakiem.

Czwartek, 5 sierpnia (8:05)

Tym razem niemiecki magazyn „Kicker” donosi, że bossowie Lipska nie wiedzą nic o rzekomych staraniach Bayernu ws. pozyskania Sabitzera. Nie pojawiło się żadne zapytanie, a tym bardziej oferta. Dla RBL byłaby to wielka strata pod względem sportowym – w końcu pomocnika uważa się za jedną z najlepszych inwestycji w historii klubu.

Jednakże Austriak jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w ekipie „Die Bullen” (około 7 mln € rocznie). Na domiar wszystkiego w środku pola panuje wielka konkurencja.

Co więcej transfer Sabitzera nie został jeszcze poważnie przedyskutowany wśród włodarzy „Bawarczyków”. Nie można jednak wykluczać potencjalnych gierek w tej kwestii. Najpierw należałoby jednak sprzedać innych graczy, aby sprowadzić nowych.

Czwartek, 5 sierpnia (11:05)

„Abendzeitung Muenchen” donosi, że zainteresowanie Bayernu osobą Marcela Sabitzera jest konkretne. Austriak powinien kosztować około 18 milionów euro, co byłoby absolutną okazją. „Bawarczycy” cenią jego wszechstronność, ale w pierwszej kolejności pragną sprzedać kogoś z zespołu.

Czwartek, 5 sierpnia (12:35)

Fabrizio Romano również potwierdza, że Bayern jest zainteresowany Marcelem Sabitzerem i kontaktował się już z piłkarzem, lecz póki co monachijczycy nie rozpoczęli rozmów z Lipskiem. Mimo wszystko „Bawarczycy” mają szykować coś poważnego dla pomocnika „Byków”. Pewnym jest, że 27-latek jest obecnie głównym celem FCB. W najbliższych dniach temat może nabrać na znaczeniu.

Piątek (6 sierpnia), 7:30

Nie dalej jak wczoraj na konferencji prasowej RB Lipsk przed meczem z SV Sandhausen, dość wymijającej odpowiedzi na temat przyszłości swojego zawodnika udzielił Jesse Marsch, czyli trener „Byków”. Więcej znajdziecie pod tym linkiem.

Piątek (6 sierpnia), 8:50

Najnowsze stanowisko w sprawie transferu Sabitzera przedstawił portal „Sport1”. Jak się okazuje nie można wcale wykluczyć darmowego transferu Austriaka latem 2022 roku. Niemniej jednak klub nawiązał już kontakt z piłkarzem, który również jest otwarty na kontynuowanie współpracy z Nagelsmannem. Wiele ma zależeć przede wszystkim od sprzedaży niektórych graczy FCB.

Piątek (6 sierpnia), 11:50

Niemiecki „Sport Bild” informuje, że wewnątrz zespołu FCB, Marcel Sabitzer jest tematem dyskusji. Bayern jest jeszcze jednak daleki od podpisania umowy z Austriakiem. Klub zna kwotę, jaką Lipsk oczekuje za swojego gracza, ale bez uprzedniej sprzedaży swoich zawodników, transfer 27-latka nie wchodzi w grę.

Sobota (7 sierpnia), 9:05

Dziennikarz Nicola Schira informuje, że Marcel Sabitzer pragnie opuścić RB Lipsk. Austriak poprosił RBL o transfer do Bayernu. Przedłużenie umowy nie wchodzi w grę. 27-latek uzgodnił już warunki kontraktu z Bayernem do 2026 roku. FCB pracuje nad finalizacją transferu.

Niedziela, 8 sierpnia (13:45) 

Podczas wczorajszej rozmowy z dziennikarzem trener RB Lipsk, czyli Jesse Marsch potwierdził, iż nie ma pewności, co do dalszej przyszłości Marcela Sabitzera. Mówi się, że RBL stara się przedłużyć umowę z Austriakiem, ale jeśli obie strony nie osiągną porozumienia, to 27-latek zostanie sprzedany. 

Klub z Saksonii ma oczekiwać za swojego zawodnika od 18 do 20 milionów euro. Ponadto mówi się jeszcze o różnych bonusach. 

Poniedziałek, 9 sierpnia (11:25)

Dziennikarz Ekrem Konur z portalu „Fichajes.net” donosi, że Bayern niedługo powinien sfinalizować transfer Marcela Sabitzera z RB Lipsk. Jeśli wszystko potoczy się pomyślnie, to Austriak podpisze z Bayernem umowę do 2024 roku.

Wtorek, 10 sierpnia (21:40)

Fabrizio Romano informuje, że Bayern nieustannie pracuje nad transferem Marcela Sabitzera. Co prawda transfer nie został jeszcze dopięty, ale monachijczycy pozostają w bezpośrednim kontakcie z piłkarzem i jego agentami. Dla FCB Austriak pozostaje jednym z głównych celów.

 

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...