DieRoten.pl
Reklama

Z obozu rywala… Union z awansem

fot. DieRoten.pl
Reklama

Za nami już wszystkie spotkania w ramach play offów rundy pucharowej europejskich rozgrywek Ligi Europy.

Jeśli mowa o niemieckich klubach, które walczyły wczorajszego wieczoru w play offach Ligi Europy, to fani niemieckiej Bundesligi mogą mieć powody do zadowolenia, albowiem zarówno Bayer 04 Leverkusen, jak i również Union Berlin odniosły bardzo ważne zwycięstwa.

Union z pewnym zwycięstwem

Wczorajszego późnego wieczoru, swoje rewanżowe spotkanie z Ajaxem na Stadion An der Alten Foersterei rozegrali piłkarze stołecznego Unionu (w pierwszym pojedynku padł bezbramkowy remis), którzy pokazali się z bardzo dobrej strony i awansowali dalej.

Drużyna „Die Eisernen” co prawda została zdominowana przez amsterdamczyków (głównie pod względem posiadania), ale to podopieczni Ursa Fischera wykazali się zdecydowanie lepszą skutecznością, co też przełożyło się na wynik – koniec końców berlińczycy odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo 3:1.

Jeśli mowa o bramkach dla klubu ze stolicy Niemiec, to na listę strzelców wpisali się tamtego wieczoru kolejno Robin Knoche (20'), Josip Juranovic (44') oraz Danilho Doekhi (50’).

− Naprawdę nie ma nic lepszego niż to. Jestem dumny nie tylko z zespołu. Wszyscy możemy być dumni z siebie. Zespół pokazał chęć, wolę, tę mentalność, która jest potrzebna. Mieliśmy dużo szczęścia w tym meczu. To niesamowite, że awansowaliśmy – powiedział po meczu trener Fischer.

Jeśli natomiast mowa o sytuacji Unionu w tabeli niemieckiej pierwszej Bundesligi, to prezentuje się ona obecnie w miarę przejrzyście. Union Berlin po rozegraniu 21 kolejek zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 43 punktów. Na wynik ten przełożyło się – 13 zwycięstw, 4 remisy oraz 4 porażki, zaś w przypadku bilansu bramkowego mówimy o 35 zdobytych i 24 straconych golach.

Źródło: Welt
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...