Kimmich, Suele, Rudy vs Vidal w finale Pucharu Konfederacji

Już dziś wieczorem zostanie rozegrane finałowe spotkanie pomiędzy reprezentacją Niemiec a Chile. W meczu o trofeum Pucharu Konfederacji naprzeciw siebie staną Suele, Rudy, Kimmich oraz Vidal.

Początek starcia na Krestovsky Stadium w Sankt Petersburg już o 20:00. Arbitrem nadchodzącego szlagierowego spotkania będzie Serb Milorad Mazic, który w przeszłości miał już okazję prowadzić mecz z udziałem Niemców.

Znacznie wcześniej, bo już o 14:00 czeka nas natomiast spotkanie o trzecie miejsce. O brązowe medale powalczą Portugalczycy, którzy zostali pokonani przez Chilijczyków rzutach karnych oraz Meksykanie, którzy zostali rozbici przez Niemców 4:1 w półfinale.

Dla Niemców będzie to już drugie spotkanie z Chilijczykami w krótkim odstępie czasowym, albowiem Kimmich i spółka mieli okazję rywalizować z reprezentacją Arturo Vidala w fazie grupowej Pucharu Konfederacji.

Wówczas 22 czerwca Niemcy zremisowali z Chilijczykami 1:1, zaś pełne spotkanie rozegrali zarówno Arturo Vidal jak i Joshua Kimmich. Na pierwszą bramkę 38,222 widzów nie musiało czekać zbyt długo, gdyż zaledwie sześć minut po rozpoczęciu pojedynku bramkę dla Chilijczyków zdobył bohater ciągnącej się od tygodni sagi transferowej, czyli Alexis Sanchez, który wykorzystał podanie Vidala.

W 41. Minucie mistrzowie Świata zdołali jeszcze wyrównać za sprawą Larsa Stindla, który wykorzystał idealne podanie Jonasa Hectora. Mimo wielu prób w drugiej połowie, żadna z ekip nie zdołała już zdobyć bramki i ostatecznie mecz w Kazaniu zakończył się podziałem punktów.

Sugerowane składy:

Chile: Bravo - Isla, Medel, Jara, Beausejour - M. Diaz - Aranguiz, Hernandez - E. Vargas, Vidal, A. Sanchez

Niemcy: ter Stegen - Süle, Mustafi, Ginter - Kimmich, Rudy, Goretzka, J. Hector - Stindl, Draxler - Ti. Werner

Jako ciekawostkę można zaznaczyć, że jeśli Kimmich wystąpi dziś od 1. minuty i po raz kolejny z rzędu rozegra pełne spotkanie, to będzie to już jego 19. mecz w pełnym wymiarze czasowym pod rząd!