DieRoten.pl

Kamil Grabara był rozważany w Bayernie

27.01.2023, 11:00:34
Fotolia

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni, jednym z najgłośniejszych tematów związanych z Bayernem były poszukiwania nowego bramkarza do zespołu Nagelsmanna.

Koniec końców poszukiwania zmiennika Manuela Neuera na rundę wiosenną sezonu 2022/23 dobiegły końca tydzień temu, kiedy to „Bawarczycy” potwierdzili transfer Yanna Sommera z Borussii M’Gladbach.

Przypominamy zarazem, że Szwajcar otrzymał kontrakt do końca czerwca 2025 roku, zaś koszt jego sprowadzenia na Allianz Arenę wyniósł 8 milionów euro. Ponadto w umowie sprzedaży zawarto kilka klauzul i bonusów, na mocy których do Gladbach może jeszcze wpłynąć dodatkowe 1,5 miliona euro.

Grabara jedną z opcji alternatywnych

Mimo wszystko jak poinformowali dziś dziennikarze sportowej redakcji „Bilda” – Christian Falk oraz Tobias Altschaeffl – monachijczycy mieli też przygotowanych kilka rozwiązań, na wypadek gdyby transfer Sommera nie doszedł tej zimy do skutku.

Podczas gdy tydzień temu pojawiły się informacje o zainteresowaniu Schmeichelem, to dziś mogliśmy się dowiedzieć, że mistrzowie Niemiec mieli też na oku Kamila Grabarę, który występuje obecnie w Kopenhadze. Choć Polak ostatecznie nie trafił do FCB, to według wspomnianych wyżej reporterów, bramkarz cieszy się dużym zainteresowaniem w Bundeslidze i nie można wykluczyć potencjalnej przeprowadzki do Niemiec latem 2023 roku.

Omlin również planem B

Dziennikarze potwierdzili także, że mistrzowie Niemiec byli zainteresowani transferem Jonasa Omlina z Montpellier jako alternatywę, gdyby Yann Sommer nie trafił do FCB. Szwajcar był dla monachijczyków poważną opcją do bramki.

źródło: Podcast Bayern Insider

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)



27.01.2023 21:11
27.01.2023 20:05
Fakt ja póki co Grabary nie widzę w naszym klubie, ale chłopak ma naprawdę potencjał i umie grać, więc nie rozumiem porównywania go do Ulreicha czy nawet mówienia, że stoi niżej. Po meczu z City Guardiola przecież wychwalał bardzo mocno Kamila, a Klopp widział na pewno też coś w nim, na treningach go obserwował, brał ze sobą chyba nawet na turnieje towarzyskie i mimo, że został sprzedany to wcale nie będę zdziwiony, jeżeli Liverpool nadal go bacznie obserwuje. Mam wrażenie, że komentarze niektórych biorą się z tego jak Grabara się wypowiada, a nie jakie ma umiejętności. Drągowski był wychwalany pod niebiosa, a póki co to Kamil nie Bartek grał w europejskich pucharach i jest w lepszym zespole(kilka lat temu miałbym inne zdanie, ale obecnie to jest chyba oczywiste, kto lepiej wygląda na boisku).
27.01.2023 18:54
Ja tam myślę, że prędzej czy późnej przywita się z całkiem dobrym klubem.
27.01.2023 18:49
Grabara chyba jako nr 2. Sven jest od niego lepszy.
27.01.2023 18:15
Myślę że od początku nasz zarząd chciał Sommera i na nim się koncentrował, innej opcji nie było.
27.01.2023 15:20
XD opcja tek niepewna że Ulreich byłby dużo lepszym rozwiązaniem. Nie mieliśmy czasu szkolić Nubela a mielibyśmy szkolić zawodnika z dużo słabszej ligi i do tego który nie jest niemieckojęzyczny
27.01.2023 14:31
to już chyba wolałbym żeby karierę wznowił Starke albo Rensing.
27.01.2023 13:34
Nie dla Grabar, Kovaceviciów i innych takich wynalazków.
27.01.2023 11:35
Dobra historyjka, pewnie podbije zainteresowanie polskim zawodnikiem ze strony mniejszych klubów w letnim okienku transferowym. Widać, że agent już pracuje nad transferem do Bundesligi.
27.01.2023 11:28
Plotki ploteczki. Większość ludzi nie uwierzyła, że Bayern mógłby Kovacevicem się zainteresować, a w Grabarę to już szybciej uwierzą. Nowym numerem jeden po Neuerze, jeżeli Sommer też odejdzie, zostanie Kobel albo przez zwolnienie Tapalovica namyśli się Nubel i zostanie i na nich się nastawiam raczej.
27.01.2023 11:16
No to wychodzi na to, że Bayern miał przygotowane kilkanaście planów awaryjnych i prawidłowo.