DieRoten.pl
Reklama

Blind: Bundesliga jest jedną z najlepszych lig

fot.
Reklama

W ubiegły czwartek, ku zaskoczeniu kibiców Bayernu Monachium i niemieckiego świata piłki, bawarski klub pozyskał nowego zawodnika do obrony.

Mowa rzecz jasna o Daleyu Blindzie, który podpisał z mistrzami Niemiec kontrakt do końca czerwca 2023 roku. Choć wcześniej spekulowano o zawarciu opcji przedłużenia umowy o kolejny rok, to obie strony uzgodniły, że zasiądą ponownie do rozmów ws. przyszłości pod koniec sezonu 2022/23.

Przy okazji swojej prezentacji, która miała miejsce wczoraj w południe, Holender odpowiadał na liczne pytania dziennikarzy – defensora poproszono między innymi o kilka słów na temat rozgrywek niemieckiej 1. Bundesligi.

Bundesliga pozostaje jedną z najsilniejszych lig na całym świecie. Gra się tutaj bardzo fizycznie, to wymagające rozgrywki – powiedział Blind.

Nie mogę doczekać się, aż będę mógł sam zagrać w Bundeslidze. Oglądam wiele spotkań piłkarskich, w tym także Bundesligę. Jestem przekonany, że moi nowi koledzy pomogą mi i szybko uda mi się zadomowić w tej lidze – dodał.

Podczas dalszej części konferencji prasowej, holenderski defensor odniósł się również do swoich celów, po tym jak został zawodnikiem Bayernu Monachium.

− Mam takie same cele, jak wszyscy w Bayernie – wygrywać i zdobywać trofea. Chcę wnieść swoje doświadczenie do drużyny i pomóc kolegom w realizacji naszych celów. Oczywiście znam swoją rolę – podsumował Daley Blind.

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...