Żaden sezon się nie skończył. Jest źle, cała runda układa się fatalnie. Już za Juliana traciliśmy punkty, Tuchel nie okazał się cudotwórcą. Jednak punkt straty jest do odwrócenia w jeden mecz. Ja nie jestem wstanie pojąć jednego. Jakim cudem jednego dnia rywalizujemy godnie z City i faktycznie ocieramy się o zniwelowanie strat w dwumeczu, a potem prowadząc kolejny raz oddajemy zwycięstwo. Problem musi być w motywacji, a właściwie jej braku.
23.04.2023 03:36
@Alfik91 często podzielam i cenię twoje uwagi. Tym razem w części się zgodzę ale nie do końca. Patrząc czysto pragmatycznie- tak, klęski doprowadzały w przeszłości do rozwoju klubu, 2 mistrzostwa oddane BVB stworzyły najlepszy Bayern w XXI wieku. Jednak nie możemy zapomnieć, że czysto pragmatycznie, mimo utraty dwóch celów (chyba że z city zdarzy się cud) o ten najważniejszy czyli ligę cały czas gramy. Bundesliga to nie tylko prestiż, rekordy które bijemy ale i pieniądze- rzecz niezbędna do zmian. Liczę, że zarząd będzie na tyle mądry, że nawet przy wymęczonym mistrzostwie, fatalny styl gry, motywacja piłkarzy i brak wyników na miarę potencjału, skłonią zarząd do zmian. Pytanie tylko jakie to maja być zmiany, kiedy doskonale okno transferowe nie staje się przełomowe.
Edytowano : 2023-04-16 00:54:20
Na początku miało być teoretycznie A nie pragmatycznie :P
16.04.2023 00:46
Z taką grą ciężko będzie z City
15.04.2023 17:30
BVB ciężej pracuje na naszą paterę niż nasi piłkarze XD
15.04.2023 17:30
Kto zrobi z kogo ściery to zobaczymy. Bayern dzisiaj trafił najtrudniejszego przeciwnika
12.04.2023 01:30
@hoven hasan miał swoje momenty, jednak jak widać by być dyrektorem w tak wielkim klubie kilka momentów nie wystarczy.
11.04.2023 23:34
Liczę, że przynajmniej City (jeśli juz nie Chelsea) wyjaśni najbadziej farciarski i przereklamowany zespół jakim jest Real
11.04.2023 23:13
Jak można winić Sommera za 1 bramkę XD?
11.04.2023 23:12
City pokazało klasę, nie była to jednak deklasacja, graliśmy równo, przy odrobinie szczęścia (albo z czupo w dobrym zdrowiu) była szansa coś strzelić, wtedy mecz byłby inny ale zgadzam się ze niezależnie do trenera trudno było liczyć przy takiej grze od stycznia na zwycięstwo
11.04.2023 23:12
Gnabry gra gorzej niz można było zakładać w najgorszych snach. On nawet jako napastnik w reprezentacji miał świetne okresy, a teraz? Cień zawodnika
11.04.2023 23:10
City było lepsze- wypunktowali nasze błędy, mecz do czasu wylewów był wyrównany ale zwycięzców się nie sądzi. Oby Pep podniósł w tym roku puchar, przegraliśmy z najbardziej równo grającą drużyną w cl. Oby Monachium zapłonęło i obyśmy walczyli do ostatniej minuty
Edytowano : 2023-04-11 22:56:18
Ale trzeba być realistą. Bez cudu nie awansujemy
11.04.2023 22:55
Drugi rok z rzędu ze zmarnowaną ligą mistrzów jeśli nic nie strzelimy to można uznać to za koniec
11.04.2023 22:42
Akurat Leon nie jest tragiczny
11.04.2023 22:42
Zmiany zbyt późno, potrzebujemy minimum jednej bramki
11.04.2023 22:39
Ja jestem daleki od nawalania w zarząd, forma siadła już za Juliana. Nie było dobrego wyjścia. Ja bym go nie zwalniał ale ta decyzja broniła się z wynikami. Ciekaw jestem co myśli @hoven który niejako przewidział rozstanie z Julianem i podobnie jak ja nie krytykuje tej decyzji
Edytowano : 2023-04-11 22:41:11
I żeby było jasne to żaden przytyk do hovena. Było coraz gorzej i decyzja o zwolnieniu się broni (styl może mniej)
11.04.2023 22:39
Julian musi mieć bekę XD
11.04.2023 22:36
Teraz łatwo mówić ze zwolnienie Juliana spowodowało klęskę. Gdybyśmy przegrali z BVB i City to by wszyscy mówili ze nastąpiło zwolnienie za późno. Sam nie byłem za wyrzuceniem Niemca w takim momencie, ale nigdy nie ma dobrego momentu.
11.04.2023 22:34
Nikt nas nie upokarza. Ty oglądasz mecz? Jest wyrównany ale błędy po naszej stornie są niedopuszczalne
11.04.2023 22:30
Potrzebujemy bramki kontaktowej, bez niej w Monachium będzie niesamowicie ciężko
11.04.2023 22:29
Nie umiem pojąć tego co się stało. Głupi, niewymuszony, indywidualny błąd
11.04.2023 22:29
Upa XD co się z nim stało
11.04.2023 22:28
Nie jestem taktykiem piłki ale tak myślałem jak szybko na dieroten zatęsknią za 3 obrońcami czyli za systemem który był tutaj mieszany z błotem
11.04.2023 22:20
Atak zaczął grać sensownie to obrona robi fikołki
11.04.2023 22:12
Nie rozumiem tego co się stało XD mamy więcej szczęścia niż rozumu
11.04.2023 22:08
Ważne ze próbują. Coś wpadnie
11.04.2023 22:07
Głupia kartka, z niczego
11.04.2023 22:07
Ładna próba Sane. Leon tez klasa. Dziwi mnie brak zmian.
11.04.2023 22:05
Akurat nie wiem czy Polak by dużo zmienił. W ważnych meczach zawsze znikał, akurat Pep by go skutecznie wyłączył
11.04.2023 22:01
Ja patrzę optymistycznie na druga polowe. Czy to Julian czy Tuchel to świetni taktycy, przerwa powinna odmienić naszą grę. Nie jesteśmy znacznie słabsi, druga połowa może zmienić losy meczu. Damy radę!
11.04.2023 22:00
Sane dobra próba
11.04.2023 21:48
Sommer gra solidnie. Ale Neuerem nie będzie, nie oczekujmy niemożliwego
11.04.2023 21:45
Thomas musi wejść w przerwie
11.04.2023 21:43
Kontuzja de Ligta to by była tragedia, to filar na każdym froncie
11.04.2023 21:42
Nie da się patrzeć na to klepanie przy polu karnym po obu stornach. Mysalem ze Thomas usiadł na Ławce żebyśmy grali szybciej, a nie stali
11.04.2023 21:41
O jakiej formie wy mówicie? Obie drużyny grają zachowawczo, po bramce City zyskało wiatr w żagle. To mecz dwóch faworytów, nie oczekujcie ze zdominujemy ich jak Barcelonę
11.04.2023 21:38
Sane tworzy super kontrę, Musiala sie zakiwał kolejny raz ale to skrzydłowy jest najgorszy. Zmieńcie płytę, ten mecz nie wygada jak te w których Sane zawodził
11.04.2023 21:37
Nie wiem co wy chcecie od Sane, szarpie próbuje. Dużo bardziej irytuje Musiala
11.04.2023 21:31
Nikt by tego nie złapał, czepianie się wzrostu Sommera to już kompletne XD
11.04.2023 21:31
Nie uważam ze mamy powody do paniki. Wyrównany mecz. Mogło być równie dobrze 1:0 dla Bayernu
11.04.2023 21:29
Szkoda ze to nie finał, ktokolwiek nie odpadnie to liga mistrzów straci jednego z dwójki głównych faworytów. Mierzyć się z Pepem to zaszczyt
11.04.2023 19:28
Był warty tych pieniędzy, forma Lewandowskiego w Barcelonie pokazuje, jak Bayern był przenikliwy i przewidujący, a niektórzy wyzywali zarząd za flirtowanie z Norwegiem, który pokazuje że jest wart każdych pieniędzy
11.04.2023 16:05
Pragmatycznie podchodząc to tematu, dzisiaj rozgrywamy dużo ważniejszy mecz niż ten w Pokalu, Bundesliga zawsze jest celem numer 1, a puchar Niemiec, czy nawet prestiżowa liga mistrzów to dodatki (ważne) ale nie ważniejsze od ligowej dominacji.
Edytowano : 2023-04-08 14:32:53
Chociaż myślę, że nawet przy naszych potknięciach gen frajerstwa drużyn takich jak BVB da nam paterę
08.04.2023 14:32
Nowy napastnik, taki jak Kane- głodny sukcesów bardzo by się przydał. Co nie znaczy ze wygra w pojedynkę. Chłopaki musza odzyskać motywację. Przez jej brak, 3 raz z rzędu tracimy Pokal
06.04.2023 14:58
Do Katowic mam daleko, ale jak będziecie w Warszawie to chętnie się spotkam :)
06.04.2023 05:01
Gdyby doszło do półfinału Tuchel vs Julian, którzy zamienili się posadami, to taki mecz przepełniony byłby kolorytem.
Dla nas to dobra opcja gdyby go wzięli, bo odzyskamy część kasy
02.04.2023 23:36
Średnio ma opcje, w tym wieku nikt nie zainwestuje dużych pieniędzy w zawodnika, który zaliczył zjazd formy. No chyba że kluby które nie szanują pieniędzy ale to wciąż ryzyko
30.03.2023 16:32
Najwięksi faworyci do wygrania ligi mistrzów, zawodzą w swoich ligach w tym sezonie. Bayern i City są najlepszymi zespołami w pucharach, a w tabeli sytuacja wygląda znacznie gorzej. Nawet Real wypada blado przy słabej Barcelonie. Napoli nie liczę, bo to zespół o klasę gorszy.
Nie jest to rzecz jasna żadne usprawiedliwienie, potrafimy grać, jednak zawodzi motywacja. Tradycyjnie zepniemy się na BVB, jednak jeśli będziemy głupio tracić punkty to nawet pokonanie zoltkow nie da nam mistrzostwa. Pociesza tylko fakt, że BVB lubi po frajersku tracić każde trofeum.
Edytowano : 2023-03-20 02:56:39
Nie rozumiem tylko powodu tego braku motywacji. Bo to liga jest najważniejsza, ona decyduje o tym kto był najlepszy przez cały sezon. Dochodzą też kwestie finansowe. Liga mistrzów jest bardzo ważna ale bez patery nie będzie smakować tak samo
20.03.2023 02:49
@Pir5 wszystko Ok ale tekst „sam Borek i kolton” brzmi trochę śmiesznie. To Janusze a nie piłkarscy eksperci. Mogę słuchać Urbana czy już nawet Piszczaka albo Wichniarka ale nie tej dwójki kabareciarzy, o bardzo stronniczym i życzeniowym podejściu do piłki
09.03.2023 02:00
I nie miał- w 2 połowie nie istniał
09.03.2023 00:53
@hoven ja miałem mieszane uczucia, chociaż wynik 1 meczu dawał nam sporą przewagę. Kryzys PSG cieszył ale my też mieliśmy potknięcia. Teraz łatwo mówić ale niepokój przed dwumeczem był
Edytowano : 2023-03-09 00:45:04
Co nie znaczy że nie wierzyłem w awans, bo zawsze w niego wierzę.
09.03.2023 00:43
Jeden mecz gdzie czupo słabej gra i juz płacz. Psg sie cofa i gra tylko kontrami, nie dadzą rady tak grać cały mecz. Nie widzę u nich potencjału na awans
Edytowano : 2023-03-08 22:00:46
Sommer niestety koszmarny błąd, dobrze ze się rozeszli po kościach dzięki potężnemu Holendrowi
08.03.2023 22:00
Trofea indywidualne, tytuły króla strzelców, złote piłki to tylko przekąska, nie ma z perspektywy zespołu dużego znaczenia (poza marketingowym). Najważniejsza jest liga, potem liga mistrzów. Tu są pieniądze i wymierny sukces sportowy
07.03.2023 18:08
tak się nie mieści że wyszedł w podstawowym składzie w hicie fazy pucharowej ligi mistrzów xd
Edytowano : 2023-02-28 12:43:01
patrząc na późny transfer, spodziewałem się że dobre 2 miesiące zajmie mu aklimatyzacja i wtedy zacznie regularnie grać, a facet wszedł z marszu do drużyny jako jej ważny element.
28.02.2023 12:42
Oglądanie polskiego komentarza od czasów „polskiej BVB” to masochizm, nie wiem po co to robić. A jak pojawia się borek to wyłączam głos w transmisji automatycznie.
26.02.2023 18:28
Jak co roku jesteśmy jednym z głównych faworytów, jednak do wygranej potrzeba też szczęścia. Real w ostatnich latach był drużyną znacznie słabszą sportowo od nas, a szczęście dawało im puchary. To nie liga gdzie decyduje równa forma i wygrywa najlepszy, CL to w dużej mierze loteria. Dlatego celem numer 1 zawsze będzie Bundesliga, liga mistrzów to świetny dodatek i myślę, że o nią powalczymy!
24.02.2023 15:36
Wszystko zależy od sumy i formy zawodnika. 70 milionów to wręcz nierealna i nieracjonalna kwota
24.02.2023 01:46
W Europie byłem całym sercem za nimi, w Bundeslidze jednak będą musieli zadowolić się (i tak znakomitą) perspektywą gry w lidzie mistrzów. Podziwiam, że dalej walczą o najwyższe cele. Teraz oby Eintracht się przebudził i postraszył napoli. Lipsk i BVB teoretycznie osiągnęły lepsze wyniki ale nadal awans nie jest tak prosty.
24.02.2023 01:45
@WayeThe XD skąd ty bierzesz te bajki? Barcelona piłkarsko pokazała swój potencjał w meczach z Interem i Bayernem była odpowiednio o klasę/ dwie słabsza.
Edytowano : 2023-02-23 23:15:52
Jeśli na Bayern wystarczy hiszpański średniak to by znaczyło, że Barcelona powinna mieć problem z utrzymaniem (patrząc na jakość składu)
23.02.2023 23:01
U leży obok i, stąd niestety często się klika ale od razu poprawiłem. Irytuje mnie wjeżdżanie na bycie ekspertem, bo idąc tą logiką nikt z Polaków (nawet trenerów) nie ma prawa komentować Bundesligi- bo nie pracują na tym poziomie. Tutaj dyskutujemy jako dobrze zorientowani laicy. Błąd w oczekiwaniach od Sommera wynika z tego, że przyzwyczailiśmy się do parad i wyjść Manu, żaden bramkarz na rynku nie będzie grał tak nogami. Dlatego obwiniamy Sommera za to że nie jest Neuerem co moim zdaniem jest niezasadne. Szwajcar daje nam dużo i dzisiaj nie dał rady wybronić więcej, nie widzę jego błędu.
18.02.2023 16:25
Sommer wziął sobie Wasze słowa do serca i próbuje Neuerować :P
18.02.2023 16:14
@Pavelak doktorat piszę tylko z prawa, polski to tylko narzędzie i mimo, że jestem dyslektykiem to nie wyobrażam sobie jak można w takiej formie kaleczyć język. To nie błąd typu „ó-u” „ż”-„rż”. Trzeba było nie wjeżdżać na kolegę i nie stosować argumentów ad personam, bo jak widzisz łatwo u tobie wytknąć błąd. Mówię to mimo tego że paradoksalnie się z tobą zgadzam, Sommer nie mógł zrobić dużo więcej, niemniej to nie Manu i brak Manu będziemy odczuwać do końca sezonu.
Edytowano : 2023-02-18 16:12:01
* i tobie
18.02.2023 16:09
Chłopaki zapomnieli, że BMG to nie PSG czy Barcelona i trzeba grać na 100% żeby wygrać
18.02.2023 15:51
@Pavelak nie „wież”, ty to dopiero jesteś ekspertem XD może nie pisz komentarzy skoro język polski w stopniu a1 jest zbyt trudny. Manu to bramkarz pewny przy wyjściach, to nie wina Sommera ale takie sytuacje pokazują jak będzie brakować Niemca
18.02.2023 15:48
Manu będzie brakować przy takich sytuacjach, a tylu już go odstawiało
18.02.2023 15:43
Sędzia kompetentny jak obecna prezes trybunału konstutycyjnego
18.02.2023 15:42
Przecież tutaj nawet nie było kontaktu XD
18.02.2023 15:40
Akurat ten faul to była kalkulacja
14.02.2023 22:53
Pavard mądrze, nie miał wyboru. Dzisiaj się spisał.
14.02.2023 22:52
Jak korzystny? Gramy w Monachium, oni nic nie pokazali przez 80 minut.
14.02.2023 22:51
Thomas musi grać za napastnikiem a nie na 9
Edytowano : 2023-02-14 22:48:34
Ale fakt, nasza wina że nie zamknęliśmy meczu. Powinny być 2 bramki więcej
14.02.2023 22:47
Króciutko z tym śmiesznym klubikiem, nie odwrócą losów pojedynku w 10 minut
14.02.2023 22:47
Thomas źle strzelił ale to nie 1 nasz strzał w tym stylu, Kimmich w bardzo podobny sposób kiksował
14.02.2023 22:45
XD Psg nawet żałośnie musi strzelać, klub parodia. Mają farta że przegrywają 1 bramką
14.02.2023 22:44
Ja nie martwię się powrotem Mesiaka i Mekambe, nie są w rytmie, będą grali z niedoleczonymi urazami. Oby nasi obrońcy grali twardo i ich nie oszczędzali.
13.02.2023 23:47
To że będą w kadrze nie znaczy że zagrają, a to że nawet zagrają nie znaczy że będą w formie. Liczę na mocne wejścia de Ligta, żeby ich nie oszczędzał
13.02.2023 23:44
Nawet jeśli zdąży i zagra z niedoleczonym urazem to może nie być w formie i rytmie meczowym. Do tego de Ligt gra twardo, nie będzie go oszczędzał :)
08.02.2023 18:51
@elber09 ja odruchowo wyłączam zawsze studio kiedy oglądam mecz w polskiej tv- taki nawyk po czasach „polskiej BVB”, z byłych zawodników najlepiej słucha mi się Wichniarka.
05.02.2023 18:54
Jo nie pokazuje takiej mentalności jak Manu czy Lahm.
05.02.2023 18:50
Mniej piszczka = lepiej :P nie martwi mnie brak studia z żółtkiem
05.02.2023 18:46
@Pavelak bledow nie popełnia tylko ten kto nic nie robi. Błędy przy transferach będą się zdarzać ale ważne że potrafimy je naprawiać.
05.02.2023 18:17
Śmieszne było skreślanie Cancelo, on w City bez konfliktu z pepem byłby nr 1. Ale każdy wie jakiś jest Guardiola, jeśli ktoś mu podpadnie to nie zagra nawet gdyby był najlepszy
05.02.2023 17:50
Coman uderzenie troszkę w stylu Robbena :) Thomas tez piękne trafienie- jego styl
05.02.2023 17:48
Mowa oczywiście o meczu Psg XD
05.02.2023 15:42
Jeśli martwicie się formą Bayernu to Was uspokajam. Włączyłem wczoraj ich mecz, mimo 3 punktów grali bardzo słabo i mogli w końcówce stracić zwycięstwo. Oni muszą martwić się bardziej niż my.
05.02.2023 15:00
Dużo wniósł do naszej gry, mimo ze nie miał okazji zintegrować się z zespołem
02.02.2023 12:04
Tym bardziej nie rozumiem tego wypożyczenia
02.02.2023 12:03
Nawet na ławce będzie nieocenionym wzmocnieniem
02.02.2023 12:03
Nie będę hipokrytą- każde osłabienie PSG jest nam na rękę, tak jak na ich rękę jest kontuzja Manu czy każdego innego kluczowego zawodnika FCB. Obyśmy wygrali, im większą przewagę dadzą nam inne czynniki tym lepiej. Dużo zdrowia dla Mbappe ale w walce o mistrzostwo Francji
02.02.2023 12:02
Dziwny ruch- nie w naszym stylu, czyżby transfer Laimera doszedł do skutku już zimą?
Edytowano : 2023-01-31 19:44:34
Chociaż lubię Sabiego, to ten ruch ma swój plus- więcej minut dla Gravenbercha
31.01.2023 19:43
Wypożyczenie z opcją wykupu. Interes idealny- to my możemy go przetestować i ostatecznie zdecydować czy z tej współpracy będzie coś więcej :)
30.01.2023 14:47
Nie ma mnie co boleć, mecze z Barceloną pokazały że siła Bayernu jest większa niż rok temu, nie straciliśmy najważniejszego ogniwa. A to my kupiliśmy jednego z najlepszych zawodników świata i to z najlepszej ligi do tego dużo młodszego. To pokazuje czym różni się klub dobrze zarządzany od zdesperowanego.
30.01.2023 14:41
Barcelona jest już daleko w tyle za Bayernem- to już nie klasa a dwie. Nie tylko finansowo ale i sportowo. Marketingowo też mocno stracili, bez Messiego nie mają już topowej gwiazdy. Pozyskanie podstarzałej gwiazdki od nas pokazuje jak zdesperowani było. My ściągnęliśmy młodszego Mane za mniej niż oni napastnika u schyłku kariery (a to mane był na podium złotej piłki).
30.01.2023 14:02
Genialny ruch! Przyjdzie forma, a ławka będzie długa.
30.01.2023 13:56
XD opcja tek niepewna że Ulreich byłby dużo lepszym rozwiązaniem. Nie mieliśmy czasu szkolić Nubela a mielibyśmy szkolić zawodnika z dużo słabszej ligi i do tego który nie jest niemieckojęzyczny
27.01.2023 15:20
świetne okienko, zrobiliśmy więcej niż było trzeba
24.01.2023 00:31
@Marienplatz co do przeprosin pełna zgodna
19.01.2023 01:45
@Marienplatz Manu zachował się nieodpowiedzialnie, jednak zbyt łatwo popadamy w skrajne uczucia- od miłości do nienawiści.
Manu w formie dalej jest praktycznie niemożliwy do zastąpienia, uważam też że rywalizacja ze Szwajcarem pomoże wykrzesać z niego to co najlepsze.
19.01.2023 00:34
Świetny transfer, nie wiem czy jakiś klub poza nami będzie miał tak świetny duet bramkarzy (tym bardziej skoro Navas odchodzi z psg). Szykuje się świetny sezon i rywalizacja w przyszłym roku. Sommer to ścisła czołówka jeśli chodzi o bramkarzy w Europie, nie jest też stary i będzie spragniony trofeów. Ponadto widać klasę zawodnika, nie płakał w mediach, nie wymuszał transferu tylko pokornie czekał. Widać różnice względem takiego jednego napastnika który kiedyś u nas grał.
18.01.2023 16:47
@hoven w 100% się zgadzam. Alex to talent ale wbitej chwili dużo w nim marketingu i otoczki zbudowanej przez agenta.
17.01.2023 00:12
Niech oni się martwią. Bramkarz jest bardzo potrzebny, Sommer to klasa sama w sobie i wniesie naprawdę dużo ale wciąż o bez niego będziemy ciężkim rywalem
Żaden sezon się nie skończył. Jest źle, cała runda układa się fatalnie. Już za Juliana traciliśmy punkty, Tuchel nie okazał się cudotwórcą. Jednak punkt straty jest do odwrócenia w jeden mecz. Ja nie jestem wstanie pojąć jednego. Jakim cudem jednego dnia rywalizujemy godnie z City i faktycznie ocieramy się o zniwelowanie strat w dwumeczu, a potem prowadząc kolejny raz oddajemy zwycięstwo. Problem musi być w motywacji, a właściwie jej braku.
23.04.2023 03:36
@Alfik91 często podzielam i cenię twoje uwagi. Tym razem w części się zgodzę ale nie do końca. Patrząc czysto pragmatycznie- tak, klęski doprowadzały w przeszłości do rozwoju klubu, 2 mistrzostwa oddane BVB stworzyły najlepszy Bayern w XXI wieku. Jednak nie możemy zapomnieć, że czysto pragmatycznie, mimo utraty dwóch celów (chyba że z city zdarzy się cud) o ten najważniejszy czyli ligę cały czas gramy. Bundesliga to nie tylko prestiż, rekordy które bijemy ale i pieniądze- rzecz niezbędna do zmian. Liczę, że zarząd będzie na tyle mądry, że nawet przy wymęczonym mistrzostwie, fatalny styl gry, motywacja piłkarzy i brak wyników na miarę potencjału, skłonią zarząd do zmian. Pytanie tylko jakie to maja być zmiany, kiedy doskonale okno transferowe nie staje się przełomowe.
Edytowano : 2023-04-16 00:54:20
Na początku miało być teoretycznie A nie pragmatycznie :P
16.04.2023 00:46
Z taką grą ciężko będzie z City
15.04.2023 17:30
BVB ciężej pracuje na naszą paterę niż nasi piłkarze XD
15.04.2023 17:30
Kto zrobi z kogo ściery to zobaczymy. Bayern dzisiaj trafił najtrudniejszego przeciwnika
12.04.2023 01:30
@hoven hasan miał swoje momenty, jednak jak widać by być dyrektorem w tak wielkim klubie kilka momentów nie wystarczy.
11.04.2023 23:34
Liczę, że przynajmniej City (jeśli juz nie Chelsea) wyjaśni najbadziej farciarski i przereklamowany zespół jakim jest Real
11.04.2023 23:13
Jak można winić Sommera za 1 bramkę XD?
11.04.2023 23:12
City pokazało klasę, nie była to jednak deklasacja, graliśmy równo, przy odrobinie szczęścia (albo z czupo w dobrym zdrowiu) była szansa coś strzelić, wtedy mecz byłby inny ale zgadzam się ze niezależnie do trenera trudno było liczyć przy takiej grze od stycznia na zwycięstwo
11.04.2023 23:12
Gnabry gra gorzej niz można było zakładać w najgorszych snach. On nawet jako napastnik w reprezentacji miał świetne okresy, a teraz? Cień zawodnika
11.04.2023 23:10
City było lepsze- wypunktowali nasze błędy, mecz do czasu wylewów był wyrównany ale zwycięzców się nie sądzi. Oby Pep podniósł w tym roku puchar, przegraliśmy z najbardziej równo grającą drużyną w cl. Oby Monachium zapłonęło i obyśmy walczyli do ostatniej minuty
Edytowano : 2023-04-11 22:56:18
Ale trzeba być realistą. Bez cudu nie awansujemy
11.04.2023 22:55
Drugi rok z rzędu ze zmarnowaną ligą mistrzów jeśli nic nie strzelimy to można uznać to za koniec
11.04.2023 22:42
Akurat Leon nie jest tragiczny
11.04.2023 22:42
Zmiany zbyt późno, potrzebujemy minimum jednej bramki
11.04.2023 22:39
Ja jestem daleki od nawalania w zarząd, forma siadła już za Juliana. Nie było dobrego wyjścia. Ja bym go nie zwalniał ale ta decyzja broniła się z wynikami. Ciekaw jestem co myśli @hoven który niejako przewidział rozstanie z Julianem i podobnie jak ja nie krytykuje tej decyzji
Edytowano : 2023-04-11 22:41:11
I żeby było jasne to żaden przytyk do hovena. Było coraz gorzej i decyzja o zwolnieniu się broni (styl może mniej)
11.04.2023 22:39
Julian musi mieć bekę XD
11.04.2023 22:36
Teraz łatwo mówić ze zwolnienie Juliana spowodowało klęskę. Gdybyśmy przegrali z BVB i City to by wszyscy mówili ze nastąpiło zwolnienie za późno. Sam nie byłem za wyrzuceniem Niemca w takim momencie, ale nigdy nie ma dobrego momentu.
11.04.2023 22:34
Nikt nas nie upokarza. Ty oglądasz mecz? Jest wyrównany ale błędy po naszej stornie są niedopuszczalne
11.04.2023 22:30
Potrzebujemy bramki kontaktowej, bez niej w Monachium będzie niesamowicie ciężko
11.04.2023 22:29
Nie umiem pojąć tego co się stało. Głupi, niewymuszony, indywidualny błąd
11.04.2023 22:29
Upa XD co się z nim stało
11.04.2023 22:28
Nie jestem taktykiem piłki ale tak myślałem jak szybko na dieroten zatęsknią za 3 obrońcami czyli za systemem który był tutaj mieszany z błotem
11.04.2023 22:20
Atak zaczął grać sensownie to obrona robi fikołki
11.04.2023 22:12
Nie rozumiem tego co się stało XD mamy więcej szczęścia niż rozumu
11.04.2023 22:08
Ważne ze próbują. Coś wpadnie
11.04.2023 22:07
Głupia kartka, z niczego
11.04.2023 22:07
Ładna próba Sane. Leon tez klasa. Dziwi mnie brak zmian.
11.04.2023 22:05
Akurat nie wiem czy Polak by dużo zmienił. W ważnych meczach zawsze znikał, akurat Pep by go skutecznie wyłączył
11.04.2023 22:01
Ja patrzę optymistycznie na druga polowe. Czy to Julian czy Tuchel to świetni taktycy, przerwa powinna odmienić naszą grę. Nie jesteśmy znacznie słabsi, druga połowa może zmienić losy meczu. Damy radę!
11.04.2023 22:00
Sane dobra próba
11.04.2023 21:48
Sommer gra solidnie. Ale Neuerem nie będzie, nie oczekujmy niemożliwego
11.04.2023 21:45
Thomas musi wejść w przerwie
11.04.2023 21:43
Kontuzja de Ligta to by była tragedia, to filar na każdym froncie
11.04.2023 21:42
Nie da się patrzeć na to klepanie przy polu karnym po obu stornach. Mysalem ze Thomas usiadł na Ławce żebyśmy grali szybciej, a nie stali
11.04.2023 21:41
O jakiej formie wy mówicie? Obie drużyny grają zachowawczo, po bramce City zyskało wiatr w żagle. To mecz dwóch faworytów, nie oczekujcie ze zdominujemy ich jak Barcelonę
11.04.2023 21:38
Sane tworzy super kontrę, Musiala sie zakiwał kolejny raz ale to skrzydłowy jest najgorszy. Zmieńcie płytę, ten mecz nie wygada jak te w których Sane zawodził
11.04.2023 21:37
Nie wiem co wy chcecie od Sane, szarpie próbuje. Dużo bardziej irytuje Musiala
11.04.2023 21:31
Nikt by tego nie złapał, czepianie się wzrostu Sommera to już kompletne XD
11.04.2023 21:31
Nie uważam ze mamy powody do paniki. Wyrównany mecz. Mogło być równie dobrze 1:0 dla Bayernu
11.04.2023 21:29
Szkoda ze to nie finał, ktokolwiek nie odpadnie to liga mistrzów straci jednego z dwójki głównych faworytów. Mierzyć się z Pepem to zaszczyt
11.04.2023 19:28
Był warty tych pieniędzy, forma Lewandowskiego w Barcelonie pokazuje, jak Bayern był przenikliwy i przewidujący, a niektórzy wyzywali zarząd za flirtowanie z Norwegiem, który pokazuje że jest wart każdych pieniędzy
11.04.2023 16:05
Pragmatycznie podchodząc to tematu, dzisiaj rozgrywamy dużo ważniejszy mecz niż ten w Pokalu, Bundesliga zawsze jest celem numer 1, a puchar Niemiec, czy nawet prestiżowa liga mistrzów to dodatki (ważne) ale nie ważniejsze od ligowej dominacji.
Edytowano : 2023-04-08 14:32:53
Chociaż myślę, że nawet przy naszych potknięciach gen frajerstwa drużyn takich jak BVB da nam paterę
08.04.2023 14:32
Nowy napastnik, taki jak Kane- głodny sukcesów bardzo by się przydał. Co nie znaczy ze wygra w pojedynkę. Chłopaki musza odzyskać motywację. Przez jej brak, 3 raz z rzędu tracimy Pokal
06.04.2023 14:58
Do Katowic mam daleko, ale jak będziecie w Warszawie to chętnie się spotkam :)
06.04.2023 05:01
Gdyby doszło do półfinału Tuchel vs Julian, którzy zamienili się posadami, to taki mecz przepełniony byłby kolorytem.
Dla nas to dobra opcja gdyby go wzięli, bo odzyskamy część kasy
02.04.2023 23:36
Średnio ma opcje, w tym wieku nikt nie zainwestuje dużych pieniędzy w zawodnika, który zaliczył zjazd formy. No chyba że kluby które nie szanują pieniędzy ale to wciąż ryzyko
30.03.2023 16:32
Najwięksi faworyci do wygrania ligi mistrzów, zawodzą w swoich ligach w tym sezonie. Bayern i City są najlepszymi zespołami w pucharach, a w tabeli sytuacja wygląda znacznie gorzej. Nawet Real wypada blado przy słabej Barcelonie. Napoli nie liczę, bo to zespół o klasę gorszy.
Nie jest to rzecz jasna żadne usprawiedliwienie, potrafimy grać, jednak zawodzi motywacja. Tradycyjnie zepniemy się na BVB, jednak jeśli będziemy głupio tracić punkty to nawet pokonanie zoltkow nie da nam mistrzostwa. Pociesza tylko fakt, że BVB lubi po frajersku tracić każde trofeum.
Edytowano : 2023-03-20 02:56:39
Nie rozumiem tylko powodu tego braku motywacji. Bo to liga jest najważniejsza, ona decyduje o tym kto był najlepszy przez cały sezon. Dochodzą też kwestie finansowe. Liga mistrzów jest bardzo ważna ale bez patery nie będzie smakować tak samo
20.03.2023 02:49
@Pir5 wszystko Ok ale tekst „sam Borek i kolton” brzmi trochę śmiesznie. To Janusze a nie piłkarscy eksperci. Mogę słuchać Urbana czy już nawet Piszczaka albo Wichniarka ale nie tej dwójki kabareciarzy, o bardzo stronniczym i życzeniowym podejściu do piłki
09.03.2023 02:00
I nie miał- w 2 połowie nie istniał
09.03.2023 00:53
@hoven ja miałem mieszane uczucia, chociaż wynik 1 meczu dawał nam sporą przewagę. Kryzys PSG cieszył ale my też mieliśmy potknięcia. Teraz łatwo mówić ale niepokój przed dwumeczem był
Edytowano : 2023-03-09 00:45:04
Co nie znaczy że nie wierzyłem w awans, bo zawsze w niego wierzę.
09.03.2023 00:43
Jeden mecz gdzie czupo słabej gra i juz płacz. Psg sie cofa i gra tylko kontrami, nie dadzą rady tak grać cały mecz. Nie widzę u nich potencjału na awans
Edytowano : 2023-03-08 22:00:46
Sommer niestety koszmarny błąd, dobrze ze się rozeszli po kościach dzięki potężnemu Holendrowi
08.03.2023 22:00
Trofea indywidualne, tytuły króla strzelców, złote piłki to tylko przekąska, nie ma z perspektywy zespołu dużego znaczenia (poza marketingowym). Najważniejsza jest liga, potem liga mistrzów. Tu są pieniądze i wymierny sukces sportowy
07.03.2023 18:08
tak się nie mieści że wyszedł w podstawowym składzie w hicie fazy pucharowej ligi mistrzów xd
Edytowano : 2023-02-28 12:43:01
patrząc na późny transfer, spodziewałem się że dobre 2 miesiące zajmie mu aklimatyzacja i wtedy zacznie regularnie grać, a facet wszedł z marszu do drużyny jako jej ważny element.
28.02.2023 12:42
Oglądanie polskiego komentarza od czasów „polskiej BVB” to masochizm, nie wiem po co to robić. A jak pojawia się borek to wyłączam głos w transmisji automatycznie.
26.02.2023 18:28
Jak co roku jesteśmy jednym z głównych faworytów, jednak do wygranej potrzeba też szczęścia. Real w ostatnich latach był drużyną znacznie słabszą sportowo od nas, a szczęście dawało im puchary. To nie liga gdzie decyduje równa forma i wygrywa najlepszy, CL to w dużej mierze loteria. Dlatego celem numer 1 zawsze będzie Bundesliga, liga mistrzów to świetny dodatek i myślę, że o nią powalczymy!
24.02.2023 15:36
Wszystko zależy od sumy i formy zawodnika. 70 milionów to wręcz nierealna i nieracjonalna kwota
24.02.2023 01:46
W Europie byłem całym sercem za nimi, w Bundeslidze jednak będą musieli zadowolić się (i tak znakomitą) perspektywą gry w lidzie mistrzów. Podziwiam, że dalej walczą o najwyższe cele. Teraz oby Eintracht się przebudził i postraszył napoli. Lipsk i BVB teoretycznie osiągnęły lepsze wyniki ale nadal awans nie jest tak prosty.
24.02.2023 01:45
@WayeThe XD skąd ty bierzesz te bajki? Barcelona piłkarsko pokazała swój potencjał w meczach z Interem i Bayernem była odpowiednio o klasę/ dwie słabsza.
Edytowano : 2023-02-23 23:15:52
Jeśli na Bayern wystarczy hiszpański średniak to by znaczyło, że Barcelona powinna mieć problem z utrzymaniem (patrząc na jakość składu)
23.02.2023 23:01
U leży obok i, stąd niestety często się klika ale od razu poprawiłem. Irytuje mnie wjeżdżanie na bycie ekspertem, bo idąc tą logiką nikt z Polaków (nawet trenerów) nie ma prawa komentować Bundesligi- bo nie pracują na tym poziomie. Tutaj dyskutujemy jako dobrze zorientowani laicy. Błąd w oczekiwaniach od Sommera wynika z tego, że przyzwyczailiśmy się do parad i wyjść Manu, żaden bramkarz na rynku nie będzie grał tak nogami. Dlatego obwiniamy Sommera za to że nie jest Neuerem co moim zdaniem jest niezasadne. Szwajcar daje nam dużo i dzisiaj nie dał rady wybronić więcej, nie widzę jego błędu.
18.02.2023 16:25
Sommer wziął sobie Wasze słowa do serca i próbuje Neuerować :P
18.02.2023 16:14
@Pavelak doktorat piszę tylko z prawa, polski to tylko narzędzie i mimo, że jestem dyslektykiem to nie wyobrażam sobie jak można w takiej formie kaleczyć język. To nie błąd typu „ó-u” „ż”-„rż”. Trzeba było nie wjeżdżać na kolegę i nie stosować argumentów ad personam, bo jak widzisz łatwo u tobie wytknąć błąd. Mówię to mimo tego że paradoksalnie się z tobą zgadzam, Sommer nie mógł zrobić dużo więcej, niemniej to nie Manu i brak Manu będziemy odczuwać do końca sezonu.
Edytowano : 2023-02-18 16:12:01
* i tobie
18.02.2023 16:09
Chłopaki zapomnieli, że BMG to nie PSG czy Barcelona i trzeba grać na 100% żeby wygrać
18.02.2023 15:51
@Pavelak nie „wież”, ty to dopiero jesteś ekspertem XD może nie pisz komentarzy skoro język polski w stopniu a1 jest zbyt trudny. Manu to bramkarz pewny przy wyjściach, to nie wina Sommera ale takie sytuacje pokazują jak będzie brakować Niemca
18.02.2023 15:48
Manu będzie brakować przy takich sytuacjach, a tylu już go odstawiało
18.02.2023 15:43
Sędzia kompetentny jak obecna prezes trybunału konstutycyjnego
18.02.2023 15:42
Przecież tutaj nawet nie było kontaktu XD
18.02.2023 15:40
Akurat ten faul to była kalkulacja
14.02.2023 22:53
Pavard mądrze, nie miał wyboru. Dzisiaj się spisał.
14.02.2023 22:52
Jak korzystny? Gramy w Monachium, oni nic nie pokazali przez 80 minut.
14.02.2023 22:51
Thomas musi grać za napastnikiem a nie na 9
Edytowano : 2023-02-14 22:48:34
Ale fakt, nasza wina że nie zamknęliśmy meczu. Powinny być 2 bramki więcej
14.02.2023 22:47
Króciutko z tym śmiesznym klubikiem, nie odwrócą losów pojedynku w 10 minut
14.02.2023 22:47
Thomas źle strzelił ale to nie 1 nasz strzał w tym stylu, Kimmich w bardzo podobny sposób kiksował
14.02.2023 22:45
XD Psg nawet żałośnie musi strzelać, klub parodia. Mają farta że przegrywają 1 bramką
14.02.2023 22:44
Ja nie martwię się powrotem Mesiaka i Mekambe, nie są w rytmie, będą grali z niedoleczonymi urazami. Oby nasi obrońcy grali twardo i ich nie oszczędzali.
13.02.2023 23:47
To że będą w kadrze nie znaczy że zagrają, a to że nawet zagrają nie znaczy że będą w formie. Liczę na mocne wejścia de Ligta, żeby ich nie oszczędzał
13.02.2023 23:44
Nawet jeśli zdąży i zagra z niedoleczonym urazem to może nie być w formie i rytmie meczowym. Do tego de Ligt gra twardo, nie będzie go oszczędzał :)
08.02.2023 18:51
@elber09 ja odruchowo wyłączam zawsze studio kiedy oglądam mecz w polskiej tv- taki nawyk po czasach „polskiej BVB”, z byłych zawodników najlepiej słucha mi się Wichniarka.
05.02.2023 18:54
Jo nie pokazuje takiej mentalności jak Manu czy Lahm.
05.02.2023 18:50
Mniej piszczka = lepiej :P nie martwi mnie brak studia z żółtkiem
05.02.2023 18:46
@Pavelak bledow nie popełnia tylko ten kto nic nie robi. Błędy przy transferach będą się zdarzać ale ważne że potrafimy je naprawiać.
05.02.2023 18:17
Śmieszne było skreślanie Cancelo, on w City bez konfliktu z pepem byłby nr 1. Ale każdy wie jakiś jest Guardiola, jeśli ktoś mu podpadnie to nie zagra nawet gdyby był najlepszy
05.02.2023 17:50
Coman uderzenie troszkę w stylu Robbena :) Thomas tez piękne trafienie- jego styl
05.02.2023 17:48
Mowa oczywiście o meczu Psg XD
05.02.2023 15:42
Jeśli martwicie się formą Bayernu to Was uspokajam. Włączyłem wczoraj ich mecz, mimo 3 punktów grali bardzo słabo i mogli w końcówce stracić zwycięstwo. Oni muszą martwić się bardziej niż my.
05.02.2023 15:00
Dużo wniósł do naszej gry, mimo ze nie miał okazji zintegrować się z zespołem
02.02.2023 12:04
Tym bardziej nie rozumiem tego wypożyczenia
02.02.2023 12:03
Nawet na ławce będzie nieocenionym wzmocnieniem
02.02.2023 12:03
Nie będę hipokrytą- każde osłabienie PSG jest nam na rękę, tak jak na ich rękę jest kontuzja Manu czy każdego innego kluczowego zawodnika FCB. Obyśmy wygrali, im większą przewagę dadzą nam inne czynniki tym lepiej. Dużo zdrowia dla Mbappe ale w walce o mistrzostwo Francji
02.02.2023 12:02
Dziwny ruch- nie w naszym stylu, czyżby transfer Laimera doszedł do skutku już zimą?
Edytowano : 2023-01-31 19:44:34
Chociaż lubię Sabiego, to ten ruch ma swój plus- więcej minut dla Gravenbercha
31.01.2023 19:43
Wypożyczenie z opcją wykupu. Interes idealny- to my możemy go przetestować i ostatecznie zdecydować czy z tej współpracy będzie coś więcej :)
30.01.2023 14:47
Nie ma mnie co boleć, mecze z Barceloną pokazały że siła Bayernu jest większa niż rok temu, nie straciliśmy najważniejszego ogniwa. A to my kupiliśmy jednego z najlepszych zawodników świata i to z najlepszej ligi do tego dużo młodszego. To pokazuje czym różni się klub dobrze zarządzany od zdesperowanego.
30.01.2023 14:41
Barcelona jest już daleko w tyle za Bayernem- to już nie klasa a dwie. Nie tylko finansowo ale i sportowo. Marketingowo też mocno stracili, bez Messiego nie mają już topowej gwiazdy. Pozyskanie podstarzałej gwiazdki od nas pokazuje jak zdesperowani było. My ściągnęliśmy młodszego Mane za mniej niż oni napastnika u schyłku kariery (a to mane był na podium złotej piłki).
30.01.2023 14:02
Genialny ruch! Przyjdzie forma, a ławka będzie długa.
30.01.2023 13:56
XD opcja tek niepewna że Ulreich byłby dużo lepszym rozwiązaniem. Nie mieliśmy czasu szkolić Nubela a mielibyśmy szkolić zawodnika z dużo słabszej ligi i do tego który nie jest niemieckojęzyczny
27.01.2023 15:20
świetne okienko, zrobiliśmy więcej niż było trzeba
24.01.2023 00:31
@Marienplatz co do przeprosin pełna zgodna
19.01.2023 01:45
@Marienplatz Manu zachował się nieodpowiedzialnie, jednak zbyt łatwo popadamy w skrajne uczucia- od miłości do nienawiści.
Manu w formie dalej jest praktycznie niemożliwy do zastąpienia, uważam też że rywalizacja ze Szwajcarem pomoże wykrzesać z niego to co najlepsze.
19.01.2023 00:34
Świetny transfer, nie wiem czy jakiś klub poza nami będzie miał tak świetny duet bramkarzy (tym bardziej skoro Navas odchodzi z psg). Szykuje się świetny sezon i rywalizacja w przyszłym roku. Sommer to ścisła czołówka jeśli chodzi o bramkarzy w Europie, nie jest też stary i będzie spragniony trofeów. Ponadto widać klasę zawodnika, nie płakał w mediach, nie wymuszał transferu tylko pokornie czekał. Widać różnice względem takiego jednego napastnika który kiedyś u nas grał.
18.01.2023 16:47
@hoven w 100% się zgadzam. Alex to talent ale wbitej chwili dużo w nim marketingu i otoczki zbudowanej przez agenta.
17.01.2023 00:12
Niech oni się martwią. Bramkarz jest bardzo potrzebny, Sommer to klasa sama w sobie i wniesie naprawdę dużo ale wciąż o bez niego będziemy ciężkim rywalem
16.01.2023 02:11