XD a jakie znaczenie ma narodowość? To Żyd jest w czymkolwiek gorszy od Polaka czy Niemca? Akurat gen Bayernu polegający na mądrym inwestowaniu i oszczędzaniu jest naszą największą dumą są zasady zaszczepione przez Landauera
15.01.2023 21:40
Oby był jeszcze lepszy i oby tu w Monachium zakończył karierę!
13.01.2023 01:35
Negocjacje będą trwały, nikt nie będzie chciał ujawnić swoich zamiarów. Bayern że jest wstanie zapłacić więcej, a Gladbach że Sommera chce puścić. Musimy zachować cierpliwość
11.01.2023 16:20
Musimy walczyć każdego dnia ale atmosfera to bardzo ważny element każdego sukcesu
11.01.2023 02:39
Niech wraca, każdy będzie teraz potrzebny. Skład się kurczy
09.01.2023 13:33
Oby! Potrzebujemy wychowanków W szalonym i zniszczonym przez barcelony i inne psg świecie piłki potrzeba wzorców i przykładów. Bayern jest jednym z bastionów normalności i musimy te wartości krzewić w zawodnikach. Piłka to nie tylko degeneraci i bankruci, jest w niej miejsce na honor i tradycję. Dalej potrafimy budować skład za grosze i mieć drugą najbardziej wartościową drużynę w europie, która jest top 1 w rankingu Uefa
09.01.2023 13:32
Media donoszą że to nic poważnego, oby by≥ł dostępny od początku
09.01.2023 13:28
Za plecami napastnika nadal może być czołową postacią ale na 9 będzie cieniem samego siebie. Thomas jest potrzebny reprezentacji ale tam gdzie jest najlepszy
09.01.2023 13:09
Z jednej strony to zasługa Bayernu, a z drugiej jestem pewny że żaden Real czy Juve nie miałby w bl takiej serii jak my. To my jesteśmy mocni, a nie bl beznadziejna
09.01.2023 11:24
Dogadają się, Sommer i tak odejdzie po pół roku. Gladbach podbija cenę. Też jestem spokojny bo w ostateczności są też inne opcje
09.01.2023 11:22
@josh1982 niestety cierpli na przerost ego. Żeby spełnić swoje oczekiwania musi albo trafić do słabszego zespołu albo liczyć na kontuzje, w innym przypadku nie widzę go jako klasowego stopera. To zawodnik idealny do rotacji, solidny i uniwersalny.
09.01.2023 11:20
Obrona w tym sezonie jest mocna, niech tylko Pan Bóg chroni de Ligta i Upemecano, a nic złego nam się nie stanie. Bramkarz jest potrzebny ale Żilina by chyba był wariatem gdyby mówił o desperacji- 1 nie buduje to morale 2 podbija cenę zakupu
09.01.2023 11:18
Jakoś w ten wyścig nie wierzę, nie ma jednego solidnego konkurenta który nam zagrozi.
09.01.2023 11:15
Uli zawsze wracał silniejszy, był z Bayernem i nigdy jak szczur nie uciekał z pokładu. Przeprowadził nas przez trudne czasy i zrobił z nas potęgę mądrzej zarządzaną niż reszta światowego topu
09.01.2023 11:13
Neuer wróci silny i kto wie czy przerwa nie sprawi że paradoksalnie wydłuży to jego karierę. Tyle razy zwiastowano koniec Manu, a nadal jest najpewniejszym bramkarzem, ter Stegen potrafi robić koszmarne błędy i niezależnie jaki trener jest w DFB to stawia właśnie na Manu. Nie jest to przypadek. Nie widzę żadnej realnej alternatywy dla Neuera
09.01.2023 10:30
Jeśli zaakceptuje swoją rolę to jestem za
08.01.2023 14:32
Myślałem że modna na znęcanie się nad legendami odeszła po erze Kovaca ale dalej widzę że są aktywni hejterzy Thomasa i Manu. Nie zapomnijcie jeszcze że zarząd który latek zrobił najlepsze okno transferowe od dekady też jest zły i niekompetentny!!!!111111
Edytowano : 2023-01-08 14:29:23
*latem
Edytowano : 2023-01-08 14:30:03
Już się boje pomyśleć co będzie jeśli Gladbach zablokuje transfer Sommera. Pewnie to też wina naszego zarządu
08.01.2023 14:29
To ja wolę Ulreicha od jakiegoś randoma z polskiej ligi, zresztą nikt nie zwariował żeby taki ruch brać pod uwagę. To mogłoby być wzmocnienie rezerw i liczenie na traf ze osiągnie poziom w szkółce
08.01.2023 12:36
Transfer niespodzianka, bo tak działają profesjonaliści. Dobre ruchy lubią ciszę. Jeśli to prawda i kupimy obrońcę i bramkarza niezłej klasy to okienko będzie więcej niż dobre. Ten sezon zresztą jest zadziwiający, najpierw letnie okno które wygraliśmy wzmacniając skład, a teraz szybka reakcja w zimie
Edytowano : 2023-01-05 09:25:47
Ciekawe kiedy ogłoszenie Sommera i czy to koniec wzmocnień. Bo wydaje mi się, że skład ma odpowiednią głębię
05.01.2023 09:22
Sommer wiele nie ryzykuje, w najgorszym przypadku pół roku pogra, a rok przesiedzi na ławce. A jeśli mu się poszczęści to może zostać drugim Buttem, który zastąpi Manu na kilka sezonów.
Edytowano : 2023-01-04 17:46:57
Koszulki ładne, chciaz ten niemiecki dla mnie zbyt wyraźny
04.01.2023 17:46
Bramkarz to mus ale solidny stoper też byłby świetnym wzmocnieniem
03.01.2023 05:02
Dziwny byłby to transfer, Czupo pokazał że dużo potrafi
03.01.2023 05:01
Wszystko wskazuje na to że do końca tygodnia poznamy nowego bramkarza
03.01.2023 04:57
Sommer to wybór idealny- zna ligę, jest doświadczony i przychodzi z racji kontuzji mamy, wie że Niemiec wróci do składu. Jednak jest młodszy od Manu i może go z powodzeniem zastąpić na kilka lat. Moim zdaniem daje większą pewność niż inne opcje
Edytowano : 2023-01-03 03:43:06
Kontuzji Manu*
03.01.2023 03:42
Potem ludzie się dziwią, że średnio mnie interesowały występu polskiej reprezentacji.
Lepsze wzorce pokazują ekipy naszych zawodników.
28.12.2022 05:07
Byli już tacy co wymuszali transfer... i gdzie sią teraz??
24.12.2022 15:04
@Sonny czemu nie sportowo? wydaje się lepszą opcją niż Czupo czy starzejący się Lewandowski (ten sezon- liga mistrzów i mistrzostwa) pokazały że w Bayernie strzelał będzie każdy, a mocni w Bayernie nie zawsze radzą sobie w innych zespołach (szczególnie kiedy przyjdzie gra z ciężkim przeciwnikiem)
24.12.2022 15:03
Akurat to mocna przesada, ukarano go zbiorowo za odpadniecie z grupy plus za odpał z nartami. Nie ma bramkarza w lidze który by go zastapił 1:1.
W 2020 tez wielu wątpiło w Neuera ale to on dal nam tak naprawdę puchar
24.12.2022 01:08
Może i Bayern się nie patyczkuje ale Manu jest bardzo trudno zstąpić, nie ma na rynku alternatyw które zastąpiłyby go 1:1, nawet jak kupimy klasowego bramkarza to Manu może go przewyższać umiejętnościami
23.12.2022 16:43
Absurd, miejsce Thomasa jest za napastnikiem
23.12.2022 15:20
Kolejny piłkarz któremu odbija chce zniszczyć sobie karierę transferem do bankrutów. Może będzie asystował rl12 w meczach ligi Europy :P
23.12.2022 04:49
Thomas jest potrzebny za 9, zarówno on jak i Musiała są potrzebni, trener powinien ułożyć tak skład żeby nie marnować ich potencjału
22.12.2022 03:37
Ale musi zapieniać sezonowców to jak Bayern świetnie wyszedł na opchnięciu rl12 na swoich zasadach, przy kompletnym zaoraniu strategii jego i Barcelony która miała obniżyć jego cenę zamiast ją podwyższyć :P
22.12.2022 03:36
Sommer już raz zatrzymał Mbappe :P
22.12.2022 03:31
Fałszywe są też oskarżenia o to że publicznie mówi o odejściu? Facet ma ważny kontakt i zaczyna odwalać prawie jak RL12, oby podobnie jak Polak został sprowadzony na ziemię.
21.12.2022 13:25
Wiele wskazywało na to że nie uda się go zatrzymać, a jednak projekt rozwoju kampusu i być może wzorce Musiali dały mu impuls do przedłużenia umowy
21.12.2022 13:23
Kimmich słaby? Obok Neuera był głównym autorem potrójnej korony w 2020. Nie wiem
Skąd wy to bierzecie XD
Co do Thomasa, to też wielu się zdziwi. Kiedy wróci za plecy napastnika to znowu będzie kluczowym elementem zespołu. Niestety kolejny raz błędy trenera (najpierw Ancelotti, potem Kovac i aktualnie Flick w dfb) powodują zwątpienie w geniusz naszego wychowanka. Wciąż to kluczowy element zarówno klubu jak i reprezentacji
21.12.2022 13:20
Brzmi może śmiesznie ale Hasan wyciągnął wnioski i ostatnie miesiące w jego wykonaniu zdecydowanie trzeba ocenić na plus. Opchnięcie Lewandowskiego za nieproporcjonalnie wysoką sumę i wzmocnienie składu to ruch dekady, jedna z najmądrzejszych sprzedaży. Jeśli zareagujemy kryzysowo i uzupełnimy zimą skład to kolejny + dla zarządu
21.12.2022 13:16
Ruch z tych idealnych, sprawdzony, solidny bramkarz, który w bogatej karierze ma wszystko poza trofeami. Zarówno on może dać dużo Bayernowi, jak i Bayern jemu
21.12.2022 13:13
Pytanie z innej beczki, w 2019 i 20 mówiono o meczu pożegnalnym dla Robbery, teraz jak już obaj zakończyli swoje kariery, a Arjen występuje w tego typu wydarzeniach to po sezonie ten temat powinien stać się znowu głośny. Nie wyobrażam sobie żeby nie pojechać na to wydarzenie
21.12.2022 13:11
Wymarzony ale nierealny transfer
Edytowano : 2022-12-18 22:48:40
Alex raczej nie chce wrócić dlatego nie brałem go pod uwagę
18.12.2022 22:48
Akurat w konflikcie z reprezentacją Pavard ma dużo racji, Dembele w składzie to dziwny i niezrozumiały element
18.12.2022 22:47
Niemcom wystarczyłoby aby Flick wyciągał błędy z przeszłości i aby wystawiał na 9 zamiast Thomasa typowego napastnika. Thomas jest potrzebny ale tam gdzie jest najlepszy. Niestety mecz z Hiszpanią nic Hansiego nie nauczył
18.12.2022 19:30
Z tym zbłaźnieniem się Niemiec to zabrzmiało jak w TVP. Nie zagrali źle, zlekceważyli Japonię i to się źle skończyło. Ale byli jedną z najbadziej bramkostrzelnych drużyn fazy grupowej, 4 punkty w innych grupach dawały wyjście. Z grupy z podobnym dorobkiem wyszły reprezentacje które mówiąc delikatnie prezentowały dużo gorszą piłkę
18.12.2022 19:26
Ale co kibica Bayernu obchodzi Messi czy Ronaldo? Dla mnie istotniejszy dla historii piłki był Rafinha. Meczy Barcelony czy realu nie oglądałem poza starciami z nami. Nie jesteśmy na stronie fanów piłki, tylko fanów Bayernu. Nie przeżywajmy nie naszych klęsk i zwycięstw.
Ważne że Coman zagrał dobrze, szkoda ze nasi bez medalu ale czasem tak bywa
Edytowano : 2022-12-18 19:22:23
*zlotego
18.12.2022 19:22
A to jasne, jesteśmy europejczykami- wspierajmy naszych, tak samo bądźmy za zawodnikami Bayernu. Szkoda ich ale niestety ten turniej dla naszego klubu skończył się naprawdę słabo
18.12.2022 19:18
Nie bawmy się w gierki Messi, Ronaldo czy Mekambe, zostawmy to innym. Na tej stronie szkoda czasu na tych zawodników
18.12.2022 19:13
Cieszy klęska „Mekambe”, oj atmosfera w PSG będzie wyborna przed meczem z nami XD martwi klęska naszych zawodników. Ale od odpadnięcia Niemiec, dla mnie w tym mundialu nie było większych emocji
Edytowano : 2022-12-18 19:00:29
Neymar razem z nim potrafią rozwalić wszędzie atmosferę, oby robili to skutecznie.
18.12.2022 18:59
@Marienplatz akurat nie rozumiem tego bólu z Czupo. Jak widać przy naszym systemie strzelał będzie każdy napastnik a Kameruńczyk jest w naprawdę świetnej formie, ofensywa z nim nie wyglada gorzej niż rok temu a jest nawet lepsza bo wyprostuje potencjał innych zawodników, więc na ten moment to wystarczający gracz.
17.12.2022 09:58
Podzielam wątpliwości @Marienplatz. Zagrzeb jak i sama Chorwacja grają inaczej niż Bayern, zawodnik który całą karierę grał w dużo słabszej lidze nie musi stać się idealnym zastępcą, jednak gdyby chciał w przyszłym sezonie stać sie numerem dwa i po zakończeniu kariery Manu walczyć o miejsce w składzie z Alexem to ten transfer nabiera sensu. Niewiele ryzykujemy. Jestem tez zwolennikiem przynajmniej wypożyczenia solidnego stopera do rotacji
13.12.2022 09:03
Nie jestem w pełni przekonany do Livakovicia, nie jest to najmłodszy zawodnik a całą karierę spędził w dużo słabszej lidze. W reprezentacji coś pokazuje ale pytanie jak poradziłby sobie mając presję co 3 dni, w Chorwacji nic nie musi, bo samo dojście do ćwierćfinału było sukcesem, w Bayernie trzeba tak bronić w każdym meczu, presja jest znacznie większa. Ja jestem zwolennikiem Sommera albo powrotu Alexa
12.12.2022 14:07
Sommer to racjonalny kierunek, pytanie czy jakkolwiek realny
12.12.2022 13:10
To akurat prawda, ja z nart przez pracę naukową rezygnuję. Pytanie czy klub zabezpieczył się w kontrakcie, bo jeśli nie to wina jest nasza. Nie wyobrażam sobie abyśmy wypłacali pełne wynagrodzenie przy zawinionej kontuzji zawodnika, mam też nadzieje że jesteśmy porządnie ubezpieczeni.
Edytowano : 2022-12-11 11:56:49
Trochę przypomina mi się sytuacja jak Martinez przed sezonem złamał obojczyk bo zachciało mu się łazić po górach czy innych jaskiniach. Niestety to nie pierwszy raz, mimo ze jesteśmy dobrze zarządzani to pewne kwestie nie zostały dobrze zaplanowane.
Edytowano : 2022-12-11 11:58:37
Niemniej uważam ze nie możemy popadać w skrajność, jeszcze nie odpadliśmy z PSG i mimo że będzie bez Manu trudniej to nadal będzie to wyrównany dwumecz.
11.12.2022 11:55
Dla mnie sprawa jest jasna- jeśli nie miał takiego zakazu w kontakcie to nie mamy prawa się czepiać, jeśli natomiast złamał zakaz to Bayern powinien egzekwować z tego tytułu swoje roszczenie.
Zwalanie wszystkiego na piłkarzy jest już nudne. Mój ojciec, z przyjacielem chirurg 2 razy połamali się na nartach na własne życzenie, jeden wyleciał z operowania na prawie rok, drugi przez zerwane więzadła nie mógł występować w sądzie przez 3 miesiące. Nikt im takich aktywności nie zakazywał, więc mieli prawo ryzykować, a nie byli przecież „głupimi” piłkarzykami
11.12.2022 11:46
@Sopariev zluzuj XD nikt jeszcze nie odpadł
10.12.2022 17:55
Przepisy się zmieniły, może normalnie grać nawet jeśli jego drużyna grała już w pucharach
10.12.2022 13:43
Ja nadal wierzę w pokonanie PSG, mamy głęboki skład ale problemem jest bramka. Nie ma jednak rozwiązania, czego oczekujecie? Że będzie dwóch topowych bramkarzy XD? Nikt nie przyjdzie grzać ławki kiedy jest Manu. Młodszy zawodnik tez mógł złamać nogę, to akurat nie kwestia wieku
10.12.2022 13:30
Ech, w odpadnięciu Niemiec upatrywałem jedynej dobrej rzeczy- mniej kontuzji. Teraz kontuzja Manu pozbawia nas praktycznie szansy aby walczyć o pełną pulę. Sven nie zastąpi go nawet w 80%, pytanie czy nie powinnismy ściągnąć Alexa czy szukać jakiejś opcji na rynku. Koszmar…
10.12.2022 12:54
Mało rzeczy cieszy tak jak odpadniecie Brazylii i Hiszpanii, teraz jeszcze Argentyna do domu i zostają naprawdę fajne drużyny :P
Edytowano : 2022-12-09 19:17:31
Kibicujmy naszym- czyli Europejczykom
09.12.2022 19:17
Ale co w tym prowokującego? Polska była jedną z najsłabszych drużyn na mundialu co opisuje nawet francuska prasa po meczu.
Edytowano : 2022-12-08 06:11:08
Zresztą zmień retorykę, bo to nie TVPiS, tylko strona fanów niemieckiego klubu, więc każdy z nas jest sportowo za właśnie niemieckim klubem XD Zresztą to dodatkowo nietrafione bo jak można nazwać gościa który jest kibicem reprezentacji Niemiec, pisze o tym w każdym komentarzu, ma profilowe z logiem DFB opcją ukrytą? Jestem jawnym fanem niemieckiej drużyny i z dumą o tym mówię
08.12.2022 06:07
XD odstawić Manu? Kim go zastąpić? W Niemczech nie ma lepszego bramkarza (o ile na świecie da się go znaleźć, chociaż i tu by nie było łatwo). Co do Thomasa to wystarczy wystawiać go na jego pozycji za napastnikiem i wykorzysta swój potencjał. Loew wywalił już Tomka z kadry i nic to nie dało
08.12.2022 01:25
Na mecz sparingowy z Polską mogli sobie pozwolić na roszady aby zdyscyplinować zawodnika, teraz zaczyna się dla Francji prawdziwa gra i zdecydują względy sportowe. Pavard jest wstanie dużo wnieść
07.12.2022 19:42
Lewandowski na swoim oświadczeniu wyszedł jak Zabłocki na mydle, Bayern w odwecie ogłosił że go nie sprzeda i zamiast tymi cyrkami obniżyć swoją cenę, to ją wywindował. Opchnęliśmy staruszka za świetne pieniądze, a on z meczu na mecz traci formę, pudłuje karne i na dodatek siada mu psychika (odpał z sędzią pięknie podsumował rundę Barcelony). Do tego był jednym ze słabszych zawodników biało- czerwonych na mundialu, a to już jest wyczyn XD
Co do Flicka to też nieładnie się zachował ale w mniejszym stopniu. No i Bayern poszedł na rękę związkowi, bo nie dochodził do konkurencji
07.12.2022 06:24
Nie Hiszpanie wyrzucili z turnieju Niemców tylko Japończycy.
06.12.2022 18:57
Wychodzi na to że Hiszpania nie oddała meczu z Japonią tylko serio jest słabiutka
06.12.2022 18:44
Dlatego wynik boli, chociaż gra zła nie była. Dużo ambitniej niż w 2018
05.12.2022 16:35
Może i powinien ;) to gracz który robi różnicę
05.12.2022 16:34
Pavard ma ciężki charakter i niestety jest podatny na depresję, w innym klubie jeśli mu nie wyjdzie może się załamać. Po ludzku mi go szkoda. Niemniej jak widać nikt w Bayernie nie będzie o niego walczył
05.12.2022 16:33
Już z Hiszpanią były duże szanse na 3 punkty, niestety zabrakło szczęścia. 1 mecz ustawił wszystko i niestety zlekceważenie Japonii skończyło się tragicznie. Niemniej trudno uznać że Niemcy grali źle, pokazali jedną z najlepszych ofensyw fazy grupowej, niestety jednak nie wystrzeli się błędów
05.12.2022 10:26
Po puchar cl to my już w tym roku jedziemy, kadra i ławka jest dobra
05.12.2022 07:15
W Bayernie przy naszej pomocy był topowy ale w polskiej drużynie czy Barcelonie jego gwiazda gaśnie, mocno go zweryfikowała gra poza Monachium
05.12.2022 07:14
Martwi mnie ze psychika Pavarda może zniszczyć mu karierę, gdyby zaakceptował rolę zadaniowca jak Rafinha to mógłby grać w Bayernie kilkanaście lat. Teraz trafi do kluby o klasę niższego i skończą się trofea
05.12.2022 07:13
Polska zagrała swój najlepszy mecz na tym mundialu i mimo wyniku, odpada z godnością. A były okazje żeby wynik był ciut lepszy. Za to Lewandowski jest cieniem dawnego napastnika jakim był, psychika tez słabsza po odejściu z Bayernu. Ten karny to było podsumowanie ale mecz zagrał słaby. Niemniej Polacy nie maja się czego wstydzić dzisiaj
04.12.2022 18:35
Przy tym układzie szkoda, ze chłopaki z Nationalelf nie zrobili niespodzianki i przypadkowo nie przegrali z Kostaryką, mogli dać sobie strzelić i Hiszpania by miała prezent w ich stylu
02.12.2022 16:43
@Fari przynajmniej do stycznia odpoczniemy od piłki, oby chłopaki w meczu z PSG nam zrekompensowali te wyniki.
Nie róbmy z Thomasa kozła ofiarnego. Ustawianie go na 9 zawsze się tak kończy. Za napastnikiem daje nadal bardzo dużo.
Teraz przez 2 lata będę czekał na odpowiedź. Czy serio Hansi niw powtórzy już swojego sukcesu w FCB?
02.12.2022 15:59
Dla mnie też koniec mundialu. Gra była lepsza niz wynik. Trudno, teraz cel euro
02.12.2022 03:50
Mnie najbardziej boli ze Francja dostaje taki prezent
Edytowano : 2022-12-01 14:34:13
Pytanie do tych którzy oglądali większość meczy. Czy był ktoś poza katarem kto grał gorzej od Polski?
01.12.2022 14:33
To jest turniej, jak nie masz medali to nie masz nic. Więc jako posmak zostanie tylko zły styl.
01.12.2022 13:02
Ja już myślami jestem przy Kostaryce, oby chłopaki ją sprali i pokazali że Japonia to był wypadek przy pracy. Niemcy jak wejdą na dośpiewujemy obroty to są wydanie walczyć o medale.
Edytowano : 2022-11-30 23:47:55
*odpowiednie
30.11.2022 23:47
Francuzi dostali wcześniejszy prezent na święta
30.11.2022 21:59
Powodów do euforii nie ma ale też nie możemy się załamywać. Od chłopaków zależy awans, wszystko w ich rękach. Jeśli zwyciężą trudno o scenariusz który wywali ich z turnieju
30.11.2022 17:36
Hansi musi postawić na 9, bo widać efekty tak jak u nas. Thomas jest zawsze krytykowany kiedy gra na 9, niech go ustawią za plecami napastnika i wniesie dużo do gry. Do składu musi tez wrócić Sane
28.11.2022 05:27
Ja zarówno Niemcom jak i Polsce, po rodzicach. Nie kłóci się to bo obie drużyny walczą o zupełnie inne cele. Niemniej umiem ocenić kiedy gra spełnia pewne standardy a kiedy nie.
28.11.2022 04:52
@Simon89 nie boli mnie, szczerze mówiąc to nawet kibicuję Polsce, tylko kiedy oglądam ich grę to wtedy faktycznie zaczyna boleć- bo gra zupełnie nie odzwierciedla wyników. Żeby Niemcy przegrali z Kostaryką, a Hiszpania z Japonią, potrzebny jest cud. Taki sam cud jest potrzebny żeby Polska urwała chociaż punkt Argentynie. Jak myślisz, który scenariusz jest bardziej prawodopodobną?
27.11.2022 22:26
Sytuacja Niemców, patrząc na układ grupy jest lepsza niż Polski. Wygrana z Kostaryką dla Niemiec to obowiązek, jeśli to się nie uda będzie to koszmar, dla Polski 1 punkt z Argentyną to kategoria cudu. Hiszpania tez walczy wiec nie zlekceważy Japonii
27.11.2022 22:04
Niezbyt dobrze to świadczy o Hiszpanii skoro bezbarwne Niemcy ich zdominowały i zasługiwały na 3 punkty. Thomas jest potrzebny w składzie ale nie na 9 tylko za napastnikiem
27.11.2022 22:01
Szkoda tych 2 punktów, były w zasięgu.
27.11.2022 21:57
Niemcy grają, Hiszpania strzela. Jak ja znam ten schemat z meczów Bayernu. Ale walczymy, piłka powoli staje się trochę sprawiedliwa
27.11.2022 21:41
Gdyby tylko wynik się liczył to miałbym szacunek dla osiągnięć realu, a dla mnie przez styl ich gry nigdy nie będę ich rozpatrywał w kategorii najlepszej drużyny ostatnich lat. Nie chcę nigdy żeby Bayern wygrywał w taki sposób.
27.11.2022 13:20
Obejrzałem pierwszy mecz Polski od czasów dogrywki ze Szwajcaria na euro, gorzej oglądali mi się tylko Katar, na tych mistrzostwach
Edytowano : 2022-11-27 13:19:14
Sopariev zreszta trudno powiedzieć żeby mnie to szczególnie denerwowało- obejrzałem jeden mecz i wiem ze nie warto kolejnych. Za to Ty masz jakąś przyjemność z potknięć naszych piłkarzy w Nationalelf
27.11.2022 13:13
Szczerze mówiąc wolę żeby Niemcy odpadli, niż gdyby mieli wygrać w takim stylu jak Polska z Arabią- w zasadzie bez stylu, wybijając piłki i będąc słabą na każdym polu drużyną. Mój ojciec- kibic Polski od lat 70, czuł wstyd z tej formy zwycięstwa
Edytowano : 2022-11-27 13:01:55
Zreszta to pokazuje jak wynik potrafi zakłamać obraz gry. Niemcy nie wyglądali fatalnie, to był typowy kecz Bayernu- dominacja, bramka i zlekceważenie rywala. My tez jesteśmy pośmiewiskiem kiedy s głupi sposób traciliśmy punkty w bl?
27.11.2022 13:00
Pośmiewiskiem? Niemcy i w 2018 i teraz przegrywali grając lepiej niż wiele drużyn które wygrywały. Brakuje motywacji, ducha ale dzisiaj oby wrócił. Japonia szczęśliwie przegrywa i jesteśmy w grze. Wszystko zależy od chłopaków
27.11.2022 12:42
@Mathias ja dalej wierzę w 6 punktów, Japonia nie jest aż tak mocna i może straci punkty. Nie wierzę w ich spektakularną kanonadę z Kostaryką
24.11.2022 12:02
Niech odpoczywa, oby już na mistrzostwach nie grał, niech wraca do formy która się przyda w styczniu
24.11.2022 11:58
Nie, Barcelona nie wyglądała na faworyta na żadnym etapie tego sezonu. Tak jak pisałem po losowaniu: mamy lepszą kadrę, dokonaliśmy lepszych transferów latem i mamy lepszego trenera, wtedy wielu mówiło że jestem butny, rzeczywistość pokryła się z moimi obserwacjami w tym przypadku.
Niestety w meczu z Hiszpanią może być to bardziej zasadne, bo owszem, skład Nationalelf na papierze ma lepszy ale to Niemcy będą grać z presją i może się okazać ze Hiszpanie wykorzystają to grając z kontry. Do niedzieli nie będę miał spokojnej nocy, jak Niemcy przegrają z Hiszpanią to będzie ostatni mecz na mundialu jaki oglądam. I tak nie czuję emocji
Edytowano : 2022-11-24 11:57:04
Niemniej wciąż wierzę, że Hiszpanów uda się pokonać . Niemcy nie przegrali przez nisko poziom, tylko zlekceważyli rywala w 2 połowie, co na turnieju takiej rangi jest niedopuszczalne
24.11.2022 11:55
Styl też się liczy, gra Polski zupełnie nie rokuje, Niemcy zagrali dobre spotkanie ale tak jak Bayern w BL, mimo dominacji zlekceważyli rywala i w efekcie stracili punkty. Niemcy muszą wygrać dwa spotkania ale wierzę w Hansiego
23.11.2022 19:26
T R A G E D I A, facet potrafi grać genialnie ale niestety to jego organizm jest jego największym przeciwnikiem. Uważam ze powinnismy wypożyczyć doświadczonego stopera albo uniwersalnego defensywnego gracza zimą. Potrzebujemy głębi do rotacji
23.11.2022 02:08
Po złoto! Czekam już na środę i mecz z Japonią
22.11.2022 00:32
W tej chwili, o ile nie pojawią się kontuzje, takie ruchy nie są potrzebne, szkoda ze nie wyłapaliśmy Goetze przed jego powrotem do Bundesligi, taki zmiennik byłby skarbem
XD a jakie znaczenie ma narodowość? To Żyd jest w czymkolwiek gorszy od Polaka czy Niemca? Akurat gen Bayernu polegający na mądrym inwestowaniu i oszczędzaniu jest naszą największą dumą są zasady zaszczepione przez Landauera
15.01.2023 21:40
Oby był jeszcze lepszy i oby tu w Monachium zakończył karierę!
13.01.2023 01:35
Negocjacje będą trwały, nikt nie będzie chciał ujawnić swoich zamiarów. Bayern że jest wstanie zapłacić więcej, a Gladbach że Sommera chce puścić. Musimy zachować cierpliwość
11.01.2023 16:20
Musimy walczyć każdego dnia ale atmosfera to bardzo ważny element każdego sukcesu
11.01.2023 02:39
Niech wraca, każdy będzie teraz potrzebny. Skład się kurczy
09.01.2023 13:33
Oby! Potrzebujemy wychowanków W szalonym i zniszczonym przez barcelony i inne psg świecie piłki potrzeba wzorców i przykładów. Bayern jest jednym z bastionów normalności i musimy te wartości krzewić w zawodnikach. Piłka to nie tylko degeneraci i bankruci, jest w niej miejsce na honor i tradycję. Dalej potrafimy budować skład za grosze i mieć drugą najbardziej wartościową drużynę w europie, która jest top 1 w rankingu Uefa
09.01.2023 13:32
Media donoszą że to nic poważnego, oby by≥ł dostępny od początku
09.01.2023 13:28
Za plecami napastnika nadal może być czołową postacią ale na 9 będzie cieniem samego siebie. Thomas jest potrzebny reprezentacji ale tam gdzie jest najlepszy
09.01.2023 13:09
Z jednej strony to zasługa Bayernu, a z drugiej jestem pewny że żaden Real czy Juve nie miałby w bl takiej serii jak my. To my jesteśmy mocni, a nie bl beznadziejna
09.01.2023 11:24
Dogadają się, Sommer i tak odejdzie po pół roku. Gladbach podbija cenę. Też jestem spokojny bo w ostateczności są też inne opcje
09.01.2023 11:22
@josh1982 niestety cierpli na przerost ego. Żeby spełnić swoje oczekiwania musi albo trafić do słabszego zespołu albo liczyć na kontuzje, w innym przypadku nie widzę go jako klasowego stopera. To zawodnik idealny do rotacji, solidny i uniwersalny.
09.01.2023 11:20
Obrona w tym sezonie jest mocna, niech tylko Pan Bóg chroni de Ligta i Upemecano, a nic złego nam się nie stanie. Bramkarz jest potrzebny ale Żilina by chyba był wariatem gdyby mówił o desperacji- 1 nie buduje to morale 2 podbija cenę zakupu
09.01.2023 11:18
Jakoś w ten wyścig nie wierzę, nie ma jednego solidnego konkurenta który nam zagrozi.
09.01.2023 11:15
Uli zawsze wracał silniejszy, był z Bayernem i nigdy jak szczur nie uciekał z pokładu. Przeprowadził nas przez trudne czasy i zrobił z nas potęgę mądrzej zarządzaną niż reszta światowego topu
09.01.2023 11:13
Neuer wróci silny i kto wie czy przerwa nie sprawi że paradoksalnie wydłuży to jego karierę. Tyle razy zwiastowano koniec Manu, a nadal jest najpewniejszym bramkarzem, ter Stegen potrafi robić koszmarne błędy i niezależnie jaki trener jest w DFB to stawia właśnie na Manu. Nie jest to przypadek. Nie widzę żadnej realnej alternatywy dla Neuera
09.01.2023 10:30
Jeśli zaakceptuje swoją rolę to jestem za
08.01.2023 14:32
Myślałem że modna na znęcanie się nad legendami odeszła po erze Kovaca ale dalej widzę że są aktywni hejterzy Thomasa i Manu. Nie zapomnijcie jeszcze że zarząd który latek zrobił najlepsze okno transferowe od dekady też jest zły i niekompetentny!!!!111111
Edytowano : 2023-01-08 14:29:23
*latem
Edytowano : 2023-01-08 14:30:03
Już się boje pomyśleć co będzie jeśli Gladbach zablokuje transfer Sommera. Pewnie to też wina naszego zarządu
08.01.2023 14:29
To ja wolę Ulreicha od jakiegoś randoma z polskiej ligi, zresztą nikt nie zwariował żeby taki ruch brać pod uwagę. To mogłoby być wzmocnienie rezerw i liczenie na traf ze osiągnie poziom w szkółce
08.01.2023 12:36
Transfer niespodzianka, bo tak działają profesjonaliści. Dobre ruchy lubią ciszę. Jeśli to prawda i kupimy obrońcę i bramkarza niezłej klasy to okienko będzie więcej niż dobre. Ten sezon zresztą jest zadziwiający, najpierw letnie okno które wygraliśmy wzmacniając skład, a teraz szybka reakcja w zimie
Edytowano : 2023-01-05 09:25:47
Ciekawe kiedy ogłoszenie Sommera i czy to koniec wzmocnień. Bo wydaje mi się, że skład ma odpowiednią głębię
05.01.2023 09:22
Sommer wiele nie ryzykuje, w najgorszym przypadku pół roku pogra, a rok przesiedzi na ławce. A jeśli mu się poszczęści to może zostać drugim Buttem, który zastąpi Manu na kilka sezonów.
Edytowano : 2023-01-04 17:46:57
Koszulki ładne, chciaz ten niemiecki dla mnie zbyt wyraźny
04.01.2023 17:46
Bramkarz to mus ale solidny stoper też byłby świetnym wzmocnieniem
03.01.2023 05:02
Dziwny byłby to transfer, Czupo pokazał że dużo potrafi
03.01.2023 05:01
Wszystko wskazuje na to że do końca tygodnia poznamy nowego bramkarza
03.01.2023 04:57
Sommer to wybór idealny- zna ligę, jest doświadczony i przychodzi z racji kontuzji mamy, wie że Niemiec wróci do składu. Jednak jest młodszy od Manu i może go z powodzeniem zastąpić na kilka lat. Moim zdaniem daje większą pewność niż inne opcje
Edytowano : 2023-01-03 03:43:06
Kontuzji Manu*
03.01.2023 03:42
Potem ludzie się dziwią, że średnio mnie interesowały występu polskiej reprezentacji.
Lepsze wzorce pokazują ekipy naszych zawodników.
28.12.2022 05:07
Byli już tacy co wymuszali transfer... i gdzie sią teraz??
24.12.2022 15:04
@Sonny czemu nie sportowo? wydaje się lepszą opcją niż Czupo czy starzejący się Lewandowski (ten sezon- liga mistrzów i mistrzostwa) pokazały że w Bayernie strzelał będzie każdy, a mocni w Bayernie nie zawsze radzą sobie w innych zespołach (szczególnie kiedy przyjdzie gra z ciężkim przeciwnikiem)
24.12.2022 15:03
Akurat to mocna przesada, ukarano go zbiorowo za odpadniecie z grupy plus za odpał z nartami. Nie ma bramkarza w lidze który by go zastapił 1:1.
W 2020 tez wielu wątpiło w Neuera ale to on dal nam tak naprawdę puchar
24.12.2022 01:08
Może i Bayern się nie patyczkuje ale Manu jest bardzo trudno zstąpić, nie ma na rynku alternatyw które zastąpiłyby go 1:1, nawet jak kupimy klasowego bramkarza to Manu może go przewyższać umiejętnościami
23.12.2022 16:43
Absurd, miejsce Thomasa jest za napastnikiem
23.12.2022 15:20
Kolejny piłkarz któremu odbija chce zniszczyć sobie karierę transferem do bankrutów. Może będzie asystował rl12 w meczach ligi Europy :P
23.12.2022 04:49
Thomas jest potrzebny za 9, zarówno on jak i Musiała są potrzebni, trener powinien ułożyć tak skład żeby nie marnować ich potencjału
22.12.2022 03:37
Ale musi zapieniać sezonowców to jak Bayern świetnie wyszedł na opchnięciu rl12 na swoich zasadach, przy kompletnym zaoraniu strategii jego i Barcelony która miała obniżyć jego cenę zamiast ją podwyższyć :P
22.12.2022 03:36
Sommer już raz zatrzymał Mbappe :P
22.12.2022 03:31
Fałszywe są też oskarżenia o to że publicznie mówi o odejściu? Facet ma ważny kontakt i zaczyna odwalać prawie jak RL12, oby podobnie jak Polak został sprowadzony na ziemię.
21.12.2022 13:25
Wiele wskazywało na to że nie uda się go zatrzymać, a jednak projekt rozwoju kampusu i być może wzorce Musiali dały mu impuls do przedłużenia umowy
21.12.2022 13:23
Kimmich słaby? Obok Neuera był głównym autorem potrójnej korony w 2020. Nie wiem
Skąd wy to bierzecie XD
Co do Thomasa, to też wielu się zdziwi. Kiedy wróci za plecy napastnika to znowu będzie kluczowym elementem zespołu. Niestety kolejny raz błędy trenera (najpierw Ancelotti, potem Kovac i aktualnie Flick w dfb) powodują zwątpienie w geniusz naszego wychowanka. Wciąż to kluczowy element zarówno klubu jak i reprezentacji
21.12.2022 13:20
Brzmi może śmiesznie ale Hasan wyciągnął wnioski i ostatnie miesiące w jego wykonaniu zdecydowanie trzeba ocenić na plus. Opchnięcie Lewandowskiego za nieproporcjonalnie wysoką sumę i wzmocnienie składu to ruch dekady, jedna z najmądrzejszych sprzedaży. Jeśli zareagujemy kryzysowo i uzupełnimy zimą skład to kolejny + dla zarządu
21.12.2022 13:16
Ruch z tych idealnych, sprawdzony, solidny bramkarz, który w bogatej karierze ma wszystko poza trofeami. Zarówno on może dać dużo Bayernowi, jak i Bayern jemu
21.12.2022 13:13
Pytanie z innej beczki, w 2019 i 20 mówiono o meczu pożegnalnym dla Robbery, teraz jak już obaj zakończyli swoje kariery, a Arjen występuje w tego typu wydarzeniach to po sezonie ten temat powinien stać się znowu głośny. Nie wyobrażam sobie żeby nie pojechać na to wydarzenie
21.12.2022 13:11
Wymarzony ale nierealny transfer
Edytowano : 2022-12-18 22:48:40
Alex raczej nie chce wrócić dlatego nie brałem go pod uwagę
18.12.2022 22:48
Akurat w konflikcie z reprezentacją Pavard ma dużo racji, Dembele w składzie to dziwny i niezrozumiały element
18.12.2022 22:47
Niemcom wystarczyłoby aby Flick wyciągał błędy z przeszłości i aby wystawiał na 9 zamiast Thomasa typowego napastnika. Thomas jest potrzebny ale tam gdzie jest najlepszy. Niestety mecz z Hiszpanią nic Hansiego nie nauczył
18.12.2022 19:30
Z tym zbłaźnieniem się Niemiec to zabrzmiało jak w TVP. Nie zagrali źle, zlekceważyli Japonię i to się źle skończyło. Ale byli jedną z najbadziej bramkostrzelnych drużyn fazy grupowej, 4 punkty w innych grupach dawały wyjście. Z grupy z podobnym dorobkiem wyszły reprezentacje które mówiąc delikatnie prezentowały dużo gorszą piłkę
18.12.2022 19:26
Ale co kibica Bayernu obchodzi Messi czy Ronaldo? Dla mnie istotniejszy dla historii piłki był Rafinha. Meczy Barcelony czy realu nie oglądałem poza starciami z nami. Nie jesteśmy na stronie fanów piłki, tylko fanów Bayernu. Nie przeżywajmy nie naszych klęsk i zwycięstw.
Ważne że Coman zagrał dobrze, szkoda ze nasi bez medalu ale czasem tak bywa
Edytowano : 2022-12-18 19:22:23
*zlotego
18.12.2022 19:22
A to jasne, jesteśmy europejczykami- wspierajmy naszych, tak samo bądźmy za zawodnikami Bayernu. Szkoda ich ale niestety ten turniej dla naszego klubu skończył się naprawdę słabo
18.12.2022 19:18
Nie bawmy się w gierki Messi, Ronaldo czy Mekambe, zostawmy to innym. Na tej stronie szkoda czasu na tych zawodników
18.12.2022 19:13
Cieszy klęska „Mekambe”, oj atmosfera w PSG będzie wyborna przed meczem z nami XD martwi klęska naszych zawodników. Ale od odpadnięcia Niemiec, dla mnie w tym mundialu nie było większych emocji
Edytowano : 2022-12-18 19:00:29
Neymar razem z nim potrafią rozwalić wszędzie atmosferę, oby robili to skutecznie.
18.12.2022 18:59
@Marienplatz akurat nie rozumiem tego bólu z Czupo. Jak widać przy naszym systemie strzelał będzie każdy napastnik a Kameruńczyk jest w naprawdę świetnej formie, ofensywa z nim nie wyglada gorzej niż rok temu a jest nawet lepsza bo wyprostuje potencjał innych zawodników, więc na ten moment to wystarczający gracz.
17.12.2022 09:58
Podzielam wątpliwości @Marienplatz. Zagrzeb jak i sama Chorwacja grają inaczej niż Bayern, zawodnik który całą karierę grał w dużo słabszej lidze nie musi stać się idealnym zastępcą, jednak gdyby chciał w przyszłym sezonie stać sie numerem dwa i po zakończeniu kariery Manu walczyć o miejsce w składzie z Alexem to ten transfer nabiera sensu. Niewiele ryzykujemy. Jestem tez zwolennikiem przynajmniej wypożyczenia solidnego stopera do rotacji
13.12.2022 09:03
Nie jestem w pełni przekonany do Livakovicia, nie jest to najmłodszy zawodnik a całą karierę spędził w dużo słabszej lidze. W reprezentacji coś pokazuje ale pytanie jak poradziłby sobie mając presję co 3 dni, w Chorwacji nic nie musi, bo samo dojście do ćwierćfinału było sukcesem, w Bayernie trzeba tak bronić w każdym meczu, presja jest znacznie większa. Ja jestem zwolennikiem Sommera albo powrotu Alexa
12.12.2022 14:07
Sommer to racjonalny kierunek, pytanie czy jakkolwiek realny
12.12.2022 13:10
To akurat prawda, ja z nart przez pracę naukową rezygnuję. Pytanie czy klub zabezpieczył się w kontrakcie, bo jeśli nie to wina jest nasza. Nie wyobrażam sobie abyśmy wypłacali pełne wynagrodzenie przy zawinionej kontuzji zawodnika, mam też nadzieje że jesteśmy porządnie ubezpieczeni.
Edytowano : 2022-12-11 11:56:49
Trochę przypomina mi się sytuacja jak Martinez przed sezonem złamał obojczyk bo zachciało mu się łazić po górach czy innych jaskiniach. Niestety to nie pierwszy raz, mimo ze jesteśmy dobrze zarządzani to pewne kwestie nie zostały dobrze zaplanowane.
Edytowano : 2022-12-11 11:58:37
Niemniej uważam ze nie możemy popadać w skrajność, jeszcze nie odpadliśmy z PSG i mimo że będzie bez Manu trudniej to nadal będzie to wyrównany dwumecz.
11.12.2022 11:55
Dla mnie sprawa jest jasna- jeśli nie miał takiego zakazu w kontakcie to nie mamy prawa się czepiać, jeśli natomiast złamał zakaz to Bayern powinien egzekwować z tego tytułu swoje roszczenie.
Zwalanie wszystkiego na piłkarzy jest już nudne. Mój ojciec, z przyjacielem chirurg 2 razy połamali się na nartach na własne życzenie, jeden wyleciał z operowania na prawie rok, drugi przez zerwane więzadła nie mógł występować w sądzie przez 3 miesiące. Nikt im takich aktywności nie zakazywał, więc mieli prawo ryzykować, a nie byli przecież „głupimi” piłkarzykami
11.12.2022 11:46
@Sopariev zluzuj XD nikt jeszcze nie odpadł
10.12.2022 17:55
Przepisy się zmieniły, może normalnie grać nawet jeśli jego drużyna grała już w pucharach
10.12.2022 13:43
Ja nadal wierzę w pokonanie PSG, mamy głęboki skład ale problemem jest bramka. Nie ma jednak rozwiązania, czego oczekujecie? Że będzie dwóch topowych bramkarzy XD? Nikt nie przyjdzie grzać ławki kiedy jest Manu. Młodszy zawodnik tez mógł złamać nogę, to akurat nie kwestia wieku
10.12.2022 13:30
Ech, w odpadnięciu Niemiec upatrywałem jedynej dobrej rzeczy- mniej kontuzji. Teraz kontuzja Manu pozbawia nas praktycznie szansy aby walczyć o pełną pulę. Sven nie zastąpi go nawet w 80%, pytanie czy nie powinnismy ściągnąć Alexa czy szukać jakiejś opcji na rynku. Koszmar…
10.12.2022 12:54
Mało rzeczy cieszy tak jak odpadniecie Brazylii i Hiszpanii, teraz jeszcze Argentyna do domu i zostają naprawdę fajne drużyny :P
Edytowano : 2022-12-09 19:17:31
Kibicujmy naszym- czyli Europejczykom
09.12.2022 19:17
Ale co w tym prowokującego? Polska była jedną z najsłabszych drużyn na mundialu co opisuje nawet francuska prasa po meczu.
Edytowano : 2022-12-08 06:11:08
Zresztą zmień retorykę, bo to nie TVPiS, tylko strona fanów niemieckiego klubu, więc każdy z nas jest sportowo za właśnie niemieckim klubem XD Zresztą to dodatkowo nietrafione bo jak można nazwać gościa który jest kibicem reprezentacji Niemiec, pisze o tym w każdym komentarzu, ma profilowe z logiem DFB opcją ukrytą? Jestem jawnym fanem niemieckiej drużyny i z dumą o tym mówię
08.12.2022 06:07
XD odstawić Manu? Kim go zastąpić? W Niemczech nie ma lepszego bramkarza (o ile na świecie da się go znaleźć, chociaż i tu by nie było łatwo). Co do Thomasa to wystarczy wystawiać go na jego pozycji za napastnikiem i wykorzysta swój potencjał. Loew wywalił już Tomka z kadry i nic to nie dało
08.12.2022 01:25
Na mecz sparingowy z Polską mogli sobie pozwolić na roszady aby zdyscyplinować zawodnika, teraz zaczyna się dla Francji prawdziwa gra i zdecydują względy sportowe. Pavard jest wstanie dużo wnieść
07.12.2022 19:42
Lewandowski na swoim oświadczeniu wyszedł jak Zabłocki na mydle, Bayern w odwecie ogłosił że go nie sprzeda i zamiast tymi cyrkami obniżyć swoją cenę, to ją wywindował. Opchnęliśmy staruszka za świetne pieniądze, a on z meczu na mecz traci formę, pudłuje karne i na dodatek siada mu psychika (odpał z sędzią pięknie podsumował rundę Barcelony). Do tego był jednym ze słabszych zawodników biało- czerwonych na mundialu, a to już jest wyczyn XD
Co do Flicka to też nieładnie się zachował ale w mniejszym stopniu. No i Bayern poszedł na rękę związkowi, bo nie dochodził do konkurencji
07.12.2022 06:24
Nie Hiszpanie wyrzucili z turnieju Niemców tylko Japończycy.
06.12.2022 18:57
Wychodzi na to że Hiszpania nie oddała meczu z Japonią tylko serio jest słabiutka
06.12.2022 18:44
Dlatego wynik boli, chociaż gra zła nie była. Dużo ambitniej niż w 2018
05.12.2022 16:35
Może i powinien ;) to gracz który robi różnicę
05.12.2022 16:34
Pavard ma ciężki charakter i niestety jest podatny na depresję, w innym klubie jeśli mu nie wyjdzie może się załamać. Po ludzku mi go szkoda. Niemniej jak widać nikt w Bayernie nie będzie o niego walczył
05.12.2022 16:33
Już z Hiszpanią były duże szanse na 3 punkty, niestety zabrakło szczęścia. 1 mecz ustawił wszystko i niestety zlekceważenie Japonii skończyło się tragicznie. Niemniej trudno uznać że Niemcy grali źle, pokazali jedną z najlepszych ofensyw fazy grupowej, niestety jednak nie wystrzeli się błędów
05.12.2022 10:26
Po puchar cl to my już w tym roku jedziemy, kadra i ławka jest dobra
05.12.2022 07:15
W Bayernie przy naszej pomocy był topowy ale w polskiej drużynie czy Barcelonie jego gwiazda gaśnie, mocno go zweryfikowała gra poza Monachium
05.12.2022 07:14
Martwi mnie ze psychika Pavarda może zniszczyć mu karierę, gdyby zaakceptował rolę zadaniowca jak Rafinha to mógłby grać w Bayernie kilkanaście lat. Teraz trafi do kluby o klasę niższego i skończą się trofea
05.12.2022 07:13
Polska zagrała swój najlepszy mecz na tym mundialu i mimo wyniku, odpada z godnością. A były okazje żeby wynik był ciut lepszy. Za to Lewandowski jest cieniem dawnego napastnika jakim był, psychika tez słabsza po odejściu z Bayernu. Ten karny to było podsumowanie ale mecz zagrał słaby. Niemniej Polacy nie maja się czego wstydzić dzisiaj
04.12.2022 18:35
Przy tym układzie szkoda, ze chłopaki z Nationalelf nie zrobili niespodzianki i przypadkowo nie przegrali z Kostaryką, mogli dać sobie strzelić i Hiszpania by miała prezent w ich stylu
02.12.2022 16:43
@Fari przynajmniej do stycznia odpoczniemy od piłki, oby chłopaki w meczu z PSG nam zrekompensowali te wyniki.
Nie róbmy z Thomasa kozła ofiarnego. Ustawianie go na 9 zawsze się tak kończy. Za napastnikiem daje nadal bardzo dużo.
Teraz przez 2 lata będę czekał na odpowiedź. Czy serio Hansi niw powtórzy już swojego sukcesu w FCB?
02.12.2022 15:59
Dla mnie też koniec mundialu. Gra była lepsza niz wynik. Trudno, teraz cel euro
02.12.2022 03:50
Mnie najbardziej boli ze Francja dostaje taki prezent
Edytowano : 2022-12-01 14:34:13
Pytanie do tych którzy oglądali większość meczy. Czy był ktoś poza katarem kto grał gorzej od Polski?
01.12.2022 14:33
To jest turniej, jak nie masz medali to nie masz nic. Więc jako posmak zostanie tylko zły styl.
01.12.2022 13:02
Ja już myślami jestem przy Kostaryce, oby chłopaki ją sprali i pokazali że Japonia to był wypadek przy pracy. Niemcy jak wejdą na dośpiewujemy obroty to są wydanie walczyć o medale.
Edytowano : 2022-11-30 23:47:55
*odpowiednie
30.11.2022 23:47
Francuzi dostali wcześniejszy prezent na święta
30.11.2022 21:59
Powodów do euforii nie ma ale też nie możemy się załamywać. Od chłopaków zależy awans, wszystko w ich rękach. Jeśli zwyciężą trudno o scenariusz który wywali ich z turnieju
30.11.2022 17:36
Hansi musi postawić na 9, bo widać efekty tak jak u nas. Thomas jest zawsze krytykowany kiedy gra na 9, niech go ustawią za plecami napastnika i wniesie dużo do gry. Do składu musi tez wrócić Sane
28.11.2022 05:27
Ja zarówno Niemcom jak i Polsce, po rodzicach. Nie kłóci się to bo obie drużyny walczą o zupełnie inne cele. Niemniej umiem ocenić kiedy gra spełnia pewne standardy a kiedy nie.
28.11.2022 04:52
@Simon89 nie boli mnie, szczerze mówiąc to nawet kibicuję Polsce, tylko kiedy oglądam ich grę to wtedy faktycznie zaczyna boleć- bo gra zupełnie nie odzwierciedla wyników. Żeby Niemcy przegrali z Kostaryką, a Hiszpania z Japonią, potrzebny jest cud. Taki sam cud jest potrzebny żeby Polska urwała chociaż punkt Argentynie. Jak myślisz, który scenariusz jest bardziej prawodopodobną?
27.11.2022 22:26
Sytuacja Niemców, patrząc na układ grupy jest lepsza niż Polski. Wygrana z Kostaryką dla Niemiec to obowiązek, jeśli to się nie uda będzie to koszmar, dla Polski 1 punkt z Argentyną to kategoria cudu. Hiszpania tez walczy wiec nie zlekceważy Japonii
27.11.2022 22:04
Niezbyt dobrze to świadczy o Hiszpanii skoro bezbarwne Niemcy ich zdominowały i zasługiwały na 3 punkty. Thomas jest potrzebny w składzie ale nie na 9 tylko za napastnikiem
27.11.2022 22:01
Szkoda tych 2 punktów, były w zasięgu.
27.11.2022 21:57
Niemcy grają, Hiszpania strzela. Jak ja znam ten schemat z meczów Bayernu. Ale walczymy, piłka powoli staje się trochę sprawiedliwa
27.11.2022 21:41
Gdyby tylko wynik się liczył to miałbym szacunek dla osiągnięć realu, a dla mnie przez styl ich gry nigdy nie będę ich rozpatrywał w kategorii najlepszej drużyny ostatnich lat. Nie chcę nigdy żeby Bayern wygrywał w taki sposób.
27.11.2022 13:20
Obejrzałem pierwszy mecz Polski od czasów dogrywki ze Szwajcaria na euro, gorzej oglądali mi się tylko Katar, na tych mistrzostwach
Edytowano : 2022-11-27 13:19:14
Sopariev zreszta trudno powiedzieć żeby mnie to szczególnie denerwowało- obejrzałem jeden mecz i wiem ze nie warto kolejnych. Za to Ty masz jakąś przyjemność z potknięć naszych piłkarzy w Nationalelf
27.11.2022 13:13
Szczerze mówiąc wolę żeby Niemcy odpadli, niż gdyby mieli wygrać w takim stylu jak Polska z Arabią- w zasadzie bez stylu, wybijając piłki i będąc słabą na każdym polu drużyną. Mój ojciec- kibic Polski od lat 70, czuł wstyd z tej formy zwycięstwa
Edytowano : 2022-11-27 13:01:55
Zreszta to pokazuje jak wynik potrafi zakłamać obraz gry. Niemcy nie wyglądali fatalnie, to był typowy kecz Bayernu- dominacja, bramka i zlekceważenie rywala. My tez jesteśmy pośmiewiskiem kiedy s głupi sposób traciliśmy punkty w bl?
27.11.2022 13:00
Pośmiewiskiem? Niemcy i w 2018 i teraz przegrywali grając lepiej niż wiele drużyn które wygrywały. Brakuje motywacji, ducha ale dzisiaj oby wrócił. Japonia szczęśliwie przegrywa i jesteśmy w grze. Wszystko zależy od chłopaków
27.11.2022 12:42
@Mathias ja dalej wierzę w 6 punktów, Japonia nie jest aż tak mocna i może straci punkty. Nie wierzę w ich spektakularną kanonadę z Kostaryką
24.11.2022 12:02
Niech odpoczywa, oby już na mistrzostwach nie grał, niech wraca do formy która się przyda w styczniu
24.11.2022 11:58
Nie, Barcelona nie wyglądała na faworyta na żadnym etapie tego sezonu. Tak jak pisałem po losowaniu: mamy lepszą kadrę, dokonaliśmy lepszych transferów latem i mamy lepszego trenera, wtedy wielu mówiło że jestem butny, rzeczywistość pokryła się z moimi obserwacjami w tym przypadku.
Niestety w meczu z Hiszpanią może być to bardziej zasadne, bo owszem, skład Nationalelf na papierze ma lepszy ale to Niemcy będą grać z presją i może się okazać ze Hiszpanie wykorzystają to grając z kontry. Do niedzieli nie będę miał spokojnej nocy, jak Niemcy przegrają z Hiszpanią to będzie ostatni mecz na mundialu jaki oglądam. I tak nie czuję emocji
Edytowano : 2022-11-24 11:57:04
Niemniej wciąż wierzę, że Hiszpanów uda się pokonać . Niemcy nie przegrali przez nisko poziom, tylko zlekceważyli rywala w 2 połowie, co na turnieju takiej rangi jest niedopuszczalne
24.11.2022 11:55
Styl też się liczy, gra Polski zupełnie nie rokuje, Niemcy zagrali dobre spotkanie ale tak jak Bayern w BL, mimo dominacji zlekceważyli rywala i w efekcie stracili punkty. Niemcy muszą wygrać dwa spotkania ale wierzę w Hansiego
23.11.2022 19:26
T R A G E D I A, facet potrafi grać genialnie ale niestety to jego organizm jest jego największym przeciwnikiem. Uważam ze powinnismy wypożyczyć doświadczonego stopera albo uniwersalnego defensywnego gracza zimą. Potrzebujemy głębi do rotacji
23.11.2022 02:08
Po złoto! Czekam już na środę i mecz z Japonią
22.11.2022 00:32
W tej chwili, o ile nie pojawią się kontuzje, takie ruchy nie są potrzebne, szkoda ze nie wyłapaliśmy Goetze przed jego powrotem do Bundesligi, taki zmiennik byłby skarbem
22.11.2022 00:30
Kane!
22.11.2022 00:29