DieRoten.pl

Kimmich szykowany na kapitana

21.12.2022, 10:41:21
Ł. Skwiot/skwiot.pl

Od dłuższego już czasu, kapitanem pierwszego zespołu Bayernu Monachium jest Manuel Neuer, który przejął opaskę po legendarnym Philippie Lahmie.

Mimo wszystko poważna kontuzja niemieckiego bramkarza i wielomiesięczna przerwa sprawiają, że w najbliższych miesiącach funkcję kapitana będzie pełnił Thomas Mueller, czyli dotychczasowy wicekapitan monachijskiego klubu.

Niemniej jednak jak informuje bawarski „TZ”, w nadchodzącym czasie na pierwszy plan ma wysunąć się Joshua Kimmich, któremu powierzone zostaną nowe obowiązki i jeszcze większa odpowiedzialność. Przypominamy zarazem, że po Thomasie, to Jo jest kolejnym kapitanem FCB.

Herbert Hainer i pozostałe osoby odpowiedzialne w Bayernie są doskonale świadome faktu, że w osobie środkowego pomocnika mają przyszłego kapitana na wiele kolejnych lat.

Ważna osoba na boisku i poza nim

Dziennikarz Manuel Bonke zaznacza również, że Joshua jest dla Bayernu bardzo ważną postacią nie tylko na boisku, ale i również poza nim. Niemiec cały czas wspiera i motywuje swoich kolegów z drużyny, będąc dla wielu z nich przykładem nieposkromionej ambicji i nienasyconego głodu sukcesów.

Bywają sytuacje jednak, że Kimmich jest aż nadto ambitny, co prowadzi do małych starć słownych z kolegami, ale nie powinno to mimo wszystko stanowić większego problemu, zwłaszcza że Jo wspiera także mentalnie swoich kumpli. Idealnym przykładem może być tutaj Leroy Sane, który jeszcze kilka miesięcy temu miał spore problemy z odnalezieniem swojej formy.

Jak czytamy dalej w „TZ”, kiedy skrzydłowy borykał się z problemami i gorszymi występami, Joshua spotkał się z nim kilkukrotnie na wspólnych posiłkach i dodał mu otuchy. Ponadto 27-latek ma ważną rolę w drużynie – jest łącznikiem między różnymi klikami piłkarzy w FCB. Niemiec świetnie dogaduje się zwłaszcza z francuską grupą graczy, zaś jednym z jego bliskich przyjaciół jest przede wszystkim Kingsley Coman, który również stał się istotną personą w klubie.

źródło: TZ
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)21.12.2022 21:06
Pod nieobecność Manu może warto przyspieszyć proces mia owania Kimmicha kapitanem. Wystarczy ominąć Thomasa i sprawa załatwiona.
21.12.2022 20:29
Naturalny kandydat. Mam tylko nadzieję że zdoła ustabilizować formę bo jesienią przeplatał dobre mecze że słabymi. W dodatku zanotował katastrofalny występ na MŚ.
21.12.2022 17:59
Powoli niech się już szykuje bo to stanowisko już niedługo będzie jego.
21.12.2022 15:16
Nie zgodzę się że Byli "głównymi Autorami potrójnej korony" ok Neuer tak ale kimmich stał się diwa ,delikatny wykrzykujący a niestety nie robi różnicy.Raz za czas da asystę ale to nie Modric,Schwaisteiger i mógłbym tak długo wymieniać .Widać po wynikach Niemiec że daleko mu do bycia liderem.To że po meczu powie że bardzo przeżywa a na boisku zero agresji już nie mówię o dynamice to moje zdanie każdy może mieć inne Co do Thomasa jego czas minol teraz bardziej przeszkadza niż pomaga widać po wynikach w bundeslidze jak go nie było to lepiej szło . Niestety piłka opiera się teraz na szybkości ogolno pojętej nie tylko bieganiu ale mysleniu graniu z pierwszej piłki pressingowi a Thomas i kimmich są jak żółwie i to im przeszkadza.
21.12.2022 15:14
Szatnia już dawno go wybrała na lidera. Nie ma nawet znaczenia czy ma oficjalnie opaskę na ramieniu.
@vaterland problemem Tomka będzie Musiala. On ma grać na 10
21.12.2022 13:20
Kimmich słaby? Obok Neuera był głównym autorem potrójnej korony w 2020. Nie wiem
Skąd wy to bierzecie XD

Co do Thomasa, to też wielu się zdziwi. Kiedy wróci za plecy napastnika to znowu będzie kluczowym elementem zespołu. Niestety kolejny raz błędy trenera (najpierw Ancelotti, potem Kovac i aktualnie Flick w dfb) powodują zwątpienie w geniusz naszego wychowanka. Wciąż to kluczowy element zarówno klubu jak i reprezentacji
21.12.2022 13:13
Kimmich jest słaby .Może silny mentalnie ale jako piłkarz dla mnie to przeciętniak brakuje mu jeden na jeden robienia przewagi ,strasznie wolny.Budesliga ok tu bryluje ale w Europie czy na Świecie przeciętniak bez dynamiki nie mogłem na MŚ patrzyć na niego. Schwaisteigerowi,Effenbergowi Matthaus może czyscic buty.
21.12.2022 11:31
Tomek i tak będzie często wchodził z ławki niż grać w 11 więc Kimmicha wyprowadzającego drużynę będziemy często oglądać.
21.12.2022 10:48
Naturalny kapitan, ja bym nawet już nie bawił się z Muellerem w tej roli tylko odrazu postawił na Kimmicha.