DieRoten.pl
Reklama

Transfer Sommera coraz bliższy realizacji

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Jeśli ostatnie doniesienia prasowe okażą się prawdziwe, to jeszcze w tym tygodniu należy spodziewać się, że Bayern pozyska nowego bramkarza.

Kolejne źródła informują, że szefowie bawarskiego klubu są bliscy realizacji transferu nowego bramkarza, który w rundzie wiosennej ma zastąpić kontuzjowanego Manuela Neuera.

Koniec końców wybór monachijczyków miał paść na Yanna Sommera, którego kontrakt z Borussią M’Gladbach wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku. Tym razem najnowsze informacje w sprawie doświadczonego golkipera przedstawił z kolei szwajcarski „Blick”.

Mówi się, że transfer 34-latka z każdą godziną staję się coraz bliższy realizacji, zaś „Bawarczycy” mają być zdeterminowani, aby sfinalizować pozyskanie Szwajcara do piątku, kiedy to zespół Juliana Nagelsmanna uda się na kilkudniowy obóz przygotowawczy do Dosze.

Dziennikarze podkreślają także, że bramkarz może liczyć na 2-letni kontrakt (do końca czerwca 2025 roku). W przypadku kwoty transferowej, na konto Gladbach miałoby wpłynąć 5 milionów euro.

Sommer jest zdeterminowany, aby dołączyć do klubu ze stolicy Bawarii, o czym też poinformował władze „Źrebaków”. Z drugiej strony Yann miał zaznaczyć w rozmowach z kierownictwem sportowym Borussii, że jeśli FCB nie osiągnie porozumienia z BMG, to zaakceptuje decyzję i wypełni umowę do końca.

Źródło: Blick
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...