DieRoten.pl
Reklama

Lahm: Jestem podekscytowany wyścigiem o tytuł

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Już 20 stycznia 2023 roku (piątek), po wielotygodniowej przerwie powracają rozgrywki niemieckiej pierwszej Bundesligi.

Tego dnia na Red Bull Arenie w Lipsku odbędzie się pojedynek szesnastej kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy miejscowym RBL a ekipą rekordowego mistrza Niemiec, gdzie trenerem jest Julian Nagelsmann.

Co do obecnej sytuacji w tabeli ligowej, to liderem są piłkarze Bayernu, którzy ugrali do tej pory 34 punkty. Ponadto na podium możemy jeszcze wyróżnić Freiburg (30) oraz wspomniany wyżej RB Lipsk (28). Choć do zakończenia tego sezonu BL pozostało jeszcze wiele miesięcy, to ekscytującej walki o tytuł już teraz spodziewa się legendarny Philipp Lahm.

− Jestem podekscytowany tym, jak potoczy się wyścig o tytuł w Bundeslidze. Mam nadzieję, że będzie ciasno. W dolnej części tabeli, walka na pewno będzie się toczyć do samego końca. Jest wiele otwartych kwestii. To są rzeczy, którymi jestem podekscytowany – powiedział Lahm.

− Będziemy musieli zobaczyć, co się wydarzy podczas okna transferowego. Może być kilka niespodzianek w zanadrzu. Dodatkowo, liga rozpocznie się po bardzo długiej przerwie zimowej z powodu mundialu – dodał.

− Czy drużyny i zawodnicy będą w stanie odnaleźć po tym swój rytm gry, zwłaszcza Ci, którzy nie pojechali na mundial? Jestem bardzo podekscytowany tym, aby zobaczyć, jak wszyscy poradzą sobie z tą nową sytuacją – podsumował Philipp Lahm.

Pozostając jeszcze przy osobie Philippie Lahma, warto podkreślić, że od połowy grudnia minionego roku, legendarny kapitan Bayernu i kadry narodowej Niemiec, pełni funkcję doradcy zarządu VfB Stuttgart.

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...