DieRoten.pl

Komentarze

Komentarze użytkownika: vaterland Strona 35

Co do skrajności. To od zawsze bronię przydatności Arjena i Francka, nigdy nie twierdziłem, że ten młodszy powinien kończyć karierę, nawet mimo słabszych występów to umiejętności nie utracił. Jest potrzebny w rotacji

27.11.2018 21:54

O optymizmie nie może być mowy ale ten mecz pokazuje, że nasz skład zawiera świetnych indywidualnie piłkarzy. Obok kilku wzmocnień potrzeba spoiwa w postaci trenera, doświadczonego, wymagającego ale i będącego dobrym psychologiem. Moim zdaniem nie powinien to być Zidane, jego 3 puchary Europy przysłaniają prawdę o tym jak słabo grał Real

27.11.2018 21:51

Nie trzeba grać emerytami ale należy prowadzić wymianę sensownie i stopniowo. Bayern to klub konserwatywny, nie rewolucyjny. Powoli Robery będą odchodzić ale nie obydwaj naraz. Młodzi nie dorastają jeszcze poziomem. Sanches nie zastąpi Mullera, a Gnabry naszych skrzydłowych, do tej pory nie pokazali zbyt wiele (szczególnie ten pierwszy). Przyjdzie nowy skrzydłowy i można pożegnać francuza. Liczę tez, że nowy trener pogodzi role Jamesa i Mullera, tak jak Jupp potrafił

27.11.2018 21:45

Najlepsze ma za sobą owszem, nowy skrzydłowy jest potrzebny ale Robben wciąż jest potrzebny, nawet jako uzupełnienie. Niestety Ribery chyba nie daje już rady mentalnie

27.11.2018 21:40

Czekam na kolejne komentarze „ekspertów”, że Robben powinien być na emeryturze albo ze Muller nie nadaje się do Bayernu XD wzmocnienia i charyzmatyczny trener: tak, rewolucja: zdecydowanie nie

27.11.2018 21:38

Chyba chłopaki wiedzą, że grają aby pokazać się nowemu trenerowi. Jeśli tak jest to chyba faktycznie grali przeciw Chorwatowi.

27.11.2018 21:34

Zabawne jak przez jeden słabszy sezon niektórzy skreślają ten klub i zarząd który zrobił z nas giganta. Naorawde uważacie, że będziemy wygrywać mistrzostwo ck roku? Każdy stary kibic pamięta jak wyrównana Bundesliga była jeszcze dekadę temu. Zachowajmy spokój, słabszy sezon to zawsze impuls do rozwoju. Nie jesteśmy realem krory od lat na swoim podwórku nie pokazuje nic, a ślizga się po lidze mistrzów dzięki kontrowersjom. Jesteśmy jednym z dwóch najbardziej utytułowanych klubów w ostatnich latach obok Barcelony, a czytając komentarze mam wrażenie, że jesteśmy na stronie Realu albo jakiejś BVB

27.11.2018 14:36

Obecnie żaden piłkarz Bayernu nie prezentuje odpowiedniego poziomu ale to się zmieni. Lewandowski pod koniec zeszłego sezonu był najgorszy na boisku a teraz odżywa

Edytowano : 2018-11-20 11:17:50

Skreślające Thomasa, przypomnijcie sobie jak grał za Juppa

20.11.2018 11:17

Klose raczej dogoni, oby tez Lothara!

20.11.2018 09:23

W Dortmundzie dzięki jego zagraniu padła jedna z bramek

15.11.2018 17:33

Znacznie lepszy wybór niż Zidane który w Realu nie pokazał swoich umiejętności, to trener z potencjałem ale Real nie grał dobrze, dużo czynników wpłynęło na to, że zdobyli 3 puchary europy, zdecydowanie nie wyższy od ich rywali poziom sportowy czy forma, ten zespół co roku weryfikowała liga i inne fronty. Guardiola mimo swoich wad miał wizję i autorytet

14.11.2018 12:45

Obrona jest fatalna, muller grał przeciętnie ale w ważnym momencie pokazał się z dobrej strony, powinien grać i on i Jakes. Pytanie co na boisku robi Sanches, to jest zagadka

10.11.2018 20:10

Ocho Sanches wchodzi, chyba Kovac boi się, że za łatwo zdobędziemy 3 punkty XD

10.11.2018 19:52

Jak Rafinhi nie odbija z symultanicznych to odbija Lewandowskiemu XD

Edytowano : 2018-11-10 18:47:45

*symulkami

Edytowano : 2018-11-10 18:48:15

Co do Manu pełna zgoda

10.11.2018 18:47

Werner, Baily i Pavard powinni trafic do Bayernu

Edytowano : 2018-11-03 22:34:15

Mielibyśmy 3 persoektywicdnych skrzydłowych

03.11.2018 22:33

Akurat z tym wyluzujcie, taz mu przegrywamy raz oni, były lata kiedy my odstawialiśmy ich z kwitkiem

Edytowano : 2018-11-03 22:29:20

Statystyki są wyrównane

03.11.2018 22:29

Potrzeba zmian, niestety mimo tego co mówiłem jeden z Robbery będzie musiał odejść. Popatrzcie tez co robi Werner z Hertą, potrzeba nam kogoś takiego, Lewandowski nawet się natarał ale on formy już nie odzyska, od 2 lat idzie w dół. Razem z Nico musi zniknąć Sanches który gra niebezpiecznie, zalicza głupie straty i nie wnosi wiele do gry. Dlatego Werner, Pavard i skrzydłowy to konieczność w letnim okienku. Pocieszające jest to, że nie upadliśmy kadrowo jak Real ale też nie jest dobrze

Edytowano : 2018-11-03 19:54:28

Z tym się nie zgodzę, główne nasze problemy to kwestia trenera, rok temu z tą kadrą byliśmy lepsi od realu, dwa lata temu podobnie, oczywiście uzupełnienia jądrowe są potrzebne. Ale nie może być tak, że w rotacji uczestniczą James, Muller, Goeretzka a ich kosztem gra beznadziejny Sanches bo to kpina

Edytowano : 2018-11-03 19:55:54

*uzupelnienoa kadrowe

03.11.2018 19:52

Bez sensu się cofnęliśmy, gra do tyłu tak się kończy. Potrzeba zmian

03.11.2018 17:19

James słabo ale to co gra Renato to jest kpina, to nie jest i nie był w żadnym meczu piłkarz na miarę Bayernu. Thomas powinien grać za niego, tak samo niestety Arjen powinien być od początku zastąpiony Franckiem

03.11.2018 17:04

Decyzja z duchem gry, nie widać dokładnie czy ręka była, piłka nie zmieniła kierunku biegu.

03.11.2018 16:52

Poprawność polityczna? Od koedkiedyy każdy szejk jest zamachowcem? Ciekawe co byście mówili gdyby przebrał się za Polaka złodzieja albo alkoholika. Owszem każdy może przebierać się za kogo chce ale prasa może piętnować głupotę takiego zachowania

02.11.2018 15:39

Jak mieliśmy kremowe wyjazdowe nie pamietam fali protestów

01.11.2018 11:18

Wagner nie jest w szczytowej formie, jednak za Juppa i on i Muller radzili sobie świetnie, nagle pod wodzą nowego trenera to się zmieniło, widać chyba gdzie tkwi problem

01.11.2018 11:17

Akurat tym bym się nie martwił, poza nieudanymi wychowankami szybko zarząd postawił na sprawdzonego Butta który wypełnił lukę między Khanem, a Manu. Teraz w przypadku niewypału będzie podobnie

Edytowano : 2018-10-31 12:49:10

ale to pieśń dalekiej przyszłości

31.10.2018 12:48

Koszulki są akurat bardzo udane, nikt nie ma problemu z kolorem trykotu bramkarzy czy np czarnych koszulek na CL. Niestety to co pokazują kibice to złe rozumienie tradycji. Pamiętam jak wszyscy zachwycali się treningowymi koszulkami z kolorem pomarańczowym, potem ten kolor dołączono do naszych białych trykotów, nikt wtedy nie miał z tym problemu.

Edytowano : 2018-10-31 11:47:31

Real wprowadził bardzo ładne i charakterystyczne różowe koszulki czego nikt normalny nie krytykuje, czasem trzeba wyróżnić się na rynku, sport to biznes ale i moda

31.10.2018 11:45

Buffon broni dłużej, a nawet przy nim Manu to nadczłowiek, jeśli opuszczą go problemy zdrowotne to będzie to nasz van der Sar, szczególnie, że Bayern nie pozbywa się zasłużonych piłkarzy którzy są w formie.

31.10.2018 11:41

Nie wierze w to, Neuer to znakomity bramkarz, prawdopodobnie najlepszy w historii, spokojnie może grać prawie dekadę, na następcę przyjdzie czas później, nie możemy popełnić błędu i przyspieszać końca kariery takiego piłkarza

31.10.2018 08:37

Formy Mullerowi brakuje tak jak całemu zespołowi, dwa ostatnie mecze nie zachwycały, mimo, że zdobyliśmy komplet punktów, oby nasza gra się odmieniła, bo w tej chwili nie widać żeby ktokolwiek z nszych był w optymalnej dyspozycji

26.10.2018 13:48

Może to nie Ronaldo czy messi, ale nikt poza nim i franckiem w naszej drużynie nie wzbił się na poziom zadłużenia na złotą piłkę. Neuera pomijam, bo to nie bramkarz tylko nadczłowiek, który nie ma prawa być zestawiany zresztą stawki

23.10.2018 15:35

O ile rozumiem media- taka ich idąca. To tak samo rozumiem Uliego i jego wypowiedzi, dla liberalnych środowisk w Niemczech jest symbolem fiskalnego ucisku, nie chciał oddawać ciężko zarobionych pieniędzy, każdy przedsiębiorca tego próbuje, on oberwał bo był na świeczniku. Co do Mesuta to nie żaden komentarz nie jest w stosunku do niego mocny, zajaśniała się i odwrócił od kraju któremu wszystko zawdzięcza, dla mnie nie jest godny nazwania piłkarzem

Edytowano : 2018-10-20 13:57:06

*taka jest ich rola

20.10.2018 13:56

*piłka

19.10.2018 09:23

Sezonowcy zawsze umniejszą Neuerowi, rok go nie było więc o nim zapomnieli, niestety taka jest Polka. Najlepszy jest ten krory jest najbardziej medialny, de gea ma najwyższą ocenę w fifie i dlatego jest lepszy od Manu!

19.10.2018 08:30

Ewolucyjne zmiany w zarządzie jak najbardziej tak! Rewolucja- zdecydowane nie. Od lat jesteśmy na topie, nowi liderzy mają się od kogo uczyć

Edytowano : 2018-10-18 18:17:11

Lahm i Basti tak, tylko nie teraz koedy nie mają doświadczenia

18.10.2018 18:16

„Neuer coś tam potrafi” XD
Zabawne słowa jak na te opisujące najlepszego bramkarza globu. Gdyby grał w Barcelonie, Realu czy United byłby uznawany za Maradone, messiego czy Pele bramkarstwa

18.10.2018 18:15

Akurat żak teresowanie Mullerem było potwierdzone, van Gaal był gotowy wyłożyć 100 milionów, szczęśliwie tez zły i niedobry zarząd nie sprzedał filaru tamtej drużyny.

18.10.2018 02:50

Święte słowa, nie wiem dlaczego trzeba to niektórym tłumaczyć, a jak gra pokazał kiedy Bayern trenował sensowny trener- Jupp, nie zagubiony Kovac czy wypalony Ancelotti

18.10.2018 02:48

Zarząd nie jest głupi, jeśli puścimy Jamesa to po wykupie i to za dobre pieniądze. Wszystko zależy od tego czy ewentualny nowy trener będzie widział jego role w składzie. Tak czy inaczej odniesiemy z niego korzyść, moim zdaniem powinien zostać. Jupp potrafił pogodzić jego role z rolą Thomasa

Edytowano : 2018-10-17 10:58:27

Nie do końca to fantastyka. Werner to dla nas must have na najbliższe lata. Pavard jest praktycznie nasz no i na 80% pojawi się skrzydłowy. Dobrze gdyby przyszedł lewy obrońca. Wtedy skład mamy naprawdę przyszłościowy. Problemem może być uzyskanie kwoty za niepotrzebnych piłkarzy. Bo czuje, że z pieniędzmi za Lewandowskiego będzie tak jak z tymi za Boa, niby top topów, a nikt racjonalny nie zapłaci satysfakcjonującej kwoty

17.10.2018 10:55

Co by nie mówić to Niemcy w dołku prawie pokonali/ zremisowali z mistrzami świata. To nie ten poziom. Trochę jsk w meczu Legii z Realem, sensacyjny remis się zdarzył ale to był ewenement. Topowe drużyny bez formy nadal posiadają jakość nieosiągalną dla reszty

17.10.2018 00:43

Niestety dochodzę do takich wniosków jak Wy, bo Kovac traci kredyt zaufania. To samo z Gnabrym który nie pokazał do tej pory nic, Coman trochę lepszy za to hamuje swój rozwój kontuzjami. Po Robbery nie ma w tej chwili przyszłości, dlatego grają i przestaną grać kiedy przyjdzie godny następca

Edytowano : 2018-10-16 23:00:49

Chyba że Coman po cudownym uleczenie wzmocni swój organizm i nagle wyskoczy z wielką formą

16.10.2018 22:59

Ciężko to poddać takiej analizie, piłka była inna. Hiszpania czarowała ale zawodziła. Może Niemcy nie mieli efektownego stylu gry ale dominowali w innych elementach. Dzisiaj tego brakuje, nawet jeśli to nazwiemy szczęściem

16.10.2018 22:51

Gnabry niestety najgorszy w ataku ale można to tłumaczyć brakiem ogrania. Niemcy wygrywali nie błędami sędziego (jak mawiały persony pokroju maradony) tylko żelazną skutecznością, teraz jej brakuje

16.10.2018 22:45

Dziwne ale dlatego nie ma sensu zwalniać ani trenera polski ani niemiec

16.10.2018 22:40

Wciąż Niemcy w tej formie przetrwają na styk z mistrzami świata, gdzie wynik nie oddaje przebiegu meczu. Chociaż fakt, Niemcy w formie powinni zamknąć ten mecz w pierwszej połowie

16.10.2018 22:35

Nie powiem, że brak skuteczności jest do usprawiedliwienia ale kolejny raz sędzia komplikuje sytuacje

Edytowano : 2018-10-16 22:25:04

Ty z tą Polską tak serio? Niemcy odpadną po równej walce i kontrowersjach, z Holandią sami byli sobie winni ale nie grali tragicznie

16.10.2018 22:23

VAR zupełnie nie jest potrzebny

16.10.2018 22:21

Zanosi się na kolejny mecz bez zwycięstwa przez brak determinacji, brak 3 punktów dzisiaj będzie za to karą

16.10.2018 22:16

Taki grad strzałów i 1:1, oby się obudzili bo nie wygląda to tak dobrze jak przez pierwsze 45 minut

Edytowano : 2018-10-16 22:07:58

Znowu brakuje woli walki, Sane nawet nie goni Pavarda żeby powalczyć o piłkę

Edytowano : 2018-10-16 22:09:11

Nawet ostatnia okazja pokazała jakie efekty przynosi wysoki pressing, potrzeba determinacji

16.10.2018 22:06

Ja za rok marzę o wzmocnieniu 3 pozycji:
- skrzydło - za jednego z Roberry (tutaj Sane byłby marzeniem)
- lewy obrońca- potrzeba zmiennika (może być tani eksperyment)
- napastnik- coś jeszcze za Lewandowskiego dostaniemy, a Werner wiecznie nie będzie czekał

Dodatkowo pewnie przyjdzie Pavard i skład jest mocny jak nigdy

Edytowano : 2018-10-16 21:56:57

Tylko w przypadku Sane potrzeba trenera który go wprowadzi, potrzebny jest szlifierz diamentów, nie wiem czy Kovac to będzie potrafił zrobić

Edytowano : 2018-10-16 22:04:18

I po prowadzeniu, miałem już pisać, że niepotrzebnie Niemcy przysiedli na początku drugiej połowy

16.10.2018 21:52

Tego cały czas nam brakuje i w klubów i reprezentacji ale tym razem jest prdynejmkiej pierwiastek szczęścia, ten mecz może do rze ułożyć sytuacje w grupie i dać inpuls przed kolejnymi spotkaniami

16.10.2018 21:46

Pytanie tylko czy Sane nawet gdybyśmy chcieli zapłacić chciałby zrezygnować z trenowania pod okiem Pepa, wiele razy wspominał, że to on zdecydował o jego przejściu do City. Szkoda, że kiedy była okazja nie zarobiliśmy na Lewanduwskim, teraz nie dostaniemy nawet kwoty która pokryłaby kwotę kupna snajpera z Lipska.

Edytowano : 2018-10-16 21:20:18

Martwi trochę, że Gnabry lekko zagubiony, nie wyglada tak dobrze jak Sane

16.10.2018 21:19

Zgadzam się wynik kuriozalny, błędy niewybaczalne ale nawet w słabym meczu było widać potencjał. Po meczu np Polski z Włochami czy Portugalią tego nie widziałem, mimo berdduej korzystnych „liczb”

Edytowano : 2018-10-16 21:17:06

O ile szanuje politykę naszego zarządu to nie mogę odżałować KdB i Sane, ich nie powinnismy puścić

16.10.2018 21:16

Kompromitacji z Holandią? Nieskuteczność owszem ale dwie bramki to pokłosie dominacji i totalnego ataku, kara za ambicje, gra dobrze prognozowała na przyszłość

Edytowano : 2018-10-16 21:12:02

*gra w drugiej połowie

Szkoda że dzisiaj znowu chłopski nie potrafią mimo że zasługują, udokumentować przewagi, oby to się źle nie skończyło

Edytowano : 2018-10-16 21:12:58

Jeśli Werner kiedyś do nas trafi to będzie to ruch zarządu na krory warto było czekać

16.10.2018 21:10

I gra się trochę zmieniła, nie takie sksbe te Niemcy jak wielu mówiło, może wrócą morale

16.10.2018 21:03

Tak!

16.10.2018 20:59

Chociaż ciężko wierzyć w pozytywny wynik, skoro widzimy tak eksperymentalny skład

16.10.2018 20:43

W dzisiejszym meczu potrzeba przełamania które pomoże i DFB i Bayernowi, niby to turniej towarzyski ale mam nadzieje, że Jogi zamknie usta krytykom

16.10.2018 20:33

Podejście do ligi narodów obrazuje zaangażowanie Francji i Niemiec w ostatnim ich wspólnym meczu. Puchar konfederacji miał więcej sensu

15.10.2018 00:40

Jednym słowem aż chce się powiedzieć: kiedyś to było

15.10.2018 00:37

To optymistyczny akcent na koniec i granice obecnie oddają rozkład etniczny i tym samym pozwalają na utrwalenie pokoju.

Odpowiadając na pytanie studiowałem w Mainz, a później w Belgii, teraz w związku z tematem zainteresowań naukowych kontynuuje edukacje w Polsce

Edytowano : 2018-10-15 00:28:05

Dziękuje adminom za tworzenie atmosfery przyjaznej dyskusji, nie rozumiem tego zamieszanie. Moje wszelkie sympatie nie stoją w sprzeczności z polskością bo sam jestem obywatelem tego kraju i jest mi on bliski. Moja sympatia tak jak wielu tutaj zarzuca do piłkarzy niemieckich, nie powoduje, że stawiam ich ponad klubem. Patrząc zwyczajnie najistotniejszy i tradycje Bayernu (pomijam krótsze okresy) to w okresach świetności byl on klubem którego kręgosłup stsnoeili niemieccy, a przynajmniej niemieckojęzyczni zawodnicy. Język niemiecki w szatni jest elementem spajania i integracji. Kiedy kadra Niemiec gra dobrze i my odnosimy sukcesy: okres 2010-14 to złota epoka. Kiedy o sile DFB przestawali stanowić zawodnicy Bayernu nasz poziom spadał. Nie twierdzę, ze znajdujemy się w tragicznym położeniu ale bez obudzenia się kręgosłupa Bayernu i uzupełniania jego głównych kręgów najlepszymi Niemcami, nie stworzymy zabójczej mszyny która zatrzęsie Europą. To woe Uli, to woe Rummenige i to wiedział Jupp. Ludzie którzy wiedzą od Jaś więcej. Nasz pech polega na tym, że DFB przeżywa okres przejściowy trudny też dla niemieckich zawodników Bayernu. To nie powód by ich skreślać, bo nikt poza nimi (z wyjątkiem Robbery) nie zagwarantowal nam takiego poziomu i to ich w najlepszej firmie (szczególnie Manu) zabrakło rok temu kiedy byliśmy o krok od szczęścia, brakowało najbardziej. Thomas potrafił się przebudzić za Juppa, teraz będzie podobnie

Edytowano : 2018-10-15 00:29:41

*przeoraszzm z góry za literówki- efekty autokorekty

15.10.2018 00:16

Nie śpiewam pierwszej zwrotki którą zacytowałes bo nie obowiązuje ona obecnie jako hymn państwowy, od piłkarzy usłyszysz trzecią- tak w celu wyjaśnienia.

Co do historii to tak jaj słusznie zauważyliście ciężko ocenić ns którym etapie można uznać kształtowanie się tożsamości konkretnych ziem, Rzesza rozdrobniona sama w sobie nie była jednolitym organizmem i w różnych okresach zajmowała różne terytoria. Cofanie się do czasów wędrówek ludów czy nawet okresu przed traktatem z Verdun pozbawione jest jednak sensu bowiem w tamtym okresie ciężko mówić o jakiejkolwiek świadomości etnicznej podobnej nawet do tej z okresu wydania złotej bulli i zakończenia w Niemczech wielkiego bezkrólewia. Każdy region i jego historie trzeba analizować odrębnie żeby wyprowadzić sensowne argumenty oparte na analizie.

Edytowano : 2018-10-14 23:57:22

Zresztą nawet przyjęta przez historyków z samsonowiczem na czele „regionalizacja” plemion zamieszkujących ziemie obecnej Polski jest umowna, nadużywana tak chętnie przez propagandę po 45 roku mówiącą o restytucji ziem Polski wczesnopiastowskiej. Niewiele wiadomo o realnym podziale etnicznym czy plemiebnym tych ziem, a nawet o genezie zaistniałego wokół Ostrowa Lednickirgo ośrodka władzy. Opisy nawet w Dagome Iudex nie są dokładne i ciężko je rozszyfrować, o Anonimie nie wspominając. Nawet Menteuffel czy Labuda bazowali na domysłach i na doładowaniu nielicznych strzępków informacji. Zresztą niemiecka nauka nie jest tutaj bardziej dokładna, bazowanie na Thietmarze który opisuje dalsze dzieje, nie daje nic więcej niż wskazówki (zapodaje w subiektywnej tak samo jak u anonima formie)

Edytowano : 2018-10-14 23:58:53

*podane w subiektywnej formie

14.10.2018 23:49

Druga sprawa, że w przypadku piłkarzy polskich nie należy oceniać wyników tylko grę która jest słaba, przegrana z takimi potęgami to nie wstyd, szkoda tylko, że Polacy nie nawiązali walki. Brak Piątka w składzie dziwi, ktory potrafił strzelić bramkę Portugalii. Nie skreślałbym trenera, może w meczach z wyrównanymi drużynami odzyska koncept, czego mu życzę

14.10.2018 22:58

@JazGod nie dyskutuje nt. historycznych argumentów nt. etniczności ziem, mówię tylko o zjawisku przez które na terenach obecnej Polski można spotkać wiele osób o pochodzeniu niemieckim. W Europie trwa najdłuższy chyba w historiipokój i oby trwał zawsze, wszelkie rewizje granic to głupota, nie miałem na celu tego podważać

Edytowano : 2018-10-14 22:55:52

Nie wiem kogo ma drażnić kibicowanie jakiejś reprezentacji, mam tak samo jak większość naszych kibiców, że wspieram każdy skład z Bawarczykami go tworzącymi, tak samo radość dało mi złoto Toliso, mimo, że Francja jako taka nie jest moją ulubioną drużyną. Jeśli kogoś drażni kibicowanie jakiemuś krajowi to raczej on ma problem ze sobą, to, ze nosząc koszulkę Bayernu czy DFB spotkałem się z wyzwiskami na ulicy nie znaczy, że powinienem przestać je nosić. Tak jak nie przeszkadza mi koszulka Koreańczyka, Włocha czy Holendra. Słowo na dziś: tolerancja

14.10.2018 22:50

Kibiców niemieckiej piłki? Ciebie najwidoczniej nie

14.10.2018 22:01

Każda epoka kiedyś się kończy, być może nastanie i koniec Jogiego. Zmiana pokoleniowa między euro 2008, a mundialem 2010 przebiegła płynnie i bezboleśnie, niemniej to jego zasługa i dlatego ciężko mi sobie wyobrazić, żeby ktoś inny był wstanie taką- trudniejszą zmianę przeprowadzić , w tej chwili nie widzę kandydata na następcę, do euro raczej zmiany personalne nie nadejdą, ono pokaże czy trener poradził sobie z tym projektem.

14.10.2018 21:58

Dlatego nie należy odpuszczać świetnej, dobrze administrowanej strony przez krzykaczy dla których Bayern trwa od kilku lat. Byliśmy tu dawno przed nimi i będziemy jak oni znajda sobie inny obiekt zainteresowania. A co do śmiesznych zarzutów to owszem udzielam się na niemieckojęzycznych stronach i w niemieckim fanklubie z którym zresztą miałem przyjemność jeździć na mecze i Bayernu i DFB. Polska to kraj w którym mieszka jedno z moich rodziców, w którym sam spędzam dużo czasu, po studiach nawet większość i jest dla mnie równie ważny ale Niemcy to kraj z którym się utożsamiam patrząc przez pryzmat historii mojej rodziny. Rozumiem, że tracę prawo do udzielania się na dieroten? (Jakże polska nazwa, nieprawdaż?) Człowieku, nie bądź śmieszny bo ci to mie wychodzi. Trzeba być tolerancyjnym i dziwne że w XXI w trzeba tl tłumaczyć

14.10.2018 21:51

Zdumiewające, że w kraju który wchłonął znaczną część terytorium wschodnich Niemiec są ludzie którzy pochodzą z tego kraju, a nie z Hiszpanii czy Anglii. Rozumiem, że PRL inkorporowała, też część terytorium Anglii i Hiszpanii? Mniejszość hiszpańska i angielska też ma posła w polskim sejmie jak niemiecka?

14.10.2018 21:32

Zabawne jest mówienie o żałosnych trollach na stronie na której od 2014 roku jest ich istny najazd. Gdzie duża część nowych użytkowników nie zna i nie rozumie historii i filozofii klubu, nie była nigdy na meczu Bayernu czy nawet w Monachium, a kibicuje przez obecność w składzie gwiazdy polskich mediów, gdzie trafiają się "eksperci" oczekujący transferów po 100 milionów. Gdzie obraża się ikony klubu i ludzi ciągnących naszą grę wysyła się na emeryturę albo od ostatnich wyzywa się zarząd który zbudował w ciągu ostatniej dekady jeden z 3 najlepszych klubów w Europie. Ale nie trollingiem jest kibicowanie jednej drużynie od urodzenia. Taki ze mnie troll że nigdy nie upomniała mnie administracja, co więcej piętnowała razem ze mną wyczyny kolegów tak głośno wskazujących na mnie palcem. To nie jest strona reprezentacji polski, kolumbii czy hiszpanii. Na stronie niemieckiego klubu mniej zadziwiające jest kibicowanie DFB, przed 2014 dużo kibiców tej drużyny tutaj można było spotkać, nikt nigdy ich palcem nie wytykał. No ale nowa polska- nowe standardy, jaka polityka taki sport.

Edytowano : 2018-10-14 21:16:25

A co do DFB to moim zdaniem wynik nie oddaje jakości gry, wszystko idzie ku dobremu, czas zmian musi być bolesny, dobrze, że te potknięcia zdarzają się teraz, w turnieju towarzyskim, Jogi do Euro stworzy drużynę na miarę mistrzostwa

14.10.2018 21:14

Szkoda, że przegraliśmy ale dobra gra prognozuje poprawę, młodzi wnieśli ożywienie. I oczywiście trzeba walczyć o VAR, bo z nim szybko przyszłoby wyrównanie

13.10.2018 23:17

Niemcy grali lepiej, sędzia żenujący, ustawił mecz, dwie bramki pod koniec meczu to efekt ataku, brakowało wykończenia

13.10.2018 23:00

Strzał ładny ale pamietam jak jeszcze ładniejsze trafienia tego typu były tutaj deprecjonowane kiedy ich autorem był Robben, bo przecież to egoista. James ma się od kogo uczyć, oby powtórzył to w naszych spotkaniach

13.10.2018 01:36

Nominacje oddają formę zawodników. Benzema strzelił może mniej bramek, tak samo Mandzu ale strzelali bramki ważne. Bramka bramce nierówna. Dlatego zasługują na tą nominacje. Parząc na poziom meczów i ostatnie lata to nie przypadek że Lewandowski na poziomie półfinałów nie istnieje, takie mecze niestety weryfikują piłkarzy. Mówiłem dawno temu że pozbycie się Mandzukica odbije się mam czkawką. Być może to samo spotka nas z Vidalem

Edytowano : 2018-10-10 03:20:28

I znowu to nie atak na naszych zawodników, no są są świetni. Ale w tym sezonie nie pokazali nic, nie zmienili historii, ostatni skład który to zrobił to ten z 2013. Po 2013 nie doszedł do nas nikt wybitny (chociaż doszło wielu bardzo dobrych).

10.10.2018 03:13

Dzięki naszemu zarządowi wiem że Bayern jest, był i będzie na topie, kiedy inne potęgi budowane są na kredyt i uzależnione od koniunktury, my trwamy. Owszem tak jak napisałem brakuje lewego obrońcy to fakt ale kadrę mamy mocną, przy braku kontuzji znowu będziemy jednym z faworytów w Europie. Trochę wiary, od 6 lat trzęsiemy Bundesligą, niemieckie zespoły w tym sezonie zachwycają, nam też nie będzie łatwo zawsze wygrywać, w końcu gramy w jednej z najlepszych log na świecie.

07.10.2018 20:27

Wczoraj byłem zły ale powinien dostać jeszcze szanse po przerwie, początek byk obiecujący może drużyna wróci na właściwe tory. Z dwojga złego wolę zniżkę formy jesienią, a wzrost wiosną, w decydującej fazie, zwykle u nas było z tym odwrotnie. Kovac jest młody i wciąż się uczy, to nie Ancelotti którego formuła się przejadła. Mam nadzieje, że Bsyern nie bedzue myślał o zatrudnieniu Murinho, bo niedługo pewnie też będzie dostępny

07.10.2018 18:07

Nie było transferów? Co roku mamy bombę transferową, umniejszanie naszym wzmocnieniom tylko dlatego, że robimy dobry interes i płacimy mało. W tym roku Mamy Goeretzke, założę się że gdyby Barcelona czy inne PSG kupiło go rok wcześniej za 100 milionów to byłby płacz na stronie, że Bayern nie szasta pieniędzmi. Przypominam, że Barcelona za Dembele który się nie sprawdził zapłaciła chore pieniądze. Rok temu kupiliśmy Jamesa, wcześniej Hummelsa. Faktycznie Lewandowski był jedynym dobrym transferem, taki trolling nie jest nawet śmieszny, jest żałosny. Ale po tym poznaje się kibiców sezonowych (mówię o ogóle znawiska na naszej stronie nie o konkretnych użytkownikach), którzy przyszli w 2014 z wiadomo jakiego powodu i oczekują że wraz z ich przyjściem Bayern zmieni się na ich modlę. Tak nie będzie Mia san mia. Wolę starego Francka czy Arjena którzy poziomem czy zaangażowaniem biją na głowę młodego Dembele czy super gwiazdę polskich mediów Lewandowskiego, krory w ważnych spotkaniach znika żeby teleportować się w Augsburgu czy innym Mainz

Edytowano : 2018-10-07 08:53:15

I przyjdzie czas na większe wzmocnienia ake wtedy kiedy będą potrzebne, teraz nie są, w zasadzie jedna pozycja nie jest odpowiednio obsadzona, ponadto mam wątpliwości co do przydatności Sanchesa, reszta stanowi monolit i każdy może nam zazdrościć

07.10.2018 08:50

Kłócimy się o nazwiska ale źle gra cały zespół, gdyby grał dobrze tak jak po powrocie Juppa to nosilibyśmy i Jamesa i Thomasa na rękach bo to zawodnicy genialni i obydwaj potrzebni. Problem leży w czymś innym

06.10.2018 22:19

Muller też zawodzi kiedy nie gra na swojej pozycji. Też odnoszę wrażenie, że James traci potencjał przez złe ustawienie ale w drugiej połowie nie grał lepiej niż w pierwszej

Edytowano : 2018-10-06 21:29:09

Stoję po prostu po stronie najbardzej zasłużonych dla Bayernu. Robery też nie są Niemcami a uważam że zarówno Muller, Lewandowski czy James nie mają do nich startu. Tak tendencyjny jestem

06.10.2018 21:27

Statystyki nie przemawiają na korzyść Jamesa, przez cały mecz jak one pokazują nie potrafił zrobić wiele więcej niż muller, na takiej zasadzie można powiedzieć, że gdyby Thomas grał dwa razy dłużej to przegoniłby Jamesa w strzałach skoro Kolumbijczyk nie potrafił pobić jego wyniku w 90 minut. Nie wiem co mój nick czy obywatelstwo ma do dyskusji. Nie uważam Jamesa za złego piłkarza, uważam że powinien grać razem z Thomasem ale zwyczajnie Niemiec w Bayernke osiągnął więcej i w tym sezonie jedy zawodnikiem lepszym co pokazują nawet noty no ale statystyki są fajne do przywołania kiedy nam kasują, co nie?

Edytowano : 2018-10-06 21:15:27

Prezes ma racje, nie rozumiem porównywania sztywnych liczb. Statystycy to ludzie z małą wyobraźnią, cyferki nie grają (chociaż Thomas liczby tez ma w tym sezonie niezłe)

06.10.2018 21:14

Admin dzięki. Nie mqm problemu nawet z mocnym językiem, ostra dyskusja jest ok ale nie wolno nam zejść poniżej poziomu. Nie bym to przytyk do administracji bo wiem, ze pilnujecie porządku, wzburzył mnie poziom niektórych nsszych kolegów

Edytowano : 2018-10-06 20:34:42

Kadra jest mocna, brakuje tylko pomysłu na jej zagospodarowanie. Braki występuje tylko na pozycji lewego obrońcy

06.10.2018 20:31

Tak jak popierałem naszego trenera tak uważam, że miarka się przebrała. Przy mocnej kadrze nie może zdarzać się coś takiego. bayern jest mocny a przegrywa

Edytowano : 2018-10-06 20:29:27

Fani Jamesa dostali chyba odpowiedz dlaczego ten jest poza składem. Słaby Muller wnosi więcej

06.10.2018 20:28

Drodzy admini kiedy padną bany za polaczkowe wyzywanie zasłużonych członków zarządu od zlodziei i dziadów? To nie polska liga czy strona jakiejś Wisły, Lecha czy innej Legii żeby takie zachowania były tolerowane

06.10.2018 20:23

Dzisiaj tylko Ribery i Robben coś pokazali, potem zdziwienie, że nie grają młodzi, kiedy faktycznie nie ma kto poza Robery na tej pozycji grać

06.10.2018 20:05

Gnabry dobrze rokuje na przyszłość, dzisiaj najlepsze skrzydła zdecydowanie. Nawet Arjen pokazywał coś w tej bezbarwnej pierwszej połowie

Edytowano : 2018-10-06 19:59:19

Spalony niestety był, minimalny ale był

06.10.2018 19:58

Ribery dobra zmiana, dwoi się i troi ale reszta ofensywy fatalna

Edytowano : 2018-10-06 19:55:00

Jeszcze Gnabry pokazuje ambicje ale czegoś mu brakuje

06.10.2018 19:54

Ciekaw jestem po meczu wypowiedzi fanów Jamesa

06.10.2018 19:52

Troszkę kpina, że na boisku zostaje najgorszy Thiago i James, a schodzi nsjleoszy w ofensywie Arjen

Edytowano : 2018-10-06 19:34:52

Trener zupełnie się gubi

06.10.2018 19:34

Jamesobok Alcantary chyba najgorszy na boisku ale gra nie na swojej pozycji, powinien grać za Thiago. W ataku ambicje pokazuje tylko Arjen, obronę ciężko skomentować

06.10.2018 19:20

Robery od dekady stanowią o naszej sile, są dla nas jak Messi czy Ronaldo, wygrali dla nas wszystko, są jak Neuer nie do zastąpienia, Lewandowski to grający od kilku lat, często dość kapryśnie nakastnik, krytyka jego czy nawet Mullera jest bardziej uzasadniona. Bez Robery nie byłoby 3 finałów CL, Polak w sile wieku nie był nigdy takim impulsem jak kiedyś oni, to różnica

06.10.2018 15:52

Poziom hejtów na naszych skrzydłowych jest tak samo niski jak ich autorów. Szkoda, że mamy takich kibiców. Nie znudziło wam się? To, ze namy 35 letnich zawodników do których nie dorasta żaden 20 latek nie jest ich winą, Jeve tez powinien odstawić Ronaldo przez wiek?

06.10.2018 09:57

Problemem jest to ze Muller musi grać kosztem Jamesa, najbardziej optymalny skład to taki z Niemcem i Kolumbijczykiem, to jak gra Thomas, widzieliśmy od początku sezonu, 3 słabe mecze całej drużyny nie zmienia tego, że grający na odpowiedniej pozycji jest nam bardzo potrzebny

04.10.2018 23:03

Nie wiem skąd te informacje o zainteresowaniu Realu, nigdy te plotki się nie potwierdziły. Problem Lewandowskiego jest taki, że on jest uzależniony od gry zespołu, sam nie potrafi odwrócić losie meczu. To nie Robben czy Ribery żeby sam wygrywać spotkania, solidny zawodnik nie legenda

04.10.2018 18:43

Święta prawda, to Lewandowski „chciał” Real, a nie Real jegomość poza tym co słusznie zauważył kucharski, Lewandowski w Bayernie nie zbliżył się do formy ze swoich najlepszych lat

04.10.2018 15:56

Niekupienie karykatury piłkarza jaką jest Neymar traktuje jako jeden z sukcesów zarządu. Kevina i Sane za to szkoda

04.10.2018 00:21

Bayern to wciąż top 3 klubów na świecie, mądra polityka pozwala zachować równowagę, popatrzcie jak wyglada Real który mimo 1 miejsca nie istnieje w lidze a w CL wygrywał w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach, mówcie co chcecie ale nie ma na świecie klubu któremu powinnismy zazdrościć

30.09.2018 08:04

To też kwestia ogrania, jeśli zacznie grać więcej to pokaże swoją formę z zeszłego sezonu, kiedy Jupp miał na niego konkretny plan

26.09.2018 10:10

James nie jest lepszym, tylko innym zawodnikiem, każdy z nich ma odmienne zalety i moim zdaniem powinni grać razem

26.09.2018 10:08

Admin bardzo celnie, mamy dwóch świetnych i przy tym różnych piłkarzy. James nie grał bo wracał do optymalnej formy ale teraz powoli dogania drużynę. Nie rozumiem tych awantur mamy dwóch klasy światowej zawodników których chciałby mieć prawie każdy zespół

26.09.2018 08:07

Ale o czym my dyskutujemy? Od odejścia Carlo Muller jest jednym z najmocniejszych punktów zespołu, dziennikarze i media (patrz oceny Kickera choćby w tym sezonie) to potwierdzają.

26.09.2018 04:43

Śmieszne są argumenty atakujących Mullera, statystyki do nich nigdy nie przemówią, koedy działają na korzyść Niemca, kiedy odwrotnie to trzeba je koniecznie przywoływać. Muller ma taki styl gry przyzwyczaicie się do tego, często go nie widać ale potrafi strzelić bramkę wtedy kiedy zespołowi mnie idzie (przypominam mecz z Juve). Dzisiaj tez mogłoby tak być, gdyby nie było minimalnego spalonego to byłby bohaterem meczu. Jeśli wciąż w niego watpicie to popatrzcie na oceny Kickera.

Muller co roku ratuje kilka meczy, a nadal padają śmieszne argumenty, że strzela na 2, 3 zero. Jakoś mało kto pisze to o Lewandowskim który od kilku sezonów nie zdobył istotnej bramki i w kluczowej części sezonu (kiedy muller ma największe obroty) zawodził. Ile razy słyszałem argumenty, że lewandiwski strzelał mało bo był ustawiamy na złej pozycji, szkoda, że żaden hejter nie widzi tego w przypadku Thomasa, a to nie Niemiec tylko Polak znacznie bardziej kasuje do opisanych zarzutów. Ale fajnie krytykować Niemca takie to polskie

Edytowano : 2018-09-26 02:04:58

*oczywiscie odnoszę się do spalonego przy asyście

26.09.2018 02:04

Sytuacja z Ronaldo kuriozalna tak samo jak ostatnie ich trzy zwycięstwa w lidze mistrzów, nie popieram tej błędnej decyzji ale wreszcie mówiąc kolokwialnie ktoś okradł złodzieja. Bo przeciwko niezasłużonej czerwonej kartce Vidala, Portugalczyk nie protestował (o nueodgwizdanym karnym już nie wspomnę). Czas na VAR w CL, może wreszcie teraz ten pomysł zacznie być poważnie traktowany

Edytowano : 2018-09-20 05:12:47

*3 zwycięstwa realu w lidze musztrze z Ronaldo w składzie rzecz jasna

20.09.2018 05:12

Mecz napawający optymizmem, zamykający usta krytykom Robbery bo jak widać wiek i liczby nie grają, grają piłkarze którzy pokazują, że wciąż są na topie. Nieoczekiwane przebudzenie Sanchesa też cieszy, chociaż pytanie na ile to wpływ rodzinnego miasta, myśle, że Renato mógłby w Lizbonie odżyć i nadal pozostaje przy tym, że za rok powinien tam wrócić bo Bayern to inna liga (chociaż mam nadzieje, że się mylę). Zażenowanie budzi natomiast jakość polskich transmisji CL i sam polsat. Podobnie jak przy zmianie nadawany Bundesligi z eurosportu na eleven, atrakcyjność transmisji zmalała, tak samo w przypadku ligi mistrzów, Polsat obniża standardy.

20.09.2018 00:42