Słabo wyglądamy, o obronie nie można wspomnieć, dominujemy ale kiedyś z tak słabym Schalke byśmy urządzili prawdziwą kanonadę, ile okazji potrzebujemy żeby strzelić bramkę? Strzelamy tylko kiedy górnicy o to sami się proszą
09.02.2019 19:03
Prawda jak zwykle jest po środku, też uważałem że jeśli chcemy przeprowadzić wymianę pokoleniową to ostatnia szansa żeby zarobić na sprzedaży Polaka ale ani nie było chętnych ani następcy dla nas, więc wyszło optymalnie, szczególnie że jeśli chodzi o stosunek do klubu Lewandowski spokorniał i nie irytuje tak jak w zeszłym sezonie, martwi spadek formy ale to dotyczy większości zarodników w tej kampanii, może jeszcze Lewandowski zacznie strzelać w ważnych meczach, nawet jeśli teraz nie jest na szczycie, w Berlinie miał okazje ale przyjdą jeszcze ważniejsze starcia i może się zrehabilitować.
Edytowano : 2019-02-09 17:28:52
No i najlepiej żeby lekcje pokory odrobił nie tylko na łonie klubu ale i podczas meczów, mniej gestykulowania, pyskówek, a więcej gry. W 2014 słynął z pokory i profesjonalizmu, fajnie gdyby odzyskam te chlubne cechy, może z tym wróci też forma
09.02.2019 17:27
Chce zobaczyć Muellera za plecami Lewandowskiego i Jamesa w środku, ustawienie Juppa wydaje się optymalne. No i Ribery z Gnabrym od początku
09.02.2019 17:21
Lewandowski i Thomas wyglądają dużo lepiej gdy grają razem, ciężko im pokazać swoje zalety w pojedynkę, tylko od jakiegoś czasu Thomas rzucany jest na różne pozycje i na tym obydwaj tracą. Werner na 9 to ciekawa opcja, szybki i zwinny napastnik który będzie mógł schodzić na skrzydło, taki wszechstronny piłkarz to skarb, nie możemy go przegapić
09.02.2019 17:17
Jeśli athletico nie obniży ceny to chyba jasne, że transfer jest nierealny . Gdybyśmy mieli zapłacić cenę z klauzuli to stałoby się to w styczniu, jeśli nie ma porozumienia między klubami które zakłada obniżenie ceny w zamian za opóźnienie transferu to do transakcji nie dojdzie, zarząd to nie amatorzy. poza tym cena przekracza wartość jakiegokolwiek obrońcy.
09.02.2019 01:31
James okazuje się słabym wyborem na Liverpool, szkoda, bo mimo szans nie jest wstanie odzyskać formy
Edytowano : 2019-02-07 14:49:32
Gnabry naorawde zaskoczył, nie spodziewałem się tego, może być wielkim zawodnikiem
07.02.2019 14:47
James niestety dzisiaj najgorszy, nie licząc tradycyjnie beznadziejnej obrony. Coman po słabej pierwszej połowie w drugiej się odrodził, tak jak Lewandowski ktory z czasem grał lepiej.
07.02.2019 02:20
Neuer deklasuje Allissona, mało osób pamięta jakie ten drugi nawet w tym sezonie wpuszczał szmaty, Manu nawet bez formy wielkich błędów nie popełniał. Co do van Dijka to jedyny ich ciekawy zawodnik, resztę „wyjaśnił” słabiutki w zeszłym roku Real, a znakomity rok temu Salah nie wygrywa już sam meczy
05.02.2019 15:35
Zgadzam się, Liverpool swoją przewagę posiada właściwie tylko w osobie trenera ale piłkarzy nie mają lepszych od nas, do trgo dochodzą problemy kadrowe. Jeśli nasza obrona mie zagra fatalnie to my awansujemy
05.02.2019 10:14
Brakuje drugiego równorzędnego ale grającego w inny sposób zawodnika, to też problem Lewandowskiego i to nie jego wina, a zarządu. Polak gra niezależnie od formy bo brakuje piłkarza pokroju Mandzu który walczyłby jak równy z równym o skład, niestety z niewiadomych przyczyn zarząd pozbył się Chorwata. Taka walka stymulowalaby rozwój
04.02.2019 19:12
Największe problemy mamy w obronie to jasne i chyba to wina trenera który ją lekceważy i uważa za „łatwą”. Natomiast atak również nie zachwyca, tak jak wspominają koledzy marnujemy masę okazji. Potem Kovac płacze że Leveekusen wykorzystuje swoje 3 na 4 okazje, pytanie dlaczego my nie wykorzystujemy dwukrotnie większej ich liczby? Tutaj wina spoczywa na Lewandowskim i Mullerze głównie, chociaż też sam trener nie pomaga rzucając Thomasa poza nominalną pozycje, bo na tym traci też Polak który bez Thomasa za plecami gra zwyczajnie gorzej. Chociaż to niewielkie usprawiedliwienie bo tacy piłkarze powinni nawet leży tych okolicznościach strzelać częściej. Najmniej pretensji mam do Thiago i Kimkicha który na prawej obronie deklasuje resztę naszych zawodników z pola i wspiera atak.
Edytowano : 2019-02-04 19:04:02
*Kimmicha
04.02.2019 19:02
Kadra się zmniejsza to martwi ale może James dzięki temu się odblokuje i wykaże, bo jaki ma potencjał wie każdy. Thomas za to po powrocie będzie zmotywowany. Jeśli zagramy dalej to obydwaj będą bardzo potrzebni.
04.02.2019 18:49
Na tym forum obrywa się głównie Thomasowi, Robery (od kilku lat bo są starzy- nie ważne jak grają) i Jamesowi. O zarządzie nie wspominając. I to nie jest zwykła krytyka tylko często wulgarny hejt który tylko dzięki adminom nie przekracza pewnej normy. Oczywiscie kiedy jest jazda na wspomnianą resztę to super, ważne żeby nawet włosek nie spadł z głowy Polakowi! Przecież to jaki miał stosunek do klubu jeszcze w wakacje jest nieważne, tak samo kiedy sam grał piach miał prawo zwalać winę na kolegów i podważać ich poziom ale to nieistotne, jemu wolno. Krytycy Lewandowskiego natomiast to zbrodniarze i ignoranci (wprowadźmy ustawę karną za szkalowanie jego imienia na wzór ochrony imienia Marszałka za sanacji!), przecież wszyscy eksperci się mylą (szczególnie podli Niemcy) Polak już dawno zasłużył na 5 złotych piłek taki jest wszechstronny! (Mistrz świata Neuer czy zdobywca trypletu Ribery/ Robben mogą mu buty czyścić).
Każdy niezdrowy kult i idealizowanie powoduje odwrotny efekt ale niestety z niektórych musi wyjść przysłowiowy nosacz który każde nieprzychylne słowo traktuje jako casus belli. Nie przypominam sobie tak zaciekłej obrony żadnej naszej gwiazdy, nawet Neuera który dla bramkarzy był przez lata tym czym Messi i Ronaldo dla ofensorów, a tak łatwo dzisiaj o tym się zapomina. Trochę racjonalizmu bo krytyka Polaka nie zmienia że nikt nie odbiera mu tego że jest świetnym piłkarzem ale do bycia Legendą potrzeba czegoś więcej, co pokazał mityczny rok 2013 czy 2001 i noe chodzi tylko o wyniki ale i miłość do klubu.
04.02.2019 16:47
Słaby jesteś z matematyki najwyraźniej skoro nie umiesz powiązać tych dat. Niektórzy kibicowanie dziedziczą tak jak inne cechy ale co ja wiem o kibicowaniu, przecież Bayernowi trzeba kibicować dlatego że gra tutaj Polak rodak.
Przedstawiam moją opinie, bliski tej opinii jest również świat niemieckiego sportu, szkoda że zawsze trafi się „intelektualista” który brak gloryfikowania piłkarza uzna za jakiś hejt, którym usprawiedliwi niekulturalne zachowanie. Uważam tak jak wielu ekspertów ze najlepszymi piłkarzami, którzy zmienilali losy meczów spośród zawodników obecnego składu byli: Robben, Ribery i Neuer (tak bardzo proniemiecki jestem), byli to geniusze których długo mieć nie będziemy, Lewandowski to świetny piłkarz ale nie nawiązał do ich sukcesów. Nie przez przypadek są oni specjalnie wyeksponowani w muzeum Bayernu (Polak nie). To moja opinia, taka sama jak opinia wielu że James jest lepszy od Muellera albo odwrotnie, ja swoich przeciwników nie atakuje. Proponuje poprawić poziom kultury
04.02.2019 05:43
Lewandowski nie strzela bramek ważnych i to nie opinia moja, a fakt podawany przez prasę branżową. Chyba od niedawna oglądasz Bayern ern skoro twierdzisz, że Bastisn nie był filarem, właśnie kiedy przestawał być to Bayern zaczynał wpadać w kłopoty, to samo tyczy się to starzenia Robery również. I to nie przytyk względem Polaka tylko nie róbmy z niego wielkiej gwiazdy, to solidny zawodnik ale mie geniusz, potrafi strzelić jeśli ktoś wypracuje sytuacje ale sam nie zmienia sytuacji. Co Arjen, Franck, Messi czy Ronaldo potrafili
04.02.2019 03:55
Hoven nie wiem skąd bierzesz te opinie o wielkości Polaka, w kluczowych momentach zawodzi, a obecnie jest przeciętny jak cały Bayern, nasz problem polega na tym, że największe nasze gwiazdy albo mają po 35 lat albo już odeszły, bo to nie Lewandowski, a Robery razem z Bastim i Lahmem stanowili trzon drużyny, do tego doszła niższa forma Thomasa i kontuzja Neuera
Edytowano : 2019-02-04 01:26:10
Porównywanie naszej kadry do kadry reprezentacji Polski to już zniewaga
04.02.2019 01:25
Zresztą jeśli mowa o poziomie, to Guardiola też był w swoim czasie mieszany z błotem, wiele osób otwierali szampana kiedy odchodził.
03.02.2019 11:34
Powtórzę znowu do administracji: ta trzyma wysoki poziom, nie stawiam zarzutu, wiadomości i teksty są podawane szybko i są merytoryczne, problem nie leży w zarządcach, strona przestała być hermetyczna (jak całe środowisko Bayernu w Polsce) i nowi użytkownicy masowym zalewem zmienili jakość dyskusji, wyzywając autorytety czy legendy klubu od najgorszych, czepiając się administracji za cytowanie prestiżowych dziennikarzy i najlepszej niemieckiej prasy. Trudno się nie irytować (nawet szanując wolność słowa) jeśli każdy artykuł powoduje wylew treści o niskiej wartości intelektualnej w komentarzach.
Co ciekawe te same źródła jeszcze kilka lat temu na naszej stronie uchodziły za wartościowe. Natomiast jeśli chodzi o dyskusje to całkiem przypadkiem, mimo że wiele kwestii komentuje od wielu lat w podobnym tonie również moje wypowiedzi w okolicach 2014 zaczęły uchodzić za kontrowersyjne (np. nagle traktowane wcześniej jako normalność kibicowanie DFB stało się zbrodnią). O dziwo jeszcze w 2012 większość użytkowników nie miała zastrzeżeń, w 2014 moje komentarze zaczynały działać na niektórych niczym odruchy bezwarunkowe na psy Pawłowa, na koniec dodam tylko, że wiele komentarzy i ocen przedstawianych na dieroten powielam na niemieckich grupach/ forach kibicowskich i tam nikogo nie szokują, a jeśli już to kibiców BVB, zabawny przypadek.
Edytowano : 2019-02-03 11:29:58
Co do wątku Guardioli to muszę posypać głowę popiołem. Sam byłem zawiedziony stylem naszej gry, chociaż z perspektywy czasu brakuje mi okresu w którym nawet w słabszych meczach gnietlismy rywala. Druga sprawa że wtedy przypadał okres świetności większości nszych gwiazd, utrata kręgosłupa w postaci Bastoego, (starzejących się) Robery czy Lahma wpłynęła na zespół. Brakuje zarówno trenera z autorytetem jak i liderów, bo same umiejętności nie wystarczą, potrzeba kogoś kto nawet w niesprzyjających okolicznościach będzie gryzł trawę jak Robben, przegrywający 0:4 z Realem.
03.02.2019 11:25
Zwracam honor, te dyskusje są dowodem że powstaje nowe gniazdo trolli, będzie tak do zmiany trenera/ stylu grup i powrotu do sukcesów.
Edytowano : 2019-02-03 05:49:54
Bayern ma poważne kłopoty ale dla niektórych ciekawsze od rozgrywek jest udowodnienie własnych racji i prowadzenie pseudointelektualnych wywodow aby podbudować ego (swoją drogą wasze analizy i statystyki nikogo nie obchodzą). Istne internetowe kibolstwo, od meczu ważniejsze są personalne przepychanki. Co najbardziej zabawne im bardziej Graue i reszta przybierają mentorski ton o znajomosci piłki, wydają się tym bardziej zabawni. Ogaenijcie się
03.02.2019 05:47
Hourdeau nie bronię tutaj Graue ale obydwaj wiemy (nie był to atak względem Ciebie) jak po 2014 wygląda poziom wielu użytkowników. Graue przynajmniej deklaruje wieloletnie przywiązanie do klubu, a nie jednego zawodnika.
Edytowano : 2019-02-03 00:09:31
Oczywiście może wprowadzać w błąd ale przynsniej wykazuje jakąkolwiek wiedzę na tekst klubu i opinie na różne tematy, pomimo częstej i niemerytorycznej krytyki Thomasa.
03.02.2019 00:05
Graue tutaj pełna zgoda, uważam że poziom użytkowników, wraz z przyjściem z tzw sezonowców drastycznie spadł ale nie oznacza to, że mamy dostosowywać się do ich poziomu
02.02.2019 22:29
Przerzucanie się tytułami czy stopniami naukowymi na stronie o klubie piłkarskim jest lekko zabawne. Trochę mi wstyd jako doktorantowi jak widzę takie rzeczy, druga sprawa Graue jako człowiek czerpiący ze wzorców klasycznych, w kwestii retoryki powinieneś wymagać od siebie więcej bo stosowanie figur retorycznych jak argument ad personam raczej osłabia resztę twoich metod argumentacyjbych i uchodzi za błąd logiczny w wypowiedzi. Nie uciekaj się do tego bo w niektórych kwestiach masz racje i raczej to podkreślaj.
Druga sprawa czepianie się Graue pod każdym postem pokazuje, że wiele osób nie ma chyba życia czy ciekawszych zainteresowań.
02.02.2019 21:04
Niestety przegrywamy zasłużenie, brawa dla Bayeru, dobrze że BVB traci punkty bo sytuacja by wyglądała tragicznie. Przegrywamy kolejny raz wg wtedy samego schematu, po prowadzeniu oddajemy inicjatywę, widać tutaj braki taktyki. Druga sprawa dzisiejszy mecz pokazał skąd problemy Jamesa ze znalazłem miejsca w składzie.
02.02.2019 19:48
Jeśli pojawi się takie nazwisko to sam będę zwolennikiem wydania 80-100 milionów. Najmniej oszczędzałbym ma Haverzu i Wernerze
01.02.2019 22:55
Mnie ich problemy nie martwią, mamy wygrać i tylko to się liczy.
01.02.2019 22:53
Zły przykład z samochodem. Kupowanie piłkarzy pokroju Odoi za 60 milionów to jak kupowanie golfa za 80.000 euro. 100 milionów realnie wartych jest kilkunastu piłkarzy na świecie. Do trgo żaden z piłkarzy łączonych z nami w tym sezonie nie był człowiekiem który z miejsca wskoczy do składu, a kosztowali jak gwiazdy.
Stratę mamy w dużej mierze przez brak wyrobienia trenera który dopiero uczy się wilkiej piłki, to eksperyment. Do tego czym jest strata 6 pkt? To jakaś tragedia? Zdobywamy mistrzostwo od 6 lat, świetnie wyglądaliśmy w Europie i jeden słabszy sezon to tragedia? Widać że krótko kibicujecie naszemu klubowi. Nie pamietam tak świetego okresu w naszej historii. Jeśli Kovacovi się nie uda to przyjdzie ktoś inny i ten sezon będzie małym zabawnym epizodem
01.02.2019 21:55
80 milionów za obrońcę to zbrodnia, Pavard to przykład jak racjonalnie można kupować w dobie szaleństwa. Bayern zna się na interesach i jeśli odpuścił zawodnika to znaczy że albo nie był warty msssych pieniędzy albo da się go kupić taniej
01.02.2019 17:28
Bardzo zła wiadomość, szczególnie przed spotkaniem z Hertą. Oby Manu wrócił szybko do zdrowia!
01.02.2019 17:19
Kocham „kibiców” hejtujscych nasz klub, w sytuacji kiedy walczymy na trzech frontach i wychodzimy z dołka. Nie jestem fanem Kovaca ale ufam zarządowi. Druga sprawa, że wielu płacze że odpowiednio dużo nie gra Sanches, James czy Davis ale poza tym domaga się wzmocnień, zastanawia mnie gdzie tych piłkarzy pomieścić? Nie jesteśmy Psg żeby co roku wymieniać pół składu. Na zmiany przyjdzie czas latem. Jedyny nasz błąd to sprzedaż Wagnera i Bernata, którzy byłoby potrzebni koedy sezon wejdzie w decydującą fazę
01.02.2019 16:25
Wspaniały z ciebie kibic jeśli życzysz swojemu klubowi odpadnięcia z najważniejszych rozgrywek
31.01.2019 13:58
GraueEminez widzę, że nie potrafisz poprowadzić dyskusji i gubisz się w liczbach (które zazwyczaj podajesz o ile pasują do twoich tez i często jw też naginasz) więc musisz wywołać mnie, chociaż tutaj się nie odzywałem.
Ale w jednej rzeczy masz racje, Kovac nie potrafi poradzić sobie z balansem między rotacją, a wystawianiem najsilniejszego składu. James jest tego ofiarą. Jesteś psychofanem Kolumbijczyka który nie jest większy od swoich kolegów z zespołu (jak to przedstawiasz) ale masz racje, że w optymalnej formie jest Bayernowi potrzebny i częściej powinien gościć w podstawowym składzie bo to wysokiej klasy piłkarz. Zresztą udowodnił to grając u Juppa (tak samo było z Wagnerem który byl ważnym elementem, a u Kovaca zniknął). Co więcej Jupp potrafił znaleźć miejsce zarówno dla Kolumbijczyka jak i również potrzebnego w podstawowej 11 Mullera. Dlatego mogę podpisać się pod twoją krytyką Kovaca bo ciężko dostrzec pozytywy po ponad pół roku jego pracy. Jedyny plus to niewystawianie Sanchesa
Edytowano : 2019-01-31 05:09:43
@DieRoten twoja ocena Thomasa pokazuje, ze nie oglądasz meczy bo jesteś mało spostrzegawczy. Niemiec ma dobre liczby i wiele jego zagrań (tak jak w ostatnim meczu) kreuje świetne sytuacje jak i bramki (ostatnia asysta pośrednia)
31.01.2019 05:07
Ten magik, geniusz z Kolumbii to gra? Czy przyśniło mi się że wszedł. Najbardziej niewidoczny piłkarz, zmiana nic nie dała
27.01.2019 17:17
Problem nie polska na ofensywie tylko obronie, bo strzelamy bramki ale tracimy je tez rekordowo, brakuje trenera i taktyki
27.01.2019 16:34
Faktycznie Muller jest tak niepotrzebny, zupełnie nie pomógł w zdobyciu bramki!
27.01.2019 15:35
Bayernowi nie jest potrzebny, jest niezbędny. Takiego napastnika brakuje od lat. szybkiego i kreatywnego. Żaden z napastników w Bundeslidze nie był w jego wieku na takim poziomie ani nawet się nie zbliżył
23.01.2019 11:52
BVB nie tyle nie chce walczyć co ma świadomość braku szans, Lipsk i BVB nie różnią się wiele pod względem sportowym, Bayern to klub z innej galaktyki
23.01.2019 11:36
buuuU owszem gdyby nie kontuzje to miałby szansę jak Goetze stać się kosmitą. Jednak my mieliśmy już kosimitę pomimo kontuzji- Arjena, który był jednym z najlepszych pomimo problemów zdrowotnych
20.01.2019 02:49
Dobrze że w Niemczech nie wygrała mentalność socjslistyczno egalitarna jak we Francji i dzięki Bogu człowiek może jeść i pic co chce i za ile chce
19.01.2019 05:01
Pierwsza połowa bardzo dobra ale kolejny raz w drugiej połowie tracimy wole walki i się bronimy, widać że umiejętności piłkarzy są, brakuje taktyki
18.01.2019 22:01
Leon pokazuje na co go stać, mówiłem że będzie rozkręcał się powoli ale osiągnie wysoki poziom, do tego cieszy wysoka forma Kimmicha (w tej chwili nasz nsjleoszy zawodnik) i Mullera który dzisiaj jest wszędzie i rozbija szyki przeciwnika, do trgo kilka świętych piłek
18.01.2019 21:40
Nie pokażą Bayernu? To co proponuje Eleven to kpina na z kibiców, poza Eurosportem
(Nawet zakładając obecność żenującego Hajto i Borka) nikt w Polsce njnieenie zaproponował profesjonalnych transmisji BL. Ich player rekompensował nawet faworyzowanie polskiej BVB
16.01.2019 12:40
Tomasz przy szybkim i kreatywnym napastniku mógłby pokazać swoje atuty, bardzo liczę ns ten transfer
14.01.2019 16:21
Żeby nie okazał się drugim Sanchesem, trudno żeby Bayern wystawiał go w podstawowym składzie skoro w słabszym zespole do pierwszej 11 nie zagościł
13.01.2019 23:30
W jednym z nim się zgadzam, do tego chorego klubu i do chorej ligi w której gra (łamiąc stare tradycje) nie mamy i nie będziemy mieć szacunku. To jak zniszczyli rynek i nauczyli świat piłki życia na kredyt jest nienormalne.
Edytowano : 2019-01-11 20:47:34
*niedopuszczalne
11.01.2019 20:36
Ten ranking we wszystkich formacjach pokazuje potrzebę odmłodzenia kadry, od przyszłego sezonu będzie to wyglądać naorawnaprawde ciekawie
10.01.2019 02:44
Z tego co widzę po ostatniej odpowiedzi to chyba musiały pospadać komentarze części użytkowników więc ciężko mi się odnieść bo ich nie widziałem
Edytowano : 2019-01-07 12:17:10
Jeśli ktoś wyskakuje z argumentem wieku to sam wyklucza się z dyskusji niestety.
07.01.2019 12:15
Żyjemy w absurdalnych czasach kiedy fakt, że ktoś ma pieniądze staje się przedmiotem wstydu. To że stołuje się w skądinąd jednej z nielicznych restauracji gdzie cena idzie w parze z jakiegością powinno być przedmiotem aprobaty. Absurdalne są twierdzenia że praca strażaka czy pielęgniarki jest porównywalna z tą Francka, dzięki Bogu żyjemy w świecie który jeszcze pozwala na odrobine kapitalizmu, praca francka generuje dochód znacznie większy od pracy wszesniej wymienionych dlatego jego zarobki są wyższe, to prosty rynkowy rachunek. Pielęgniarka nie sprzeda tylu koszulek ze swoim nazwiskiem co franck tak samo reklama z nią nie przyciągnie tylu widzów co taka sama z piłkarzem. To że Francuz zarabia więcej jest sprawiedliwe, przedmiotem wstydu nie powinno być wystawne życie tylko zaglądanie komuś do portfela, każdy ma wolną wole i może zapisać dzieci do szkółki piłkarskiej, wysłać na uniwersytet albo żyć z pracy innych licząc na dodatki socjalne bo to wygodne, dzisiaj nie trzeba zrywać więzadeł i tyrać na treningach żeby dostać 500 zł i mieszkanie socjalne na koszt pracującego frajera. Smutne ze przez korzystanie se swoich pieniędzy zgodnie ze swoją wolą jedna z legend Bayernu siedziała w więzieniu, a druga jest opluwana.
Edytowano : 2019-01-07 04:53:47
Swoją wypowiedzią Franck niestety zniżył się do poziomu tych hejterow, a szkoda, bo to bardzo niski poziom.
07.01.2019 04:41
Najlepiej żeby transfer doszedł do skutku teraz ale żeby piłkarz przyszedł latem, za mniejsze- adekwatne pieniądze. Pokażemy klasę i zmysł biznesowy których dzisiejszym klubom brakuje
06.01.2019 01:49
Do czasu swojej kontuzji Goetze był świetnym wzmocnieniem, gdyby nie choroba byłby dzisiaj naszym filarem. Świetnie że docenia najwiekszych piłkarzy Bayernu w XXI w
03.01.2019 22:02
Lewandowski w wieku Wernera nie był na jego poziomie, Timo może stać się lepszym zawodnikiem, a Bayern może mu w tym pomoc.
02.01.2019 04:54
Lewandowski w wieku Wernera nie był na jego poziomie, Timo może stać się lepszym zawodnikiem, a Bayern może mu w tym pomoc.
02.01.2019 04:54
Nie potrzebujemy rewolucji, chodzi o zakup najlepszych piłkarzy z Bundesligi i stopniowe włączanie ich do składu.
24.12.2018 06:18
Werner, Havertz to marzenia i to całkiem realne, byliby super wzmocnieniem i to przyszłościowym. Nie rozumem krytyki Goeretzki to jego pierwszy sezon, a radzi sobie przyzwoicie, Sanches od 3 lat dostaje szanse a nie osiągnął poziomu Niemca. Z Leona będziemy mieli wiele pożytku
23.12.2018 17:02
Oby transfer piłkarza Athletico mie oznaczał rezygnacji z zakupu De Ligta/ Pavarda. Szczególnie ten pierwszy wydaje się ciekawym wzmocnieniem.
23.12.2018 16:45
Żaden piłkarz nie jest wart takich pieniędzy, a jeśli już to skrzydłowy albo napastnik, nie możemy dać się zwariować
Edytowano : 2018-12-21 18:42:05
Co prawda wydajemy to co mamy ale oby nie doszło do trwonienia na wzór patologicznych klubów z Anglii
21.12.2018 18:41
Dzisiaj w ataku brakowało nam szybkości którą mógłby dać Timo, widać że sam zawodnik chce dl nas dołączyć to byłoby idealne wzmocnienie
20.12.2018 03:13
Pierwszy raz spodobał mi się Sanches, szkoda ze czerwona kartka go teraz wykluczy.
19.12.2018 23:34
Przerwa przed rundą wiosenną powinna być czasem na znalezienie nowego trenera, dopiero potem można pomyśleć o wzmocnieniach. Jeden skrzydłowy, Pavard i De Ligt razem z jakimś utalentowanym bocznym obrońcą rozwiążą problemy. Marzy mi się Werner ale jego przyjście to raczej kwestia dwóch sezonów
19.12.2018 21:23
Zidane? To ten który przy dużym szczęściu ślizgał się w rozgrywkach pucharowych a w ligowych był weryfikowany przez lepsze zespoły? Dobry trener ale nie wybitny, dużo pracy przed nim i nikogo w Bayernie nikt taki nie obchodzi to nie poziom Juppa
18.12.2018 17:29
Nigdy nie byłem fanem Murinho ale może jego charakter pomógłby posklejać zespół. W Manchesterze miał to czego chce wielu kibiców u nas: bezmyślnie wydawane pieniądze na pojedyncze gwiazdki, które nie tworzą drużyny. W bayernie dostałby stabilność
18.12.2018 13:47
Świetnie byłoby zobaczyć go w bayernie
16.12.2018 19:13
To śmieszne jak gramy ale ofensorzy pokazali charakter, brak taktyki w obronie jest widoczny.
12.12.2018 22:55
Kovaca trzeba zwolnić po sezonie niezależnie od wyniku teraz
12.12.2018 22:52
Mecz słaby ale przynajmniej mentalnie coś się ruszyło
Edytowano : 2018-12-12 22:51:53
Hejt na Goeretzkę jest nieuzasadniony
12.12.2018 22:51
Takie podniesienie się jest ważne, do tej pory odpadaliśmy na styk, może Kovac to nie trener na Bayern ale piłkarze wreszcie udźwignęli odpowiedzialność, może to zmieni się wiosną
Edytowano : 2018-12-12 22:50:31
i wreszcie przebijemy półfinał
12.12.2018 22:49
Krytyka klubu musi być konstruktywna, najazd na piłkarzy własnych kibiców nie może mieć miejsca. Cieszy pierwszy od dawna ważny gol Lewandowskiego. Może odbuduje to go przed fazą pucharową?
12.12.2018 22:46
Pisanie o "czarnym" jest lekko nie na miejscu
Edytowano : 2018-12-12 22:41:06
Radzę szanownym kolegom zmienić ton bo ciężko akceptować obrażanie naszych zawodników
12.12.2018 22:40
Jeśli nie wygramy grupy to niestety kovac out, chociaż odżyła we mnie nadzieja w jego odrodzenie
Edytowano : 2018-12-12 22:39:44
Uparte stawianie na Boatenga zamiast Hummelsa świadczy o głupocie, Boa niestety zawodzi na całej linii
12.12.2018 22:39
Szkoda bo Thomas dzisiaj dobrze grał ale ważne że Ajax i tak jest osłabiony, wykończymy ich kondycyjnie, dla nich gra w 10 jest bardziej bolesna. Musimy ogarnąć defensywę bo przy fajnie wyglądającym Lewandowskim, Mullerze i Gnabrym, defensywa mocno odstaje, środek tak samo
Edytowano : 2018-12-12 22:38:07
Kod zbanuje Daro?
12.12.2018 22:37
De Ligt i Pavard to mus, de Jong mniej mnie przekonuje ale czemu nie? Wciąż to lepszy zawodnik niż Sanches na którego Kovac uparcie stawia, warto dać mu szansę
12.12.2018 10:02
Bardzo mądra i dojrzała deklaracja, żaden medal czy pieniądze nie są warte kalectwa. Takie stawianie sprawy świadczy o sile a nie słabości charakteru
10.12.2018 22:04
Mandzukic potrafi strzelać kiedy zespołowi nie idzie, nie jest tak jak Polak uzależniony od poziomu zespołu w którym gra. Do tego potrafi kreować sytuacje strzela ważne bramki i przy nich asystuje. Nie zawodzi u niego psychika w kluczowych meczach. Odnośnie kładzenia się to fakt to irytowało, ale Lewandowski też często się kładzie, jego spektakularny spektakl zakończył się osłabieniem nas w półfinale z realem.
08.12.2018 18:34
Akurat mówienie o problemach Bayernu w Europie to przesada ale niewątpliwie jednym z brakujących do sukcesu elementów jest Mandżu. Kiedy o tym pisałem jak odchodził do Martyu wielu tutaj wątpiło, że na jego odejściu stracimy. Pomimo że piłkarsko Chorwat i Polak to zawodnicy na podobnym poziomie to Mario jest zawodnikiem bardziej wszechstronnym i w kluczowych momentach potrafiącym samodzielnie pociągnąć zespół. O jego charakterze nie wspomnę bo jest tutaj bezkonkurencyjny.
08.12.2018 12:36
Paradoksalnie ta sytuacja (mimo że teraz wygląda to fatalnie) może zmotywować piłkarzy na wiosnę, wciąż będzie trwała walka o ligę i może chłopaki pod presją utrzymaj formę. Zidane nie był genialnym trenerem moim zdaniem, bazował na autorytecie ale nie potrafił utrzymać poziomu drużyny, jednak w pucharach radził sobie nieźle. Jeśli Kovac odzyska szatnię to przy tak mocnej kadrze nadal będziemy jednym z faworytów jak co roku na każdym froncie
05.12.2018 12:36
Fakt Makay nie powinien być przedstawiony bo do stania się legendą potrzeba długiej gry (niemal dekady), wyjątkowej regularności i osbowości. Nauer jeśli tutaj zostanie to zyska na to szansę. Lewandowski czy nawet Makay i Pizarro tego nie spełnili, nawet legendarny Klose nie jest legendą Bayernu mimo że jest legendą światowej piłki i swojej reprezentacji.
05.12.2018 12:32
Nie, nie i nie wciąż to lepszy piłkarz niż Zieliński którego niektórzy proponowali na nasze wzmocnienie (XD) ale to nie poziom Bayernu
05.12.2018 12:28
ta wypowiedź kovaca jest wewnętrznie sprzeczna, skoro uważa, że defensywa powinna być bardziej agresywna i pewna siebie, nie można zarzucać kimmichowi tego, że ma jaja i nie boi się akcentować swojego zdania, to świadczy o jego sile charakteru
Edytowano : 2018-12-05 10:52:58
Kimmich nie jest jeszcze taki jak Lahm ale może się stać, uważam, że już teraz jest lepszy do Carvajala, na rynku trudno znaleźć kogoś z większą jakością
05.12.2018 10:52
Z obecnego składu najbliżej tej listy jest jeszcze Neuer i zapewne się tam pojawi po zakończeniu kariery, w przyszłości może Kimmich ale do tego jeszcze daleka droga
05.12.2018 10:49
Myślałem ze pogra u nas rok dłużej ale teraz spokojnie mógłby stać się filarem potencjalnego mistrza Holandii, kolejny sezon w lidze mistrzów to byłoby uhonorowanie legendy
04.12.2018 22:38
A jakie tematy mają być „wałkowane” na stronie fanowskiej Bayernu jak nie to, że jej najlepszy piłkarz w XXI wieku kończy swoją karierę w tym klubie?
04.12.2018 05:49
Odczuje, mimo wieku (nie mówię tego po meczu z Portugalczykami) jeśli jest zdrowo wnosi wiele do gry, a ambicje ma w zespole największą
02.12.2018 16:30
Może dobrze, że chce odejść w formie i zostać tak zapamiętanym, chociaż byłby bardziej przydatny od Riberiego jako zmiennik za rok
02.12.2018 16:23
Emocje mówią zwolnić trenera ale zarząd wie ci robi, skoro go trzymają to pewnie jest szansa, chciałbym żeby zamknął usta wszystkim nam krytykującym go
02.12.2018 04:53
Nikt nie mówi że Lewandowski to słaby piłkarz, to piłkarz dobry ale wyraźnie bez formy. Liczby to nie wszystko, on nie strzela ważnych bramek w kluczowych momentach sezonu, co pokazuje co roku faza pucharowa CL. Być może to kwestia psychiki, nie mnie to oceniać ale jest w tym wieku, że nagle nie odmieni gry, potrzebujemy kogoś wszechstronnego, szybkiego i potrafiącego grać nawet niezależnie od swoich kolegów, Lewandowski bazuje na nich na zasadzie symbiozy, sam nie jest kreatorem, ostatnio natomiast traci swoje atuty, o pokorze nie mówiąc. Oczekujecie wielkich transferów ale na nie trzeba zarobić (to nie klub który zapożyczy się na zakupy piłkarzy) , stad uzyskanie kwoty z jego sprzedaży pozwoli na swobodniejsze szukanie zmiennika.
01.12.2018 19:40
@Aries racja, szkoda nerwów bo Polacy lubią mity narodowe, mit Lewandowskiego musi trwać nawet wbrew faktom. Ribery i Robben (najlepsi na świecie w 2013) to przecież amatorzy, a Polak bez osiągnięć takich jak oni powinien dostać złotą piłkę, mimo ze oni wtedy nie dostali. Hejt na stronie będzie spadał na złych szwabów i egoiste Arjena bo to wygodne cele, można zwalić złą formę Polaka na krzywą murawę albo właśnie słabych kolegów. W zeszłym sezonie na wiosnę Lewandowski nie grał lepiej od Thomasa a to na Niemca spadał tutaj hejt. Trudno, Lewandowski minie, sezonowcy odejdą.
Edytowano : 2018-12-01 18:24:14
O sprzedaży mówię dlatego że on sam chciał odejść, to byłaby obustronna korzyść, potrzebujemy młodego Wernera albo kogoś o podobnej charakterystyce. Teraz było trudno znaleźć chętnego, a jego forma nie równie, za rok będzie jeszcze trudniej, o mitycznych 200 milionach czy nawet 80 możemy zapomnieć
01.12.2018 18:20
Żałosne jest hejcenie na tej stronie legend klubu, Robery, Mullera, wyzywanie ich od dziadków i umniejszanie ich umiejętnościom. (niemerytoryczne) Każdego można krytykować, Ulreich jest Niemcem i mam do niego dużo zastrzeżeń, tak samo jak na początku zeszłego sezonu krytykowałem Jamesa czy właśnie Thomasa. No ale Polak rodak jest nietykalny (w sumie przez niego wielu z was tu jest) i nie można stwierdzić faktu, że od dawna gra bardzo słabo. Kiedy przegrywaliśmy to chwaliłem go, że po ostudzeniu głowy i odcięciu się od sagi transferowej znowu odzyskuje swój blask w dziś znowu pokazał jak daleko jest od formy z dawnych lat
01.12.2018 18:12
W defensywie oni, racja w ofensywie Polak. Polecam poczytać archiwalne numery Bilda, Kickera czy nawet brytyjskiej pracy, która oceniają to tak samo jak ja (zarząd tez wypowiadał się w podobnym tonie)
Edytowano : 2018-12-01 17:48:20
Zresztą pomijając już to, ten wynik gwarantuje utrzymanie Kovaca a to teraz główny problem. Za rok z sensownym trenerem musimy kupić piłkarza pokroju Wernera, młodego, ambitnego i szybkiego
01.12.2018 17:47
W kluczowej części sezonu zawodził (przypominam co mówiła niemiecka prasa i nawet władze Bayernu) był jednym z głównych winnych odpadnięcia z CL. Teraz żenujące zachowanie i zmarnowane 3 sytuacje sam na sam i znowu pretensje. Miałem wrażenie, że s tym sezonie wreszcie odzyska formę ale myliłem się
Edytowano : 2018-12-01 17:46:13
Oczywiście winnym całościowo jest Kovac, przy takiej kadrze nie mamy prawa grać w ten sposób. A co do krytyki Lewandowskiego, mam do niej prawo, wy wylewacie na znacznie bardziej zasłużonych dla klubu pomyje, a Lewandowski do ich poziomu nigdy nawet nie nawiązał. Ribery pokazał przez chwile więcej niż on
01.12.2018 17:43
Lepsza klęska od takiego zwycięstwa, może zarząd zwolniłby kovaca. Zaczynałem bronić Lewandowskiego, że się stara ale on i Boateng to pośmiewisko, to tragedia że zarząd nie zdecydował się ich strzelać i możemy się domyślić dlaczego trudno było na nich znaleźć chętnych
Edytowano : 2018-12-01 17:25:14
*sprzedać
01.12.2018 17:23
Po wyjęciu z grupy potrzebujemy testu, moze nie od razu ale już w ćwierćfinale klasowego rywala, wtedy okaże się gdzie jesteśmy i czy Kovac może coś zaoferować. To też pokaże na ile potrzebujemy zmian, a na ile należy budować na tym co mamy teraz
29.11.2018 02:30
Może mie potrafię się nnas nim poznać ale nie przekonywał mnie nigdy ani po „odrodzeniu” w meczu w Lizbonie ani na euro 2016
Edytowano : 2018-11-27 22:57:22
Obym się mylił i oby stał się piłkarzem na miarę wygórowanych w momencie transferu oczekiwań
Edytowano : 2018-11-27 22:57:37
Szkoda Hoffe :/
27.11.2018 22:56
Sanches z niewidomej przyczyny jest ulubieńcem Nico, uporczywe stawianie na niego przekonuje mnie, że to nie człowiek na taki klub (mimo moich wcześniejszych słów bo uporczywie go broniłem)
27.11.2018 22:50
Nawet Jupp takiego pożegnania nie miał :D a mówiąc poważnie to albo Kovac stanie się drugim Zidanem- niestabilnym ale skutecznym kiedy potrzeba, szczególnie w pucharach albo naorawdę chłopaki grają świadomi końca wspólnej przygody i końca konfliktów. W nagłą odmianę naszej gry nie wierze
27.11.2018 22:39
Ładne pożegnanie Kovaca
Edytowano : 2018-11-27 22:37:12
Wynik nie zmieni tego, że Bayern jest niestabilny, to stanowi zbyt duże ryzyko
27.11.2018 22:36
Leon to wielki talent, James też potrzebował czasu, podobnie wielu innych wcześniej, wielu ich skreślali, a później stawali się naszymi filarami
27.11.2018 22:29
Skoro na dieroten jest taka atmosfera to wyobraźcie sobie jak musi być w Monachium, oby teraz się poprawiło
27.11.2018 22:14
Nigdzie nie pisałem, że Coman jest mistrzem świata, pisałem, że nie jest nim Ribery. A Coman jest naszym największym talentem i to stwierdziłem
Edytowano : 2018-11-27 22:08:32
Polecam przyswoić praktycznego skila- czytanie ze zrozumieniem :D
27.11.2018 22:07
To już nawet nie jest śmieszne XD obrona, obrona i mentalność
Edytowano : 2018-11-27 22:06:25
@zielo151 zgadzam się, nie chciałem być czepliwy ale szanujmy sie wzajemnie. Przesadzają ci wychwalający ale i przesadzali wyzywający go od inwalidów. To dobry zawodnik ale raczej już jocker który powinen pomagać i uzupełniać zamiast grać non stop (mie ten wiek). Prawda jest po środku
27.11.2018 22:04
@seco555 ekspercie, Ribery nie był mistrzem świata
Edytowano : 2018-11-27 22:01:12
Ale fakt np po Sanchesie nie mamy czego się spodziewać. Gnabry raczej też nie wskoczy na pewien poziom, największą nadzieją jest Coman
27.11.2018 22:00
@Zielo151 argumenty ad personam atakujące rozmówcę to symbol niewychowania, nie wyższości. Nikt nie neguje potrzeby zmiany pokoleniowej ale sugerowanie tego że mamy tragiczny skład i staniemy się średniakiem nie jest nawet śmieszne jest żałosne. Brakuje 2-3 wzmocnień ale lepiej poczekać niż zapłacić absurdalną kwotę lub szukać piłkarza na siłę, zarząd poza tym okienkoem zawsze zasilał nas światowej klasy piłkarzem
Słabo wyglądamy, o obronie nie można wspomnieć, dominujemy ale kiedyś z tak słabym Schalke byśmy urządzili prawdziwą kanonadę, ile okazji potrzebujemy żeby strzelić bramkę? Strzelamy tylko kiedy górnicy o to sami się proszą
09.02.2019 19:03
Prawda jak zwykle jest po środku, też uważałem że jeśli chcemy przeprowadzić wymianę pokoleniową to ostatnia szansa żeby zarobić na sprzedaży Polaka ale ani nie było chętnych ani następcy dla nas, więc wyszło optymalnie, szczególnie że jeśli chodzi o stosunek do klubu Lewandowski spokorniał i nie irytuje tak jak w zeszłym sezonie, martwi spadek formy ale to dotyczy większości zarodników w tej kampanii, może jeszcze Lewandowski zacznie strzelać w ważnych meczach, nawet jeśli teraz nie jest na szczycie, w Berlinie miał okazje ale przyjdą jeszcze ważniejsze starcia i może się zrehabilitować.
Edytowano : 2019-02-09 17:28:52
No i najlepiej żeby lekcje pokory odrobił nie tylko na łonie klubu ale i podczas meczów, mniej gestykulowania, pyskówek, a więcej gry. W 2014 słynął z pokory i profesjonalizmu, fajnie gdyby odzyskam te chlubne cechy, może z tym wróci też forma
09.02.2019 17:27
Chce zobaczyć Muellera za plecami Lewandowskiego i Jamesa w środku, ustawienie Juppa wydaje się optymalne. No i Ribery z Gnabrym od początku
09.02.2019 17:21
Lewandowski i Thomas wyglądają dużo lepiej gdy grają razem, ciężko im pokazać swoje zalety w pojedynkę, tylko od jakiegoś czasu Thomas rzucany jest na różne pozycje i na tym obydwaj tracą. Werner na 9 to ciekawa opcja, szybki i zwinny napastnik który będzie mógł schodzić na skrzydło, taki wszechstronny piłkarz to skarb, nie możemy go przegapić
09.02.2019 17:17
Jeśli athletico nie obniży ceny to chyba jasne, że transfer jest nierealny . Gdybyśmy mieli zapłacić cenę z klauzuli to stałoby się to w styczniu, jeśli nie ma porozumienia między klubami które zakłada obniżenie ceny w zamian za opóźnienie transferu to do transakcji nie dojdzie, zarząd to nie amatorzy. poza tym cena przekracza wartość jakiegokolwiek obrońcy.
09.02.2019 01:31
James okazuje się słabym wyborem na Liverpool, szkoda, bo mimo szans nie jest wstanie odzyskać formy
Edytowano : 2019-02-07 14:49:32
Gnabry naorawde zaskoczył, nie spodziewałem się tego, może być wielkim zawodnikiem
07.02.2019 14:47
James niestety dzisiaj najgorszy, nie licząc tradycyjnie beznadziejnej obrony. Coman po słabej pierwszej połowie w drugiej się odrodził, tak jak Lewandowski ktory z czasem grał lepiej.
07.02.2019 02:20
Neuer deklasuje Allissona, mało osób pamięta jakie ten drugi nawet w tym sezonie wpuszczał szmaty, Manu nawet bez formy wielkich błędów nie popełniał. Co do van Dijka to jedyny ich ciekawy zawodnik, resztę „wyjaśnił” słabiutki w zeszłym roku Real, a znakomity rok temu Salah nie wygrywa już sam meczy
05.02.2019 15:35
Zgadzam się, Liverpool swoją przewagę posiada właściwie tylko w osobie trenera ale piłkarzy nie mają lepszych od nas, do trgo dochodzą problemy kadrowe. Jeśli nasza obrona mie zagra fatalnie to my awansujemy
05.02.2019 10:14
Brakuje drugiego równorzędnego ale grającego w inny sposób zawodnika, to też problem Lewandowskiego i to nie jego wina, a zarządu. Polak gra niezależnie od formy bo brakuje piłkarza pokroju Mandzu który walczyłby jak równy z równym o skład, niestety z niewiadomych przyczyn zarząd pozbył się Chorwata. Taka walka stymulowalaby rozwój
04.02.2019 19:12
Największe problemy mamy w obronie to jasne i chyba to wina trenera który ją lekceważy i uważa za „łatwą”. Natomiast atak również nie zachwyca, tak jak wspominają koledzy marnujemy masę okazji. Potem Kovac płacze że Leveekusen wykorzystuje swoje 3 na 4 okazje, pytanie dlaczego my nie wykorzystujemy dwukrotnie większej ich liczby? Tutaj wina spoczywa na Lewandowskim i Mullerze głównie, chociaż też sam trener nie pomaga rzucając Thomasa poza nominalną pozycje, bo na tym traci też Polak który bez Thomasa za plecami gra zwyczajnie gorzej. Chociaż to niewielkie usprawiedliwienie bo tacy piłkarze powinni nawet leży tych okolicznościach strzelać częściej. Najmniej pretensji mam do Thiago i Kimkicha który na prawej obronie deklasuje resztę naszych zawodników z pola i wspiera atak.
Edytowano : 2019-02-04 19:04:02
*Kimmicha
04.02.2019 19:02
Kadra się zmniejsza to martwi ale może James dzięki temu się odblokuje i wykaże, bo jaki ma potencjał wie każdy. Thomas za to po powrocie będzie zmotywowany. Jeśli zagramy dalej to obydwaj będą bardzo potrzebni.
04.02.2019 18:49
Na tym forum obrywa się głównie Thomasowi, Robery (od kilku lat bo są starzy- nie ważne jak grają) i Jamesowi. O zarządzie nie wspominając. I to nie jest zwykła krytyka tylko często wulgarny hejt który tylko dzięki adminom nie przekracza pewnej normy. Oczywiscie kiedy jest jazda na wspomnianą resztę to super, ważne żeby nawet włosek nie spadł z głowy Polakowi! Przecież to jaki miał stosunek do klubu jeszcze w wakacje jest nieważne, tak samo kiedy sam grał piach miał prawo zwalać winę na kolegów i podważać ich poziom ale to nieistotne, jemu wolno. Krytycy Lewandowskiego natomiast to zbrodniarze i ignoranci (wprowadźmy ustawę karną za szkalowanie jego imienia na wzór ochrony imienia Marszałka za sanacji!), przecież wszyscy eksperci się mylą (szczególnie podli Niemcy) Polak już dawno zasłużył na 5 złotych piłek taki jest wszechstronny! (Mistrz świata Neuer czy zdobywca trypletu Ribery/ Robben mogą mu buty czyścić).
Każdy niezdrowy kult i idealizowanie powoduje odwrotny efekt ale niestety z niektórych musi wyjść przysłowiowy nosacz który każde nieprzychylne słowo traktuje jako casus belli. Nie przypominam sobie tak zaciekłej obrony żadnej naszej gwiazdy, nawet Neuera który dla bramkarzy był przez lata tym czym Messi i Ronaldo dla ofensorów, a tak łatwo dzisiaj o tym się zapomina. Trochę racjonalizmu bo krytyka Polaka nie zmienia że nikt nie odbiera mu tego że jest świetnym piłkarzem ale do bycia Legendą potrzeba czegoś więcej, co pokazał mityczny rok 2013 czy 2001 i noe chodzi tylko o wyniki ale i miłość do klubu.
04.02.2019 16:47
Słaby jesteś z matematyki najwyraźniej skoro nie umiesz powiązać tych dat. Niektórzy kibicowanie dziedziczą tak jak inne cechy ale co ja wiem o kibicowaniu, przecież Bayernowi trzeba kibicować dlatego że gra tutaj Polak rodak.
Przedstawiam moją opinie, bliski tej opinii jest również świat niemieckiego sportu, szkoda że zawsze trafi się „intelektualista” który brak gloryfikowania piłkarza uzna za jakiś hejt, którym usprawiedliwi niekulturalne zachowanie. Uważam tak jak wielu ekspertów ze najlepszymi piłkarzami, którzy zmienilali losy meczów spośród zawodników obecnego składu byli: Robben, Ribery i Neuer (tak bardzo proniemiecki jestem), byli to geniusze których długo mieć nie będziemy, Lewandowski to świetny piłkarz ale nie nawiązał do ich sukcesów. Nie przez przypadek są oni specjalnie wyeksponowani w muzeum Bayernu (Polak nie). To moja opinia, taka sama jak opinia wielu że James jest lepszy od Muellera albo odwrotnie, ja swoich przeciwników nie atakuje. Proponuje poprawić poziom kultury
04.02.2019 05:43
Lewandowski nie strzela bramek ważnych i to nie opinia moja, a fakt podawany przez prasę branżową. Chyba od niedawna oglądasz Bayern ern skoro twierdzisz, że Bastisn nie był filarem, właśnie kiedy przestawał być to Bayern zaczynał wpadać w kłopoty, to samo tyczy się to starzenia Robery również. I to nie przytyk względem Polaka tylko nie róbmy z niego wielkiej gwiazdy, to solidny zawodnik ale mie geniusz, potrafi strzelić jeśli ktoś wypracuje sytuacje ale sam nie zmienia sytuacji. Co Arjen, Franck, Messi czy Ronaldo potrafili
04.02.2019 03:55
Hoven nie wiem skąd bierzesz te opinie o wielkości Polaka, w kluczowych momentach zawodzi, a obecnie jest przeciętny jak cały Bayern, nasz problem polega na tym, że największe nasze gwiazdy albo mają po 35 lat albo już odeszły, bo to nie Lewandowski, a Robery razem z Bastim i Lahmem stanowili trzon drużyny, do tego doszła niższa forma Thomasa i kontuzja Neuera
Edytowano : 2019-02-04 01:26:10
Porównywanie naszej kadry do kadry reprezentacji Polski to już zniewaga
04.02.2019 01:25
Zresztą jeśli mowa o poziomie, to Guardiola też był w swoim czasie mieszany z błotem, wiele osób otwierali szampana kiedy odchodził.
03.02.2019 11:34
Powtórzę znowu do administracji: ta trzyma wysoki poziom, nie stawiam zarzutu, wiadomości i teksty są podawane szybko i są merytoryczne, problem nie leży w zarządcach, strona przestała być hermetyczna (jak całe środowisko Bayernu w Polsce) i nowi użytkownicy masowym zalewem zmienili jakość dyskusji, wyzywając autorytety czy legendy klubu od najgorszych, czepiając się administracji za cytowanie prestiżowych dziennikarzy i najlepszej niemieckiej prasy. Trudno się nie irytować (nawet szanując wolność słowa) jeśli każdy artykuł powoduje wylew treści o niskiej wartości intelektualnej w komentarzach.
Co ciekawe te same źródła jeszcze kilka lat temu na naszej stronie uchodziły za wartościowe. Natomiast jeśli chodzi o dyskusje to całkiem przypadkiem, mimo że wiele kwestii komentuje od wielu lat w podobnym tonie również moje wypowiedzi w okolicach 2014 zaczęły uchodzić za kontrowersyjne (np. nagle traktowane wcześniej jako normalność kibicowanie DFB stało się zbrodnią). O dziwo jeszcze w 2012 większość użytkowników nie miała zastrzeżeń, w 2014 moje komentarze zaczynały działać na niektórych niczym odruchy bezwarunkowe na psy Pawłowa, na koniec dodam tylko, że wiele komentarzy i ocen przedstawianych na dieroten powielam na niemieckich grupach/ forach kibicowskich i tam nikogo nie szokują, a jeśli już to kibiców BVB, zabawny przypadek.
Edytowano : 2019-02-03 11:29:58
Co do wątku Guardioli to muszę posypać głowę popiołem. Sam byłem zawiedziony stylem naszej gry, chociaż z perspektywy czasu brakuje mi okresu w którym nawet w słabszych meczach gnietlismy rywala. Druga sprawa że wtedy przypadał okres świetności większości nszych gwiazd, utrata kręgosłupa w postaci Bastoego, (starzejących się) Robery czy Lahma wpłynęła na zespół. Brakuje zarówno trenera z autorytetem jak i liderów, bo same umiejętności nie wystarczą, potrzeba kogoś kto nawet w niesprzyjających okolicznościach będzie gryzł trawę jak Robben, przegrywający 0:4 z Realem.
03.02.2019 11:25
Zwracam honor, te dyskusje są dowodem że powstaje nowe gniazdo trolli, będzie tak do zmiany trenera/ stylu grup i powrotu do sukcesów.
Edytowano : 2019-02-03 05:49:54
Bayern ma poważne kłopoty ale dla niektórych ciekawsze od rozgrywek jest udowodnienie własnych racji i prowadzenie pseudointelektualnych wywodow aby podbudować ego (swoją drogą wasze analizy i statystyki nikogo nie obchodzą). Istne internetowe kibolstwo, od meczu ważniejsze są personalne przepychanki. Co najbardziej zabawne im bardziej Graue i reszta przybierają mentorski ton o znajomosci piłki, wydają się tym bardziej zabawni. Ogaenijcie się
03.02.2019 05:47
Hourdeau nie bronię tutaj Graue ale obydwaj wiemy (nie był to atak względem Ciebie) jak po 2014 wygląda poziom wielu użytkowników. Graue przynajmniej deklaruje wieloletnie przywiązanie do klubu, a nie jednego zawodnika.
Edytowano : 2019-02-03 00:09:31
Oczywiście może wprowadzać w błąd ale przynsniej wykazuje jakąkolwiek wiedzę na tekst klubu i opinie na różne tematy, pomimo częstej i niemerytorycznej krytyki Thomasa.
03.02.2019 00:05
Graue tutaj pełna zgoda, uważam że poziom użytkowników, wraz z przyjściem z tzw sezonowców drastycznie spadł ale nie oznacza to, że mamy dostosowywać się do ich poziomu
02.02.2019 22:29
Przerzucanie się tytułami czy stopniami naukowymi na stronie o klubie piłkarskim jest lekko zabawne. Trochę mi wstyd jako doktorantowi jak widzę takie rzeczy, druga sprawa Graue jako człowiek czerpiący ze wzorców klasycznych, w kwestii retoryki powinieneś wymagać od siebie więcej bo stosowanie figur retorycznych jak argument ad personam raczej osłabia resztę twoich metod argumentacyjbych i uchodzi za błąd logiczny w wypowiedzi. Nie uciekaj się do tego bo w niektórych kwestiach masz racje i raczej to podkreślaj.
Druga sprawa czepianie się Graue pod każdym postem pokazuje, że wiele osób nie ma chyba życia czy ciekawszych zainteresowań.
02.02.2019 21:04
Niestety przegrywamy zasłużenie, brawa dla Bayeru, dobrze że BVB traci punkty bo sytuacja by wyglądała tragicznie. Przegrywamy kolejny raz wg wtedy samego schematu, po prowadzeniu oddajemy inicjatywę, widać tutaj braki taktyki. Druga sprawa dzisiejszy mecz pokazał skąd problemy Jamesa ze znalazłem miejsca w składzie.
02.02.2019 19:48
Jeśli pojawi się takie nazwisko to sam będę zwolennikiem wydania 80-100 milionów. Najmniej oszczędzałbym ma Haverzu i Wernerze
01.02.2019 22:55
Mnie ich problemy nie martwią, mamy wygrać i tylko to się liczy.
01.02.2019 22:53
Zły przykład z samochodem. Kupowanie piłkarzy pokroju Odoi za 60 milionów to jak kupowanie golfa za 80.000 euro. 100 milionów realnie wartych jest kilkunastu piłkarzy na świecie. Do trgo żaden z piłkarzy łączonych z nami w tym sezonie nie był człowiekiem który z miejsca wskoczy do składu, a kosztowali jak gwiazdy.
Stratę mamy w dużej mierze przez brak wyrobienia trenera który dopiero uczy się wilkiej piłki, to eksperyment. Do tego czym jest strata 6 pkt? To jakaś tragedia? Zdobywamy mistrzostwo od 6 lat, świetnie wyglądaliśmy w Europie i jeden słabszy sezon to tragedia? Widać że krótko kibicujecie naszemu klubowi. Nie pamietam tak świetego okresu w naszej historii. Jeśli Kovacovi się nie uda to przyjdzie ktoś inny i ten sezon będzie małym zabawnym epizodem
01.02.2019 21:55
80 milionów za obrońcę to zbrodnia, Pavard to przykład jak racjonalnie można kupować w dobie szaleństwa. Bayern zna się na interesach i jeśli odpuścił zawodnika to znaczy że albo nie był warty msssych pieniędzy albo da się go kupić taniej
01.02.2019 17:28
Bardzo zła wiadomość, szczególnie przed spotkaniem z Hertą. Oby Manu wrócił szybko do zdrowia!
01.02.2019 17:19
Kocham „kibiców” hejtujscych nasz klub, w sytuacji kiedy walczymy na trzech frontach i wychodzimy z dołka. Nie jestem fanem Kovaca ale ufam zarządowi. Druga sprawa, że wielu płacze że odpowiednio dużo nie gra Sanches, James czy Davis ale poza tym domaga się wzmocnień, zastanawia mnie gdzie tych piłkarzy pomieścić? Nie jesteśmy Psg żeby co roku wymieniać pół składu. Na zmiany przyjdzie czas latem. Jedyny nasz błąd to sprzedaż Wagnera i Bernata, którzy byłoby potrzebni koedy sezon wejdzie w decydującą fazę
01.02.2019 16:25
Wspaniały z ciebie kibic jeśli życzysz swojemu klubowi odpadnięcia z najważniejszych rozgrywek
31.01.2019 13:58
GraueEminez widzę, że nie potrafisz poprowadzić dyskusji i gubisz się w liczbach (które zazwyczaj podajesz o ile pasują do twoich tez i często jw też naginasz) więc musisz wywołać mnie, chociaż tutaj się nie odzywałem.
Ale w jednej rzeczy masz racje, Kovac nie potrafi poradzić sobie z balansem między rotacją, a wystawianiem najsilniejszego składu. James jest tego ofiarą. Jesteś psychofanem Kolumbijczyka który nie jest większy od swoich kolegów z zespołu (jak to przedstawiasz) ale masz racje, że w optymalnej formie jest Bayernowi potrzebny i częściej powinien gościć w podstawowym składzie bo to wysokiej klasy piłkarz. Zresztą udowodnił to grając u Juppa (tak samo było z Wagnerem który byl ważnym elementem, a u Kovaca zniknął). Co więcej Jupp potrafił znaleźć miejsce zarówno dla Kolumbijczyka jak i również potrzebnego w podstawowej 11 Mullera. Dlatego mogę podpisać się pod twoją krytyką Kovaca bo ciężko dostrzec pozytywy po ponad pół roku jego pracy. Jedyny plus to niewystawianie Sanchesa
Edytowano : 2019-01-31 05:09:43
@DieRoten twoja ocena Thomasa pokazuje, ze nie oglądasz meczy bo jesteś mało spostrzegawczy. Niemiec ma dobre liczby i wiele jego zagrań (tak jak w ostatnim meczu) kreuje świetne sytuacje jak i bramki (ostatnia asysta pośrednia)
31.01.2019 05:07
Ten magik, geniusz z Kolumbii to gra? Czy przyśniło mi się że wszedł. Najbardziej niewidoczny piłkarz, zmiana nic nie dała
27.01.2019 17:17
Problem nie polska na ofensywie tylko obronie, bo strzelamy bramki ale tracimy je tez rekordowo, brakuje trenera i taktyki
27.01.2019 16:34
Faktycznie Muller jest tak niepotrzebny, zupełnie nie pomógł w zdobyciu bramki!
27.01.2019 15:35
Bayernowi nie jest potrzebny, jest niezbędny. Takiego napastnika brakuje od lat. szybkiego i kreatywnego. Żaden z napastników w Bundeslidze nie był w jego wieku na takim poziomie ani nawet się nie zbliżył
23.01.2019 11:52
BVB nie tyle nie chce walczyć co ma świadomość braku szans, Lipsk i BVB nie różnią się wiele pod względem sportowym, Bayern to klub z innej galaktyki
23.01.2019 11:36
buuuU owszem gdyby nie kontuzje to miałby szansę jak Goetze stać się kosmitą. Jednak my mieliśmy już kosimitę pomimo kontuzji- Arjena, który był jednym z najlepszych pomimo problemów zdrowotnych
20.01.2019 02:49
Dobrze że w Niemczech nie wygrała mentalność socjslistyczno egalitarna jak we Francji i dzięki Bogu człowiek może jeść i pic co chce i za ile chce
19.01.2019 05:01
Pierwsza połowa bardzo dobra ale kolejny raz w drugiej połowie tracimy wole walki i się bronimy, widać że umiejętności piłkarzy są, brakuje taktyki
18.01.2019 22:01
Leon pokazuje na co go stać, mówiłem że będzie rozkręcał się powoli ale osiągnie wysoki poziom, do tego cieszy wysoka forma Kimmicha (w tej chwili nasz nsjleoszy zawodnik) i Mullera który dzisiaj jest wszędzie i rozbija szyki przeciwnika, do trgo kilka świętych piłek
18.01.2019 21:40
Nie pokażą Bayernu? To co proponuje Eleven to kpina na z kibiców, poza Eurosportem
(Nawet zakładając obecność żenującego Hajto i Borka) nikt w Polsce njnieenie zaproponował profesjonalnych transmisji BL. Ich player rekompensował nawet faworyzowanie polskiej BVB
16.01.2019 12:40
Tomasz przy szybkim i kreatywnym napastniku mógłby pokazać swoje atuty, bardzo liczę ns ten transfer
14.01.2019 16:21
Żeby nie okazał się drugim Sanchesem, trudno żeby Bayern wystawiał go w podstawowym składzie skoro w słabszym zespole do pierwszej 11 nie zagościł
13.01.2019 23:30
W jednym z nim się zgadzam, do tego chorego klubu i do chorej ligi w której gra (łamiąc stare tradycje) nie mamy i nie będziemy mieć szacunku. To jak zniszczyli rynek i nauczyli świat piłki życia na kredyt jest nienormalne.
Edytowano : 2019-01-11 20:47:34
*niedopuszczalne
11.01.2019 20:36
Ten ranking we wszystkich formacjach pokazuje potrzebę odmłodzenia kadry, od przyszłego sezonu będzie to wyglądać naorawnaprawde ciekawie
10.01.2019 02:44
Z tego co widzę po ostatniej odpowiedzi to chyba musiały pospadać komentarze części użytkowników więc ciężko mi się odnieść bo ich nie widziałem
Edytowano : 2019-01-07 12:17:10
Jeśli ktoś wyskakuje z argumentem wieku to sam wyklucza się z dyskusji niestety.
07.01.2019 12:15
Żyjemy w absurdalnych czasach kiedy fakt, że ktoś ma pieniądze staje się przedmiotem wstydu. To że stołuje się w skądinąd jednej z nielicznych restauracji gdzie cena idzie w parze z jakiegością powinno być przedmiotem aprobaty. Absurdalne są twierdzenia że praca strażaka czy pielęgniarki jest porównywalna z tą Francka, dzięki Bogu żyjemy w świecie który jeszcze pozwala na odrobine kapitalizmu, praca francka generuje dochód znacznie większy od pracy wszesniej wymienionych dlatego jego zarobki są wyższe, to prosty rynkowy rachunek. Pielęgniarka nie sprzeda tylu koszulek ze swoim nazwiskiem co franck tak samo reklama z nią nie przyciągnie tylu widzów co taka sama z piłkarzem. To że Francuz zarabia więcej jest sprawiedliwe, przedmiotem wstydu nie powinno być wystawne życie tylko zaglądanie komuś do portfela, każdy ma wolną wole i może zapisać dzieci do szkółki piłkarskiej, wysłać na uniwersytet albo żyć z pracy innych licząc na dodatki socjalne bo to wygodne, dzisiaj nie trzeba zrywać więzadeł i tyrać na treningach żeby dostać 500 zł i mieszkanie socjalne na koszt pracującego frajera. Smutne ze przez korzystanie se swoich pieniędzy zgodnie ze swoją wolą jedna z legend Bayernu siedziała w więzieniu, a druga jest opluwana.
Edytowano : 2019-01-07 04:53:47
Swoją wypowiedzią Franck niestety zniżył się do poziomu tych hejterow, a szkoda, bo to bardzo niski poziom.
07.01.2019 04:41
Najlepiej żeby transfer doszedł do skutku teraz ale żeby piłkarz przyszedł latem, za mniejsze- adekwatne pieniądze. Pokażemy klasę i zmysł biznesowy których dzisiejszym klubom brakuje
06.01.2019 01:49
Do czasu swojej kontuzji Goetze był świetnym wzmocnieniem, gdyby nie choroba byłby dzisiaj naszym filarem. Świetnie że docenia najwiekszych piłkarzy Bayernu w XXI w
03.01.2019 22:02
Lewandowski w wieku Wernera nie był na jego poziomie, Timo może stać się lepszym zawodnikiem, a Bayern może mu w tym pomoc.
02.01.2019 04:54
Lewandowski w wieku Wernera nie był na jego poziomie, Timo może stać się lepszym zawodnikiem, a Bayern może mu w tym pomoc.
02.01.2019 04:54
Nie potrzebujemy rewolucji, chodzi o zakup najlepszych piłkarzy z Bundesligi i stopniowe włączanie ich do składu.
24.12.2018 06:18
Werner, Havertz to marzenia i to całkiem realne, byliby super wzmocnieniem i to przyszłościowym. Nie rozumem krytyki Goeretzki to jego pierwszy sezon, a radzi sobie przyzwoicie, Sanches od 3 lat dostaje szanse a nie osiągnął poziomu Niemca. Z Leona będziemy mieli wiele pożytku
23.12.2018 17:02
Oby transfer piłkarza Athletico mie oznaczał rezygnacji z zakupu De Ligta/ Pavarda. Szczególnie ten pierwszy wydaje się ciekawym wzmocnieniem.
23.12.2018 16:45
Żaden piłkarz nie jest wart takich pieniędzy, a jeśli już to skrzydłowy albo napastnik, nie możemy dać się zwariować
Edytowano : 2018-12-21 18:42:05
Co prawda wydajemy to co mamy ale oby nie doszło do trwonienia na wzór patologicznych klubów z Anglii
21.12.2018 18:41
Dzisiaj w ataku brakowało nam szybkości którą mógłby dać Timo, widać że sam zawodnik chce dl nas dołączyć to byłoby idealne wzmocnienie
20.12.2018 03:13
Pierwszy raz spodobał mi się Sanches, szkoda ze czerwona kartka go teraz wykluczy.
19.12.2018 23:34
Przerwa przed rundą wiosenną powinna być czasem na znalezienie nowego trenera, dopiero potem można pomyśleć o wzmocnieniach. Jeden skrzydłowy, Pavard i De Ligt razem z jakimś utalentowanym bocznym obrońcą rozwiążą problemy. Marzy mi się Werner ale jego przyjście to raczej kwestia dwóch sezonów
19.12.2018 21:23
Zidane? To ten który przy dużym szczęściu ślizgał się w rozgrywkach pucharowych a w ligowych był weryfikowany przez lepsze zespoły? Dobry trener ale nie wybitny, dużo pracy przed nim i nikogo w Bayernie nikt taki nie obchodzi to nie poziom Juppa
18.12.2018 17:29
Nigdy nie byłem fanem Murinho ale może jego charakter pomógłby posklejać zespół. W Manchesterze miał to czego chce wielu kibiców u nas: bezmyślnie wydawane pieniądze na pojedyncze gwiazdki, które nie tworzą drużyny. W bayernie dostałby stabilność
18.12.2018 13:47
Świetnie byłoby zobaczyć go w bayernie
16.12.2018 19:13
To śmieszne jak gramy ale ofensorzy pokazali charakter, brak taktyki w obronie jest widoczny.
12.12.2018 22:55
Kovaca trzeba zwolnić po sezonie niezależnie od wyniku teraz
12.12.2018 22:52
Mecz słaby ale przynajmniej mentalnie coś się ruszyło
Edytowano : 2018-12-12 22:51:53
Hejt na Goeretzkę jest nieuzasadniony
12.12.2018 22:51
Takie podniesienie się jest ważne, do tej pory odpadaliśmy na styk, może Kovac to nie trener na Bayern ale piłkarze wreszcie udźwignęli odpowiedzialność, może to zmieni się wiosną
Edytowano : 2018-12-12 22:50:31
i wreszcie przebijemy półfinał
12.12.2018 22:49
Krytyka klubu musi być konstruktywna, najazd na piłkarzy własnych kibiców nie może mieć miejsca. Cieszy pierwszy od dawna ważny gol Lewandowskiego. Może odbuduje to go przed fazą pucharową?
12.12.2018 22:46
Pisanie o "czarnym" jest lekko nie na miejscu
Edytowano : 2018-12-12 22:41:06
Radzę szanownym kolegom zmienić ton bo ciężko akceptować obrażanie naszych zawodników
12.12.2018 22:40
Jeśli nie wygramy grupy to niestety kovac out, chociaż odżyła we mnie nadzieja w jego odrodzenie
Edytowano : 2018-12-12 22:39:44
Uparte stawianie na Boatenga zamiast Hummelsa świadczy o głupocie, Boa niestety zawodzi na całej linii
12.12.2018 22:39
Szkoda bo Thomas dzisiaj dobrze grał ale ważne że Ajax i tak jest osłabiony, wykończymy ich kondycyjnie, dla nich gra w 10 jest bardziej bolesna. Musimy ogarnąć defensywę bo przy fajnie wyglądającym Lewandowskim, Mullerze i Gnabrym, defensywa mocno odstaje, środek tak samo
Edytowano : 2018-12-12 22:38:07
Kod zbanuje Daro?
12.12.2018 22:37
De Ligt i Pavard to mus, de Jong mniej mnie przekonuje ale czemu nie? Wciąż to lepszy zawodnik niż Sanches na którego Kovac uparcie stawia, warto dać mu szansę
12.12.2018 10:02
Bardzo mądra i dojrzała deklaracja, żaden medal czy pieniądze nie są warte kalectwa. Takie stawianie sprawy świadczy o sile a nie słabości charakteru
10.12.2018 22:04
Mandzukic potrafi strzelać kiedy zespołowi nie idzie, nie jest tak jak Polak uzależniony od poziomu zespołu w którym gra. Do tego potrafi kreować sytuacje strzela ważne bramki i przy nich asystuje. Nie zawodzi u niego psychika w kluczowych meczach. Odnośnie kładzenia się to fakt to irytowało, ale Lewandowski też często się kładzie, jego spektakularny spektakl zakończył się osłabieniem nas w półfinale z realem.
08.12.2018 18:34
Akurat mówienie o problemach Bayernu w Europie to przesada ale niewątpliwie jednym z brakujących do sukcesu elementów jest Mandżu. Kiedy o tym pisałem jak odchodził do Martyu wielu tutaj wątpiło, że na jego odejściu stracimy. Pomimo że piłkarsko Chorwat i Polak to zawodnicy na podobnym poziomie to Mario jest zawodnikiem bardziej wszechstronnym i w kluczowych momentach potrafiącym samodzielnie pociągnąć zespół. O jego charakterze nie wspomnę bo jest tutaj bezkonkurencyjny.
08.12.2018 12:36
Paradoksalnie ta sytuacja (mimo że teraz wygląda to fatalnie) może zmotywować piłkarzy na wiosnę, wciąż będzie trwała walka o ligę i może chłopaki pod presją utrzymaj formę. Zidane nie był genialnym trenerem moim zdaniem, bazował na autorytecie ale nie potrafił utrzymać poziomu drużyny, jednak w pucharach radził sobie nieźle. Jeśli Kovac odzyska szatnię to przy tak mocnej kadrze nadal będziemy jednym z faworytów jak co roku na każdym froncie
05.12.2018 12:36
Fakt Makay nie powinien być przedstawiony bo do stania się legendą potrzeba długiej gry (niemal dekady), wyjątkowej regularności i osbowości. Nauer jeśli tutaj zostanie to zyska na to szansę. Lewandowski czy nawet Makay i Pizarro tego nie spełnili, nawet legendarny Klose nie jest legendą Bayernu mimo że jest legendą światowej piłki i swojej reprezentacji.
05.12.2018 12:32
Nie, nie i nie wciąż to lepszy piłkarz niż Zieliński którego niektórzy proponowali na nasze wzmocnienie (XD) ale to nie poziom Bayernu
05.12.2018 12:28
ta wypowiedź kovaca jest wewnętrznie sprzeczna, skoro uważa, że defensywa powinna być bardziej agresywna i pewna siebie, nie można zarzucać kimmichowi tego, że ma jaja i nie boi się akcentować swojego zdania, to świadczy o jego sile charakteru
Edytowano : 2018-12-05 10:52:58
Kimmich nie jest jeszcze taki jak Lahm ale może się stać, uważam, że już teraz jest lepszy do Carvajala, na rynku trudno znaleźć kogoś z większą jakością
05.12.2018 10:52
Z obecnego składu najbliżej tej listy jest jeszcze Neuer i zapewne się tam pojawi po zakończeniu kariery, w przyszłości może Kimmich ale do tego jeszcze daleka droga
05.12.2018 10:49
Myślałem ze pogra u nas rok dłużej ale teraz spokojnie mógłby stać się filarem potencjalnego mistrza Holandii, kolejny sezon w lidze mistrzów to byłoby uhonorowanie legendy
04.12.2018 22:38
A jakie tematy mają być „wałkowane” na stronie fanowskiej Bayernu jak nie to, że jej najlepszy piłkarz w XXI wieku kończy swoją karierę w tym klubie?
04.12.2018 05:49
Odczuje, mimo wieku (nie mówię tego po meczu z Portugalczykami) jeśli jest zdrowo wnosi wiele do gry, a ambicje ma w zespole największą
02.12.2018 16:30
Może dobrze, że chce odejść w formie i zostać tak zapamiętanym, chociaż byłby bardziej przydatny od Riberiego jako zmiennik za rok
02.12.2018 16:23
Emocje mówią zwolnić trenera ale zarząd wie ci robi, skoro go trzymają to pewnie jest szansa, chciałbym żeby zamknął usta wszystkim nam krytykującym go
02.12.2018 04:53
Nikt nie mówi że Lewandowski to słaby piłkarz, to piłkarz dobry ale wyraźnie bez formy. Liczby to nie wszystko, on nie strzela ważnych bramek w kluczowych momentach sezonu, co pokazuje co roku faza pucharowa CL. Być może to kwestia psychiki, nie mnie to oceniać ale jest w tym wieku, że nagle nie odmieni gry, potrzebujemy kogoś wszechstronnego, szybkiego i potrafiącego grać nawet niezależnie od swoich kolegów, Lewandowski bazuje na nich na zasadzie symbiozy, sam nie jest kreatorem, ostatnio natomiast traci swoje atuty, o pokorze nie mówiąc. Oczekujecie wielkich transferów ale na nie trzeba zarobić (to nie klub który zapożyczy się na zakupy piłkarzy) , stad uzyskanie kwoty z jego sprzedaży pozwoli na swobodniejsze szukanie zmiennika.
01.12.2018 19:40
@Aries racja, szkoda nerwów bo Polacy lubią mity narodowe, mit Lewandowskiego musi trwać nawet wbrew faktom. Ribery i Robben (najlepsi na świecie w 2013) to przecież amatorzy, a Polak bez osiągnięć takich jak oni powinien dostać złotą piłkę, mimo ze oni wtedy nie dostali. Hejt na stronie będzie spadał na złych szwabów i egoiste Arjena bo to wygodne cele, można zwalić złą formę Polaka na krzywą murawę albo właśnie słabych kolegów. W zeszłym sezonie na wiosnę Lewandowski nie grał lepiej od Thomasa a to na Niemca spadał tutaj hejt. Trudno, Lewandowski minie, sezonowcy odejdą.
Edytowano : 2018-12-01 18:24:14
O sprzedaży mówię dlatego że on sam chciał odejść, to byłaby obustronna korzyść, potrzebujemy młodego Wernera albo kogoś o podobnej charakterystyce. Teraz było trudno znaleźć chętnego, a jego forma nie równie, za rok będzie jeszcze trudniej, o mitycznych 200 milionach czy nawet 80 możemy zapomnieć
01.12.2018 18:20
Żałosne jest hejcenie na tej stronie legend klubu, Robery, Mullera, wyzywanie ich od dziadków i umniejszanie ich umiejętnościom. (niemerytoryczne) Każdego można krytykować, Ulreich jest Niemcem i mam do niego dużo zastrzeżeń, tak samo jak na początku zeszłego sezonu krytykowałem Jamesa czy właśnie Thomasa. No ale Polak rodak jest nietykalny (w sumie przez niego wielu z was tu jest) i nie można stwierdzić faktu, że od dawna gra bardzo słabo. Kiedy przegrywaliśmy to chwaliłem go, że po ostudzeniu głowy i odcięciu się od sagi transferowej znowu odzyskuje swój blask w dziś znowu pokazał jak daleko jest od formy z dawnych lat
01.12.2018 18:12
W defensywie oni, racja w ofensywie Polak. Polecam poczytać archiwalne numery Bilda, Kickera czy nawet brytyjskiej pracy, która oceniają to tak samo jak ja (zarząd tez wypowiadał się w podobnym tonie)
Edytowano : 2018-12-01 17:48:20
Zresztą pomijając już to, ten wynik gwarantuje utrzymanie Kovaca a to teraz główny problem. Za rok z sensownym trenerem musimy kupić piłkarza pokroju Wernera, młodego, ambitnego i szybkiego
01.12.2018 17:47
W kluczowej części sezonu zawodził (przypominam co mówiła niemiecka prasa i nawet władze Bayernu) był jednym z głównych winnych odpadnięcia z CL. Teraz żenujące zachowanie i zmarnowane 3 sytuacje sam na sam i znowu pretensje. Miałem wrażenie, że s tym sezonie wreszcie odzyska formę ale myliłem się
Edytowano : 2018-12-01 17:46:13
Oczywiście winnym całościowo jest Kovac, przy takiej kadrze nie mamy prawa grać w ten sposób. A co do krytyki Lewandowskiego, mam do niej prawo, wy wylewacie na znacznie bardziej zasłużonych dla klubu pomyje, a Lewandowski do ich poziomu nigdy nawet nie nawiązał. Ribery pokazał przez chwile więcej niż on
01.12.2018 17:43
Lepsza klęska od takiego zwycięstwa, może zarząd zwolniłby kovaca. Zaczynałem bronić Lewandowskiego, że się stara ale on i Boateng to pośmiewisko, to tragedia że zarząd nie zdecydował się ich strzelać i możemy się domyślić dlaczego trudno było na nich znaleźć chętnych
Edytowano : 2018-12-01 17:25:14
*sprzedać
01.12.2018 17:23
Po wyjęciu z grupy potrzebujemy testu, moze nie od razu ale już w ćwierćfinale klasowego rywala, wtedy okaże się gdzie jesteśmy i czy Kovac może coś zaoferować. To też pokaże na ile potrzebujemy zmian, a na ile należy budować na tym co mamy teraz
29.11.2018 02:30
Może mie potrafię się nnas nim poznać ale nie przekonywał mnie nigdy ani po „odrodzeniu” w meczu w Lizbonie ani na euro 2016
Edytowano : 2018-11-27 22:57:22
Obym się mylił i oby stał się piłkarzem na miarę wygórowanych w momencie transferu oczekiwań
Edytowano : 2018-11-27 22:57:37
Szkoda Hoffe :/
27.11.2018 22:56
Sanches z niewidomej przyczyny jest ulubieńcem Nico, uporczywe stawianie na niego przekonuje mnie, że to nie człowiek na taki klub (mimo moich wcześniejszych słów bo uporczywie go broniłem)
27.11.2018 22:50
Nawet Jupp takiego pożegnania nie miał :D a mówiąc poważnie to albo Kovac stanie się drugim Zidanem- niestabilnym ale skutecznym kiedy potrzeba, szczególnie w pucharach albo naorawdę chłopaki grają świadomi końca wspólnej przygody i końca konfliktów. W nagłą odmianę naszej gry nie wierze
27.11.2018 22:39
Ładne pożegnanie Kovaca
Edytowano : 2018-11-27 22:37:12
Wynik nie zmieni tego, że Bayern jest niestabilny, to stanowi zbyt duże ryzyko
27.11.2018 22:36
Leon to wielki talent, James też potrzebował czasu, podobnie wielu innych wcześniej, wielu ich skreślali, a później stawali się naszymi filarami
27.11.2018 22:29
Skoro na dieroten jest taka atmosfera to wyobraźcie sobie jak musi być w Monachium, oby teraz się poprawiło
27.11.2018 22:14
Nigdzie nie pisałem, że Coman jest mistrzem świata, pisałem, że nie jest nim Ribery. A Coman jest naszym największym talentem i to stwierdziłem
Edytowano : 2018-11-27 22:08:32
Polecam przyswoić praktycznego skila- czytanie ze zrozumieniem :D
27.11.2018 22:07
To już nawet nie jest śmieszne XD obrona, obrona i mentalność
Edytowano : 2018-11-27 22:06:25
@zielo151 zgadzam się, nie chciałem być czepliwy ale szanujmy sie wzajemnie. Przesadzają ci wychwalający ale i przesadzali wyzywający go od inwalidów. To dobry zawodnik ale raczej już jocker który powinen pomagać i uzupełniać zamiast grać non stop (mie ten wiek). Prawda jest po środku
27.11.2018 22:04
@seco555 ekspercie, Ribery nie był mistrzem świata
Edytowano : 2018-11-27 22:01:12
Ale fakt np po Sanchesie nie mamy czego się spodziewać. Gnabry raczej też nie wskoczy na pewien poziom, największą nadzieją jest Coman
27.11.2018 22:00
@Zielo151 argumenty ad personam atakujące rozmówcę to symbol niewychowania, nie wyższości. Nikt nie neguje potrzeby zmiany pokoleniowej ale sugerowanie tego że mamy tragiczny skład i staniemy się średniakiem nie jest nawet śmieszne jest żałosne. Brakuje 2-3 wzmocnień ale lepiej poczekać niż zapłacić absurdalną kwotę lub szukać piłkarza na siłę, zarząd poza tym okienkoem zawsze zasilał nas światowej klasy piłkarzem
27.11.2018 21:58