W CL potrzeba poza poziomem sportowym (który mamy) odrobiny szczęścia, to nam nie dopisuje. Real nie był od nas lepszy na przestrzeni ostatnich lat, a jednak to oni triumfowali.
09.07.2017 14:59
Goetze do czasu swojej kontuzji grał naprawdę dobrze, szkoda że większość o ul zapomina. Potem pojawiły się jego problemy ze zdrowiem, nadal nie uważam go za zupełny niewypał
09.07.2017 10:54
Statystyki Thomas miał lepsze od Thiago, dla mnie Hiszpan nie jest aż takim fenomenem jak wiele osób go przedstawia, moim zdaniem obydwaj powinni grać w podstawowej 11, z tym że thiago w środku pola.
07.07.2017 15:04
@89neo w takim razie idąc twoim tokiem rozumowania, już dawno powinnismy pozbyć się Lewandowskiego bo on też nie strzela i marnuje masę okazji. O słabym w jego wykonaniu Euro nie wspomnę.
Nie można mieć pretensji do młodego chłopaka że w jednym meczu się moe udało. Wygrali turniej, również dzięki niemu i chyba to się liczy
03.07.2017 17:00
Jogi jako trener klubowy to z jednej strony marzenie ale oczywiście też wielka niewiadoma, jednak nie śmiałbym chcieć osłabić DFB zabierając go. Niech obroni mistrzostwo świata, wygra mistrzostwo Europy i może wtedy nadejdzie czas na dalsze wyzwania. Wizja prawdziwie niemieckiego Bayernu, budowanego przez Jogiego wydaje się naprawdę kusząca.
03.07.2017 03:17
Sanchez jak widać nie jest stworzony do zdobywania trofeów. Jeśli do nas nie trafi, oby to nie uległo zmianie ^^
03.07.2017 03:13
Oby Sanchez nie przychodził, jeśli jego wymagania płacowe są prawdą. W Bayernie nie ma gwiazdeczek, w Bayernie piłkarz jest pracownikiem klubu. Tylko najwybitniejsi tacy jak Robben, Ribery, Muller, Neuer czy Lahm mają prawo wychylać się przed szereg, ktoś kto nie rozumie hierarchii nie ma u nas miejsca, a wymogi płacowe odbiegające od naszej czołówki sprawiają, że automatycznie wywyższa się kogoś nowego kosztem zdobywców LM czy mistrzów świata. Już kontrakt Lewandowskiego budził moje wątpliwości, nie chodzi nawet o wysokość która nie jest wygórowana ale o fakt, że zarabia więcej od naszych legend, znacznie bardziej zasłużonych.
28.06.2017 11:28
Wybiera się ktoś z Was dopingować naszych młodych w finale?
28.06.2017 11:19
Ja nie wierze tego typu manipulantkom. Chcą wykorzystać piłkarzy i pewnie jeszcze wywalczyć odszkodowanie. To ich wręcz "zawodowe" postępowanie.
28.06.2017 10:14
Byłem zwolennikiem jago sprzedaży ale skoro sam mówi o tym że chce zostać, pokazuje że ma odpowiednia mentalność, a kluczem do gry jest psychika zawodnika, może jest dla niego szansa
25.06.2017 10:15
Akurat z tym utrzymywaniem się bym nie przesadzał, bo pikuje jak zestrzelony samolot przy dużej części starć
24.06.2017 20:22
Lewandowski na siłowni dużo raczej nie zyskał. W bvb kiedy był słabszej postury tak nie było ale teraz kiedy trafi sam z piłką w środku pola i musi z nią się przedostać, zwyczajnie nie daje rady technicznie. Zwykle kończy z głupimi zagraniami. Nigdy to nie był typ kreatora ale po zyskaniu masy stał się znacznie bardziej statyczny. W bayernie mu to ujdzie bo napastnika obsłuży 4 lepszych techniczne graczy ale właśnie moim zdaniem styl jego gry uniemożliwia mu transfer do Realu gdzie napastnik musi robić znacznie więcej niż strzelać.
Benzema to inny przypadek. Bo on może grać na każdej pozycji i nie głupieje kiedy to on mysi zagrać na kolegów z drużyny, odnajduje się natychmiastowo w roli pomocnika i płynnie przechodzi na inne pozycje.
24.06.2017 14:46
Ciekaw jestem gdzie są sezonowych którzy nas opluwali i mówili, że lewy wcale tak nie mówił.. teraz wychodzą jeszcze lepsze kwiatki.
20.06.2017 04:55
W dzisiejszych czasach w dobie zjednoczonej Europy obywatelstwo to tylko zaklasyfikowanie administracyjno- prawne. Nazywamy go Francuzem bo posiada obywatelstwo tego kraju i takie nazewnictwo jest prawidłowe
19.06.2017 11:21
Gdyby w rozliczeniu dołączyć Lewandowskiego który marzy tak o realu... niewiele byśmy dopłacili, a taka inwestycja by się zwróciła (media skupiałyby się ma nas jak na Hiszpanach) Oczywiście to praktycznie niemożliwe ale paradoksalnie nie byłoby to głupie.
18.06.2017 11:58
Wszystko zależy co wybierze. Jeśli chce nieproporcjonalnie wysokie zarobki to jego miejsce jest w Anglii. Jednak jeśli się złamie i postanowi coś pod koniec kariery wygrać to zgodzi się na zarobki zgodne z naszą polityką. Trzeba czekać spokojnie, to bardziej on potrzebuje nas niż my niego, ciekawe tylko kiedy Chilijczyk to zauważy
16.06.2017 07:10
To wszystko zależy od wielu czynników. PSG może nie chcieć sprzedać tego zawodnika do Katalonii. Transfer popieram o ile sprzedamy Coste i Sanchesa
16.06.2017 07:05
@Moe No właśnie nie taki który będzie cały czas siedział tylko taki który będzie brał aktywny udziel w rotacji. Pan RL nie musi grać cały czas
14.06.2017 22:33
Co wy z tym Zielińskim? To nie jest kaliber Bayernu. Nie rozumiem jak można narzekać na przyjście Rudego, a wychwalać piłkarza o kilka klas niżej...
12.06.2017 23:49
Moim zdaniem pisanie, w kontekście tego transferu, że Sanches odpali jest bezsensu, ten transfer raczej oznacza sprzedaż Renato.
09.06.2017 22:41
Jeśli ta wypowiedź jest prawdziwa, to wychodzą z niego kompleksy i przysłowiowe "polactwo". Zawsze mimo braku sympatii do niego, broniłem go jako profesjonalistę i gracza pokornego (niewychodzącego przed szereg). Teraz ulega to zmianie, kompleksy...
09.06.2017 21:27
Nie wiem czy jest aż tak dużo słabszy, zespół gra trochę inaczej o z tego wynika inna specyfika gry Thomasa
09.06.2017 00:56
Też zauważyliście, że poziom wypowiedzi użytkowników zarejestrowanych przed 2014 jest jakby o kilka poziomów wyższy od reszty ;)? Oczywiście nie generalizując! Bo i "starzy kibice" mogli założyć konto później ale to niestety nieliczne wyjątki, pośród nowego narybku
08.06.2017 23:49
To nie jedyny symptom takiego zachowania bo przecież nie od dziś widać coraz większe spinanie się Lewandowskiego, gestykulacja, pyskówki w które wdaje się z wyższymi rangą w klubie czy wieczne niezadowolenie po decyzjach sędziego, powoli zniechęcają do niego. Utracił pokorę i opanowanie profesjonalisty. Może drażni mnie to dlatego, że nie jestem jego zwolennikiem od początku, nie widzę jego przywiązania do barw. Warto zestawić jego postawę w stosunku do klubu/ kibiców z postawą Neuera, obydwaj przyszli z obcych drużyn, jednak to Niemiec mimo początkowej niechęci kibiców, stał się prawdziwym Bawarczykiem, a przynajmniej umiejętnie to pokazuje. I mówię to od dawna, niezależnie od tego wywiadu który (gdyby była to prawda) przelałby czarę goryczy. Jednak nikt nie mówi tutaj o sprzedaży, więc nie insynuujcie takich wypowiedzi.
Wybaczcie mi ale co roku odwiedzam nasz Bayern kilka razy, kupuję bilety, koszulki, nie omijając żadnego sezonu. Wiele razy płakałem z naszymi i się śmiałem. Dlatego nie potrafię patrzeć na naszych graczy jak na pracowników, Bayern to rodzina. Nie jesteśmy konstelacją dalekich od siebie gwiazd tylko tworzymy jedną najjaśniejszą Gwiazdę Południa. Liczy się coś więcej niż poziom sportowy, liczy się serce, miłość do Bayernu. Nowym kibicom Bayernu ciężko to zrozumieć ale ci którzy szczególnie w Polsce od lat kibicują tak nielubianemu klubowi, zawsze będą patrzeć w inny sposób niż (nie oszukujmy się) kibice Lewandowskiego, bo przez niego poznali Bayern i dla nich na nim Bayern się kończy.
08.06.2017 21:08
@Aries święte słowa
Edytowano : 2017-06-08 18:41:29
@Norbas ile dał? Przecież Arjen czy Neuer, niemówiący o Lahmie dali tej drużynie nieporównywalnie więcej, a jednak zachowują klasę. Oni mieliby prawo się wypowiadać jako liderzy.
Edytowano : 2017-06-08 18:41:57
*nie mówiąc
08.06.2017 18:39
Taka kwota kontraktu oznaczałaby, że nie zapłacimy kolosalnych pieniędzy Arrsenslowi. Jeśli Alexis ma dostać większy kontrakt, a zabawny klubik z Londynu grosze z samego transferu, to popieram takie rozwiązanie
08.06.2017 16:32
Sam sobie nie pomógł, cyrkowe popisy w meczu z BVB wykluczyły go z gry. Nie mówiąc o tym ile zmarnował sytuacji pod koniec sezonu. Z punktu widzenia Bayernu liczy się efekt, nie statystyki indywidualne piłkarza, dlatego pretensje nie są uzasadnione, bo cel ligowy został osiągnięty
08.06.2017 15:42
@gregor, takie dzieciuchy które kibicują bsyernowi o około 18 lat dłużej niż ty. Vidal nie wytrzymał presji podczas karnego, dokazywali zamiast skupić się na celu. Jednak dał tyle drużynie, że nie można mieć mu tego za złe. Lewandowski natomiast zaczął od jakiegoś czasu gwiazdorzyć, ciągle leżenie na trawie i pyskówki z sędziami, stracił pokorę która była jego atutem, a po przypadkowym i mało złośliwym faulu bramkarza bvb, chęć strzelenia bezużytecznej bramki przysłoniła mu myślenie, bo zanurkował pierwszorzędnie, a że moe jest wirtuozemoszustwa pokroju Arjena to zarył jak kłoda w murawę... Jeśli ktoś próbuje wmówić, że upadł naturalnie toniemy naiwny, dzięki Bogu sędzia nie fal się nabrać (bo gdyby ten faul był tak brutalny to wyrzucił by bramkarza z boiska)
Edytowano : 2017-06-04 00:17:25
*to jest zwyczajnie naiwny
04.06.2017 00:16
Wystarczyło zapłacić godziwie Toniemu ale nie... lepiej płacić rekordowe kontrakty obcokrajowcom zamiast wychowankowi i ściągnąć starego Alonso
03.06.2017 22:33
Juve niepotrzebnie odpuściło, oddali inicjatywę realowi. Z drugiej strony dzisiejszy mecz pokazuje jak w pierwszym składzie brakuje nam Mandzu, co powtarzam od kiedy go głupio sprzedaliśmy...
Edytowano : 2017-06-03 22:24:21
My finału nie mamy przez Vidala i Lewandowskiego, którzy poczuli się wielkimi gwiazdami, jeden zawalił karnego drugi swój popis aktorski. Carlo nie jest winny
03.06.2017 22:21
Zdecydowanie lepiej zapłacić te 60 mln za Forsberga czy nawet Wernera niż za Sancheza, oczywiście popieram transfer Chilijczyka ale tylko za rozsądne pieniądze.
03.06.2017 19:49
Z ojca Polak, z matki Niemiec, sercem zawsze za DFB
02.06.2017 17:12
11 trochę dziwna, brak Ronaldo może być uzasadniony tym jak Real prześlizguje się fartownie i przez ligę hiszpańską i przez CL, bo ani w jednych ani drugich rozgrywkach zbyt ładnego stylu nie pokazali. Ale najbardziej dziwi brak Auby no i Arjena, naszego najlepszego obok Thiago gracza w tym roku.
02.06.2017 16:02
Bayern wykonał bardzo głupi ruch pozbywając się reprezentanta i wychowanka, wystarczyło mu zapłacić odpowiedni kontrakt, taki zresztą jakie dostają obcokrajowcy, no ale tego co się ma, najwidoczniej się nie szanuje. Inna sprawa, że charakter Guardioli też niewątpliwie zniechęcał Kroosa do pozostania u nas, pamiętamy przecież awantury między nimi.
02.06.2017 15:59
Paradoksalnie, po Alonso to może być wzmocnienie, z każdym rokiem był coraz słabszy, zawalił sporo bramek, oczywiście optymistyczna prognoza zakłada, że Rudy będzie się rozwijał, mam nadzieję, że zobaczymy go obok Sule i reszty naszych, wznoszących 5 Puchar Świata po mistrzostwach w rosji
02.06.2017 15:43
No właśnie mało kto zauważa, że to nieodpowiedzialność Vidala i Lewandowskiego doprowadziła do braku awansu. Jeden był zbyt wyluzowany przy karnym, a potem wyleciał z boiska, a drugi pomylił zawód z aktorem i sam nabawił się kontuzji. Najłatwiej zwalić wszystko na zarząd i trenera, bo oni mają krytaztalową kule...
28.05.2017 21:19
Lothar zdobył ligę mistrzów? Panowie, nie kibicujemy Bayernowi od kilku lat żeby nie wyłapać takich błędów. Zmieńcie to!
28.05.2017 04:07
Sancheza i Girezmana... gratuluje fantazji, Bayern wywali w tym oknie 150 mln bez pokrycia, już to widzę
27.05.2017 14:34
"Arjen jakoś daje radę" Mówisz o tym Robbenie? Przecież w tym sezonie to nasz najlepszy piłkarz, który wykazywał najbardziej równą formę
26.05.2017 11:57
Dante 2012 i 13 rok miał nienajgorszy. Duża w tym zasługa genialnej linii defensywnej pomocy. Inna sprawa, że to właśnie przesz Dante straciliśmy w tym finale bramkę :P
26.05.2017 00:58
Brakuje Francka z tamtych lat... który grał 90 minut pełną parą, brakuje monolitu w postaci pomocy złożonej z Javiego i Bastiana No i brakuje kogoś z charakterem Mandżu, który jako jedyny poza Arjenem walczył o każdy centymetr, nie jego umiejętności nam brakuje tylko zacięcia
25.05.2017 19:36
11 bez Arjena? Kogoś naprawdę poniosło
25.05.2017 18:59
Tak powinnismy działać, stawiać na młodzież i wiem, że za to co powiem spotka mnie fala hejtu ale powinnismy wzorować się na Lipsku jeśli chodzi o transfery, kupować młodych ale perspektywcznych graczy i postawić znowu na wychowanków. Pokolenie które teraz stanowi o naszej sile zdobyło już wszystko, nie mają aż takiej presji na zdobycie CL, nie stanie się tragedia jeśli na ten puchar kilka lat poczekamy. Tylko tak można zbudować potęgę na lata, nie latając skład 29-30 latkami. Nie myślmy intymna co teraz tylko o przyszłości
Edytowano : 2017-05-25 13:55:30
*nie myślmy o tym co teraz
25.05.2017 13:50
Od początków to mówię... ten transfer jest mało prawodopodobny. Arsenal go nie będzie chciał puścić za pieniądze które my będziemy chcieli zapłacić
Edytowano : 2017-05-25 13:52:36
Arsenal ewidentnie podbija cenę, oby nasz zarząd nie dał się podpuścić
25.05.2017 13:44
Kiedy dominowała Barcelona to wygrywała (z wyjątkiem półfinału z Chelsea) w sposób piękny, pewny. To samo Bayern w 2013, po zwycięstwach Realu, szczególnie po zeszłorocznym pozostaje niesmak. Kiedyś miałem do nich dużo szacunku, po akacjach z Raulem, po fartownych i wymęczonych pucharach, ta sympatia zamieniła się w lekceważenie. To nie jest klub ze zdrowymi tradycjami pokroju Bayernu czy Barcelony, ich dominacja w Hiszpanii polegała na zgniłym układzie z władzą, a w Europie zwyciężali seryjnie, kiedy zwyczajnie nie było konkurencji. No ale hala dzieci będą krzyczeć o DUŁODECIMIE, jako sprawiedliwości dziejowej.
24.05.2017 13:35
Widzę, że nadal eksperci piłkarscy, pamiętają tylko ostatnie pół roku gry naszego Mario. Przed kontuzją grał naprawdę solidnie, jak się okazało to choroba sprawiła, jego problemy z wagą i co za tym idzie formą. Gdyby nie to byłby dzisiaj naszą podporą.
24.05.2017 13:31
Porównywanie Mandzu i Lewandowskiego nie ma sensu, każdy odnajduje się lepiej w dziedzinie. Mandzu umie grać w obronie, rozegraniu za to strzela mniej, Lewandowski bez piłki nie wnosi tyle ile Chorwat ale zarząd Bayernu postawił na napastnika z krwi i kości, bo od rozegrania i gry bez piłki mamy graczy na innych pozycjach.
Edytowano : 2017-05-23 22:00:16
*każdy odnajduje się lepiej w innej dziedzinie
23.05.2017 21:59
Jeśli costa ma zostać to nie mam mowy o transferze Sancheza, zupełnie się nie zbilansuje. Dodatkowo wtedy Franck by nie grał, nie stać nas na pozbycie się legendy
Edytowano : 2017-05-23 15:16:28
Oczywiście bardzo opieram sprzedaż Costy i mam nadzieję, że dojdzie do skutku
23.05.2017 15:16
Zwykła kurtuazja i próba wywyższenia siebie, po pokonaniu rzekomo najlepszego. Przecież Gabończyk doskonale wie, że on i kilku innych napastników, nie są na niższym poziomie od Polaka.
22.05.2017 22:24
@Kimas masz racje, że jest takie ryzyko. Oby nie skończył jak Holger, bo widać, że organizm nie jest tak silny jak dawniej. Dużo zależy jak do składy wprowadzi się Suele, bo jeśli złapie formę to Boa może mieć ciężko.
Nikt o tym nie mówi (zresztą to mało prawdopodobne) ale liczę, że Manuel po powrocie nie straci swojego błysku, bądź co bądź to jego chyba najdłuższa przerwa
20.05.2017 18:57
Czy tylko ja zauważyłem, że podczas fety zabrakło Jarome? To wróży poważniejszą kontuzje :/
20.05.2017 18:12
Wierzyć się moe chce że to już teraz, że swoją grą nie daliśmy szansy naszemu kapitanowi na jeszcze dwa mecze... to pierwsza od dawna patera której podniesienie wzbudzi u mnie smutek, a nie radość. Bo tego dnia, odejścia Lahma obawiałem się od dawna :(
20.05.2017 01:43
@Rufus on cały czas się rozwija. Nadal ma szanse stać się filarem środka pola. Mamy kompletny środek (wole żeby tam grał Thiago) bo nie wyobrażam sobie przyszłorocznej XI bez Thomasa. Taki transfer natychmiast powoduje że albo Alcantara albo Muller siadają na ławce
Edytowano : 2017-05-18 12:46:04
*naturalnoe transfer Verattiego
18.05.2017 12:45
Ja też nie wierze w ten transfer. 1 nierealistyczna jest astronomiczne suma 60 mln, Bayern tyle zwyczajnie nie zapłaci, a arsenal nie będzie chciał obniżyć ceny 2 Bayern nie sprosta wymaganiom piłkarza (od dawna walczy on o rekordowe zarobki).
Obym się mylił i obyśmy znaleźli byli wstanie zbić cenę i zaoferować mu trofea zamiast bardzo wysokich zarobków
18.05.2017 12:41
Dobra wiadomość! Jest dużo tańszy od Włocha i jest przyszłością DFB. Może wrócą czasu kiedy 6-7 naszych reprezentuje Niemcy na oficjalnych turniejach :)
Edytowano : 2017-05-18 12:16:55
*czasy
18.05.2017 12:16
kicker jak zwykle prawidłowo ocenił ostatnie mecze. Nasi zagrali słabo i tylko geniusz Arjena dał szanse na chodzby jeden punkt. Reszta zdecydowanie zawiodła.
15.05.2017 19:09
Lewandowski? Kpisz. Jego bramki: 1 z niezasłużonego karnego 2 dobitka po pięknej akcji Arjena. W grze za często się nie pokazywał, a jak już to marnował okazje.
14.05.2017 13:36
W takim razie się zgadzamy, trzeba uzupełniać skład. Ale nie szukajmy dziur do latania w miejscach gdzie jesteśmy najsilniejsi, bo na runku nie ma piłkarza (którego można kupić) który byłby na tyle silny aby zastąpić Arjena.
13.05.2017 23:59
Ty lepiej o absurdalności pomysłów lepiej się nie wypowiadaj. Ktoś kto sugeruje sprzedaż Arjena czy Mullera traci prawo do ocen.
Co nie zmienia faktu, że sprzedaż Boa to idiotyzm.
13.05.2017 23:02
Ten mecz (a pisze to ostatnio po każdym ultra ważnym) pokazuje co znaczy dla nas Arjen. To jest człowiek nie do zastąpienia. Bawi mnie jak ktoś pisze o złotej piłce dla Lewandowskiego. Ok to świetny gracz ale tylko świetny. Nie ma startu do Robbena który sam wygrywał nam mecze, skroi on i Franck (ewentualnie Neuer) tej nagrody nie dostali, to nikt w Bayernie, z obecnego składu nie ma na to szansy. Dlatego przeraża mnie (w przeciwieństwie do entuzjastów zmian) perspektywa wymiany pokoleniowej i odmładzania. Nie znajdziemy prędko następców Geniuszy do których można zaliczyć wyżej wymienionych
13.05.2017 22:50
Dlatego moim zdaniem Leon świetnie zastąpi Alonso.
13.05.2017 16:07
Karny z niczego... nie chce żebyśmy wygrywali czy remisowali w takim stylu jak Real
13.05.2017 15:50
Myślę, że warto rozważyć, Real potrafi robić bezmyślne transfery, gdybyśmy mieli odzyskać nawet 30 mln to nie można się zastanawiać. 1 nie jest to zawodnik niemiecki, więc nie wpisuje się w naszą nową politykę 2 ryzyko, że nie wypali jest zbyt wysoki jak na potężne pieniądze które nas kosztował
13.05.2017 14:25
Dwóch najlepszych kandydatów. Na korzyść Thomasa przemawia fakt, że jest wychowankiem. Jednak który z nich by nie został, będzie to najlepszy możliwy wybór
10.05.2017 05:01
Nie wiem czy rozwiąże to sprawę, w słabszej lidze może radzić sobie znacznie lepiej, a on potrzebuje gry na poziomie Bundesligi aby poznał jej specyfikę, realia i co najważniejsze język.
05.05.2017 12:33
Chyba nie trzeba mówić, że rozwój niemieckiej piłki = rozwój Bayernu. Nasze największe sukcesy odnosiliśmy kiedy o trzonie dfb stanowili nasi zawodnicy. Poza tym życzę tego naszym, bo jeśli nie Niemcy to kto od nas miałby zdobyć MŚ? Może Arjen jeszcze zasługuje ale jego kadra nie jest wstanie mu tego zagwarantować
05.05.2017 10:35
Oby przy Sanchezie właśnie skąpili. Każdy transfer powyżej 40 mln nie pasuje do naszej polityki, szczególnie jeśli mówimy o wiekowym piłkarzu któremu kończy się kontrakt. Jeśli Arsenal będzie szalał poczekajmy aż skończy mu się umowa. Przypomnijmy sobie że w przypadku lewandowskiego Bayern wolał poczekać rok niż płacić spore pieniądze.
05.05.2017 10:09
Oczywiście, że nie skąpili. Ale jak okazało się to był błąd, takie szalone transfery często nie wypalają. Ja kicze na kimmicha, musimy stawiać na Niemców, a noe wynalazki. Prawy defensor DFB ma większe kwalifikacje niż jakaś gwiazdka, upadającej ligi. Kupmy Henrichsa i jakiegoś napastnika, ewentualnie skrzydłowego i jesteśmy kompletną drużyną + rośnie procentowy udział Niemców w składzie. Nie możemy zapominać, że od ilości szans jakie damy Niemcom w naszym klubie, zależy ich firma w reprezentacji, a mistrzostwa już blisko!
Edytowano : 2017-05-05 10:07:26
*forma
05.05.2017 10:06
piotr1234 to się uśmiałem. Bayern słynął z dobrego ataku i wielu napastników temu panu nie ustępowało. Skończmy z tym mitem jakoby był on jakimś mesjaszem Bayernu, który miałby aspirować do złotej piłki. To nie jest piłkarz który tydzień w tydzień odwraca losy meczu nawet jak nam nie idzie. Potrzebujemy zmiennika dla niego, który grałby w podobnym wymiarze czasowym, na tej pozycji konieczna jest rotacja.
03.05.2017 03:48
@superbayern bardzo słaba próba stosowania argumentum ad absurdum. Retorem to ty nie zostaniesz
27.04.2017 14:40
xeremeleque Cała prawda. Rejestrują się tu pseudokibice, płaczący nad swoim idolem Lewym bo mało ich obchodzi klub tylko sukcesy piłkarza, który formy ostatnio nie pokazuje. Swoją drogą końcówka sezonu i mecz z realem udowodniły jaka odległość dzieli Lewandowskiego i Ronaldo, "cabaret" to oczekiwanie dla niego złotej piłki.
Co do meczu. Bywalcy gorsze sezony, to wypadek przy pracy, wierze w nasz sukces, jak nie za rok to za dwa.
Edytowano : 2017-04-26 23:21:56
*bywały
26.04.2017 23:21
@Twardy trochę szacunku. Mówisz o Kapitanie. Naprawdę musisz krótko kibicować Bayernowi bo każdy kibic wie, jak istotny jest dla nas puchar. Nie ośmieszaj się i nie mów facetowi który osiągnął w piłce wszystko, że mu coś wypada bądź nie. To, że mimo lat i wielu sukcesów, nadal ma wolę wygrać to ostatnie trofeum dla Nas, pokazuje że jest prawdziwym Bawarczykiem.
25.04.2017 03:59
JazGod ty mówisz poważnie? Pazdan to marny piłkarz bazujący na sile i posiadający zero techniki, przereklamowany przez występ Legii w lidze mistrzów, gdzie Real nie wygrał przez zlekceważenie rywala, jakoś żaden przeciętny nawet klub się po niego nie zgłosił. Glik to też nie nasz poziom. Zdecydowanie lepszym zastępstwem byłby Badstuber ale naturalnie, aby wrócić do rytmu, musiał iść do klubu gdzie ma szansę pograć regularnie. Bayern nie potrzebuje wynalazków na poziomie 2 bundesligi czy jakiegoś Hamburga, tylko młodych, rozwojowych niemieckich piłkarzy. Za opinie takich "znawców", dziękuję.
20.04.2017 16:21
Barcelona jest jaka jest i nie miała prawa znaleźć się w ćwierćfinale ale i tak mierżą mnie mniej niż sklep. Barcelona to klub z tradycjami, zasadami, bazujący na wychowankach, mimo że ich wartości też ostatnio się zmieniają. Real to klub pokroju City, który za nic ma zasłużonych piłkarzy jak Raul. Zbudowali swoją potęgę na poparciu dyktatora, który gnoił wszystko co katalońskie
19.04.2017 19:22
@gregor data Twojej rejestracji i avatar wskazuje bardziej na to że kochasz jednego piłkarza (ze względu na jego obywatelstwo), a nie klub ale nie wnikam.
Smutna prawda jest taka, że gdyby nie pewien pan z Polski, to nikt poza nielicznymi (nawet tutaj), prawdziwymi kibicami Bayernu i Bundesligi, nie czułby rozmiaru krzywdy jaka spotkała naszych wczoraj. Juve życzę jak najlepiej ale zwyczajnie zwycięstwo BVB jest korzystniejsze dla niemieckiej piłki. 1 daje punkty Bundeslidze w rankingu 2 wzmacnia pozycję niemieckich piłkarzy przed MŚ, bo to już tuż tuż.
Edytowano : 2017-04-19 19:05:07
Ps bynajmniej to nie przytyk ad personam bo nie znam historii Twojego kibicowania ale jest to symptomatyczne ilu "kibiców" zyskał Bayern dzięki transferowi Polaka
19.04.2017 19:03
@HejaBVB
nikt normalny kto ma NIEMIECKIE serce, bijące dla Bundesligi nie będzie kibicował dzisiaj Monaco. To, że nas okradł sędzia nie znaczy, że Niemcy nie mają szansy wygrać LM. Trzymam za Was kciuki, wygrajcie to! Po tragedii jaka Was spotkała podziwiam heroizm waszych piłkarzy, których też sędzie mocno pokrzywdził w pierwszym meczu.
Edytowano : 2017-04-19 18:50:54
*sędzia
19.04.2017 18:50
Tradycyjne mecze sklepu i Barcelony, jestem dumny z naszych, Real pokonaliśmy z sędzią nie daliśmy rady ale to była nierówna walka
18.04.2017 23:10
To kluczowe pytania bo chodzi o kondycje niemieckiej drużyny i całej Bundesligi. Nasza klęska nie była bolesna ani dotkliwa. Niebyłoby tego płaczu gdyby pierwsza połowa potoczyła się jak druga i na odwrót, bo zostaje nam mylne wrażenie, że cały mecz wyglądał jak jego końcówka
13.04.2017 01:16
Też wierze w awans. To tylko Real, który w tym roku czy nawet w zeszłym nie budzi strachu czy wielkiego szacunku. Gdyby nie prezenty od rywali nie prowadziłyby w lidze i nie zwyciężyliby z nami. Nasze szczęście, że nie trafiliśmy dzisiaj na Juve
13.04.2017 01:11
Od wyniku boli mnie bardziej głupota ludzka. Jak można chcieć sprzedaży Thomasa czy Jarome... Jak można oczekiwać od zawodników którzy wrócili po kontuzji, że zagrają genialny mecz, dodatkowo nie na swojej pozycji... Trochę pokory, bo dużo im zawdzięczamy. Mecz wcale nie był taki słaby, pierwsza połowa zdecydowanie nasza, powinnismy prowadzić minimum 2:0. Wynik ustawiła słuszna skądinąd kartka, po tym nasza gra się załamała. Dalej widzę duże szanse w rewanżu, Real grał w pierwszej połowie słabo. Jednak nie nastawiałbym się na finał, nie w tym roku, przejście Realu to będzie sukces na miarę pierwszego sezonu Carlo. Za rok, za dwa Bayern powinien złapać rytm który nada mu włoski dyrygent
12.04.2017 23:47
@pele jakiej naszej ligi? Nasza liga to bundesliga reprezentowana przez Bayern, co mnie obchodzą popisy jakiegoś piłkarza Pogoni, szkoda że przedstawiciel naszego klubu i naszej ligi- Arjen ma mniejsze szanse na mistrzostwo świata. Bo jeśli Niemcy zawiodą w Rosji to całym sercem jestem
Za Holandią
27.03.2017 00:31
Dlatego właśnie Arjen jest legendą. Kiedy nasi dostawali baty od Realu to nie zawiedli tylko kibice i właśnie Robben, to on do końca walczył i nawet kiedy nie miało tk sensu. Dlatego z aktualnego składu ofensotow to Robben wraz z Mullerem (mimo gorszego sezonu) są nie do zastąpienia. Inni przemijają, a bez nich nie ma na tą chwile Bayernu
22.03.2017 20:33
Lewandowski poczuł się za pewnie, to co uchodzi legendom Bayernu, nie zawsze ma prawo robić i on. Szczególnie że dzisiaj grał piach, tak jak często mu się zdarza, kiedy koledzy nie wypracują mu okazji. Sprawiedliwie byłoby żeby to on zszedł z boiska ale z drugiej strony rozumiem Carlo bo to Robery są kluczem naszej ofensywy, a przy ich kruchości trzeba ich oszczędzać. Frustracja Arjena w pełni zrozumiała.
19.03.2017 19:46
Patrząc na ten sezon w wykonaniu BVB, możemy być spokojni. Chociaż należy pamiętać że to Boeussia i trzeba zagrać z szacunkiem
15.03.2017 04:18
Twierdzenie że Sanches będzie lepszy od Kimmicha to wróżenie. Do tej pory zbyt wiele nie pokazał, to że wyglądał przyzwoicie przy przeciętnej grze reprezentacji Portugalii w połączeniu z ich mistrzostwem, dało pole naszej wyobraźni. Kimmich udowodnił że jest lepszym i bardziej uniwersalnym piłkarzem i to jest pewny fakt, gdybanie należy odłożyć bo nic z niego nie wynika. Nie muszę chyba mówić że kolejnym atutem kimmicha jest obywatelstwo i gra w DFB... Bayern powinien stawiać na reprezentantów w pierwszej kolejności
12.03.2017 01:31
Żaden Boruc. Bayern to niemiecki klub i musi trzymać się swojej tradycji. Trzeba pamiętać, że od naszych zawodników zależą też losy DFB, Bayern jest kuźnią kadr reprezentacyjnych i to na szkoleniu przyszłych reprezentantów Niemiec powinno nam zależeć.
11.03.2017 03:00
Niestety ma racje. Wiele niepotrzebnych kłótni i symulek po drobnych incydentach z obrońcami drużyny to znak firmowy Lewandowskiego. Zbyt często leży na murawie. Arjen też jest nurkiem ale robi to z klasą i zdecydowanie skuteczniej oszukuje sędziego. Panowie spójrzcie czasem obiektywnie, nie obrażajcie tak pochopnie piłkarza bvb tylko dlatego że krytykuje kogoś z Bayernu.
05.03.2017 01:29
Brak Mullera to błąd, grał znacznie lepiej niż duża cześć naszej wyjściowej 11. Po ostatnim spotkaniu była szansa że wróci do swojego rytmu
15.02.2017 20:55
Ja pobawię się w adwokata diabła. Nie możemy dominować Bundesligi co roku, jeśli zależy nam na sile ligi, bo sila innych drużyn przekuwa się na siłę zarówno DFB jak i Niemców w CL co powinno być priorytetem. Druga kwestia jest taka że również dla naszego bezpieczeństwa musimy zachować pozycje BL w rankingu żeby nie doszło do takiej sytuacji jak w ostatnim sezonie van Gaala że możemy utracić możliwość gry w LM po złym sezonie i 4 miejscu.
Myśle że walka do końca w lidze może spowodować większą mobilizacje w końcowej fazie sezonu której nam dotąd nam brakowało. Oceniajmy nie teraz, tylko po tym albo wręcz kolejnym sezonie. Aktualnie oczywiście fakt jest taki że gramy fatalnie ale poczekajmy cierpliwie.
Nie rozumiem też totalnych krytyków Thomasa, poza brakiem goli dzisiaj nie zagrał źle, to dzięki niemu padła bramka. Źle gra cały zespół, z wyjątkiem Robbery.
05.02.2017 10:08
Ostatni poziom newsów mnie niepokoi.Czy to strona fanów Bayernu czy Lewandowskiego? Po pierwsze w top 10 brakuje kilku innych bawarczyków, znacznie bardziej utytułowanych od Lewego... nie wiem dlaczego w tytule artykułu jest akurat Lewandowski, nasz pomocnik Vidal, który w ostatnim sezonie osiągnął więcej od Polaka, jest najwyżej z naszych, a mimo to nie on firmuje nazwiskiem ten artykuł. Powoli administracja stara się trafić z tematyką w stronę kapryśnych kibiców sezonowych ale to niepewna inwestycja, Lewandowski kiedyś odejdzie, a oni wraz z nim
13.12.2016 13:55
Kubla, Mario Gomez miał porównywalne statystyki dot strzelonych bramek, a nie był przez długi czas podstawowym zawodnikiem FCB, nie miał komfortu gry przez 90 min w prawie każdym meczu, a do tego grał w "słabszym Bayernie", który w tamtym okresie nie dominował wszystkich rozgrywek, Lewandowski trafił do drużyny która znacząco ułatwia mu osiągniecie swoich celów. Bayern zawsze ma klasowych napastników, robienie z Lewego jakiegoś piłkarskiego mesjasza jest nieuzasadnione, No chyba że kibicujecie mu dlatego że ma obywatelstwo takie, a nie inne
05.12.2016 16:01
Nigdy nie zrozumiem dwóch rzeczy, bezgranicznego uwielbienia i fascynacji Gaurdiolą jako trenerem i Lewandowskim jako napastnikiem. Obydwaj oczywiście należą do grupy świetnych w swojej dziedzinie, jednak (podczas ich pracy w Bayernie) nie osiągnęli jeszcze tego aby zyskać miano tych genialnych i niepowtarzalnych. Owszem imponują 3 mistrzostwa z rzędu Pepa ale BL to obowiązek. To samo tyczy się Roberta Lewandowskiego, napastnik o pewnej renomie musi w Bayernie strzelać, szczególnie że Lewandowski czasu na boisku dostaje więcej niż poprzednicy i co więcej posiada dużo lepsze zaplecze (cały zespół) niż nasi wcześniejsi snajperzy, a jednak efekty nie pozwalają go plasować tuż przy szczycie czołówki światowej. Obydwaj panowie mają jeszcze dużo do udowodnienia.
05.12.2016 12:21
Ja się cieszę z tego wyniku, to impuls przed najważniejszym meczem w sezonie, meczem o wygranie grupy. On nam pokaże w jakim miejscu się znajdujemy i czy jesteśmy krok dalej niż rok temu. Dodatkowo dochodzi teraz kolejny cel, po pierwsze nie dać oddalić się Lipskowi, po drugie pokonać ich w bezpośrednim starciu. Zespół ma okazję pokazać charakter. Walczymy o całą pulę albo o nic, nie ma co liczyć na łatwe zwycięstwa.
21.11.2016 03:32
Poczekajmy, nie ma paniki, klęska z BVB to nie wstyd, priorytetem powinny być puchary, jeśli wygramy grupę w LM i nawet nie zdobędziemy herbstmeistra to rundę uznam za udaną.
21.11.2016 03:30
I nie może być mowy o czystej grze, musimy wygrać za wszelką cenę, bardzo żałowałem podczas meczu półfinałowego Alaba nie ściął Griezmana zamiast pozwolić na udaną kontrę, a i Arjen jest wstanie wycisnąć karnego z każdej sytuacji. Nie możemy patyczkować się grając przeciwko najpaskudniejszej wersji footballu w Europie
07.11.2016 05:57
Mistrzostwo nie jest priorytetem, nie hańba przegrać z klubem z Niemiec, trzeba pokonać resztę Europy, to sukces nie tylko monachijskiego ale i niemieckiego footballu i to jest nadrzędne
07.11.2016 05:51
Gdyby Bayern nie kombinował to Gomez grałby u nas do dzisiaj i na 100% byłby kilka kroków do przodu w swojej karierze, a tak w dfb nie mamy klasowego napastnika i zawsze jest wielkie zmartwienie przed meczami reprezentacji.
22.10.2016 14:31
@Android co Ty wygadujesz... Porównujesz legendę Bayernu, mistrza świata- Thomasa Mullera z najemnikiem który zaliczył jeden dobry sezon u nas, przez poprzedni był zupełnie niewidoczny. Napastnik w takim zespole nie robi łaski że strzela bramki, to jego obowiązek, a Lewy nie zachwyca, poza świetnym startem jesienią, zaliczył duży spadek formy i strzelił wiosną mniej bramek od starego Pizzy. Rozumiem że Lewy to rodak etc ale w Polsce ludzie mają przez to zamkniete oczy. Lewandowski zaliczył bardzo słaby turniej i na Euro wyglądał jak cały polski atak blado. Jak reagowali na to polscy? Oburzali się że nie ma go w 11 turnieju... Bądźmy sprawiedliwi, u nas takich, a nawet lepszych napastników zmienia się co pare sezonów, był Makay, Toni, Pizza, Klose, Gomez, Mandżu i jest teraz Lewandowski, oni odeszli, odejdzie i on. Thomas natomiast to żywa legenda, symbol klubu i reprezentacji
16.07.2016 15:55
@Android nie rozumiem. Polska odpadła po słabej grze, Niemcy odpadaja po genialnej. Nie ma tu żadnej analogii. Polska miała masę szczęścia wygrywając z obiektywnie lepszą Szwajcarią, takie są fakty czy nam się to podoba czy nie
08.07.2016 04:34
Nie twierdze że grał źle, nie o to mi absolutnie chodzi, jednak pod koniec sezonu widać było spadek formy w przeciwieństwie np do Vidala ktory się odrodził, jesienią nie był na wysokich obrotach. Trzeba mierzyć swoje siły, a to nie ujma okazać pokorę przed Mietrzami Świata
W CL potrzeba poza poziomem sportowym (który mamy) odrobiny szczęścia, to nam nie dopisuje. Real nie był od nas lepszy na przestrzeni ostatnich lat, a jednak to oni triumfowali.
09.07.2017 14:59
Goetze do czasu swojej kontuzji grał naprawdę dobrze, szkoda że większość o ul zapomina. Potem pojawiły się jego problemy ze zdrowiem, nadal nie uważam go za zupełny niewypał
09.07.2017 10:54
Statystyki Thomas miał lepsze od Thiago, dla mnie Hiszpan nie jest aż takim fenomenem jak wiele osób go przedstawia, moim zdaniem obydwaj powinni grać w podstawowej 11, z tym że thiago w środku pola.
07.07.2017 15:04
@89neo w takim razie idąc twoim tokiem rozumowania, już dawno powinnismy pozbyć się Lewandowskiego bo on też nie strzela i marnuje masę okazji. O słabym w jego wykonaniu Euro nie wspomnę.
Nie można mieć pretensji do młodego chłopaka że w jednym meczu się moe udało. Wygrali turniej, również dzięki niemu i chyba to się liczy
03.07.2017 17:00
Jogi jako trener klubowy to z jednej strony marzenie ale oczywiście też wielka niewiadoma, jednak nie śmiałbym chcieć osłabić DFB zabierając go. Niech obroni mistrzostwo świata, wygra mistrzostwo Europy i może wtedy nadejdzie czas na dalsze wyzwania. Wizja prawdziwie niemieckiego Bayernu, budowanego przez Jogiego wydaje się naprawdę kusząca.
03.07.2017 03:17
Sanchez jak widać nie jest stworzony do zdobywania trofeów. Jeśli do nas nie trafi, oby to nie uległo zmianie ^^
03.07.2017 03:13
Oby Sanchez nie przychodził, jeśli jego wymagania płacowe są prawdą. W Bayernie nie ma gwiazdeczek, w Bayernie piłkarz jest pracownikiem klubu. Tylko najwybitniejsi tacy jak Robben, Ribery, Muller, Neuer czy Lahm mają prawo wychylać się przed szereg, ktoś kto nie rozumie hierarchii nie ma u nas miejsca, a wymogi płacowe odbiegające od naszej czołówki sprawiają, że automatycznie wywyższa się kogoś nowego kosztem zdobywców LM czy mistrzów świata. Już kontrakt Lewandowskiego budził moje wątpliwości, nie chodzi nawet o wysokość która nie jest wygórowana ale o fakt, że zarabia więcej od naszych legend, znacznie bardziej zasłużonych.
28.06.2017 11:28
Wybiera się ktoś z Was dopingować naszych młodych w finale?
28.06.2017 11:19
Ja nie wierze tego typu manipulantkom. Chcą wykorzystać piłkarzy i pewnie jeszcze wywalczyć odszkodowanie. To ich wręcz "zawodowe" postępowanie.
28.06.2017 10:14
Byłem zwolennikiem jago sprzedaży ale skoro sam mówi o tym że chce zostać, pokazuje że ma odpowiednia mentalność, a kluczem do gry jest psychika zawodnika, może jest dla niego szansa
25.06.2017 10:15
Akurat z tym utrzymywaniem się bym nie przesadzał, bo pikuje jak zestrzelony samolot przy dużej części starć
24.06.2017 20:22
Lewandowski na siłowni dużo raczej nie zyskał. W bvb kiedy był słabszej postury tak nie było ale teraz kiedy trafi sam z piłką w środku pola i musi z nią się przedostać, zwyczajnie nie daje rady technicznie. Zwykle kończy z głupimi zagraniami. Nigdy to nie był typ kreatora ale po zyskaniu masy stał się znacznie bardziej statyczny. W bayernie mu to ujdzie bo napastnika obsłuży 4 lepszych techniczne graczy ale właśnie moim zdaniem styl jego gry uniemożliwia mu transfer do Realu gdzie napastnik musi robić znacznie więcej niż strzelać.
Benzema to inny przypadek. Bo on może grać na każdej pozycji i nie głupieje kiedy to on mysi zagrać na kolegów z drużyny, odnajduje się natychmiastowo w roli pomocnika i płynnie przechodzi na inne pozycje.
24.06.2017 14:46
Ciekaw jestem gdzie są sezonowych którzy nas opluwali i mówili, że lewy wcale tak nie mówił.. teraz wychodzą jeszcze lepsze kwiatki.
20.06.2017 04:55
W dzisiejszych czasach w dobie zjednoczonej Europy obywatelstwo to tylko zaklasyfikowanie administracyjno- prawne. Nazywamy go Francuzem bo posiada obywatelstwo tego kraju i takie nazewnictwo jest prawidłowe
19.06.2017 11:21
Gdyby w rozliczeniu dołączyć Lewandowskiego który marzy tak o realu... niewiele byśmy dopłacili, a taka inwestycja by się zwróciła (media skupiałyby się ma nas jak na Hiszpanach) Oczywiście to praktycznie niemożliwe ale paradoksalnie nie byłoby to głupie.
18.06.2017 11:58
Wszystko zależy co wybierze. Jeśli chce nieproporcjonalnie wysokie zarobki to jego miejsce jest w Anglii. Jednak jeśli się złamie i postanowi coś pod koniec kariery wygrać to zgodzi się na zarobki zgodne z naszą polityką. Trzeba czekać spokojnie, to bardziej on potrzebuje nas niż my niego, ciekawe tylko kiedy Chilijczyk to zauważy
16.06.2017 07:10
To wszystko zależy od wielu czynników. PSG może nie chcieć sprzedać tego zawodnika do Katalonii. Transfer popieram o ile sprzedamy Coste i Sanchesa
16.06.2017 07:05
@Moe No właśnie nie taki który będzie cały czas siedział tylko taki który będzie brał aktywny udziel w rotacji. Pan RL nie musi grać cały czas
14.06.2017 22:33
Co wy z tym Zielińskim? To nie jest kaliber Bayernu. Nie rozumiem jak można narzekać na przyjście Rudego, a wychwalać piłkarza o kilka klas niżej...
12.06.2017 23:49
Moim zdaniem pisanie, w kontekście tego transferu, że Sanches odpali jest bezsensu, ten transfer raczej oznacza sprzedaż Renato.
09.06.2017 22:41
Jeśli ta wypowiedź jest prawdziwa, to wychodzą z niego kompleksy i przysłowiowe "polactwo". Zawsze mimo braku sympatii do niego, broniłem go jako profesjonalistę i gracza pokornego (niewychodzącego przed szereg). Teraz ulega to zmianie, kompleksy...
09.06.2017 21:27
Nie wiem czy jest aż tak dużo słabszy, zespół gra trochę inaczej o z tego wynika inna specyfika gry Thomasa
09.06.2017 00:56
Też zauważyliście, że poziom wypowiedzi użytkowników zarejestrowanych przed 2014 jest jakby o kilka poziomów wyższy od reszty ;)? Oczywiście nie generalizując! Bo i "starzy kibice" mogli założyć konto później ale to niestety nieliczne wyjątki, pośród nowego narybku
08.06.2017 23:49
To nie jedyny symptom takiego zachowania bo przecież nie od dziś widać coraz większe spinanie się Lewandowskiego, gestykulacja, pyskówki w które wdaje się z wyższymi rangą w klubie czy wieczne niezadowolenie po decyzjach sędziego, powoli zniechęcają do niego. Utracił pokorę i opanowanie profesjonalisty. Może drażni mnie to dlatego, że nie jestem jego zwolennikiem od początku, nie widzę jego przywiązania do barw. Warto zestawić jego postawę w stosunku do klubu/ kibiców z postawą Neuera, obydwaj przyszli z obcych drużyn, jednak to Niemiec mimo początkowej niechęci kibiców, stał się prawdziwym Bawarczykiem, a przynajmniej umiejętnie to pokazuje. I mówię to od dawna, niezależnie od tego wywiadu który (gdyby była to prawda) przelałby czarę goryczy. Jednak nikt nie mówi tutaj o sprzedaży, więc nie insynuujcie takich wypowiedzi.
Wybaczcie mi ale co roku odwiedzam nasz Bayern kilka razy, kupuję bilety, koszulki, nie omijając żadnego sezonu. Wiele razy płakałem z naszymi i się śmiałem. Dlatego nie potrafię patrzeć na naszych graczy jak na pracowników, Bayern to rodzina. Nie jesteśmy konstelacją dalekich od siebie gwiazd tylko tworzymy jedną najjaśniejszą Gwiazdę Południa. Liczy się coś więcej niż poziom sportowy, liczy się serce, miłość do Bayernu. Nowym kibicom Bayernu ciężko to zrozumieć ale ci którzy szczególnie w Polsce od lat kibicują tak nielubianemu klubowi, zawsze będą patrzeć w inny sposób niż (nie oszukujmy się) kibice Lewandowskiego, bo przez niego poznali Bayern i dla nich na nim Bayern się kończy.
08.06.2017 21:08
@Aries święte słowa
Edytowano : 2017-06-08 18:41:29
@Norbas ile dał? Przecież Arjen czy Neuer, niemówiący o Lahmie dali tej drużynie nieporównywalnie więcej, a jednak zachowują klasę. Oni mieliby prawo się wypowiadać jako liderzy.
Edytowano : 2017-06-08 18:41:57
*nie mówiąc
08.06.2017 18:39
Taka kwota kontraktu oznaczałaby, że nie zapłacimy kolosalnych pieniędzy Arrsenslowi. Jeśli Alexis ma dostać większy kontrakt, a zabawny klubik z Londynu grosze z samego transferu, to popieram takie rozwiązanie
08.06.2017 16:32
Sam sobie nie pomógł, cyrkowe popisy w meczu z BVB wykluczyły go z gry. Nie mówiąc o tym ile zmarnował sytuacji pod koniec sezonu. Z punktu widzenia Bayernu liczy się efekt, nie statystyki indywidualne piłkarza, dlatego pretensje nie są uzasadnione, bo cel ligowy został osiągnięty
08.06.2017 15:42
@gregor, takie dzieciuchy które kibicują bsyernowi o około 18 lat dłużej niż ty. Vidal nie wytrzymał presji podczas karnego, dokazywali zamiast skupić się na celu. Jednak dał tyle drużynie, że nie można mieć mu tego za złe. Lewandowski natomiast zaczął od jakiegoś czasu gwiazdorzyć, ciągle leżenie na trawie i pyskówki z sędziami, stracił pokorę która była jego atutem, a po przypadkowym i mało złośliwym faulu bramkarza bvb, chęć strzelenia bezużytecznej bramki przysłoniła mu myślenie, bo zanurkował pierwszorzędnie, a że moe jest wirtuozemoszustwa pokroju Arjena to zarył jak kłoda w murawę... Jeśli ktoś próbuje wmówić, że upadł naturalnie toniemy naiwny, dzięki Bogu sędzia nie fal się nabrać (bo gdyby ten faul był tak brutalny to wyrzucił by bramkarza z boiska)
Edytowano : 2017-06-04 00:17:25
*to jest zwyczajnie naiwny
04.06.2017 00:16
Wystarczyło zapłacić godziwie Toniemu ale nie... lepiej płacić rekordowe kontrakty obcokrajowcom zamiast wychowankowi i ściągnąć starego Alonso
03.06.2017 22:33
Juve niepotrzebnie odpuściło, oddali inicjatywę realowi. Z drugiej strony dzisiejszy mecz pokazuje jak w pierwszym składzie brakuje nam Mandzu, co powtarzam od kiedy go głupio sprzedaliśmy...
Edytowano : 2017-06-03 22:24:21
My finału nie mamy przez Vidala i Lewandowskiego, którzy poczuli się wielkimi gwiazdami, jeden zawalił karnego drugi swój popis aktorski. Carlo nie jest winny
03.06.2017 22:21
Zdecydowanie lepiej zapłacić te 60 mln za Forsberga czy nawet Wernera niż za Sancheza, oczywiście popieram transfer Chilijczyka ale tylko za rozsądne pieniądze.
03.06.2017 19:49
Z ojca Polak, z matki Niemiec, sercem zawsze za DFB
02.06.2017 17:12
11 trochę dziwna, brak Ronaldo może być uzasadniony tym jak Real prześlizguje się fartownie i przez ligę hiszpańską i przez CL, bo ani w jednych ani drugich rozgrywkach zbyt ładnego stylu nie pokazali. Ale najbardziej dziwi brak Auby no i Arjena, naszego najlepszego obok Thiago gracza w tym roku.
02.06.2017 16:02
Bayern wykonał bardzo głupi ruch pozbywając się reprezentanta i wychowanka, wystarczyło mu zapłacić odpowiedni kontrakt, taki zresztą jakie dostają obcokrajowcy, no ale tego co się ma, najwidoczniej się nie szanuje. Inna sprawa, że charakter Guardioli też niewątpliwie zniechęcał Kroosa do pozostania u nas, pamiętamy przecież awantury między nimi.
02.06.2017 15:59
Paradoksalnie, po Alonso to może być wzmocnienie, z każdym rokiem był coraz słabszy, zawalił sporo bramek, oczywiście optymistyczna prognoza zakłada, że Rudy będzie się rozwijał, mam nadzieję, że zobaczymy go obok Sule i reszty naszych, wznoszących 5 Puchar Świata po mistrzostwach w rosji
02.06.2017 15:43
No właśnie mało kto zauważa, że to nieodpowiedzialność Vidala i Lewandowskiego doprowadziła do braku awansu. Jeden był zbyt wyluzowany przy karnym, a potem wyleciał z boiska, a drugi pomylił zawód z aktorem i sam nabawił się kontuzji. Najłatwiej zwalić wszystko na zarząd i trenera, bo oni mają krytaztalową kule...
28.05.2017 21:19
Lothar zdobył ligę mistrzów? Panowie, nie kibicujemy Bayernowi od kilku lat żeby nie wyłapać takich błędów. Zmieńcie to!
28.05.2017 04:07
Sancheza i Girezmana... gratuluje fantazji, Bayern wywali w tym oknie 150 mln bez pokrycia, już to widzę
27.05.2017 14:34
"Arjen jakoś daje radę" Mówisz o tym Robbenie? Przecież w tym sezonie to nasz najlepszy piłkarz, który wykazywał najbardziej równą formę
26.05.2017 11:57
Dante 2012 i 13 rok miał nienajgorszy. Duża w tym zasługa genialnej linii defensywnej pomocy. Inna sprawa, że to właśnie przesz Dante straciliśmy w tym finale bramkę :P
26.05.2017 00:58
Brakuje Francka z tamtych lat... który grał 90 minut pełną parą, brakuje monolitu w postaci pomocy złożonej z Javiego i Bastiana No i brakuje kogoś z charakterem Mandżu, który jako jedyny poza Arjenem walczył o każdy centymetr, nie jego umiejętności nam brakuje tylko zacięcia
25.05.2017 19:36
11 bez Arjena? Kogoś naprawdę poniosło
25.05.2017 18:59
Tak powinnismy działać, stawiać na młodzież i wiem, że za to co powiem spotka mnie fala hejtu ale powinnismy wzorować się na Lipsku jeśli chodzi o transfery, kupować młodych ale perspektywcznych graczy i postawić znowu na wychowanków. Pokolenie które teraz stanowi o naszej sile zdobyło już wszystko, nie mają aż takiej presji na zdobycie CL, nie stanie się tragedia jeśli na ten puchar kilka lat poczekamy. Tylko tak można zbudować potęgę na lata, nie latając skład 29-30 latkami. Nie myślmy intymna co teraz tylko o przyszłości
Edytowano : 2017-05-25 13:55:30
*nie myślmy o tym co teraz
25.05.2017 13:50
Od początków to mówię... ten transfer jest mało prawodopodobny. Arsenal go nie będzie chciał puścić za pieniądze które my będziemy chcieli zapłacić
Edytowano : 2017-05-25 13:52:36
Arsenal ewidentnie podbija cenę, oby nasz zarząd nie dał się podpuścić
25.05.2017 13:44
Kiedy dominowała Barcelona to wygrywała (z wyjątkiem półfinału z Chelsea) w sposób piękny, pewny. To samo Bayern w 2013, po zwycięstwach Realu, szczególnie po zeszłorocznym pozostaje niesmak. Kiedyś miałem do nich dużo szacunku, po akacjach z Raulem, po fartownych i wymęczonych pucharach, ta sympatia zamieniła się w lekceważenie. To nie jest klub ze zdrowymi tradycjami pokroju Bayernu czy Barcelony, ich dominacja w Hiszpanii polegała na zgniłym układzie z władzą, a w Europie zwyciężali seryjnie, kiedy zwyczajnie nie było konkurencji. No ale hala dzieci będą krzyczeć o DUŁODECIMIE, jako sprawiedliwości dziejowej.
24.05.2017 13:35
Widzę, że nadal eksperci piłkarscy, pamiętają tylko ostatnie pół roku gry naszego Mario. Przed kontuzją grał naprawdę solidnie, jak się okazało to choroba sprawiła, jego problemy z wagą i co za tym idzie formą. Gdyby nie to byłby dzisiaj naszą podporą.
24.05.2017 13:31
Porównywanie Mandzu i Lewandowskiego nie ma sensu, każdy odnajduje się lepiej w dziedzinie. Mandzu umie grać w obronie, rozegraniu za to strzela mniej, Lewandowski bez piłki nie wnosi tyle ile Chorwat ale zarząd Bayernu postawił na napastnika z krwi i kości, bo od rozegrania i gry bez piłki mamy graczy na innych pozycjach.
Edytowano : 2017-05-23 22:00:16
*każdy odnajduje się lepiej w innej dziedzinie
23.05.2017 21:59
Jeśli costa ma zostać to nie mam mowy o transferze Sancheza, zupełnie się nie zbilansuje. Dodatkowo wtedy Franck by nie grał, nie stać nas na pozbycie się legendy
Edytowano : 2017-05-23 15:16:28
Oczywiście bardzo opieram sprzedaż Costy i mam nadzieję, że dojdzie do skutku
23.05.2017 15:16
Zwykła kurtuazja i próba wywyższenia siebie, po pokonaniu rzekomo najlepszego. Przecież Gabończyk doskonale wie, że on i kilku innych napastników, nie są na niższym poziomie od Polaka.
22.05.2017 22:24
@Kimas masz racje, że jest takie ryzyko. Oby nie skończył jak Holger, bo widać, że organizm nie jest tak silny jak dawniej. Dużo zależy jak do składy wprowadzi się Suele, bo jeśli złapie formę to Boa może mieć ciężko.
Nikt o tym nie mówi (zresztą to mało prawdopodobne) ale liczę, że Manuel po powrocie nie straci swojego błysku, bądź co bądź to jego chyba najdłuższa przerwa
20.05.2017 18:57
Czy tylko ja zauważyłem, że podczas fety zabrakło Jarome? To wróży poważniejszą kontuzje :/
20.05.2017 18:12
Wierzyć się moe chce że to już teraz, że swoją grą nie daliśmy szansy naszemu kapitanowi na jeszcze dwa mecze... to pierwsza od dawna patera której podniesienie wzbudzi u mnie smutek, a nie radość. Bo tego dnia, odejścia Lahma obawiałem się od dawna :(
20.05.2017 01:43
@Rufus on cały czas się rozwija. Nadal ma szanse stać się filarem środka pola. Mamy kompletny środek (wole żeby tam grał Thiago) bo nie wyobrażam sobie przyszłorocznej XI bez Thomasa. Taki transfer natychmiast powoduje że albo Alcantara albo Muller siadają na ławce
Edytowano : 2017-05-18 12:46:04
*naturalnoe transfer Verattiego
18.05.2017 12:45
Ja też nie wierze w ten transfer. 1 nierealistyczna jest astronomiczne suma 60 mln, Bayern tyle zwyczajnie nie zapłaci, a arsenal nie będzie chciał obniżyć ceny 2 Bayern nie sprosta wymaganiom piłkarza (od dawna walczy on o rekordowe zarobki).
Obym się mylił i obyśmy znaleźli byli wstanie zbić cenę i zaoferować mu trofea zamiast bardzo wysokich zarobków
18.05.2017 12:41
Dobra wiadomość! Jest dużo tańszy od Włocha i jest przyszłością DFB. Może wrócą czasu kiedy 6-7 naszych reprezentuje Niemcy na oficjalnych turniejach :)
Edytowano : 2017-05-18 12:16:55
*czasy
18.05.2017 12:16
kicker jak zwykle prawidłowo ocenił ostatnie mecze. Nasi zagrali słabo i tylko geniusz Arjena dał szanse na chodzby jeden punkt. Reszta zdecydowanie zawiodła.
15.05.2017 19:09
Lewandowski? Kpisz. Jego bramki: 1 z niezasłużonego karnego 2 dobitka po pięknej akcji Arjena. W grze za często się nie pokazywał, a jak już to marnował okazje.
14.05.2017 13:36
W takim razie się zgadzamy, trzeba uzupełniać skład. Ale nie szukajmy dziur do latania w miejscach gdzie jesteśmy najsilniejsi, bo na runku nie ma piłkarza (którego można kupić) który byłby na tyle silny aby zastąpić Arjena.
13.05.2017 23:59
Ty lepiej o absurdalności pomysłów lepiej się nie wypowiadaj. Ktoś kto sugeruje sprzedaż Arjena czy Mullera traci prawo do ocen.
Co nie zmienia faktu, że sprzedaż Boa to idiotyzm.
13.05.2017 23:02
Ten mecz (a pisze to ostatnio po każdym ultra ważnym) pokazuje co znaczy dla nas Arjen. To jest człowiek nie do zastąpienia. Bawi mnie jak ktoś pisze o złotej piłce dla Lewandowskiego. Ok to świetny gracz ale tylko świetny. Nie ma startu do Robbena który sam wygrywał nam mecze, skroi on i Franck (ewentualnie Neuer) tej nagrody nie dostali, to nikt w Bayernie, z obecnego składu nie ma na to szansy. Dlatego przeraża mnie (w przeciwieństwie do entuzjastów zmian) perspektywa wymiany pokoleniowej i odmładzania. Nie znajdziemy prędko następców Geniuszy do których można zaliczyć wyżej wymienionych
13.05.2017 22:50
Dlatego moim zdaniem Leon świetnie zastąpi Alonso.
13.05.2017 16:07
Karny z niczego... nie chce żebyśmy wygrywali czy remisowali w takim stylu jak Real
13.05.2017 15:50
Myślę, że warto rozważyć, Real potrafi robić bezmyślne transfery, gdybyśmy mieli odzyskać nawet 30 mln to nie można się zastanawiać. 1 nie jest to zawodnik niemiecki, więc nie wpisuje się w naszą nową politykę 2 ryzyko, że nie wypali jest zbyt wysoki jak na potężne pieniądze które nas kosztował
13.05.2017 14:25
Dwóch najlepszych kandydatów. Na korzyść Thomasa przemawia fakt, że jest wychowankiem. Jednak który z nich by nie został, będzie to najlepszy możliwy wybór
10.05.2017 05:01
Nie wiem czy rozwiąże to sprawę, w słabszej lidze może radzić sobie znacznie lepiej, a on potrzebuje gry na poziomie Bundesligi aby poznał jej specyfikę, realia i co najważniejsze język.
05.05.2017 12:33
Chyba nie trzeba mówić, że rozwój niemieckiej piłki = rozwój Bayernu. Nasze największe sukcesy odnosiliśmy kiedy o trzonie dfb stanowili nasi zawodnicy. Poza tym życzę tego naszym, bo jeśli nie Niemcy to kto od nas miałby zdobyć MŚ? Może Arjen jeszcze zasługuje ale jego kadra nie jest wstanie mu tego zagwarantować
05.05.2017 10:35
Oby przy Sanchezie właśnie skąpili. Każdy transfer powyżej 40 mln nie pasuje do naszej polityki, szczególnie jeśli mówimy o wiekowym piłkarzu któremu kończy się kontrakt. Jeśli Arsenal będzie szalał poczekajmy aż skończy mu się umowa. Przypomnijmy sobie że w przypadku lewandowskiego Bayern wolał poczekać rok niż płacić spore pieniądze.
05.05.2017 10:09
Oczywiście, że nie skąpili. Ale jak okazało się to był błąd, takie szalone transfery często nie wypalają. Ja kicze na kimmicha, musimy stawiać na Niemców, a noe wynalazki. Prawy defensor DFB ma większe kwalifikacje niż jakaś gwiazdka, upadającej ligi. Kupmy Henrichsa i jakiegoś napastnika, ewentualnie skrzydłowego i jesteśmy kompletną drużyną + rośnie procentowy udział Niemców w składzie. Nie możemy zapominać, że od ilości szans jakie damy Niemcom w naszym klubie, zależy ich firma w reprezentacji, a mistrzostwa już blisko!
Edytowano : 2017-05-05 10:07:26
*forma
05.05.2017 10:06
piotr1234 to się uśmiałem. Bayern słynął z dobrego ataku i wielu napastników temu panu nie ustępowało. Skończmy z tym mitem jakoby był on jakimś mesjaszem Bayernu, który miałby aspirować do złotej piłki. To nie jest piłkarz który tydzień w tydzień odwraca losy meczu nawet jak nam nie idzie. Potrzebujemy zmiennika dla niego, który grałby w podobnym wymiarze czasowym, na tej pozycji konieczna jest rotacja.
03.05.2017 03:48
@superbayern bardzo słaba próba stosowania argumentum ad absurdum. Retorem to ty nie zostaniesz
27.04.2017 14:40
xeremeleque Cała prawda. Rejestrują się tu pseudokibice, płaczący nad swoim idolem Lewym bo mało ich obchodzi klub tylko sukcesy piłkarza, który formy ostatnio nie pokazuje. Swoją drogą końcówka sezonu i mecz z realem udowodniły jaka odległość dzieli Lewandowskiego i Ronaldo, "cabaret" to oczekiwanie dla niego złotej piłki.
Co do meczu. Bywalcy gorsze sezony, to wypadek przy pracy, wierze w nasz sukces, jak nie za rok to za dwa.
Edytowano : 2017-04-26 23:21:56
*bywały
26.04.2017 23:21
@Twardy trochę szacunku. Mówisz o Kapitanie. Naprawdę musisz krótko kibicować Bayernowi bo każdy kibic wie, jak istotny jest dla nas puchar. Nie ośmieszaj się i nie mów facetowi który osiągnął w piłce wszystko, że mu coś wypada bądź nie. To, że mimo lat i wielu sukcesów, nadal ma wolę wygrać to ostatnie trofeum dla Nas, pokazuje że jest prawdziwym Bawarczykiem.
25.04.2017 03:59
JazGod ty mówisz poważnie? Pazdan to marny piłkarz bazujący na sile i posiadający zero techniki, przereklamowany przez występ Legii w lidze mistrzów, gdzie Real nie wygrał przez zlekceważenie rywala, jakoś żaden przeciętny nawet klub się po niego nie zgłosił. Glik to też nie nasz poziom. Zdecydowanie lepszym zastępstwem byłby Badstuber ale naturalnie, aby wrócić do rytmu, musiał iść do klubu gdzie ma szansę pograć regularnie. Bayern nie potrzebuje wynalazków na poziomie 2 bundesligi czy jakiegoś Hamburga, tylko młodych, rozwojowych niemieckich piłkarzy. Za opinie takich "znawców", dziękuję.
20.04.2017 16:21
Barcelona jest jaka jest i nie miała prawa znaleźć się w ćwierćfinale ale i tak mierżą mnie mniej niż sklep. Barcelona to klub z tradycjami, zasadami, bazujący na wychowankach, mimo że ich wartości też ostatnio się zmieniają. Real to klub pokroju City, który za nic ma zasłużonych piłkarzy jak Raul. Zbudowali swoją potęgę na poparciu dyktatora, który gnoił wszystko co katalońskie
19.04.2017 19:22
@gregor data Twojej rejestracji i avatar wskazuje bardziej na to że kochasz jednego piłkarza (ze względu na jego obywatelstwo), a nie klub ale nie wnikam.
Smutna prawda jest taka, że gdyby nie pewien pan z Polski, to nikt poza nielicznymi (nawet tutaj), prawdziwymi kibicami Bayernu i Bundesligi, nie czułby rozmiaru krzywdy jaka spotkała naszych wczoraj. Juve życzę jak najlepiej ale zwyczajnie zwycięstwo BVB jest korzystniejsze dla niemieckiej piłki. 1 daje punkty Bundeslidze w rankingu 2 wzmacnia pozycję niemieckich piłkarzy przed MŚ, bo to już tuż tuż.
Edytowano : 2017-04-19 19:05:07
Ps bynajmniej to nie przytyk ad personam bo nie znam historii Twojego kibicowania ale jest to symptomatyczne ilu "kibiców" zyskał Bayern dzięki transferowi Polaka
19.04.2017 19:03
@HejaBVB
nikt normalny kto ma NIEMIECKIE serce, bijące dla Bundesligi nie będzie kibicował dzisiaj Monaco. To, że nas okradł sędzia nie znaczy, że Niemcy nie mają szansy wygrać LM. Trzymam za Was kciuki, wygrajcie to! Po tragedii jaka Was spotkała podziwiam heroizm waszych piłkarzy, których też sędzie mocno pokrzywdził w pierwszym meczu.
Edytowano : 2017-04-19 18:50:54
*sędzia
19.04.2017 18:50
Tradycyjne mecze sklepu i Barcelony, jestem dumny z naszych, Real pokonaliśmy z sędzią nie daliśmy rady ale to była nierówna walka
18.04.2017 23:10
To kluczowe pytania bo chodzi o kondycje niemieckiej drużyny i całej Bundesligi. Nasza klęska nie była bolesna ani dotkliwa. Niebyłoby tego płaczu gdyby pierwsza połowa potoczyła się jak druga i na odwrót, bo zostaje nam mylne wrażenie, że cały mecz wyglądał jak jego końcówka
13.04.2017 01:16
Też wierze w awans. To tylko Real, który w tym roku czy nawet w zeszłym nie budzi strachu czy wielkiego szacunku. Gdyby nie prezenty od rywali nie prowadziłyby w lidze i nie zwyciężyliby z nami. Nasze szczęście, że nie trafiliśmy dzisiaj na Juve
13.04.2017 01:11
Od wyniku boli mnie bardziej głupota ludzka. Jak można chcieć sprzedaży Thomasa czy Jarome... Jak można oczekiwać od zawodników którzy wrócili po kontuzji, że zagrają genialny mecz, dodatkowo nie na swojej pozycji... Trochę pokory, bo dużo im zawdzięczamy. Mecz wcale nie był taki słaby, pierwsza połowa zdecydowanie nasza, powinnismy prowadzić minimum 2:0. Wynik ustawiła słuszna skądinąd kartka, po tym nasza gra się załamała. Dalej widzę duże szanse w rewanżu, Real grał w pierwszej połowie słabo. Jednak nie nastawiałbym się na finał, nie w tym roku, przejście Realu to będzie sukces na miarę pierwszego sezonu Carlo. Za rok, za dwa Bayern powinien złapać rytm który nada mu włoski dyrygent
12.04.2017 23:47
@pele jakiej naszej ligi? Nasza liga to bundesliga reprezentowana przez Bayern, co mnie obchodzą popisy jakiegoś piłkarza Pogoni, szkoda że przedstawiciel naszego klubu i naszej ligi- Arjen ma mniejsze szanse na mistrzostwo świata. Bo jeśli Niemcy zawiodą w Rosji to całym sercem jestem
Za Holandią
27.03.2017 00:31
Dlatego właśnie Arjen jest legendą. Kiedy nasi dostawali baty od Realu to nie zawiedli tylko kibice i właśnie Robben, to on do końca walczył i nawet kiedy nie miało tk sensu. Dlatego z aktualnego składu ofensotow to Robben wraz z Mullerem (mimo gorszego sezonu) są nie do zastąpienia. Inni przemijają, a bez nich nie ma na tą chwile Bayernu
22.03.2017 20:33
Lewandowski poczuł się za pewnie, to co uchodzi legendom Bayernu, nie zawsze ma prawo robić i on. Szczególnie że dzisiaj grał piach, tak jak często mu się zdarza, kiedy koledzy nie wypracują mu okazji. Sprawiedliwie byłoby żeby to on zszedł z boiska ale z drugiej strony rozumiem Carlo bo to Robery są kluczem naszej ofensywy, a przy ich kruchości trzeba ich oszczędzać. Frustracja Arjena w pełni zrozumiała.
19.03.2017 19:46
Patrząc na ten sezon w wykonaniu BVB, możemy być spokojni. Chociaż należy pamiętać że to Boeussia i trzeba zagrać z szacunkiem
15.03.2017 04:18
Twierdzenie że Sanches będzie lepszy od Kimmicha to wróżenie. Do tej pory zbyt wiele nie pokazał, to że wyglądał przyzwoicie przy przeciętnej grze reprezentacji Portugalii w połączeniu z ich mistrzostwem, dało pole naszej wyobraźni. Kimmich udowodnił że jest lepszym i bardziej uniwersalnym piłkarzem i to jest pewny fakt, gdybanie należy odłożyć bo nic z niego nie wynika. Nie muszę chyba mówić że kolejnym atutem kimmicha jest obywatelstwo i gra w DFB... Bayern powinien stawiać na reprezentantów w pierwszej kolejności
12.03.2017 01:31
Żaden Boruc. Bayern to niemiecki klub i musi trzymać się swojej tradycji. Trzeba pamiętać, że od naszych zawodników zależą też losy DFB, Bayern jest kuźnią kadr reprezentacyjnych i to na szkoleniu przyszłych reprezentantów Niemiec powinno nam zależeć.
11.03.2017 03:00
Niestety ma racje. Wiele niepotrzebnych kłótni i symulek po drobnych incydentach z obrońcami drużyny to znak firmowy Lewandowskiego. Zbyt często leży na murawie. Arjen też jest nurkiem ale robi to z klasą i zdecydowanie skuteczniej oszukuje sędziego. Panowie spójrzcie czasem obiektywnie, nie obrażajcie tak pochopnie piłkarza bvb tylko dlatego że krytykuje kogoś z Bayernu.
05.03.2017 01:29
Brak Mullera to błąd, grał znacznie lepiej niż duża cześć naszej wyjściowej 11. Po ostatnim spotkaniu była szansa że wróci do swojego rytmu
15.02.2017 20:55
Ja pobawię się w adwokata diabła. Nie możemy dominować Bundesligi co roku, jeśli zależy nam na sile ligi, bo sila innych drużyn przekuwa się na siłę zarówno DFB jak i Niemców w CL co powinno być priorytetem. Druga kwestia jest taka że również dla naszego bezpieczeństwa musimy zachować pozycje BL w rankingu żeby nie doszło do takiej sytuacji jak w ostatnim sezonie van Gaala że możemy utracić możliwość gry w LM po złym sezonie i 4 miejscu.
Myśle że walka do końca w lidze może spowodować większą mobilizacje w końcowej fazie sezonu której nam dotąd nam brakowało. Oceniajmy nie teraz, tylko po tym albo wręcz kolejnym sezonie. Aktualnie oczywiście fakt jest taki że gramy fatalnie ale poczekajmy cierpliwie.
Nie rozumiem też totalnych krytyków Thomasa, poza brakiem goli dzisiaj nie zagrał źle, to dzięki niemu padła bramka. Źle gra cały zespół, z wyjątkiem Robbery.
05.02.2017 10:08
Ostatni poziom newsów mnie niepokoi.Czy to strona fanów Bayernu czy Lewandowskiego? Po pierwsze w top 10 brakuje kilku innych bawarczyków, znacznie bardziej utytułowanych od Lewego... nie wiem dlaczego w tytule artykułu jest akurat Lewandowski, nasz pomocnik Vidal, który w ostatnim sezonie osiągnął więcej od Polaka, jest najwyżej z naszych, a mimo to nie on firmuje nazwiskiem ten artykuł. Powoli administracja stara się trafić z tematyką w stronę kapryśnych kibiców sezonowych ale to niepewna inwestycja, Lewandowski kiedyś odejdzie, a oni wraz z nim
13.12.2016 13:55
Kubla, Mario Gomez miał porównywalne statystyki dot strzelonych bramek, a nie był przez długi czas podstawowym zawodnikiem FCB, nie miał komfortu gry przez 90 min w prawie każdym meczu, a do tego grał w "słabszym Bayernie", który w tamtym okresie nie dominował wszystkich rozgrywek, Lewandowski trafił do drużyny która znacząco ułatwia mu osiągniecie swoich celów. Bayern zawsze ma klasowych napastników, robienie z Lewego jakiegoś piłkarskiego mesjasza jest nieuzasadnione, No chyba że kibicujecie mu dlatego że ma obywatelstwo takie, a nie inne
05.12.2016 16:01
Nigdy nie zrozumiem dwóch rzeczy, bezgranicznego uwielbienia i fascynacji Gaurdiolą jako trenerem i Lewandowskim jako napastnikiem. Obydwaj oczywiście należą do grupy świetnych w swojej dziedzinie, jednak (podczas ich pracy w Bayernie) nie osiągnęli jeszcze tego aby zyskać miano tych genialnych i niepowtarzalnych. Owszem imponują 3 mistrzostwa z rzędu Pepa ale BL to obowiązek. To samo tyczy się Roberta Lewandowskiego, napastnik o pewnej renomie musi w Bayernie strzelać, szczególnie że Lewandowski czasu na boisku dostaje więcej niż poprzednicy i co więcej posiada dużo lepsze zaplecze (cały zespół) niż nasi wcześniejsi snajperzy, a jednak efekty nie pozwalają go plasować tuż przy szczycie czołówki światowej. Obydwaj panowie mają jeszcze dużo do udowodnienia.
05.12.2016 12:21
Ja się cieszę z tego wyniku, to impuls przed najważniejszym meczem w sezonie, meczem o wygranie grupy. On nam pokaże w jakim miejscu się znajdujemy i czy jesteśmy krok dalej niż rok temu. Dodatkowo dochodzi teraz kolejny cel, po pierwsze nie dać oddalić się Lipskowi, po drugie pokonać ich w bezpośrednim starciu. Zespół ma okazję pokazać charakter. Walczymy o całą pulę albo o nic, nie ma co liczyć na łatwe zwycięstwa.
21.11.2016 03:32
Poczekajmy, nie ma paniki, klęska z BVB to nie wstyd, priorytetem powinny być puchary, jeśli wygramy grupę w LM i nawet nie zdobędziemy herbstmeistra to rundę uznam za udaną.
21.11.2016 03:30
I nie może być mowy o czystej grze, musimy wygrać za wszelką cenę, bardzo żałowałem podczas meczu półfinałowego Alaba nie ściął Griezmana zamiast pozwolić na udaną kontrę, a i Arjen jest wstanie wycisnąć karnego z każdej sytuacji. Nie możemy patyczkować się grając przeciwko najpaskudniejszej wersji footballu w Europie
07.11.2016 05:57
Mistrzostwo nie jest priorytetem, nie hańba przegrać z klubem z Niemiec, trzeba pokonać resztę Europy, to sukces nie tylko monachijskiego ale i niemieckiego footballu i to jest nadrzędne
07.11.2016 05:51
Gdyby Bayern nie kombinował to Gomez grałby u nas do dzisiaj i na 100% byłby kilka kroków do przodu w swojej karierze, a tak w dfb nie mamy klasowego napastnika i zawsze jest wielkie zmartwienie przed meczami reprezentacji.
22.10.2016 14:31
@Android co Ty wygadujesz... Porównujesz legendę Bayernu, mistrza świata- Thomasa Mullera z najemnikiem który zaliczył jeden dobry sezon u nas, przez poprzedni był zupełnie niewidoczny. Napastnik w takim zespole nie robi łaski że strzela bramki, to jego obowiązek, a Lewy nie zachwyca, poza świetnym startem jesienią, zaliczył duży spadek formy i strzelił wiosną mniej bramek od starego Pizzy. Rozumiem że Lewy to rodak etc ale w Polsce ludzie mają przez to zamkniete oczy. Lewandowski zaliczył bardzo słaby turniej i na Euro wyglądał jak cały polski atak blado. Jak reagowali na to polscy? Oburzali się że nie ma go w 11 turnieju... Bądźmy sprawiedliwi, u nas takich, a nawet lepszych napastników zmienia się co pare sezonów, był Makay, Toni, Pizza, Klose, Gomez, Mandżu i jest teraz Lewandowski, oni odeszli, odejdzie i on. Thomas natomiast to żywa legenda, symbol klubu i reprezentacji
16.07.2016 15:55
@Android nie rozumiem. Polska odpadła po słabej grze, Niemcy odpadaja po genialnej. Nie ma tu żadnej analogii. Polska miała masę szczęścia wygrywając z obiektywnie lepszą Szwajcarią, takie są fakty czy nam się to podoba czy nie
08.07.2016 04:34
Nie twierdze że grał źle, nie o to mi absolutnie chodzi, jednak pod koniec sezonu widać było spadek formy w przeciwieństwie np do Vidala ktory się odrodził, jesienią nie był na wysokich obrotach. Trzeba mierzyć swoje siły, a to nie ujma okazać pokorę przed Mietrzami Świata
17.06.2016 15:39