Bayern Monachium ma już za sobą czterdziesty pierwszy oficjalny mecz o stawkę w sezonie 2020/21. Tym razem drużynie prowadzonej przez Hansiego Flicka przyszło mierzyć się w rozgrywkach rodzimej Bundesligi.

Kilka minut temu dobiegł końca mecz, w którym to zespół rekordowego mistrza Niemiec pod wodzą Hansiego Flicka w ramach 27. kolejki niemieckiej Bundesligi mierzył się na wyjeździe z drużyną RB Lipsk. Dla FCB był to zarazem czterdziesty pierwszy oficjalny mecz od początku kampanii 20/21.

Ostatecznie pojedynek na szczycie BL na Red Bull Arenie zakończył się skromnym, ale jakże cennym zwycięstwem klubu ze stolicy Bawarii, który pokonał rywali z Saksonii 1:0. Golem na wagę 3 punktów popisał się niezawodny od wielu miesięcy Leon Goretzka.

Dzisiejsza wygrana nad RBL była niezwykle ważna w kontekście walki o tytuł mistrzowski. Na ten moment „Bawarczycy” mają siedem punktów przewagi nad wiceliderem z Lipska, zaś do końca bieżącej kampanii ligowej pozostało raptem jeszcze siedem kolejek.

Dla mistrzów Niemiec był to zarazem ostatni test przed nadchodzącym wielkimi krokami starciem 1/4 finału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain. Piłkarze „Die Roten” podejmą na Allianz Arenie ekipę ze stolicy Francji w najbliższą środę (7 kwietnia) o 21:00.

Choupo-Moting zastępuje Lewandowskiego

W porównaniu do ostatniego spotkania sprzed dwóch tygodni, kiedy to Bayern Monachium rozbił na własnym podwórku w ramach 26. kolejki niemieckiej Bundesligi ekipę VfB Stuttgart 4:0 (bramki zdobywali kolejno Serge Gnabry oraz Robert Lewandowski, który skompletował hat-tricka), trener Flick dokonał łącznie trzech zmian.

Poza szeroką kadrą na dzisiejsze zawody na Red Bull Arenie znalazło się dokładnie pięciu piłkarzy pierwszego składu. Niezdolny do gry jest wspomniany wcześniej Lewandowski, który z powodu kontuzji kolana (nadwerężone więzadło w kolanie), może pauzować nawet do czterech tygodni.

Ponadto listę nieobecnych uzupełniają Corentin Tolisso (zerwane ścięgno), Douglas Costa (kontuzja stopy), Alphonso Davies (zawieszenie) oraz Jerome Boateng (zawieszenie). Warto wspomnieć, że po raz pierwszy w swojej karierze, na ławce rezerwowych znalazł się dziś 18-letni Christopher Scott.

Tym samym mając na uwadze taką, a nie inną sytuację kadrową, monachijczycy dzisiejsze zawody na stadionie w Saksonii rozpoczęli w następującym ustawieniu: Manuel Neuer w bramce, Benjamin PavardNiklas SueleDavid Alaba oraz Lucas Hernandez w obronie. Duet środkowych pomocników tworzyli Joshua Kimmich oraz Leon Goretzka.

Na skrzydłach zagrali z kolei Kingsley Coman i Leroy Sane. Podczas gdy funkcję napastnika pełnił Eric Maxim Choupo-Moting, to za jego plecami wystąpił Thomas Mueller. Na ławce zasiedli: Alexander NuebelTanguy NianzouBouna SarrSerge GnabryJamal MusialaJavi MartinezMarc RocaTiago Dantas oraz Christopher Scott.

You know? Leon SCOREtzka

Jak można było się spodziewać, pojedynek w Lipsku od samego początku był bardzo intensywny. Zarówno Bayern, jak i RBL grali bardzo wysokim pressingiem, zaś gra w dużej mierze toczyła się w środku pola. W 3. minucie mogło zagotować się pod bramką FCB, ale w porę interweniował Niklas Suele, który zażegnał niebezpieczeństwu.

Nieco później w sytuacji sam na sam mógł znaleźć się Coman, ale nieco później sędzia liniowy podniósł chorągiewkę wskazując spalony Francuza. Tempo gry w kolejnych minutach nie spadało − wręcz przeciwnie! Kiedy tylko nadarzała się okazja, obie ekipy próbowały atakować, lecz obrona FCB i RBL spisywała się wzorowo.

W 15. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Kimmich, który uderzył na bramkę Gulacsiego. Węgier nie miał jednak problemów z obroną strzału Joshuy. Po kilkunastu minutach monachijczycy zaczęli coraz bardziej narzucać swój styl i przejmować kontrolę nad spotkaniem, choć podopieczni Juliana Nagelsmanna nieustannie czaili się na błędy przeciwnika.

Jeśli mowa o Bayernie, to bliscy szczęścia byli kolejno Choupo-Moting oraz Sane, ale w obu przypadkach zabrakło szczęścia i odpowiedniego wykończenia. Koniec końców cierpliwość gości opłaciła się − na siedem minut przed końcem pierwszej połowy, świetnym podaniem popisał się wszechobecny na boisku Thomas Mueller.

Wychowanek FCB dograł piłkę do niepilnowanego Leona SCOREtzki, który silnym uderzeniem pozostawił golkipera RBL bez szans na obronę. Nieco później na 2:0 mógł podwyższyć Sane, ale Gulacsi świetnie interweniował i zbił piłkę na rzut rożny. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny udały się na przerwę.

Bayern dowozi 3 punkty

Podczas gdy zespół Flicka wyszedł na drugą połowę w niezmienionym ustawieniu, to trener Nagelsmann zdecydował się wpuścić na murawę Kluiverta. Zaraz po wznowieniu gry byliśmy świadkami dwóch groźnych sytuacji FCB i RBL, ale w obu przypadkach zabrakło odpowiedniego wykończenia.

Z minuty na minutę gospodarze grali coraz groźniej i raz za razem atakowali bramkę Manuela Neuera. W 53. minucie bliski szczęścia był Olmo, ale Hiszpan trafił w boczną siatkę. Raptem cztery minuty później powinno być 1:1, jednakże genialną paradą przy potężnym strzale Sabitzera popisał się kapitan i numer jeden w bramce FCB.

Po około 15-20 minutach częściowej dominacji RBL, goście zaczęli odpowiadać atakami. W 66. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Coman, ale Francuz źle trafił w piłkę. W 71. minucie na boisku zameldowali się Gnabry i Musiala, którzy zastąpili Comana i Goretzkę. Na pierwszą akcję tej dwójki nie przyszło nam czekać zbyt długo − cztery minuty po wejściu na murawę, Serge dograł do Jamala, lecz piłka po jego strzale przeleciała tuż nad poprzeczką.

W ostatnim kwadransie byliśmy jeszcze świadkami kilku prób strzelenia bramki, ale koniec końców Manuel Neuer i spółka nie dali sobie strzelić bramki. Ostatecznie pojedynek na Red Bull Arenie w Lipsku zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem monachijczyków, którzy powiększyli przewagę nad RBL do 7 punktów.

Na regenerację, analizę i przygotowania do kolejnego meczu podopieczni Hansiego Flicka będą mieli niewiele czasu, albowiem już w przyszłą środę „Bawarczycy” rozegrają pierwsze spotkanie w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Początek starcia z Paris Saint-Germain na Allianz Arenie w Monachium dokładnie o 21:00.

KONKURS TYPERA

Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (147)

04.04.2021 17:34
Lewandowski ponoć w rozmowach wewnątrz z piłkarzami sugeruje powrót na rewanż z PSG, także jestem ciekaw kiedy ostatecznie wróci do składu.
04.04.2021 13:01
Ciężki mecz ale najważniejsze że zwycięski!! W drugiej połowie Lipsk miał tyle sytuacji że aż dziwne że nie straciliśmy gola!!
04.04.2021 11:41
Leon potwór Goretzka!
04.04.2021 10:46
Bardzo ważne zwycięstwo, które już niemal pieczętuje nasze mistrzostwo w tym roku. Styl nie jest istotny najważniejsze są 3 pkt i bez kontuzji. Cieszy czyste konto z naszej strony.

Ciekawi mnie co z Costa miał wrócić po przerwie a tu dalej kontuzja ..
04.04.2021 10:23
Warto rozważyć sprzedaż lewego, zarabia najwiecej a wychodzi na to że bez niego gorzej nie jest.
04.04.2021 10:13
Oj i wychodzi na to, ze Lewandowski to jeden z mniej ważnych piłkarzy. Oj tak ciekawie.

Tak czy siak Wesołych Świąt.
04.04.2021 10:09
Pojawiają się informacje że jest szansa ze lewy w środe zagra, ponoś Hansi tak do tv Sky mówił, a nawet jak nie to na rewanż napewno, więc ta wizja polskich lekarzy nie była zła poprostu niemieccy dali bardzo bezpieczną diagnoze, Zrsztą sam lewy mówił że jakby mecz z Anglią bylby o mistrzostwo swiata to zagrał by w tym meczu na lekach,
04.04.2021 10:07
Co do Chupo to zagrał bardzo solidnie, ale gra w obronie bardzo słaba i to jest kolejny mecz (z Eintrachtem także irytował nie pomagając bronić) gdzie nie pomaga za bardzo w obronie tylko sobie truchta w okolicach koła środkowego :/ Tomek tam biega, napiera a Chupo się przygląda, oczywiście czasami tam przy atakował (jak zawodnik był blisko niego) ale nie cofał się by pomóc tylko stał w okolicach środka.
04.04.2021 09:59
Świetny mecz w naszym wykonaniu pod kątem taktycznym - 2 raz z rzędu pokazujemy że jednak potrafimy się cofnąć jak przystało na mistrzów i przeczekać rywala. Czyli innymi słowy potrafimy jednak bronić kompaktowo jak chcemy a nie latać w pressingu jak bezmózgie motorki. Czyżby panie Flick zmądrzał pan na koniec sezonu i wreszcie przejrzał na oczy? jak to w przysłowiu lepiej późno niż wcale więc gratuluję przyznania się do błędu jeśli to prawda. Tak jak pisałem wcześniej i zdania nie zmieniam - o naszym sukcesie w LM zadecyduje gra obronna, a nie fenomenalny atak i nie ukrywam, że po tym co widziałem nasze szanse urosły znacząco i jestem optymistą w starciu zwłaszcza z przereklamowanym Paryżem. PS. Piłkarz meczu oczywiście że Choupo, nie spodziewałem się po nim tak dobrej gry taktycznej - wygrał w 1 połowie WSZYSTKIE pojedynki z Upamecano idealnie wykorzystując swój wzrost i wagę do przytrzymania akcji w ataku pozycyjnym. Piętka do Kinga to już był popis z jego strony :) zabrakło mu jedynie bramki w tej akcji z końcówki do uzyskania Kickerowskiej 1 wśród ocen. Z PSG jak najbardziej niech gra od początku bo dodatkowa motywacja dla niego że nie dali mu nowego kontraktu. PS. 2. Radosnych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich forumowiczów i waszych rodzin, jak i dla redakcji - uważajcie w (ch)Lany Poniedziałek jutro bo trzeba iść do pracy we wtorek :P
04.04.2021 09:12
Co by nie pisać w środę mamy trudniejszego rywala zdecydowanie, przedewszytkim grają tam piłkarze któzy sami moga decydowac o zwycięstwie, Neymar Mbappe Di MAria,
04.04.2021 09:04
Moting zagrał fajne spotkanie, ta piętką do Comana palce lizać, szkoda, że Francuz się spalił :/ ... Co do meczu z PSG, Kimmicha był dał chyba za Pavarda, a Alabe do środka :/ ... Pavard, to co on gra, to jest dramat, mam nadzieję, że kupią kogoś konkretnego na prawą stronę , cierpi na tym Sane, który jest osamotniony.
04.04.2021 08:39
Mecz na styku jeśli chodzi o wynik, a przede wszystkim dobra gra ze strony Bawarczykow z czystym kontem i co najważniejsze odjechanie na 7 punktów :) FCBM!
04.04.2021 08:16
@WayeThe oczywiście, że Lewy daje więcej i nie raz pisałem, że nie ma możliwości zastąpienie jego jakimkolwiek zawodnikiem.
To jest moja ocena wczorajszego spotkania bez Lewego. Oczywiście wolałbym żeby zagrał zarówno wczoraj jak i w środę żeby nie przekręcać mojego wpisu.
04.04.2021 08:00
Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Bez Lewego i z kilkoma zmęczonymi zawodnikami którzy grali w reprezentacji a mimo to wygraliśmy na bardzo trudnym terenie. Nasi dali radę kontrolowali mecz, strzelili bramkę a potem odnoszę wrażenie że grali oszczędzając siły na LM. W BL zostało jeszcze 7 kolejek ale ten mecz chyba roztrzygnął losy tytułu.
Wygląda to tak że Flick buduję formę na najważniejsza część sezonu i dobrze.
04.04.2021 07:02
@tapczan masz rację, podobnych meczów do dzisiejszego nie brakowało z Lewym w składzie, problem nie może leżeć w braku jednego zawodnika.. a zwłaszcza w napastniku, co innego gdyby wypadł nam reżyser gry z środka pola,bądź skrzydłowy napędzający większość akcji, piłka nożna to gra zespołowa i o dobrej grze decyduje masa różnych czynników, głównie chodzi o poruszanie zaangażowanie, ustawianie się całej drużyny i sęk w tym.zeby stwarzać sytuację a Lewy nie jest od tego tylko od ich wykańczania, oczywiście gdyby był na boisku różne akcje mogłyby potoczyć się inaczej, rywale tez mieli by inne nastawienie bo może skupiali by się bardziejj na nim, ale co wy myślicie że jak Chupo biegał w okolicach pola karnego to nikt go nie krył bo nie nazywa się Lewandowski?..( tak swoją drogą skupiałem się na obserwacji Motinga i naprawdę miał kilka dobrych zagrań z pierwszej piłki, nie miał strat, uważam że zagrał niezły mecz) pamiętam mecz z Hoffe gdzie bez Lewandowskiego wygralismy 6:0 a mogłoby być więcej gdyby nie akcja kibiców, były i będą mecze które pokażą wam że brak Roberta nie wpływa tak mocno na nasze występy, zwlaszcza że nie jest to zawodnik typu Ribery, Robben, Ronaldo czy Messi którzy w pojedynkę poprzez niesamowite rajdy i uderzenia np z wolnego mogą rozstrzygnąć losy meczu
04.04.2021 06:25
@tapczan ponosi cie nie bądź jak gute. Skąd ty możesz wiedzieć jakby wyglądała gra z lewym jasnowidz jesteś. Prawda jest taka że Lipsk niem ma napastnika niema kim straszyć podobnie było z Liverpoolem w dwumeczu zero bramek. Lewy napewno daje więcej bo jeśli uważasz że nie to grajmy z lizakiem a Lewy na ławkę.
04.04.2021 02:05
@miroslawBayern

Alaba ostatnio miał konferencję gdzie ogłosił że chce "nowych wyzwań" ... to pytanie czemu pół roku wcześniej negocjował z Bayernem i żądał ok 20 mln € ? Gdyby Bayern mu dał te 20 mln € to co już "nowych wyzwań" by nie chciał i by został w Monachium ? i o to mi chodzi ... a to czy jakiś inny klub mu da tyle czy tyle to już mnie nie obchodzi, bo póki co nikt za bardzo się nie kwapi płacić mu dużego kontraktu no chyba że PSG.
04.04.2021 01:05
Dziwi mnie forsowana przez niektórych w trakcie dzisiejszego spotkania absurdalna teza ( bez jakiegokolwiek uzasadnienia) jak to było widać brak Lewego i ile to nam brakowało jakości. Można również napisać, że dzisiaj graliśmy bez Lewego i zachowaliśmy czyste konto, a ile bramek tracimy jak gra Lewy ? Mnóstwo. Wniosek ? Wina Lewego. Taki sam absurd. Akurat dzisiaj z Lewym w składzie przebieg meczu najprawdopodobniej wyglądałaby podobnie.
04.04.2021 01:04
@GuteSpiele
Tak, ty kult jednostki. Chwalisz Alabę i Comana pod niebiosa nawet jak grają kiepski mecz.
04.04.2021 00:47
fajnie zagrał Moting :) w drugiej połowie troche zgasł, ale nie oczekumy, że zrobi cała robote :)... bardziej zasługiwał na pierwszy skład, niż tragiczny Gnabry :)... do środy kupa czasu...PSG? i tak zrobi mistrza i przeskoczy Lille :)
04.04.2021 00:15
Można spać normalnie ;) raczej nie oddamy już Mistrzostwa ;)
04.04.2021 00:04
@Arkady142 Ja kult jednostki? xD Ja nigdy nie napisałem, że przegramy bez jednego piłkarza, a to co się tu działo po informacji, że Lewego nie będzie przez 4 tygodnie to była parodia.
Opinie, że przegramy i nie mamy szans. Te same osoby jeszcze przed kontuzją pisały, że jesteśmy faworytami - ja takiego zachowania wobec niedostępności jakiegolkwiek piłkarza nie pisałem. Ja Alabe skrytykowałem za słabą grę. Jak napisałem, że Lewy grał słabo - choćby pierwszy mecz z RB to jakie zmasowane ataki na mnie, że go nie doceniam, przecież podał między nogami xD Skończyło się na nocie 4.0 od Bilda, ale i tak zagrał dobrze i mnie atakowano. Teraz pisze, że jego strata jest widoczna, ale Bayern da radę to już jego zaślepieni fanatycy mnie atakują i zarzucają pisanie, że uważam, że jego strata jest niewidoczna. Jak to przy czasem bronieniu Alaby za nie jego błędy jak np. stracona bramka z Leverkusen po strzale Schicka (mimo, że nie brał udziału przy obronie) i w innych sytuacjach gdzie zaznaczyłem, że inny piłkarz również w tej akcji popełnił błąd ( błąd zespołowy) jestem przez ciebie porównywany do fanatyzmu jednym piłkarzem, którego chwilowy brak zmienia Bayern z faworyta meczów z PSG i RB Leizpig na zespół, który nie ma szans to gratuluje rozwagi.
03.04.2021 23:55
Alaba chce zmienić ligę a przy okazji podpisać ostatni tak wielki kontrakt, to normalne a nas nie powinno to interesować tylko forma zawodnika jaką teraz prezentuje w Bayernie, potem niech sobie idzie gdzie chce i zarabia ile chce.
03.04.2021 23:54
Alaba chciał spróbować czegoś nowego ale wcześniej od Bayernu chciał tyle i tyle i jakby mu klub dał tyle to by nagle nie chciał "czegoś nowego" ;]
03.04.2021 23:53
@GuteSpiele jak dla mnie (i nie tylko dla mnie) bronisz po prostu swojego ulubionego (lub jednego z ulubionych zawodników) że to nie tak itp. I sory ale nie kupuję tego co mówisz. oczywiście niedługo się przekonamy kogo wybierze ale na pewno nie jest tak jak mówisz.

I masz naprawdę jeszcze tyle tupetu aby zarzucać komukolwiek kult jednostki jak sam to uprawiasz.
03.04.2021 23:49
@Arkady142 Alaba póki co nie jest zawodnikiem Realu więc informacje o jego pensji nie pochodzą z ich strony tylko z niemieckiej gazety. Thiago też odszedł zarabiać w Liverpoolu 10 milionów funtów mimo, że w Bayernie miał mieć ofertę na poziomie 15 milionów Euro. Jak ktoś chce spróbować czegoś innego to może pozwolić sobie na jakąś obniżkę cen.

Naprawdę, bo Boa zarabiał teraz 12 milionów, a Alaba 11 i nie narzeka. Mówione już było jasno, że chce spróbować czegoś nowego.
03.04.2021 23:44
@GuteSpiele na stronie Realu (a w przypadku tego jakie są płace w Realu są na pewno mądrzejsi niż Ty czy ja) kiedyś wyczytałem że Hiszpanie raczej podają pensje w netto. Wiesz jaką Ramos ma pensję? Jakieś 12-14 mln. Jest czołowym graczem Realu pod tym względem. Wejdź na ich stronę a zobaczysz że piszą, iż jego pensja brutto to dwadzieścia-kilka milionów EU.

I sorry ale jak dla mnie tutaj manipulujesz. To jest strona Bayernu tak? Każdy głupi wie że wszystkie pensje jakie są w Bayernie, to są oficjalne kwoty BRUTTO. Czyli jak swego czasu Lewy miał pensję 15 mln, to ta kwota była BRUTTO.

Myślisz że Alaba serio by grał za 12 mln brutto czyt. ok. 6 mln NETTO? Skoro taki Boateng ma podobną pensję? Naprawdę? Jeżeli taka byłaby oferta Realu to by ich odrzucił i zaoferował się np. City. A Pep chyba lubi Alabę i myślę że by go przywitał z radością. PSG tym bardziej. Więc sory ale to jest dla mnie nieudolna obrona Alaby przez Ciebie.
03.04.2021 23:43
Po tym meczu jedno jest pewne - Lipsk nie zasługuje na Majstra.
To samo gówno grali z Liverpoolem.
Wynalazek od Red Bulla nie podołał, mam nadzieję że inny wynalazek w środę tak samo nie podoła.
03.04.2021 23:39
@Arkady142 Chodziło tu o kwotę podaną w kontrakcie więc wątpliwe, żeby chodziło o netto.
03.04.2021 23:34
Panowie - mamy jedną z najlepszych ofensyw na świecie, oczywiście brak Lewego to wielka strata - ale jest tyle wariantów z przodu, że poradzimy sobie z PSG. Tak myślę.
03.04.2021 23:31
@GuteSpiele Jeżeli dobrze pamiętam, to Hiszpanie podają sumy netto więc te 12 mln jest netto a w Niemczech kwoty są podawane brutto czyli te 17 mln z bonusami to pensja brutto. A netto ile będzie to sobie policz...

Biedakami nie są ale ich włodarze nie są skorzy do wzmocnień z prawdziwego zdarzenia...
03.04.2021 23:16
@Pir5 Tak. Bawaria przez jej długie powiązania z Hagsburgami jest Katolickim Landem 50,4% Katolików. Tak naprawdę to Brandeburdczykom nigdy w pełni nie udało się zintegrować Bawarii do reszty ich państwa (o czym świadczy jej duża autonomia dzisiaj czy to, że w II Rzeszy Bawarskie jednostki miały własne mundury)

Edytowano : 2021-04-03 23:17:07

*Habsburgami
03.04.2021 23:10
@miroslawBayern A tego o Alabie jeszcze nie doczytałem xD
Sugerujesz, że nowy zawodnik Realu, który ma tam zarabiać 12 milionów euro na sezon, czyli 5 milionów mniej niż oferował mu Bayern idzie tam dla pieniędzy? Ciekawa teoria tym bardziej, że w Bayernie ma wszystko począwszy od zaufania zarządu, bardzo wysokiej pozycji w zespole i pierwszego składu.
Już pominę te prostackie obrazy, bo nawet nie potrafisz trzymać się tematu w dyskusji.

@Elessar Czym niby mu umniejszam? Tym, że uważam, że jego strata jest widoczna, ale dajemy radę? Jeżeli tak uważasz to umniejszasz Bayernowi.

@WayeThe Choć zawsze mogą nas miło zaskoczyć, bo jednak ostatnio jak dość sensacyjnie byli wicemistrzami Niemiec to kolejny sezon w lidze duży zjazd, ale w CL dali radę dojść do 1/4, gdzie nawet dali radę zagrać bardzo dobry dwumecz z Realem. Czy choćby Schalke 04, które w 17/18 było wicemistrzem w 18/19 grali bardzo słabo, ale w CL z grupy wyszli.
Choć w przypadku Eintrachtu liczę na Ligę Europy - tam mogą zdziałać sporo.

@Arkady142 Skład BVB i tak będzie mocny, bo kupią sobie jakiś nowych piłkarzy. To nie są biedaki, że nie stać ich na jakieś ciekawe transfery. Całkiem niedawno mieli potężną ekipę: Aubameyang, Dembele, Reus w kapitalnej formie, Gündoğan - mimo strat takich zawodników dali radę i przetrwali jako ten drugi zespół w Niemczech, nawet w 18/19 byli bliscy mistrzostwa. Do kupna wielkich talentów mają nosa. Wcale nie zdziwię się jak w przyszłym sezonie znowu będzie tam ze dwóch takich co za dwa - trzy lata odejdą za 100+ milionów.

Co do Eintrachtu to myślę, że w 18/19 byli trochę lepsi kadrowo. Bardzo lubię ten klub, bo na przestrzeni lat zaliczyli ogromny progres. Zwłaszcza za czasów Kovaca ta drużyna stała się jedną z ładniej grających w lidze.
@GuteSpiele ty czasem nie miałeś odpocząć i pójść na urlop czy plany się zmieniły?
@miroslawBayern tak wracając do wcześniejszej rozmowy to wiem że Niemcy nie są już tak krajem katolickim jak kiedyś, właśnie świadczy o tym liczba,, Turków '' w Reprezentacji Niemiec(Can, nie tak dawno Oezil Ikay G.). Ale chyba Bawaria jest najbardziej katolicka? Mam rację.

Edytowano : 2021-04-03 23:10:41

?
03.04.2021 23:02
Zarówno w przypadku Eintrachtu jak i Wolfsburga problemem może być również (poza brakiem doświadczenia w LM) utrzymanie kadry na przyszły sezon. Ciężko będzie zatrzymać Weghorsta i Silvę, paru innych (Brekalo, Brooks, Kostić) również może zmienić kluby. Też jakiś czas temu pisałem, że wolałbym w LM widzieć BVB i Leverkusen, które nie tylko mają więcej ogrania na arenie międzynarodowej, ale i potrafiłyby przystąpić do rozgrywek z wyższym potencjałem kadrowym.
03.04.2021 22:51
@Elessar na razie bardziej adekwatne pytanie powinno wyglądać, jak będzie wyglądał skład BVB w przyszłym sezonie?

To trudne czasy dla klubów z Zagłębia Ruhry. Niby cieszy to że Wolfsburg który ma potężne zaplecze (sponsor) ładnie walczy. Tylko że od czasu wygranej w lidze 2009 roku ich forma jest nie do pozazdroszczenia. Po tym sukcesie powinni się ładnie budować i przez cały ostatni okres dotrzymywać kroku Bayernowi. a tak raz miejsce w czołówce ligi, raz blisko spadku itp. Tak jest niestety z większością zespołów.
Frankfurt wydaje się dość ładnie budowany. Ale podkreślam, wydaje się. Nie wiem co w trawie piszczy, ale jedna z największych niemieckich metropolii zasługuje aby mieć klub na poziomie. A Frankfurt nad Menem do takich miast się zalicza.

Edytowano : 2021-04-03 22:53:01

Arsenal vs. Liverpool, już prawie koniec i 0:3. Ciekawe czy to jeden z niewielu wybryków graczy Kloppa czy zwiastun zwyżki formy i walki o miejsce gwarantujące LM.
03.04.2021 22:50
W środę gramy bez Lewego, PSG bez Verattiego. Myślę, że Paryżanie mają jednak poważniejszy problem, bo środek pola is się rozsypie. Bez Włocha dostawali w tym sezonie konsekwentnie bęcki.
03.04.2021 22:48
@elessar
Ciociosan to taka tańsza podróba Martini Bianco. Tak mi się skojarzyło z osobą co niby wszystko wie a w sumie to nic xD
03.04.2021 22:43
@Danie1 bardziej mi chodzi o pseudonim w sumie nie mam bladego pojęcia skąd się wziął i co on oznacza
03.04.2021 22:41
@elessar
A jak myślisz xD
03.04.2021 22:36
Widzę że ciciosan dalej w formie xD
@WayeThe chyba akurat w tym każdy się zgadza dla BL, lepiej by grała Borussia niż Eintracht w CL. Ale za piękne oczy nie dostaje się miejsca

Edytowano : 2021-04-03 22:37:29

może jeszcze nas Eintracht miło zaskoczy, bo w sumie z innej beczki czy Borussia z taką formą by wyszła z grupy, pewnie niekoniecznie, ale strata dla nich CL to przede wszystkim strata gigantycznych funduszy oraz prawdopodobnie naj. zawodników
03.04.2021 22:34
@GuteSpiele tu przyznam ci rację Wolfsburg czy Frankfurt z grupy nie wyjdą lipsk też wiele nie zdziała
@GuteSpiele ale czy ja gdzieś napisałem, że na przestrzeni historii Messi nie jest lepszy? Jest i to o niebo to samo z Ronaldo, ale w końcu mamy epokę piłkarza z Bayernu oraz do tego Polaka, więc powinniśmy docenić ten czas, bo od dawna w klubie (o Polsce nie wspominając, bo nigdy) nie mieliśmy najlepszego piłkarza na świecie i umniejszać jego umiejętności to powinien być wstyd dla każdego kibica Bayernu, czy jest to Lewandowski czy Robben, Czy Muller czy ktokolwiek
@GuteSpiele
Bo ty zawsze jesteś bez winy. A twoje insynuacje to tylko zdanie, doktora skoczka, filantropa z Austrii. Specjalnie gadasz bzdury żeby innych włączyć do dyskusji. Jedź lepiej na koncert boysow. Wesołych świąt.
03.04.2021 22:29
@Elessar Oczywiście, że umie dryblować. Niczym Messi dostaje piłki i biegnąc od połowy boiska mija kilku zawodników rywali i strzela bramkę....
Ma 8 asyst we wszystkich rozgrywkach - Messi ma 13, a jeżeli mówimy o najlepszych latach to miał ich np. w sezonie 11/12 33 i do tego 73 bramki grając w sumie na "9" (oczywiście na papierze)

Teraz jest wyższy historycznie porównując ich najlepsze czasy to już nie jest. Jest sporo za jak i zresztą w zasadzie wszyscy piłkarze.

@miroslawBayern To już jest przykre jak ktoś wyzywa inne grupy od niemądrych, a sam brnie w jakieś kłamstwa w następnych komentarzach. Nigdzie nie napisałem, że zespół nic nie traci, a Ty kolejny raz tak piszesz xD

Edytowano : 2021-04-03 22:30:44

No to piękna CL się szykuje dla Bundesligi w przyszłym sezonie. RB Leipzig, które znowu zostanie bardzo osłabione, Wolfsburg i Eintracht które grają sezon życia i być może na tym sezonie się skończy, bo zeszłe tak dobre nie były.
03.04.2021 22:19
@FanGraczyBayern nie no to dobrze, ale wiesz jednak wakacje czy spotkania co jakiś czas, to nie to samo co wychowywanie

Edytowano : 2021-04-03 22:24:48

Borussio M. Dokąd zmierzasz? ale mieli farta przed chwilą
03.04.2021 22:18
@Elessar
Właśnie nie wiem czy jest ze swoim synem na co dzień, na pewno często się z nim spotyka, i zdaje się, że Neymar na wakacje po zakończeniu sezonu jeździ z synem.
@GuteSpiele
Mi się wydaje że, kibice Realu czy Barcy pomimo często będąc "gimba" nigdy by nie powiedzieli że ich zespoły nic nie tracą pomimo braku najlepszych. A ty chłopie jesteś kibicem zawodnika który się na nas czyt. Bayern totalnie wysral. Zadając absurdalnej kasy, biorąc pod uwagę jego rozwój albo brak rozwoju. Bo jego najlepsze lata były osiem lat temu. Co ty gadasz ?... Co z lekarzem. ?. Daj spokój nawet z tobą nie gadam. Sensu brak