DieRoten.pl

Ribery ukarany za skandaliczny i chamski wpis

06.01.2019, 11:13:21
Ł. Skwiot

Nie dalej jak wczoraj legendarny już zawodnik Bayernu Monachium − Franck Ribery − zamieścił w mediach społecznościowych bardzo kontrowersyjny wpis, w którym odniósł się do krytyki jaka spadła na niego w ostatnim czasie.

reklama

Zanim przejdziemy do sedna, to poświęćmy chwilę na wyjaśnienia. Podczas swojego urlopu i pobytu w Dubaju, Franck Ribery gościł w restauracji znanego na całym świecie kucharza i rzeźnika – Salt Bae. Skrzydłowy bawarskiego klubu wrzucił na swoje media społecznościowe materiał wideo, w którym raczy się stekiem polewanym złotem o łącznej wartości 1200 euro.

Na 35-latka momentalnie spadła ogromna fala krytyki, zwłaszcza z jego ojczyzny, gdzie dziennikarze i masa innych osób otwarcie skrytykowała go za rozrzutność. Ribery'ego krytykowano głównie z tego względu, że na świecie głodują dzieci, a on w taki sposób "marnotrawi" pieniądze.

Skrzydłowy Bayernu Monachium nie czekał zbyt długo z odpowiedzią na stawianie mu zarzuty oraz wszechobecną krytyką. Pomocnik "Gwiazdy Południa" zamieścił w mediach społecznościowych wpis, który odebrano jako skandaliczny, chamski i pozbawiony wszelkiego smaku. Podobnie zresztą zareagowała jego małżonka – Wahiba. Oto fragment wpisu Francka:

− Wyjaśnijmy sobie coś w tym 2019 roku. Zacznijmy od tych wszystkich zazdrośników, hejterów, ludzi, którzy urodzili się poprzez dziurawego kondoma. J***ć wasze matki, babcie i całe wasze drzewo genealogiczne. Mój sukces zawdzięczam zwłaszcza sobie, Bogu, bliskim i tym, którzy we mnie wierzyli. Reszta - jesteście niczym poza kamieniem w moich skarpetkach − napisał Francuz.

Na reakcję mediów, kibiców i wszystkich innych osób związanych ze światem sportu i nie tylko, nie trzeba było czekać zbyt długo. Media na całym świecie zaczęły rozpisywać się na temat zawodnika FCB, co też w dużym stopniu godziło w wizerunek Bayernu Monachium. Nic więc dziwnego, że klub nie pozostał obojętny w tej sprawie.

Dziś nad ranem mogliśmy się dowiedzieć, że Ribery został ukarany przez monachijczyków bardzo wysoką grzywną. Potwierdził to także Hasan Salihamidzic, który przed kamerami "FCB.tv" w Doha zaznaczył, że taki klub jak Bayern nie może pozwolić sobie na takie zachowanie i słowa swoich zawodników.

– Franck został zaatakowany i poniżony. Nie tylko on, ale i także jego żona i rodzina. Nawet jego mama, która dopiero co przeszła operację. Bronił się i miał do tego prawo. Niestety pogubił się w pewnym stopniu i dobrał słowa, których nie akceptujemy w FCB. Rozmawiałem z nim długo i powiedziałem mu, że otrzyma wysoką grzywnę. Zaakceptował to – podsumował Salihamidzic.

  

źródło: Różne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (29)

reklama08.01.2019 00:31
@vaterland hahaha, o k***a, zerwane więzadła milionera vs. pielęgniarki i strażacy ratujący życie, którzy przymierają głodem. Nie mam słów, nara, baw się dobrze!
07.01.2019 12:15
Z tego co widzę po ostatniej odpowiedzi to chyba musiały pospadać komentarze części użytkowników więc ciężko mi się odnieść bo ich nie widziałem

Edytowano : 2019-01-07 12:17:10

Jeśli ktoś wyskakuje z argumentem wieku to sam wyklucza się z dyskusji niestety.
07.01.2019 06:28
@Seco oo tak. Ulubiony tekst o wieku jak się nie ma nic sensownego do powiedzenia.
@predator żyjemy w takich czasach że wydaje się niemożliwym nie wspierać państw w których są łamane prawa. Oglądając Bayern już to robisz skoro mają umowy z Katarem. Więc każdy z nas robi to samo co Ribery tylko na mniejszą skalę.
@vaterland zgadzam się w większości. A odnoszę wrażenie jakby reszta chciała tak żeby każdy miał po równo mimo że jeden pracował ciężej A drugi mniej. Ale nie ma co dyskutować bo zaraz wyskoczy znowu @seco I będzie kwestionować wiek bo więcej do dodania nie ma
07.01.2019 04:41
Żyjemy w absurdalnych czasach kiedy fakt, że ktoś ma pieniądze staje się przedmiotem wstydu. To że stołuje się w skądinąd jednej z nielicznych restauracji gdzie cena idzie w parze z jakiegością powinno być przedmiotem aprobaty. Absurdalne są twierdzenia że praca strażaka czy pielęgniarki jest porównywalna z tą Francka, dzięki Bogu żyjemy w świecie który jeszcze pozwala na odrobine kapitalizmu, praca francka generuje dochód znacznie większy od pracy wszesniej wymienionych dlatego jego zarobki są wyższe, to prosty rynkowy rachunek. Pielęgniarka nie sprzeda tylu koszulek ze swoim nazwiskiem co franck tak samo reklama z nią nie przyciągnie tylu widzów co taka sama z piłkarzem. To że Francuz zarabia więcej jest sprawiedliwe, przedmiotem wstydu nie powinno być wystawne życie tylko zaglądanie komuś do portfela, każdy ma wolną wole i może zapisać dzieci do szkółki piłkarskiej, wysłać na uniwersytet albo żyć z pracy innych licząc na dodatki socjalne bo to wygodne, dzisiaj nie trzeba zrywać więzadeł i tyrać na treningach żeby dostać 500 zł i mieszkanie socjalne na koszt pracującego frajera. Smutne ze przez korzystanie se swoich pieniędzy zgodnie ze swoją wolą jedna z legend Bayernu siedziała w więzieniu, a druga jest opluwana.

Edytowano : 2019-01-07 04:53:47

Swoją wypowiedzią Franck niestety zniżył się do poziomu tych hejterow, a szkoda, bo to bardzo niski poziom.
06.01.2019 22:59
@RideTheWildWind pozwolisz, że doprecyzuję: to nie jest tak, że Ribéry nie umie nic a nic; umie kopać piłkę i wygrywać mniej lub bardziej ładne, pokryte srebrem talerze i wazony, którym my przypisujemy znaczenie symboliczne. Cechy charakteru, o których mówisz, są oczywiście godne naśladowania. Ba! pod tym jednym względem Ribéry dla każdego mógłby być wzorem. Problem w tym, że ciężko pracuje nie tylko Ribéry, lecz także przedszkolanka, górnik i dziecko w Indiach, które za dolara dziennie szyje Twoje i moje spodnie. Niestety - ich zaangażowanie i wysiłek nie są warte tyle samo. W późnym kapitalizmie zaangażowanie i praca jednego, choć równie trudne i ciężkie, nie są warte tysiącznej części promila tego, co robi drugi, a co ładnie sprzedaje się w telewizji i internecie.

Ja od Ribéry'ego - notabene syna budowlańca, jeśli dobrze pamiętam - nie oczekuję, że będzie to wszystko rozumiał. Oczekuję natomiast fundamentalnej wrażliwości społecznej. To już chyba Cristiano Ronaldo - narcyz i gwałciciel-in-spe - wykazuje się większą.

I tak: Bayern nie powinien wspierać ani firmować reżimu politycznego zbudowanego na kastowej przemocy.
06.01.2019 22:47
@RideTheWildWind - tak z ciekawości, masz 15 lat ? burza hormonów, bunt itp ?
06.01.2019 22:32
@predator no ja jednak uważam że to są jego pieniądze bo je zarobił. Wybrał bardzo dobry zawód świata i on ZARABIA te pieniądze chodząc na mecze, treningi, biorąc udział w różnego rodzaju spotach reklamowych reklamując logo firmy z którymi on lub Bayern ma podpisane umowy.
Nie zgodzę sie z Tobą kiedy mówisz że on nic nie potrafi. Dla mnie właśnie miał tyle zaparcia w sobie że jest w tym miejscu w którym jest i dzięki ciężkiej pracy może właśnie sobie kupić steka ze złota albo i cała restaurację jeśli ma kaprys.

Hmm? Ribery jest obrzucany bo zjadł posiłek w drogiej restauracji w kraju gdzie jest łamane prawo. A dlaczego nikt nie pisze żeby taka restaurację zamknąć?
A jaka czelność ma Bayern że tam jedzie na obóz treningowy? Wspieraja morderców!
06.01.2019 22:27
Fajny komentarz ale świat nie jest idealny. Piłkarze zarabiają więcej niż lekarze, naukowcy czy strażacy a dla świata nie robią nic szczególnego oprócz kopania w piłkę. Ale to niech ich wina, że w piłce są takie zarobki.
Wpis Francka był skandaliczny ale sens tej wypowiedzi doskonałe rozumiem. Tak jak ktoś napisał wiocha jest wstawianie jedzenia picia i wiocha jest wypominanie komuś że kogoś stać na to. Uczciwie zarabia, stać go na więcej niż wspomniana grupę ludzi, ale nie ma obowiązku dzielenia się swoimi zarobionymi pieniędzmi. Z tego co wiadomo to Ribery uczestniczy w jakiś akcjach charytatywnych więc nie jest tak że w ogóle się nie dzieli.
06.01.2019 21:02
@RideTheWildWind jak to ujął użytkownik @Piter1985, żyjemy w czasach wiochmeńskich. Największą wiochmeńskością naszych czasów jest jednak właśnie to: szacunek do pieniądza, jaki żywią ludzie bogaci. To nie jest tak, że strażak Janusz i pielęgniarka Grażyna są winni temu, że przez całe swoje życie zarobią mniej niż Ribéry w ciągu pół roku. Że Ribéry mógłby ich kupić razem z całym dobytkiem i całymi rodzinami, gdyby tylko miał taki kaprys. Chociaż strażak Janusz i pielęgniarka Grażyna codziennie ratują ludzkie życie, podczas gdy piłkarz Ribéry nie umie nic; jest beneficjentem systemu, w którym ludzkie życie i społeczne dobro są mniej warte, niż najmniejszy skandal z udziałem celebryty.

Nie zapominaj też, że nie są to *jego* pieniądze. To są pieniądze sponsorujących go koncernów, które zarabiają na Tobie - kiedy kupujesz bilety, koszulki, izotoniki, chipsy, buty, maszynki do golenia, cokolwiek. To są pieniądze stacji telewizyjnych, które żyją z reklam i naszych abonamentów. To są pieniądze wytransferowywane do rajów podatkowych, byle tylko nie dokładać się do publicznego systemu szkolnictwa i ochrony zdrowia. To są Twoje pieniądze.

Nie lubię w ogóle utopii konserwatywnych, ale w niektórych - głównie historycznych, choć znajdziesz też przykłady współczesne - ludzie bogaci czuli się w obowiązku organizować akcje dobroczynne i wspierać filantropię. Ma to zapewne związek z protestancką etyką pracy, ale nie tylko. W Stanach Zjednoczonych w dobrym tonie jest, by absolwent uczelni, który został milionerem, wspierał ją finansowo - po trosze pro publico bono, po trosze dlatego, że idea mecenatu wiąże się z dużym prestiżem.

Nie wiem, ile dla świata zrobił Ribéry i ile zrobił dlatego, że zachęcili go do tego doradcy wizerunkowi. W tym momencie mnie to nie obchodzi. Bo nie mogę zrozumieć - a w zasadzie nie chcę - jak on, ubogi chłopak z ulicy, ma czelność zachowywać się w taki sposób w kraju, w którym normę stanowią niewolnicze formy zatrudnienia, a tragicznie opłacalni robotnicy pracujący na wyspie Saadiyat raz po raz ulegają wypadkom lub giną na placu budowy.
06.01.2019 18:01
syf syfa syfem pogania... wiocha wrzucanie takich fotek...wiocha zaglądanie innym w talerz... wiocha totalna odpowiedź Francka.
w ogóle to w cholernie ''wiochmeńskich'' czasach żyjemy a szczytem już jest to, że niektórzy z takiej ''wiochy'' żyją i to znacznie lepiej niż ''przeciętny homo sapiens''
06.01.2019 16:30
Fotografowanie jedzenia czy alkoholu który zaraz spozyjemy zawsze uważałem za wioche. Ale....zdjęcie takiego steka sam bym wstawił :D A niech inni patrza jak sie bawie! Co do wypowiedzi - nie lubię Francka bo jest dla mnie burakiem Ale ma rację! Też bym tak napisał! Sam doszedł i ma prawo robić ze SWOIMI pieniędzmi to na co ma.ochote. jak czytam tekst że ludzie są oburzeni kwotami jakie wydają bogaci to mi się śmiać chcą. A kim oni są żeby to kwestionować? Niech sami dojdą do wielkich pieniędzy. A nie, zebrala się grupa Januszy I Grażyn z całego świata i żałują. Nie czaję tego. A ciekawe co taki łeb robi dla biednych dzieci w Afryce? Komuś wytknąć najłatwiej Ale trzeba od siebie zacząć.
06.01.2019 15:40
A swoją drogą ,co takiego powiedział Brazzo, że wam się na wymioty zbiera? Dobrze powiedział. Przecież chyba nikt nie oczekiwał, że podsumuje wypowiedź Francka w stylu Francka...
06.01.2019 15:27
Muslimy jedza steki wolowe czy inne baraniny. Ale chwalic sie tym to juz smiesznosc. A tekst odpowiedzi to dno i metr mulu
06.01.2019 15:15
Cóż, Ribery nigdy tytanem intelektu nie był. Trzeba mu przyznać jednak, że teraz to popłynął całkowicie. Sam nie wiem jaka kara byłaby odpowiednia dla niego. Dno.
06.01.2019 14:16
Gdy słyszę Brazzo zbiera mi się na zwrot obiadu. Ribery to .... pipipiipiiipippi [UWAGA CENZURA ].
06.01.2019 13:57
Rozumiem jego zdenerwowanie na tych, którzy go krytykowali w tej sytuacji, no ale to zupełnie go nie usprawiedliwia, bo znacząco przesadził. Bardzo znacząco...
06.01.2019 13:55
@jermin Muzulmanie nie jedza chyba tylko wieprzowiny. Tak mi sie wydaje :D
06.01.2019 13:53
Zaraz, zaraz. O ile pamiętam to Ribery jest muzułmaninem. Od kiedy to muzułmanie wsuwają steki. Chyba, że już nie jest ........
06.01.2019 13:40
Rozumiemy emocje, ale prosimy jednak o przestrzeganie regulaminu. Z góry dziękujemy.
06.01.2019 13:30
Ta surowa kara będzie wynosiła 10 tyś. euro?

Edytowano : 2019-01-06 13:33:54

Nie podoba mi się, że Hasan usprawiedliwia takie zachowanie. Jeśli ktoś obraził Francka to miał prawo odpowiedzieć, ale nie w ten sposób. Obrażając czyjąś rodzinę, gdzie być może Ci ludzie nie mają nawet pojęcia o istnieniu takiego kopacza jak Ribery udowodnił, że niektórzy zawodowi piłkarze są prymitywami i jedyne co potrafią to kopać piłkę.
06.01.2019 13:26
Gdy słyszę słowa Hasana jak stara się usprawiedliwić chamskie zachowanie Riberego to niedobrze mi!! Dla mnie sprawa jest prosta, klub powinien zerwać kontrakt z Riberym!! mimo tego że jest legendą!! Legendy tak się nie zachowują tylko są przykładem!!!
06.01.2019 12:55
On jest znany z tego że ma "krótki lont" że mówi co myśli i posługuje się prostym językiem to musiało się tak skończyć chociaż zgadzam się z nim w 100?alej pisał że jak daje na organizacje charytatywne to nikogo to nie obchodzi i nikt o tym nie pisze a jak spędza wakacje z rodziną to piszą co je gdzie z kim idt swoją drogą jadł tam pogba mesii lewy i wszystkim życzyli smacznego a jemu życzą by się tym udławił i to jest chamskie i nie dziwie się że się chłop wkurzył

Edytowano : 2019-01-06 12:56:46

Zgadzam się z nim w 100%*
06.01.2019 12:21
Franck jest osobą publiczną i na wszelką krytykę - nawet tę najbardziej prymitywną i pozbawioną sensu - musi być po prostu przygotowany, a biorąc pod uwagę jego wiek i życiowe doświadczenie - wręcz do niej przyzwyczajony. Tymczasem jego wpis nosi znamiona zachowania 6-letniego dziecka, odpowiadającego zaczepką na zaczepkę w równie prostacki i chamski sposób. Z resztą jak już wiele osób zdążyło zauważyć on nigdy nie był wzorem cnót. Nie wiadomo czy do końca sezonu jeszcze czegoś nie wywinie :).
06.01.2019 12:08
Tym wpisem potwierdził że jest prostakiem.
Gra dla FC Bayern to coś więcej niż tylko postawa na boisku.
Nie potrzebujemy takich ludzi, to jest dobry moment by mu podziękować.
06.01.2019 11:55
Za dlugo byl spokoj. Brakuje mu klasy co zrobic.
06.01.2019 11:46
Dobrze zrobił nikt się nie będzie w jego życie wtrącał a że Frank zawsze mówi to co myśli jest zaletą a nie wada
06.01.2019 11:38
sylwester
Na koniec kariery? Nigdy nie nadawal sie na ambasadora, a teraz to juz odpial wrotki. Do tego Hasan tlumaczacy Franka, ze nie musial placic, bo zostal zaproszony.

Z drugiej strony ludzie zagladajacy mu w talerz. Nigdy nie lubilem francuza, ale pieniadze zarobil uczciwie, wiec niech sobie je steki nawet za milion, na zdrowie.
06.01.2019 11:28
Fakt faktem, ze to jego kasa i może sobie z nią robić co chce, ale pewne sprawy powinien zachować dla siebie, bo w końcu jest osobą znaną...FCBM!
06.01.2019 11:25
Na koniec kariery przestaje myśleć niestety.Stracil tym wpisem bardzo dużo.

reklama