Bayern Monachium ma już za sobą trzydziesty oficjalny mecz w ramach nowego sezonu. Tym razem podopiecznym Niko Kovaca przyszło się mierzyć w rozgrywkach Pucharu Niemiec.

Dzisiejszego późnego wieczoru drużyna rekordowego mistrza Niemiec walczyła o awans w 1/8 finału rozgrywek Pucharu Niemiec z ekipą Herthy BSC. Dla podopiecznych Niko Kovaca był to zarazem czwarty oficjalny mecz w rundzie wiosennej.

Ostatecznie starcie pucharowe na Stadionie Olimpijskim w Berlinie zakończyło się triumfem monachijczyków, którzy potrzebowali jednak 120 minut do pokonania miejscowej Herthy. Bayern zwyciężył 3:2, zaś bramki zdobywali kolejno Serge Gnabry (dwukrotnie) oraz Kingsley Coman.

Warto nadmienić, iż od pierwszej minuty, po raz w pierwszy w historii "Dumy Bawarii" opaskę kapitańską przejął Robert Lewandowski, który wzorowo wypełnił swoje zadanie i zaliczył nawet dwie asysty.

Piłkarze Bayernu Monachium będą mieli teraz zaledwie trzy dni na przygotowania do kolejnego spotkania. Dokładnie w sobotę o 18:30 Robertowi Lewandowskiemu i spółce przyjdzie powalczyć o kolejne punkty w szlagierowym hicie 21. kolejki Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Neuer poza kadrą meczową

Tym razem w porównaniu do ostatniego starcia dwudziestej kolejki rozgrywek ligowych, w którym to mistrzowie Niemiec zostali niestety pokonani przez Bayer 04 Leverkusen (jedynego gola zdobył Leon Goretzka), trener Niko Kovac zdecydował się dokonać łącznie dwóch zmian.

Poza szeroką kadrą meczową na pojedynek z Herthą znalazł się kontuzjowany od wielu miesięcy Corentina Tolisso, który kilka dni temu szczęśliwie powrócił już do zajęć na murawie. Ponadto w Monachium zostali jeszcze Arjen Robben oraz Renato Sanches.

Potwierdziły się także doniesienia niemieckiej prasy z ostatnich kilku godzin − choć Manuel Neuer pojechał z kolegami do Berlina, to decyzją sztabu szkoleniowego oraz medycznego bawarskiego klubu, 32-latek znalazł się poza 18-stką meczową. Na ławce rezerwowych zasiadł z kolei 19-letni Christian Fruechtl.

Bayern dzisiejsze zawody na Olympiastadion w Berlinie rozpoczął w następującym ustawieniu: Sven Ulreich w bramce, David AlabaMats HummelsNiklas Suele oraz Joshua Kimmich w defensywie. Jeśli mowa o środku pola, to duet środkowych pomocników tworzyli tym razem Leon Goretzka oraz Thiago.

Na skrzydłach mogliśmy oglądać w akcji Kingsley'a Comana oraz Serge'a Gnabry'ego. Funkcję napastnika i kapitana Bayernu pełnił Robert Lewandowski. Za plecami Polaka z kolei wystąpił James Rodriguez. Oprócz Fruechtla na ławce rezerwowych znaleźli się: Jerome Boateng, Rafinha, Franck Ribery, Javi Martinez, Thomas Mueller oraz Alphonso Davies.

Gnabry napędza Bayern

Gospodarze rozpoczęli bardzo odważnie, ale pierwszy groźny atak przeprowadzili monachijczycy, kiedy to w pole karne wpadł Leon Goretzka. Choć Niemiec był faulowany, to sędzia uznał, że Niemiec symulował i pokazał żółty kartonik. Hertha bardzo szybko wykorzystała rozkojarzenie gości z Monachium.

Dokładnie w 3. minucie berlińczycy wyprowadzili błyskawiczną kontrę, Suele nieco się spóźnił, co też wykorzystał Mittelstaedt pokonując Svena Ulreicha. Na odpowiedź podopiecznych Niko Kovaca nie trzeba było czekać zbyt długo. Cztery minuty później do wyrównania doprowadził Serge Gnabry, który silnym wolejem skierował piłkę do bramki.

Zdobyta bramka podpaliła monachijczyków, którzy to przeprowadzali coraz to groźniejsze akcje. W 20. minucie bliski szczęścia był ponownie Gnabry, ale tym razem młody Niemiec nieco się pomylił i trafił w boczną siatkę. Podopieczni Dardaia co jakiś czas próbowali odpowiadać na dominację "Bawarczyków", ale bezskutecznie.

Kilka minut później powinno być 2:1, jednakże uderzenie Serge'a zostało tym razem obronione przez Rune Jarsteina. W kolejnych minutach byliśmy świadkami raczej spokojnej gry z obu stron. Kiedy już Hertha starała się odpowiadać atakiem, to goście blokowali ich akcje.

Mistrzowie Niemiec do końca pierwszej połowy starali się jak mogli, aby zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale piłkarze klubu ze stolicy Niemiec nie dopuszczali do błędów, co też sprawiło, że wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy udały się na przerwę do swoich szatni.

90 minut to za mało

Na drugą część spotkania obie ekipy wyszły w niezmienionym ustawieniu. Bayern rozpoczął zawody bardzo spokojnie, stopniowo dominując swoich rywali. Zaledwie cztery minuty po wznowieniu gry "Bawarczycy" zdobyli upragnionego gola, na którego w pełni sobie zasłużyli.

Jarsteina po raz drugi w tym pojedynku pokonał Serge Gnabry, który wykorzystał przedłużenie piłki od Lewandowskiego. Golkiper Herthy był bez szans wobec huknięcia Niemca z kilku metrów. Monachijczycy mimo objęcia prowadzenia nie rezygnowali z chęci zdobycia kolejnych goli.

W pewnym momencie berlińczycy stali się zupełnie niewidoczni, co też starali się wykorzystać podopieczni Niko Kovaca. Niestety w 67. minucie niespodziewany i zarazem fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Mats Hummels. Selke wykorzystał prezent stopera i pewnym strzałem ograł Ulreicha.

Stracona bramka nieco rozjuszyła gości, którzy śpiesząc się atakowali coraz częściej, ale niestety głównym mankamentem była skuteczność i zwlekanie z wykończeniem akcji. Na 9 minut przed końcem James mógł przechylić zwycięstwo na korzyść Bayernu, ale Kolumbijczyk fatalnie spudłował przy stuprocentowej okazji. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, więc konieczna była dogrywka.

Bayern zawsze gra do końca

Wprowadzenie pod koniec drugiej połowy Ribery'ego nieco ożywiło ataki monachijczyków, którzy ponownie zaczęli budować swoją przewagę. Kolejne minuty przyniosły nam masę dośrodkowań i zaciętej walki o piłkę w środku pola. Starania "Bawarczyków" zostały wynagrodzone po raz trzeci.

Dokładnie w 98. minucie na 3:2 strzelił Kingsley Coman, który wyskoczył wysoko w polu karnym i zgarnął futbolówkę zagraną przez Lewandowskiego. Podopieczni Niko Kovaca mieli jeszcze co najmniej dwie dobre okazje, ale ostatecznie zaprzepaścili je.

W drugiej części dogrywki byliśmy raczej świadkami tego samego obrazu, jak w pierwszych 15 minutach. Mistrzowie Niemiec kontrowali przebieg spotkania, podczas gdy piłkarze stołecznego klubu bronili się wszystkimi możliwymi siłami i kiedy nadarzała sie okazja, to próbowali ruszać z kontrą.

Bayern nie dopuścił już jednak do takich samych błędów w pierwszej połowie i dowiózł awans do samego końca. Starcie ostatecznie zakończyło się triumfem 3:2. Do akcji monachijczycy wracają już w sobotę, kiedy to zmierzą się z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Raport meczowy

06.02.2019, 20:45 Puchar Niemiec

BRAMKI

1-0 Mittelstädt 3', 1-1 Gnabry 7', 1-2 Gnabry 49', 2-2 Selke 67', 2-3 Coman 98'

SKŁADY

Hertha BSC : Jarstein - Lazaro, Stark, Rekik, Plattenhardt - Skjelbred (103' Lustenberger), Grujic - Kalou (81' Klünter), Duda (110' Torunarigha), Mittelstädt - Ibisevic (64' Selke)

Kraft - Köpke, Dardai

FC Bayern : Ulreich - Kimmich, Süle, Hummels, Alaba - Goretzka, Thiago - Gnabry (89' Ribéry), James (119' Martínez), Coman (120'+1 Müller) - Lewandowski

KONKURS TYPERA

Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (51)

08.02.2019 07:56
@DonJupp4ever
Równie dobrze Mueller mógłby strzelić w trybuny, lub na aut. Zależy jak by się od niego odbiła piłka :)
07.02.2019 23:09
Gnabry jest ok, ale tylko ok, pamiętajmy że graliśmy przeciwko Hertcie a Gnabry ma zastąpić Robbery w LM.
Co mi się w nim podoba to to że nie szuka czegoś na siłę tylko ma pół okazji to wali na bramkę, olbrzymia pewność siebie tego zawodnika. Tego mi brakuje właśnie u Comana, takiego luzu, on podejmuje złe decyzje bo za wszelką cenę chce coś udowodnić i tak jest od początku gdy do nas przyszedł.
Co do Jamesa, no cóż ma technikę i dośrodkowanie ale gra drugi sezon w Bayernie i mnie on nie przekonuje do pozostania, rozegrał kilka bdb spotkań ale to jest za mało jak na gracza tej klasy, dwumecz z Liverpoolem będzie kluczowy w ocenie tego gracza.
07.02.2019 22:03
Na Litość Boską... już mam dość tej wojny Muller vs. James.
Tak samo jak mam dość tych co teraz mówią że gdyby Muller grał przez 20 minut to by został zjechany a James grał cały mecz plus całą dogrywkę i nikt na niego nic nie mówi za fatalną pierwszą połowę. A przypomnę, że Wy też oczekujecie od Jamesa który wchodzi na ostatni kwadrans rzeczy, dzięki którym powinien przekonać wszystkich grając tak niewiele, że to on powinien być pierwszym wyborem a nie drugim. Hipokryzja.
James spartolił I połowę tak samo jak CAŁY ZESPÓł oprócz jednego gracza, Serge'a Gnabry'ego.
Mówiłem od początku że to jest talent, owszem nie wyszło mu w Arsenalu ale był bardzo młody. W Werderze pokazywał jaki z tej mąki może zostać upieczony chleb.
@vaterland - jeżeli tak mówisz o Jamesie to oglądałeś chyba tylko I połowę. Zobacz co się działo w II, oczywiście pomimo tej tak naprawdę jednej spartolonej okazji bo co chodzi o drugą to obstawiam że James, spodziewał się podania na dobieg do drugiego napastnika a nie piłki do siebie. No ale dobrze, niech będzie że zaprzepaścił 1,5 okazji. Tak samo Gnabry od początku udowadniał że warto na niego stawiać tym bardziej że to gracz niesamowicie uniwersalny, prawa lewa strona no problem. Obie nogi na poziomie, wiadomo że jedna będzie lepsza ale nie boi się iść 1 na 1 czy walić petardę z dystansu. Mówię Wam, jak przyjdzie fachowiec na ławkę, to z Serge'a zrobi nam kawał zawodnika, może nawet na miarę... dość, nie będę zapeszał.
W II połowie grę Jamesa bardzo przyjemnie się oglądało, wprowadzał spokój w środkowej strefie boiska no i ten udział przy dwóch bramkach to udowodnił. Poza tym też posłał jedną fenomenalną piłkę na milimetr chyba dla Comana któremu niestety nie wyszło.
Apropo Comana, zgodzę się z większością. Wczoraj strasznie raziły jego dośrodkowania ale nie będę jak niektórzy wieszał psów. Wciąż jest młody, może coś jeszcze z niego będzie. A na LFC powinien wyjść on jak i Gnabry gdyż to w tej chwili nasz najlepszy zestaw. Chociaż zastanowiłbym się również nad tym by od początku na lewej spróbować Ribery'ego a Kingsleya wprowadzić na podmęczonego rywala żeby porobił trochę "wiatru" na skrzydle. A i co do środka defensywy, ja bym mimo wszystko dał szansę Matsowi pomimo tego "byka" którego popełnił. Wydaje mi się że mógłby się zmobilizować na Anglików i być prawdziwym bossem i wie co zrobić żeby nie popełnić tak ogromnego błędu. I mimo wszystko, spróbowałbym wyjść bez Martineza gdyż obrona przeciwnika będzie osłabiona. Tylko pytanie, czy potrafimy oddzielić formę w Bundeslidze od tej w LM?
07.02.2019 19:39
Mógł pokazać ten "gest var" z irytacji.
Dziwne zresztą argumenty. Nie przykłada się, bo nie wie, że nie ma varu? Wtf.
07.02.2019 19:03
Tylko że Muller by strzelił w 2 połowie gola a James spartaczył jak junior. Po co nam piłkarz który sobie olewa zespół i regulaminy PN? Nic dziwnego że Kovać na niego nie stawiał.
07.02.2019 18:55
No właśnie James się nie przykłada, a i tak gra lepiej niż Muller się przykładający. To pokazuje jakim piłkarzem jest James.
07.02.2019 18:49
Bayern był zdecydowanie lepszą drużyną od Herthy która zagrała słabo, o grze Berlińczyków można napisać tylko tyle że biegali, walczyli i faulowali.
Na początku spotkania sędzia nie podyktował ewidentnego karnego dla FCB, mało tego za chwilę poszła akcja gdy Hertha strzeliła gola z niczego.
Powinno być 1:0 dla Bayernu, niewykorzystane sytuacje Lewandowskiego i Jamesa, niepotrzebny błąd Hummelsa, ten mecz powinniśmy byli wygrać 3:0
Tak jest od początku sezonu, stwarzamy sobie mnóstwo sytuacji ale nasi piłkarze są albo średnio skoncentrowani albo nie wiem jak to tłumaczyć bo nie trafiają w dogodnych sytuacja i nie zabijają wyniku, a potem tracimy bramki z niczego lub po głupich błędach najczęściej obrońców.
Gnabry w tej chwili powinien grać od 1 minuty bo widać że mu ta prawa strona pasuje, potrafi też strzelić lewą nogą czego brakuje u Comana dlatego Coman nie powinien grać na lewej stronie. Ribery już więcej daje drużynie po lewej.
Co do Jamesa to wczorajszy występ pokazał że Kolumbijczyk zwyczajnie nie przykłada się ani do gry ani do meczu, bo nawet nie pofatygował się zapoznać z przepisami PN pokazując aby sędzie sprawdził var, to było śmieszne. Dla mnie po sezonie Bayern powinien go sprzedać i wziąć konkretne pieniądze bądź na wymianę za innego grajka.
07.02.2019 18:45
Zarówno Bayern jak i HSV
07.02.2019 18:36
Pytanie kto potwierdił: Bayern czy Brazzo, bo różnie z tym ostatnio jest ;)
07.02.2019 18:25
Od 2024 roku zamiast ośmiu grup po cztery zespoły, miałyby się pojawić tylko cztery grupy, składające się za to z aż ośmiu drużyn. Dodatkowo – według tych informacji – mecze Ligi Mistrzów mają być także rozgrywane w weekendy.
07.02.2019 18:06
Bayern oficjalnie potwierdził, że Arp dołączy do nas nie później niż w 2020 roku. Nie wiadomo czy już tego lata, czy dopiero za rok. Ale jest klepnięty.
07.02.2019 17:32
Oprócz awansu, dobrej gry Gnarbiego, Comana i Lewandowskiego (Polak mimo że nie strzelił gola zagrał bardzo dobry mecz), niczego pozytywnego napisać o grze naszego zespołu nie można!! O awans drżeliśmy do ostatniego gwizdka i gdybyśmy wczoraj odpadli to w ogóle by mnie to nie zdziwiło. Problem naszego klubu to trener, który nie potrafi sterować szatnią. Tak samo było za Ancelottiego, gdy przyszedł Heynckes to nagle ci sami gracze zaczęli grać zdecydowanie lepiej!! Nam potrzeba trenera z charyzmą, twardą ręką musi prowadzić drużynę, inaczej się nie da, Kovac takiego autorytetu nie ma i wygląda to jak wygląda. To jest moim zdaniem największy problem. Druga sprawa że dla wielu graczy ten sezon powinien być ostatnim w naszym klubie, nie będę podawał nazwisk ale każdy chyba wie o kogo chodzi. Po tym sezonie musi dojść do zmiany pokoleniowej a zarząd nie ma innego wyjścia jak sięgnąć głęboko do kieszeni, inaczej będzie jeszcze gorzej!!
Hsv potwierdziło sprzedaż Arpa do Bayernu w zeszłym roku. Kwota transferu ok 3 mln.

Edytowano : 2019-02-07 17:34:20

Robben i Boateng zakończyli wcześniej trening. Sanches wrócił do treningu. Neuer trenował z rezerwowymi ale nic bramkarskiego.
Źle to wygląda z Neuerem.
07.02.2019 17:10
O wczorajszym meczu można napisać na prawdę dużo, ale wystarczy powiedzieć, że najważniejsze jest tylko zwycięstwo i awans. Z wczorajszego meczu nie rozumiem tylko jednego. Zaczynają się angielskie tygodnie, na mecz wychodzi podstawowa jedenastka, gramy 90 minut i mamy trzy zmiany. Gramy dogrywkę mamy czwartą, dodatkową zmianę. Dlaczego Kovac nie zrobił ich wcześniej, dlaczego nie dał odpocząć naszym zawodnikom?! Nie rozumiem...

Edytowano : 2019-02-07 17:12:40

Ogólnie na duży plus w tym meczu Gnabry, Coman i James :) Fajnie również zaprezentował się Ribery. I tak jak wczoraj właśnie powinniśmy z niego korzystać :D
07.02.2019 16:58
Niektórzy w zespole od czterech lat nie są w stanie odzyskać formy mimo szans i młodsi kibice bankowo pytają "tato,tato,jakim cudem ten pan gra w każdym meczu Bayernu?",na co ojciec odpowiada "licz się ze słowami synku,ten pan w 2012 roku zanotował gola i asystę w meczu z Schalke".
07.02.2019 16:37
@salander95 ja jestem za Boatengiem i Sule pobieważ Niklas lepiej gra gdy ma obok siebie Jeroma a zarówno Boa jak i Mats to w ostatnim czasie ten sam denny poziom
07.02.2019 16:35
Moze troche wstyd sie przyznac ale nasi tak wczoraj grali ze zasnolem w dogrywce. Do poki bylo 2:2 walczylem ze zmeczeniem. Cieszy awans ale gra defensywna to jest kryminal
07.02.2019 16:23
Kto w środku na Liverpool? Sule Hummels czy ktoś myśli o Boatengu :D
07.02.2019 15:58
@MateuszFCB Nie planuje :)
Przed meczem z Liverpoolem to bardziej trzeba się martwić o Hummelsa żeby był bardziej skupiony.
07.02.2019 15:52
@tapczan
Chociaż jej nie przedłużaj :P
07.02.2019 15:51
Gównoburza, odc. 1574
07.02.2019 15:49
Bo to są 2 różne typy piłkarzy. Grają tylko na tych samych pozycjach, ale zadania na boisku maja inne.
07.02.2019 15:44
Na poważnie to z pewnością nie można brać tych, którzy jadą po Muellerze jak zagra słabe 20 minut, wypisują dziesiątki komentarzy podkreślających jego słabsza postawę, a jak cała słaba połówkę zalicza James to słowem się nie odzywają.
07.02.2019 15:22
Czy ktoś jeszcze bierze na poważnie to co wypisuje vaterland?
Nie pozostaje nic innego jak napisanie "xD"
07.02.2019 15:18
Co ten Vaterland wygaduje. James był jednym z lepszych. Wszystko by bronić Mullera. A I porównajcie sobie tą niby słabą grę Jamesa, a Mullera. Jest różnica
07.02.2019 15:14
James okazuje się słabym wyborem na Liverpool, szkoda, bo mimo szans nie jest wstanie odzyskać formy

xDDD
07.02.2019 15:05
"James okazuje się być słabym wyborem na Liverpool" xDD
07.02.2019 15:00
@vaterland
Akurat wczoraj był jednym z lepszych zawodników Bayernu.
07.02.2019 14:47

Edytowano : 2019-02-07 14:49:32

Gnabry naorawde zaskoczył, nie spodziewałem się tego, może być wielkim zawodnikiem
07.02.2019 12:43
Niepotrzebna dogrywka, ale tylko i wyłącznie na własne życzenie, bo żadna drużyna jak tylko i wyłącznie Bayern może sobie zaszkodzić...FCBM!
07.02.2019 11:25
Ja w Comana już przestałem wierzyć,tak jak pisałem nie raz - Gnabry przyszedł i niemal od razu wprowadził się do zespołu,a Coman od 4 lat uczy się celnie dośrodkować.
Nie mniej też zauważyłem,że jednak na prawej stronie szło mu lepiej,nie tylko wczoraj .
07.02.2019 11:21
@sylwester123
Każdy kto ogląda Comana w akcji to chyba zauważył, że nie umie strzelać i podnieść głowę przy dośrodkowaniu. Musi to poprawić bo inaczej nic z tego nie będzie.
Wczoraj Gnabry w pierwszej połowie mocno mnie zaskoczył, swoimi rajdami i strzałami, naprawdę wygląda to obiecująco. Przy odpowiednim trenerze naprawdę może się chłopak bardzo dobrze rozwinąć.
07.02.2019 11:02
Każdy mecz to męki ! Masakra w obronie i te przestoje w grze - brak pomysłu na grę! Fatalnie to wygląda.
07.02.2019 10:58
Karl1985
Napisales to co wczoraj na meczu kilka razy powiedzialem. Co to za skrzydlowy ktoty wrzuca na pale i nie ma strzalu. Co do wrzutek to te plaskie mogly byc, szkoda ze nikt nie zakmnal ale wrzutek wysokich to On nie ma wcale niestety. Co do strzalow to w samo sedno. Chlopak nie POTRAFI strzelac. Zawsze Jakies plaskie farfocle wali i na tym musi popracowac. Ale tez trzeba mu oddac ze POTRAFI czasem jednym zwodem ładnie kiwnac i wejsc w Pole karne ale potem Sie gubi, nie ma dryblingu Jak Franek niestety.
07.02.2019 10:46
@karl1985 Kingsley jest bardziej jak Robben drugim Riberym będzie może Gnabry. Tak wogóle to uważam że powinniśmy grać duetem Sule Boa. Mats i Jerome są w fatalnej formie aczkolwiek Niklas chyba woli grać z Jeromem przynajmniej lepiej ich współpraca wygląda
07.02.2019 10:42
Dobrze, że awansowaliśmy. Mecz mogliśmy zamknąć w 90 minutach. Błąd Hummelsa karygodny, ale tu wyszedł brak zrozumienia z Ulreich. Tracimy bardzo dużo goli co jak na klub z Monachium jest katastrofą. Gnabry największe odkrycie tego sezonu. James również bardzo dobry mecz.

W sobotę Schalke czuję kilka zmian na pewno zagra Mueller pytanie za kogo. Lewy może dostanie wolne czas pokaże.

Te wejścia Riberego na ostanie 20-30 minut to najlepsze wyjście wtedy robi wiatr na skrzydle.

Edytowano : 2019-02-07 10:43:14

Co do losowania fajnie było by trafić np HSV u siebie. Bardzo wygodny rywal dla nas gdzie tacy piłkarze jak Davies mogli by dostać szansę.
07.02.2019 10:13
Nawet jak sie uda koncowo wygrac ten puchar to bedzie to beda meczarnie niebywale
07.02.2019 09:55
Generalnie mecz nudny, duża przewaga Bayernu do 20-30 m bramki Herthy a potem bicie głową w mur. Sami sobie zrobiliśmy dogrywkę poprzez błąd Matsa i niewykorzystaną setkę Jamesa. Niestety cały czas jest brak koncentracji stąd takie głupie indywidualne błędy.
Ale trzeba oddać, że Hertha w drugie połowie oprócz bramki miała jedną sytuację, więc to pokazuje jakie były "emocje" w tym meczu.
Coman po raz kolejny pokazuje, że oprócz przyspieszenia to niewiele ma, drugim Riberym na pewno nie będzie. Alaba już sobie nie pogra z Comanem na obieg, bo ten po prostu tak nie umie. Skrzydłowy, który nie ma też strzału, to trochę słaby skrzydłowy, jego dośrodkowania na pałe też są irytujące.
Najważniejszy był awans i z tego trzeba się cieszyć.
07.02.2019 09:26
Jeśli dobrze pamiętam to Gnabry powiedział że zapożyczył to od Hardena z Nba. Jako wielki fan Nba.
07.02.2019 09:14
Gdyby to był mecz ligowy to niestety, ale przez głupie błędy stracilibyśmy kolejne punkty. Na plus na pewno Gnabry, ktoś wie co oznacza jego cieszynka?
Mam nadzieję, że błąd Hummelsa będzie punktem zwrotnym jego formy...

Już ktoś to pisał, ale ja powtórzę. Brakuje ciągu na bramkę, kiedyś jak siedliśmy na rywala to nie dość, że z własnej połowy nie umieli wyjść, to bramka wisiała w powietrzu, a teraz jakoś tak miałem wrażenie, że po bramce na 2:1 zwolniliśmy.
07.02.2019 08:58
Mecz powinien był się zakończyć po 90 minutach, niestety sabotaż Hummelsa i nie wykorzystana świetna okazja Jamesa sprawiły, że musieliśmy grać dodatkowe 30 minut a to może się odbić w najbliższych meczach. Na plus Gnabry, Lewy, James, Ribery. Na minus Hummels, Goretzka, reszta przeciętny mecz.

W przyszłym sezonie chciałbym zobaczyć taki skład.

Neuer - Kimmich, Sule, Hernandez, Alaba - Martinez, Thiago - Gnabry, James, Lozano - Lewy

Do tego dogadać się z Havertzem i Joviciem tak aby przyszli za 2 lata oraz szukać defensywnego pomocnika.
07.02.2019 08:31
Męczernie dla kibiców Bayernu a dla postronnych bardzo nudny mecz. Bayern oprócz miażdzącego posiadania nie miał nic. 4 czy 5 strzałów na bramke. Dlaczego przy autobusie w polu karnym nikt nie zaryzykuje uderzenia z dalsza. Zawsze jakiś szansa na jakiś rykoszet czy dobitke. W sobote szanse dostaną zmiennicy.
Coman może powinien być próbowany na prawym skrzydle ponieważ jak wyprzedzi rywala to ma piłke na prawej stopie i większe szanse na podanie w pole karne niż gra na lewym skrzydle i nawet jak minie rywala to musi przekładać gdzie przeciwnik ma bliżej. Bo uderzenie u Comana to szkoda komentować. W kolejnym meczu wypróbowałbym Gnabrego na szpicy. Lewy, Kimmich i Alaba powinni odpocząć z Schalke potem z Augsburgiem zagrać aby być w rytmie przed Liverpoolem. Thiago na 6 jakoś mnie nie przekonuje może przy grze na 2 defensywnych to tak. Thiago i Goretzka plus James to dublowanie pozycji. Goretzka albo James na 10. Thiago na 8 a na defensywnym Martinez.
07.02.2019 08:15
Trochę męczarnie , to nie jest Bayern jakiego oczekuje, wciąż za mało
07.02.2019 07:01
Ja mam nadzieję, że Ribery będzie tak wpuszczany właśnie na te ostatnie 20min meczu bo wtedy robi furorę i nie musi się staruszek oszczędzać na pełne 90minut.

07.02.2019 01:28
Bayern nie wyglądał dziś najlepiej. Gdyby nie błędy indywidualne mecz zamknąłby się spokojnie w 90 minutach. Nie mówię, że graliśmy dobrze, ale nie było też źle. Ulreichpokazał w poprzednim sezonie, że zanim wskoczy na odpowiedni poziom musi zagrać parę spotkań i ciężko się dziwić, iż nie bije od niego pewność siebie. Przy pierwszej straconej bramce niestety był źle ustawiony. w obronie najmniej uwag miałbym do Alaby. Wszyscy wieszają psy na Hummelsie, i nie ma co się dziwić, ale na tym problem z obroną się nie kończy. Hummels zawinił przy obu straconych bramkach, tyle że to jego przeplatanie bardzo dobrych zagrań z babolami na dłuższą metę nie przejdzie. Niestety Sule przy nim też powoli traci pewność siebie, ale dla mnie znacznie większym rozczarowaniem jest Kimmich. Ilość straconych przez niego głupich piłek na przedpolu naszego pola karnego jest przerażająca. Czasem wygląda to tak jakby zrobił sobie 5 czy 10 sekund przerwy na przemyślenie sytuacji. Nawet w naszej ekstraklasie to niedopuszczalne, a co dopiero w bundeslidze. W pomocy mamy Jamesa, który chyba musi zagrać z Liverpoolem, ale w ostatnich dwóch meczach wygląda jakby już się przygotował do wyjazdu z Monachium. Bardzo rzadko podłączał się do akcji ofensywnych, a jego podania "na plecy" to czysty sabotaż. Coman... fajny piłkarz dopóki nie musi celnie zagrać piłki, przynajmniej na razie. Goretzka jeśli gra na pozycji defensywnego pomocnika, to koncentruje się na przecinaniu akcji i dziś to robił nieźle. Thiago na szczęście wrócił i wreszcie poukładał grę w ataku. Gnabry dziś zagrał tak jak powinien chcąc wygrać miejsce w podstawowym składzie Bayernu. Co do Lewego, to z taką obstawą mimo wszystko dał radę zrobić naprawdę dużo. Na koniec podstawowy problem całej drużyny, czyli poważne problemy kondycyjne. Pewnie za parę meczów chłopaki zaskoczą, lecz nie wiem ile jeszcze wtedy będzie do ugrania w tym sezonie.
07.02.2019 00:54
Mam nadzieję, że Kovac już nigdy nie będzie wstawiać Mullera na prawe skrzydło, Serge dziś definitywnie pokazał, że należy ono do niego.
07.02.2019 00:47
Bild informuje że Bayern w zeszłym roku kupił Arpa z Hsv i ma zadecydować czy sprowadzi go latem czy dopiero w 2020.
Bayern chciał go wypożyczyć do Hoffenheim ale ten chciał zostać w Hsv. Wysokość transferu 2.5 mln euro a kontrakt 5 mln za sezon.
Arp w tym sezonie tylko 330 minut w 11 spotkaniach w 2 Bl bez bramki z 1 asystą.
07.02.2019 00:31
Generalnie najważniejsze, że jest awans.
Gnabry na duży plus, ma to co nie ma Coman- czyli dobry strzał. Spodobało mi się, że się nie zastanawiał za długo przy oddaniu strzału tylko ładował jak z armaty.
Lubie Goretzke, ale jeśli ma on grać na 6 to nie ma to sensu, fatalnie tam wygląda..
Javi z Thiago muszą grać w środku pola a przed nimi James, Muller jako joker razem z Riberym i Robbenem.
A co do obrony to jednak nie zmieniał bym jakoś specjalnie. Hummelsowi odcielo myślenie totalnie, ale dałbym mu szansę, bo bardziej mu ufam niż Boatengowi.
07.02.2019 00:03
@ KingWizard - " ... Generalnie dodam jeszcze tylko, że skład jaki wyszedł w tym meczu naprawdę dał mimo wszystko radę. ... "

Nie grał dzisiaj Kimmich na 6 - a Rafinhia na PO - to nam się udało.

Hummels udział przy dwóch bramkach dla Bayernu i dla Herthy.