Akurat Zidane to jest tak samo wielkim trenerem jak Real klubem. Farciarze dekady, którzy zyskali na braku varu i błędom sędziów. Dobrzy byli może raz za Ancelottiego kiedy zdobywali puchar, reszta ich zwycięstw poziestawia niesmak nawet wśród kibiców tej drużyny
05.10.2019 21:44
Na tej stronie jest moda na jechanie Bayernu, mimo że w XXI w to zespół który zdobył w Europie najwiecej trofeów. Nie możemy być zaślepieni i nie widzieć wad (naprawdę jest na co narzekać) ale pomimo utraty trzonu zespołu i najważniejszych zawodników ostatnich lat, nasza gra nie jest fatalna. Sam mam wiele zarzutów do Kovaca ale nawet przeciętny czy wręcz słaby trener, nie spowoduje że jedna z najlepszych kadr w Europie stanie się średniakiem, co wielu tutaj sugeruje.
Widać że niektórzy krótko oglądają Bayern, skoro nie pamiętają na jakim poziomie byliśmy zaraz po sukcesie na przełomie wieków.
Edytowano : 2019-10-05 21:39:21
Mój główny zarzut do trenera: brak rotacji (w zeszłym roku przesadzał w drugą stronę). Thomas zawsze wnosi wiele w tym sezonie, Javi również, a nie mogą wstać z ławki. To przedziwne
05.10.2019 21:38
Mecz w Londynie dał nadzieje, to było pierwsze naprawdę dobre sprośnie w tym sezonie, jednak kiedy jak nie w takiej sytuacji powinniśny oczekiwać gry na 100%? Co roku brakowało skuteczności w ważnych spotkaniach, teraz wydaje się że jest odwrotnie, Lewandowski tez się przełamał i strzela wazne bramki nawet jak gra nam zbytnio nie idzie. To sprawia ze Kovac mimo fatalnej gry w obronie zasługuje ma szansę do końca sezonu. Czy się sprawdzi? Moim zdaniem nie ale pochopne byłoby wyrzucanie trenera teraz kiedy na horyzoncie nie ma następcy, a wyniki sportowe na papierze go bronią.
Nadal nie uważam żebyśmy grali dobrze ale jak zwykle ten sezon zweryfikuje nasza gra na wiosnę
Edytowano : 2019-10-05 21:18:30
Czepianie się Neuera jest żenujące. Facet uratował ten zespół i z Lipskiem i Totkami w pierwszej połowie, nie popełnia błędów, wrócił do formy. Co ma zrobić więcej? Zakończyć karierę żeby zadowolić „ekspertów” z polski?
05.10.2019 21:17
Powrót do realiów Bundesligi po CL zawsse jest trudny, tutaj spotykamy defensywnie nastawionego przeciwnika, jedyny mój zarzut to brak zmian
05.10.2019 15:50
Ktoś musi kovacovi powiedzieć że jest coś takiego jak rotacja bo sezon jest długi a zmęczeni zawodnicy będą podatki na kontuzje, nie mówiąc o atmosferze która może się popsuć. W rotacji mistrzem jak nikt był Jupp
05.10.2019 15:47
Najważniejsze żebyśmy zachowali tożsamość, polityka unikania zadłużenia to coś co w okresie kryzysu na światowych rynkach pozwoli nam utrzymać się w elicie kiedy realne i inne Barcelony będą z trudem spłacać bezmyślnie zaciągnięte zobowiązania
05.10.2019 12:32
Jeśli mówi o swojej orientacji otwarcie to tym lepiej bo wśród piłkarzy to temat tabu, praktycznie żaden znany zawodnik nie pokazywał się z partnerem ani nie mówił o swojej orientacji otwarcie
03.10.2019 18:29
Krytyka bez hejtu, podparta faktami i nie wybielająca jego samego. rośnie prawdziwy Bawarczyk. Może bedzie to pierwszy wielki lider po Lahmie i Neuerze?
03.10.2019 01:16
@nyy32 po części się zgadzam, w pierwszej połowie widać było brak pomysłu, Kimmich uparcie wystawiany na nie swojej pozycji, zagubiona defensywa i ataki bardzo bezładne, mogliśmy przegrywać 3:0. Druga połowa była inna, niewątpliwie trzeba docenić zmiany Kovaca, uczy się od lepszy od siebie jak Negelsman co dało podobnie dobry efekt. Niemniej nie wierze patrząc na całokształt że Kovac osiągnie spektakularne sukcesy, ocenimy go po sezonie bo i tak teraz nie ma innych opcji, a po zimowych wzmocnieniach nie będzie czas rozliczeń wyników. Na pewno Bayern dzisiaj jest stabilniejszy od Realu i Barcelony, pytanie jak będzie to wyglądać w kluczowej fazie sezonu. Nie można popadać w skrajność i być ani gorliwym zwolennikiem Kovaca ani oczekiwać zwolnienia w tym roku (taki pretwkst dałaby klęska z londynczykami). Jest średnio ale ostatni mecz daje nadzieje i resztki wiary którą jako zeszłoroczny obrońca Kovaca utraciłem po dwumeczu z liverpoolem
@hoven jesteś ostatnią osobą która powinna wypominać komuś sensowność komentarza, to twoje a nie @nyy32 komentarze z powodu braków w tej kwestii były usuwane ;)
Edytowano : 2019-10-02 19:57:21
*wypominać sensowność bądź jej brak
02.10.2019 19:56
Sporo osób skreślało Gnabriego po slabym początku sezonu ale jak widać wciąż zachwyca i udowadnia wszystkim ze jest lepszy niż się spodziewali
02.10.2019 00:04
Pierwsza połowa zostawia cień ale wazne że umieliśmy się podnieść. Doszło do tego szczęście ale ważny jest przecież wynik
Edytowano : 2019-10-01 22:54:17
Jak zawsze wszyscy tutaj się śmiali kiedy mówiłem że jesteśmy faworytami (chociaż muszę przyznać że oo pierwszej połówkę żałowałem tej wypowiedzi)
01.10.2019 22:53
Na plus dzisiaj Neuer + ofensywa. Środek pomocy i obrona to żart. Ale to nie graj umiejętności piłkarzy, tylko pomysłu na nich w głowie Kovaca
01.10.2019 22:30
Wynik pokazuje co jest problemem- obrona, atakować indywidualnie zawodnicy potrafią ale mimo błysków brakuje w tej grze spójności i konceptu
01.10.2019 22:21
Czyli Totki grają bardziej kapryśnie od nas, byliśmy faworytem ale po pierwszej połowie 2:1 brałbym w ciemno a i 2:2 bym nie pogardził
Edytowano : 2019-10-01 22:17:00
Nie rzucę kamieniem bo narzekam i będę narzekał na to jęk graliśmy w pierwszej połowie, dobrze że w drugiej pokazujemy inne oblicze
01.10.2019 22:16
Neuer to bestia, ile on wybronił to głowa mała
01.10.2019 22:04
Środek pomocy kryminał, obrona też, ratuje nas Kimmich i Lewandowski. Potrzebujemy pomysłu na grę bo może to się skończyć różnie, Kovac to pomyłka
01.10.2019 21:59
Przegrana 3:0 pokazała w jakim miejscu jesteśmy, musieliśmy wtedy zmienić trenera żeby wrócić na właściwe tory. Dlatego tem mecz naprawdę dużo może pokazać
01.10.2019 12:20
Jeśli to przegramy to taktycznie i jest takie ryzyko niestety, jednak Tottenham mimo awansu do finału nie należy do ścisłego topu, raczej to był wyczyn pokroju tego Ajaxu. Gdyby ordy tej kadrze trenował nas Pep albo Jupp to byłbym spokojny, a teraz to wielka niewiadoma
30.09.2019 23:30
Ten mecz pokaże gdzie jesteśmy, obawiam się że niestety same umiejętności zawodników nie wystarczą i będzie nerwowe spotkanie, chociaż i tak jesteśmy faworytem
Edytowano : 2019-09-30 22:57:17
Kadrowo prawie na każdej pozycji mamy przewagę, trenera lepszego mają londyńczycy, chociaż i on popełnia błędy czego przekładem był finał i pomijanie Lucasa
30.09.2019 22:55
@hoven jeśli w przeciągu najbliższego kwartału będziesz w Warszawie albo Monachium (terminy do ustalenia), zapraszam na darmowe korepetycje z czytania ze zrozumieniem, jeśli nie mogę wspomóc finansowo ten cel :) Bo pomijając wątpliwą wartość merytoryczną wypowiedzi masz problem z czytaniem ze zrozumieniem moich komentarzy które komentujesz. (Troszkę wstyd żeby w tym przewyższał cię germański „nacjonalista” który język polski zna od 10 roku życia. O obrażaniu innych i stosowaniu zamiast argumentów merytorycznych, niskich chwytów erystycznych nie wspomnę, bo wierzę że kultura osobista rozwinie się w parze wraz ze wzrostem wiedzy.
Swoją drogą nikt na tym forum mnie tak nie obraził żeby nazwać mnie nacjonalistą (po tym skrytykowałem zawodników z dwóch krajów których mam paszporty) XD
Edytowano : 2019-09-30 22:59:30
Co do oczekiwań względem piłkarzy- każdy ma inne. Ja tutaj jestem konserwatywny i cenię lojalność bardziej niż inne cechy, nie kibicuje tez zawodnikom, nie interesują mnie ich prywatne cele, a to ile robią dla mojej ukochanej drużyny.
30.09.2019 22:54
Mecz w Londynie niech pokaże w jakim miejscu jest Bayern i jak nasi zawodnicy powalczą o następstwo po odejściu naszych liderów. Tylko dobry europejski sezon może dać im miano godnych następców
30.09.2019 17:36
Racja wyniki: trafienia dające awans w pucharach, zmiana wyników decydujących starć w pojedynkę, zdobyty puchar ligi mistrzów, mistrzostwo świata, te sukcesy (wszystkie albo niektóre) posiadali tacy gracze jak Arjen, Franck, Basti, Effenberg, Oli czy nawet Manu, nie wszyscy urodzili się Bawarczykami ale wszyscy Bawarczykami chcą umrzeć, to też ma znaczenie.
Dzisiaj nie można odmówić umiejętności Thiago, Cou, Lewandowskiemu czy Kimmichowi ale wciąż muszą udowodnić dużo żeby stać się postaciami na miarę wielkich poprzedników. Nie wystarczy dominacja w lidze i śrubowanie własnych rekordów, bo tych zawodników poprzedzało pokolenie które zagrało w 3 finałach ligi mistrzów, zdobyło mistrzostwo święta i było najbliżej takich indywidualnych nagród jak złota piłka. I nie chodzi o to że nasz obecny skład jest słaby, chodzi o to ze jest porównywany z jedną z najlepszych drużyn XXI w
Edytowano : 2019-09-30 17:35:24
Wg hierarchii dyktowane przez opaskę liderem jest kapitan Manu, a jego zastępca jest Thomas, a zastępcą Thomasa Polak.
Rozumiem że kiedy ja mówię że mieliśmy lepszych liderów niż Lewandowski to kłamię, a kiedy wy mówicie (wbrew oficjalnej hierarchii ułożonej przez trenera) że Thomas liderem nie jest to macie racje :D? Jeśli chodzi o moją opinie to niezależnie od hierarchii rada drużyny zmieść z każdym rokiem słabsza
30.09.2019 17:29
@hoven odpowiem nawet szerzej na ten komentarz mi trochę ciebie szkoda patrząc na większość twojej smutnej „twórczości” w komentarzach.
co do „wioch” to nie wiem od kiedy Warszawa (do której notabene w wieku 7 lat przyjechałem na kilka lat nomen omen z Bawarii) to wiocha ale zapewne jesteś z jakiegoś większego i bardziej perspektywicznego miasta w Polsce skoro tak nieładnie stolice określasz :)
Zresztą nie rozumiem co ta dyskusja ma do narodowości, Ballack czy Kroos jako Niemcy są również dla mnie skreśleni, kibicowałem im w reprezentacji z musu ale atmosfera rozstania z naszym klubem sprawiła że raczej miałem i mam o nich złe zdanie i cieszyłem się kiedy nasz Thomas zabierał Ballackowi nr i miejsce w kadrze. Nikt nie krytykował moich gorzkich słów nt Michaela, a pojawiały się zawsze do czasu aż nie zakończył kariery.
Lewandowski również kibicom Bayernu zalazł za skórę sugerując że przez jakość swoich kolegów nie osiągnął sukcesu (o swoich pudłach wtedy nie pamiętał). Do tego doszła chęć odejścia z jednego z najlepszych klubów na świecie dla doraźnego wrażenia że prędzej zdobędzie trofea za granicą Niemiec. Trwale obrzydziło mi to jego postać, której i tak jak każdego representwnta BVB nie miałem prawa jakoś nadzwyczajnie lubić. Fajnie że teraz pisze nową historie, stara się i wydać tego efekt, zmienił ton wypowiedzi ale nie zmienia to całościowego obrazu który na tle legend wypada bardziej blado, tak samo jak np Vidal.
Edytowano : 2019-09-30 17:14:46
A jeśli naprawdę nie pamiętasz wypowiedzi krytykujących ad personam zawodników Bayernu to polecam Google. Tak samo niemieckie media rozgrzane były tematem tego kiedy Polak zwalał zwinę na kolegów za brak armatki. Krótką masz pamięć
Edytowano : 2019-09-30 17:15:37
@Fan graczy i to kogo obecnie mamy w radzie drużyny pokazuje jak liderów w naszym klubie brakuje
30.09.2019 17:12
Lewandowski nie jest liderem między innymi dkstrgo że nie kocha tej drużyny, jest skutecznym najemnikiem co się chwali ale to za mało żeby zostać nr 1 w szatni. On zresztą nie krytykował klubu z chęci poprawy całego zespołu, tylko z chęci wymuszenia transferu albo osuagniecia osobistych korzyści (płakanie o brak pomocy ze strony kolegów i obrażanie ich że są za słabi było żałosne). Prawda jest taka że osobiste sukcesy (w tym trofea) były dla niego ważniejsze niż oddanie się Bayernowi. Teraz zachowuje się lepiej co cieszy ale pamiętać będziemy brak pokory który rok temu prezentował
. Co do bramek na wagę złota to świetnie że zaczął strzelać ważne bramki, mam nadzieje że wreszcie zacznie to robić w lidze mistrzów w nowym roku, bo do tej pory w fazie pucharowej zdobył bodaj jedną bramkę na wagę awansu. Mam nadzieje że „nawrócenie” da efekty sportowe bo to przysłuży się Bayernowi
30.09.2019 16:46
Proponuje zgrać ze zrozumieniem, jedynym prawdziwym liderem został Manu, w polu takiego nie mamy, jest od biedy Thomas który jako prawdziwy Bawarczyk buduje atmosferę i ducha zespołu. Brakuje w polu prawdziwych liderów takixg jak kiedyś Lahm, Basti czy Robbery. Dzisiaj ich zwyczajnie nie ma i to miałem na myśli. To że Lewandowski rozgrywa najlepszy sezon u nas (pierwszy raz naprawde nie mam zastrzeżeń) nie znaczy że stanie się kimś takim jak legendy które były nie zwykłymi piłkarzami klasy światowej, tylko za swojego pobytu u nas stały się ikonami i wyznacznikami jakości na swojej pozycji, poza Manu nie mamy już takich zawodników
Edytowano : 2019-09-30 14:34:43
*czytać zrozumieniem oczywiście
30.09.2019 14:33
@Janson @predator nic dodać nic ująć. Możemy tylko liczyć że tacy liderzy się wykreują ale to pobożne życzenia (najbliżej jest Kimmich i Niklas). W tej chwili z prawdziwych liderów pozostał Manu (który jest daleko w swoim królestwie między słupkami od reszty zespołu) i Thomas- śmieszek i dobry duch drużyny reszta daleko w tyle, brakuje liderów i piłkarzy z charyzmą którzy w 2013 decydowali o sile Bayernu.
30.09.2019 08:04
Broni Neuer, nie popełniający błędy ter Stegen, więc broni najlepszy niemiecki bramkarz. Niestety kadra przeżywa problemy, być może przez brak motywacji po tak wielkim sukcesie jakim byli mistrzostwa i puchar konfederacji. Jednak nie skreślajmy tej drużyny, jogi popełnia błędu jednak z Holandią było jedno zwycięstwo i jedna porażka to dobry wynik. Szkoda że trener popadł ze skrajności w skrajność i powoływanie zawodników za zasługi zastapił ich marginalizowaniem ze względu na słabszy okres (miejsce Hummelsa jest w składzie, a Thomasa przynajmniej na ławce w Nationalelf)
26.09.2019 10:09
@buuuU zgadzam się. Świeży kibic kocha cyferki, teraz jest moda na prześciganie się w nich. Z perspektywy czasu jednak widać że nie zawsze one coś znaczą w perspektywie lat. Kovac ma może na papierze wyniki, jednak między Bayernem Juppa, Pepa a tym Chorwata jest przepaść
23.09.2019 20:49
Ja liczę że Lipsk nie straci punktów, chce żebyśmy wygrali mistrzostwo nie dzięki slabosci przeciwników a dzięki sile naszej drużyny. Tego wymaga interes Bundesligi.
23.09.2019 02:13
Na pewno to pozytywne zaskoczenie, gdybyśmy grali lepiej jako formacja defensywna to Pavard pokazałby się z jeszcze lepszej strony
22.09.2019 14:36
Kontrakt dla bramkarza w tym wieku to nie takie odstępstwo od normy, Manu jest w idealnym wieku.
22.09.2019 14:34
Gdyby nie Manu i szczęście to wynik mógłby być wcale nie ta korzystny i po pierwszej połowie mogłaby być nerwówka. Musimy poprawić obronę jesli chcemy cis zwojować w lidze mistrzów
22.09.2019 14:32
Thomas gra w tym sezonie świetnie, zresztą legend się nie oddaje, marketingowo to bardzo ważne żeby Thomas skończył u nas karierę
22.09.2019 12:37
Nie pasuje i tego się obawiam. Do tego jego charakter jest problemem. Jednak jeśli nie nabierzemy stylu i nie zaczniemy grać taktycznie to zmiana będzie nieunikniona
21.09.2019 20:10
Akurat Neuer w tym sezonie to jeden z naszych najpewniejszych punktów, dzisiaj dzięki niemu błędy obrony nie skończyły się dla nas źle
Edytowano : 2019-09-21 20:13:07
Co za akcja Lipska! Werner upokarza naszą politykę transferową
21.09.2019 20:09
Kiedyś powiedziałbym zdecydowanie nie ale przy tym że obecnie nie posiadamy właściwie trenera to każdy byłby wybawieniem
21.09.2019 17:48
Wynik solidny ale kolonia mogła nas zranić. Z trudniejszym rywalem przy takiej grze może być ciężko
21.09.2019 17:44
Ogólnie nie popieram długich umów dla 30 latków ale bramkarz to specyficzna pozycja, Neuer ma przed sobą spokojnie 5 lat gry jeśli zdrowie pozwoli
19.09.2019 21:16
Jeśli wyleci Kovac to Javi może wrócić do składu, a bez Uliego jego posada nie będzie bezpieczna
19.09.2019 06:59
Havertz gra tak jak pozwala mu drużyna, Bayer jest w dołku to i on nie pokazuje zalet. Nie jest to dobre info ale może przynajmniej cena nie będzie kosmiczna, wierze że przy poukładanej drużynie Kai powróci do swojej dyspozycji
19.09.2019 06:57
Jeśli przyjdzie Sane to wtedy będziemy się martwić, lepiej mieć zbyt dużo opcji niż zbyt szczupłą kadrę.
19.09.2019 06:56
Zawsze powtarzałem że Robery mogli zostac jako zmiennicy, nikt z naszych ofensywnych piłkarzy nie zastąpi ich 1:1
19.09.2019 02:01
Nie kalkulujemy straty w Belgradzie, jasne takie wyjazdy są męczące przez odległość ale jeśli ich nie zlekceważymy to zwycięstwo jest obowiązkiem. Przejmujmy się Totkami to oni są jedynym poważnym konkurentem w skali całej grupy
18.09.2019 22:58
Thomas wraca do formy, mogą być z Lewandowskim jeszcze lepszym duetem niż poprzednio
18.09.2019 22:55
Hummels przy odpowiedniej i poukładanej taktyce potrafi grać genialnie, moim zdaniem w Bayernie zabrakło w pierwszej kolejności pomysłu na grę tej formacji
18.09.2019 07:36
Bayern potknął się wtedy z Bate ale grupę zmasakrował. Liv ledwo z niej wyszedł. To dobra drużyna, lepsza niż Real ostatnich lat, jednak nie można mówić o tym że zdominowali rozgrywki jak Bayern w 2013, przegrana z Barceloną 0:3 nid miała Orawa się zdarzyć
Edytowano : 2019-09-18 07:33:45
*prawa
18.09.2019 07:33
Oby BVB tak samo frajersko traciła punkty w meczach z nami, w lidze mistrzów mogliby się jednak postarać
17.09.2019 23:17
Liverpool nie był tok temu mocny, Real dwa lata temu też. Jednak w ostatnich katach nie najlepsze drużyny zdobywały ligę mistrzów. W latach naznaczonych dominacja Barcelony i Bayernu te drużyny zdobyły Puchar Europy dwa razy
Edytowano : 2019-09-17 23:14:00
Gdybyśmy mieli Juppa albo Pepa, Liverpool szybko rok temu odpadlby po bezpośrednim starciu.
17.09.2019 23:12
Plan na dzisiaj osiągnięty. 4 punkty w tym jeden zdobyty na Barcelonie to sukces BL. Oby jutro plan tez się powiódł i oby BL wróciła z 6 punktami
17.09.2019 22:57
Bądź co bądź układ tabeli dla BVB jest całkiem dobry, inter na start traci punkty z drużyną która nie podejmie walki nawet o 3 miejsce, awans powinien być łatwy
17.09.2019 22:55
BVB i Lipsk pokazują że mogą walczyć nawet o 1 miejsce, niestety dzisiejszy wynik BVB powoduje ze nie wykorzystują wielkiej okazji
17.09.2019 22:50
Barcelona ma farta, jak Hiszpanie zawsze. BVB wywożąc jeden punkt może czuć niedosyt
17.09.2019 22:45
Werner z nami zagrał bardzo dobrze, kreował grę i potrafił również stworzyć okazje. ter Stegen nie przesadzałbym, strzał Reusa był zły, to strzelec zawala karnego nie bramkarz jest tu decydujący.
17.09.2019 22:42
Oby zarząd die obudził i kupił go za rok albo dwa
17.09.2019 22:33
O ten za słaby wg niektórych Werner strzela kolejną bramkę :P
17.09.2019 22:32
Cieszy wynik interu który traci punkty i ułatwia BVB zadanie, jednak wypada żeby BVB powalczyła o 3 punlty, Lipsk podobnie. 4 punkty bundesligowych drużyn dzisiaj to dla mnie plan minimum. Oby Lipsk wygrał a BVB przynajmniej zremisowała
17.09.2019 22:16
Nie wiem zresztą co to za dyskusja, berdziej pewny był Neuer bez formy niż ter Stegen w jej szczycie, więc teraz kiedy Manu wrócił do dyspozycji to żaden trener nie posadzi go na ławce
17.09.2019 18:32
Ja bym wolał Wernera i Havertza niż Sane. Gracz city zdążył już zirytować wszystkich swoim niezdecydowaniem
17.09.2019 18:28
Neuer do formy wrócił już na koniec poprzedniego sezonu
17.09.2019 18:26
Gadanie o top 3 jest bez sensu. Być może top 5 kadrowo ale nie z tym trenerem
17.09.2019 01:53
Jogi to zawsze opcja lepsza od niedoświadczonego Chorwata. Trener z autorytetem, który być może zatracił pomysł w DFB ale może nowy projekt mógłby pozwolić mu rozwinąć skrzydła, bo jakie możliwości ma wiemy wszyscy, to trener który jak żaden inny potrafią przeprowadzać odmłodzenia kadry i zmiany pokoleniowe (słynny rok 2010). Jeśli zaryzykowaliśmy z Kovacem to czemu nie mielibyśmy zaryzykować z trenerem kilka klas lepszym?
17.09.2019 01:50
Real i PSG są za nami, tylko niestety Real za nami był od dłuższego czasu, mimo to o j awansowali. Farciarze dekady, może VAR to zmieni
16.09.2019 20:22
Oczekujecie logiki od Kovaca? Thomas zszedł w takim samym czasie jak w meczach w których mu nie szło
16.09.2019 17:57
Ja bym go widział u nas ale zanosi się przynajmniej na 3-5 lat gry Manu. Dobrym wyborem dla niego byłby też Lipsk
16.09.2019 17:56
ter Stegen to dobry bramkarz jednak do Neuera sporo mu brakuje. Błędy Manu to rzadkość (bledy karygodne tzw szmaty to coś co mu się nie zdarza nawet mimo gorszego dnia), za to ter Stegen lubi co jakiś czas zawalić prostą interwencje. Do tego Manu przewyższa wszystkich bramkarzy na świecie grą nogami i zachowaniem w polu, posiadając niespotykaną pewnością siebie, do tego ma też żelazny charakter i jest jaki bramkarz i Schalker (nienawidzony kiedy przychodził) największym liderem naszego zespołu
16.09.2019 09:36
A co wniosły te zmiany? Liczy się efekt, wystsrczy popatrzeć ile BVB dały wejścia Brandta
16.09.2019 03:51
Z Javim osiągaliśmy nasze największe sukcesy, to jeden z najważniejszych piłkarzy ostatnich lat. Ile daje zobaczyliśmy podczas powrotu Juppa
16.09.2019 03:49
Niestety to duży przeskok dla rezerw (z ligi regionalnej do centralnej) , utrzymanie się nie będzie łatwe ale w 3 lidze sezon jest długo i oby gra z turodnia na tydzień się poprawiała
16.09.2019 03:48
Davis misi dostać szanse, pokazuje coraz więcej i śmiem twierdzić że obok Gnabriego i Goeretzki robi największy progres i ma szanse kiedyś stać się gwiazda. Koziołki to przeciwnik który pozwala na eksperyment. Nawet jeśli ten sezon jest przejściowy to liczę na szanse dla młodzików, tak jak za van Gaala
16.09.2019 02:22
Mam nadzieje że z koziołkami pokażemy lepszą piłkę i w 60 minucie wynik będzie na tyle pewny, że Davis, Arp czy Cuisance będą mogli dostać szanse. No i co ważne mam nadzieje że Leon szybko wróci. Thomas odzyskał formę jednak Goeretzka też potrafił w ostatnim czasie namieszać i strzelać kiedy przeciwnik najmniej się trgo spodziewa
16.09.2019 02:20
Miewał zastoje, bo co roku zaczyna naprawde dobrze jednak w kluczowym momencie znikał. W tym roku jest jednak inaczej strzela ważną bramkę z Lipskiem, oby starczyło mu tym razem sił na fazę pucharową
Edytowano : 2019-09-16 00:52:19
Niemniej, jeśli drużyna się obudzi to wierze że będzie to nsjleoszy sezon Polaka. Szczególnie że nabrał pokory względem klubu i chce pokazać że potrafi dla nas walczyc.
16.09.2019 00:51
Być może tak ale nikt nie mówi że nie msmy mocnego składu. mamy skład za wąski no i kilka klas gorszego trenera
15.09.2019 18:13
Martinez poronień być pierwszym wyborem w pomocy w każdym ważnym meczu, do tego Goeretzka którego wczoraj bardzo brakowało. Kovac ma swoje wizje, zamiast kopiować stare dobre metody, a niestety jego wizje brutalnie weryfikuje każdy mocniejszy rywal
15.09.2019 18:12
Neuer jest lepszy, wrócił do firmy i jeśli jego zdrowie na to pozwoli, przed nim wiele lat gry
15.09.2019 18:09
Po takiej „porażce” taktycznej trener nie ma wymówek. Jasne brak szczęścia jest oczywisty ale tutaj obowiązkiem było zamknąć to spotkanie i znaleźć sposób na Lipsk i distosiwac taktykę (negelsman zareagował po przerwie, a my? Nadal graliśmy to samo). Dodatkowo porażki nie można zwalić na piłkarzy. Lewandowski i Mueller pokazali jakim są duetem i że znowu są w formie jak w najlepszych czasach. Coman grał nieźle, Boa również. Zabrakło pomysłu, kogoś kto poskleja te wielkie indywidualności i zaproponuje im zwycięski koncept
Edytowano : 2019-09-15 08:31:29
Gdyby nie powrót do dobrej świetnej Neuera, to nawet świetna gra naszego ofensywnego duetu nie dałaby zapewne 1 punktu.
15.09.2019 08:29
Na niemieckich stronach są jeszcze mniej mili dzisiaj dla Kovaca niż my
14.09.2019 20:33
@Arkady142 Bynajmniej nie atakuje dzisiaj Polaka. Lewandowski był dzisiaj naprawde dobry, jeden z najlepszych na boisku, cieszy że w tym sezonie wreszcie strzela wazne bramki. Jednak topowy zespół musi mieć dwóch napastników. Timo może grać na kilku pozycjach, razem z Polakiem ale też zmienić go w końcówce kiedy potrzeba świeżości. Nie da się wygrać mając mało opcji
Edytowano : 2019-09-14 20:33:23
Wynik definiuje ten sezon. W 4 meczach tylko 2 zwycięstwa to nie jest wynik na miarę tęgi klubu. Do tego ten styl a właściwe jego brak, gramy przewidywalnie, remis nie spowodował zmian taktycznych które trzeba wprowadzać aby zaskoczyć przeciwnika
14.09.2019 20:31
Werner pokazał jak mógłby nam się przydać
Edytowano : 2019-09-14 20:22:51
Sędzia tragiczny? Tragiczne było frajerstwo i brak taktyki, które spowodowały remis w wygranym meczu.
14.09.2019 20:22
Werner naprawde dobry mecz, potrafi rozegrać, strzelać. Zmiana Cou w 88 minucie to XD
14.09.2019 20:16
W tym roku jeśli Lipsk i BVB się nie podłożą o mistrzostwo bez taktyki nie będzie łatwo. Nawet wygrana w takim meczu nie będzie cieszyć, miarą trenera jest umiejetność wychodzenia z trudnych sytuacji co robił Jupp a później Pep. Teraz szkółkę trenerską kovacowi robi Julian...
14.09.2019 20:14
Trochę naciągany ten faul
Edytowano : 2019-09-14 20:09:18
Z dominacji musi cis wynikać, z liverpoolem też byliśmy przy piłce i co z tego? Gramy do bólu schematyczne i przewidywalnie, nie zaskakukrmy niczym
14.09.2019 20:08
Pierwsze połowa pokazuje że Bayern ma piłkarzy na wygranie ligi mistrzów, nie ma taktyki i odpowiedniego trenera który potrafi reagować na wydarzenia na boisku
Edytowano : 2019-09-14 20:06:42
@zielo racja. Do tego posiadający bardzo złą cechę- fanatyzm przy kompletnym odrzucaniu logicznych argumentów.
Edytowano : 2019-09-14 20:06:42
@zielo racja. Do tego posiadający bardzo złą cechę- fanatyzm przy kompletnym odrzucaniu logicznych argumentów.
14.09.2019 20:05
Kimmich może grać w kadrze w środku pola, gdzie drużyna gra bardzo taktycznie, my nie mamy tak dobrej taktyki stad efekty
14.09.2019 19:59
Po co wy dyskutujecie z osobami pokroju GuteSpiele, miszaczy DonJupp. To trolle które chyba trollują już nawet siebie i piszą herezje nieoparte na faktach. Byli elementem humorystycznym ale ile można się śmiać z tak niskiego humoru który jeszcze polega na obrażaniu ludzi żyjących poza ich alternatywnym światem
14.09.2019 19:56
Julian wyciąga wnioski, tak dziala prawdziwy trener, nawet jeśli są słabsi to widać pomysł i progres, u nas widać tylko umiejętności piłkarzy, nie ma taktyki. Nawet jeśli wygramy to Lipsk pokazuje jak należy grać kiedy nie idzie
14.09.2019 19:49
I gdzie nasz trener? Po wielkiej dominacji remisujemy- zdarza się ale ważne jest co innego: to jak gramy po przerwie, Lipsk diametralne poprawił grę, Kovac nie zmienił nic i efekt jest jaki jest , w szatni nie zareagował na sytuacje na boisku, Negelsman odwrotnie.
Prymitywnych wypowiedzi troglodytów zawierających argumentacje ad personam nie komentuje, tylko zgłaszam. Miłych ostrzeżeń
Edytowano : 2019-09-14 19:48:14
Gdzie jesteście fani Chorwata?
14.09.2019 19:47
Bayern gniecie, dominuje ale jak zwykle nie ma szczęścia, nikt tak jak my nie traci frajersko bramek, cieszy że nasza gra prognozuje poprawę wyniku, trochę martwi że nie mamy trenera
14.09.2019 19:31
To zemsta Timo :P?
14.09.2019 19:17
Thiago ładne wejście ale powinien strzelać
14.09.2019 19:10
Sędzia uratował mecz, niesłuszny byłby ten karny
14.09.2019 19:08
Lipsk gra jak nie Lipsk, szkoda liczyłem że oni będą naszym dużym konkurentem, oby się obudzili
14.09.2019 18:43
Thomas piękne podanie, odpadania dlaczego zasługuje na 1 skład! Bayern jak nie Bayern piękna kontra
Edytowano : 2019-09-14 18:34:56
Udowadnia*
14.09.2019 18:34
Wszystko to kwestia ceny i zastępowalności, gdyby Real i sam piłkarz był zdeterminowany, a Bayern otrzymał odpowiednie pieniądze to nikt by zawodnika na siłę nie trzymał i nie zmusiłby go do podpisania nowej umowy, są oferty których nie można odrzucić szczególnie kiedy dogadany z innym klubem zawodnik odmawia nowego podpisu. Co wiele razy podkreślałem Bayern mógł też, urażony zachowaniem zawodnika odstąpić od negocjacji aby pokazać kto rządzi w tej relacji (od początku przedstawiałem kilka moich koncepcji).
Nie wiem skąd taka pewność tutaj zebranych po enigmatycznej wypowiedzi Pereza bo wiele faktów (w tym artykuły niemieckojęzycznej prasy) wskazywało że zainteresowanie realu było wymyślone, niemniej nadal wydaje się że Real nie przedstawił konkretnej oferty opiewającej na sumę godną rozważenia (w sytuacji kiedy Bayern od lat nie podjęcia zmiennika polaka byłaby to suma bardzo wysoka). Zresztą gdyby Real był w 100% do tego ruchu przekonany, mógł już wcześniej umówić się z zawodnikiem aby poprzednio albo w ostatnich miesiącach nie przedłużał z nami umowy, wtedy wolny transfer byłby możliwy (Real miał conajmniej 3 okazje pozyskania go jako wolnego zawodnika: po okresie w BVB, przed poprzednim odnowieniem kontraktu lub po wygaśnięciu tego który został we wrześniu przedłużony).
Swoją drogą nie rozumiem przytyków do DFB, cały czas nasi chłopcy są liderem grupy, przegrali jeden z meczów z Holandią a drugi wygrali, idą po zwycięstwo w grupie. Zresztą każdy ceniący się kibic Bayernu powinien im w tej grupie kibicować.
Edytowano : 2019-09-12 22:29:25
@tapczan pominąłeś jeszcze Arjena, Effe czy samego Kaisera :D
Edytowano : 2019-09-12 22:31:59
@zielo niestety wyznawcy złotego środka tacy jak ja, mówiący o Polaku Rodaku jako o świetnym ale nie genialnym zawodniku są równani w internecie przez „ekspertów” z ziemią, nawet pomimo tego że polskie obywatelstwo posiadam od niespełna 10 lat :D
12.09.2019 22:27
Niezależnie od rangi meczu Coman pokazał się dobrze, wykazuje cały czas potencjał, jeśli utrzyma formę i zerówkę mu na to pozwoli, w tym roku zrobi kolejny krok w karierze
11.09.2019 21:54
100 milionów przy roku kontraktu to cena i tak wysoka, szczególnie po tak ciężkiej kontuzji. Bayern umie robić dobre interesy, City ma problemy z finansowym fairplay kto jak nie my wciśniemy z takiego faktu korzyść?
Edytowano : 2019-09-11 21:52:42
*wyciągnie
11.09.2019 21:52
Wpychanie polityki do sportu to okrutny rak. Pachnie trochę sektą 2010.
Edytowano : 2019-09-11 15:22:05
Historia po 2015 to smutna alternatywna wersja którą Polacy będą musieli ze wstydem odkręcać niestety
11.09.2019 15:21
Ty z tym Krychowiakiem tak na serio? Oglądałem kilka spotkań Sevilli z nim w składzie i był przyzwoity na tle drużyny, jednak to Sevilla i tam nikt się nie mógł wzbić na taki poziom, to był wyrobnik co prawda skuteczny ale wyrobnik
09.09.2019 23:42
Mam podobne odczucia, Real był słabszy co roku od nas i Barcy jednak to oni podnosili puchar 4 razy w ciągu krótkiego okresu, to pokazuje że nawet drużyna bez formy i z problemami przy odrobinkę szczęścia może zdobyć ten puchar (oczywiście drużyna z topu bo liczę grupowej drobnicy)
09.09.2019 16:08
Bayern za Juppa i guardioli to był top 2 drużyn w Europie zaraz po Barcelonie, a przez część ich sezonów top 1 i to nie posiadając piłkarza pokroju messiego. Jako drużyna byliśmy najlepsi
08.09.2019 16:45
Jeśli nie my to liczę że obi zdobędą paterę, mało jest drużyn które tak szanuje i podziwiam za organizacje i pomysł na przyszłość zespołu. To czy są jedynym z faworytów pokaże spotkanie w najbliższej kolejce
Akurat Zidane to jest tak samo wielkim trenerem jak Real klubem. Farciarze dekady, którzy zyskali na braku varu i błędom sędziów. Dobrzy byli może raz za Ancelottiego kiedy zdobywali puchar, reszta ich zwycięstw poziestawia niesmak nawet wśród kibiców tej drużyny
05.10.2019 21:44
Na tej stronie jest moda na jechanie Bayernu, mimo że w XXI w to zespół który zdobył w Europie najwiecej trofeów. Nie możemy być zaślepieni i nie widzieć wad (naprawdę jest na co narzekać) ale pomimo utraty trzonu zespołu i najważniejszych zawodników ostatnich lat, nasza gra nie jest fatalna. Sam mam wiele zarzutów do Kovaca ale nawet przeciętny czy wręcz słaby trener, nie spowoduje że jedna z najlepszych kadr w Europie stanie się średniakiem, co wielu tutaj sugeruje.
Widać że niektórzy krótko oglądają Bayern, skoro nie pamiętają na jakim poziomie byliśmy zaraz po sukcesie na przełomie wieków.
Edytowano : 2019-10-05 21:39:21
Mój główny zarzut do trenera: brak rotacji (w zeszłym roku przesadzał w drugą stronę). Thomas zawsze wnosi wiele w tym sezonie, Javi również, a nie mogą wstać z ławki. To przedziwne
05.10.2019 21:38
Mecz w Londynie dał nadzieje, to było pierwsze naprawdę dobre sprośnie w tym sezonie, jednak kiedy jak nie w takiej sytuacji powinniśny oczekiwać gry na 100%? Co roku brakowało skuteczności w ważnych spotkaniach, teraz wydaje się że jest odwrotnie, Lewandowski tez się przełamał i strzela wazne bramki nawet jak gra nam zbytnio nie idzie. To sprawia ze Kovac mimo fatalnej gry w obronie zasługuje ma szansę do końca sezonu. Czy się sprawdzi? Moim zdaniem nie ale pochopne byłoby wyrzucanie trenera teraz kiedy na horyzoncie nie ma następcy, a wyniki sportowe na papierze go bronią.
Nadal nie uważam żebyśmy grali dobrze ale jak zwykle ten sezon zweryfikuje nasza gra na wiosnę
Edytowano : 2019-10-05 21:18:30
Czepianie się Neuera jest żenujące. Facet uratował ten zespół i z Lipskiem i Totkami w pierwszej połowie, nie popełnia błędów, wrócił do formy. Co ma zrobić więcej? Zakończyć karierę żeby zadowolić „ekspertów” z polski?
05.10.2019 21:17
Powrót do realiów Bundesligi po CL zawsse jest trudny, tutaj spotykamy defensywnie nastawionego przeciwnika, jedyny mój zarzut to brak zmian
05.10.2019 15:50
Ktoś musi kovacovi powiedzieć że jest coś takiego jak rotacja bo sezon jest długi a zmęczeni zawodnicy będą podatki na kontuzje, nie mówiąc o atmosferze która może się popsuć. W rotacji mistrzem jak nikt był Jupp
05.10.2019 15:47
Najważniejsze żebyśmy zachowali tożsamość, polityka unikania zadłużenia to coś co w okresie kryzysu na światowych rynkach pozwoli nam utrzymać się w elicie kiedy realne i inne Barcelony będą z trudem spłacać bezmyślnie zaciągnięte zobowiązania
05.10.2019 12:32
Jeśli mówi o swojej orientacji otwarcie to tym lepiej bo wśród piłkarzy to temat tabu, praktycznie żaden znany zawodnik nie pokazywał się z partnerem ani nie mówił o swojej orientacji otwarcie
03.10.2019 18:29
Krytyka bez hejtu, podparta faktami i nie wybielająca jego samego. rośnie prawdziwy Bawarczyk. Może bedzie to pierwszy wielki lider po Lahmie i Neuerze?
03.10.2019 01:16
@nyy32 po części się zgadzam, w pierwszej połowie widać było brak pomysłu, Kimmich uparcie wystawiany na nie swojej pozycji, zagubiona defensywa i ataki bardzo bezładne, mogliśmy przegrywać 3:0. Druga połowa była inna, niewątpliwie trzeba docenić zmiany Kovaca, uczy się od lepszy od siebie jak Negelsman co dało podobnie dobry efekt. Niemniej nie wierze patrząc na całokształt że Kovac osiągnie spektakularne sukcesy, ocenimy go po sezonie bo i tak teraz nie ma innych opcji, a po zimowych wzmocnieniach nie będzie czas rozliczeń wyników. Na pewno Bayern dzisiaj jest stabilniejszy od Realu i Barcelony, pytanie jak będzie to wyglądać w kluczowej fazie sezonu. Nie można popadać w skrajność i być ani gorliwym zwolennikiem Kovaca ani oczekiwać zwolnienia w tym roku (taki pretwkst dałaby klęska z londynczykami). Jest średnio ale ostatni mecz daje nadzieje i resztki wiary którą jako zeszłoroczny obrońca Kovaca utraciłem po dwumeczu z liverpoolem
@hoven jesteś ostatnią osobą która powinna wypominać komuś sensowność komentarza, to twoje a nie @nyy32 komentarze z powodu braków w tej kwestii były usuwane ;)
Edytowano : 2019-10-02 19:57:21
*wypominać sensowność bądź jej brak
02.10.2019 19:56
Sporo osób skreślało Gnabriego po slabym początku sezonu ale jak widać wciąż zachwyca i udowadnia wszystkim ze jest lepszy niż się spodziewali
02.10.2019 00:04
Pierwsza połowa zostawia cień ale wazne że umieliśmy się podnieść. Doszło do tego szczęście ale ważny jest przecież wynik
Edytowano : 2019-10-01 22:54:17
Jak zawsze wszyscy tutaj się śmiali kiedy mówiłem że jesteśmy faworytami (chociaż muszę przyznać że oo pierwszej połówkę żałowałem tej wypowiedzi)
01.10.2019 22:53
Na plus dzisiaj Neuer + ofensywa. Środek pomocy i obrona to żart. Ale to nie graj umiejętności piłkarzy, tylko pomysłu na nich w głowie Kovaca
01.10.2019 22:30
Wynik pokazuje co jest problemem- obrona, atakować indywidualnie zawodnicy potrafią ale mimo błysków brakuje w tej grze spójności i konceptu
01.10.2019 22:21
Czyli Totki grają bardziej kapryśnie od nas, byliśmy faworytem ale po pierwszej połowie 2:1 brałbym w ciemno a i 2:2 bym nie pogardził
Edytowano : 2019-10-01 22:17:00
Nie rzucę kamieniem bo narzekam i będę narzekał na to jęk graliśmy w pierwszej połowie, dobrze że w drugiej pokazujemy inne oblicze
01.10.2019 22:16
Neuer to bestia, ile on wybronił to głowa mała
01.10.2019 22:04
Środek pomocy kryminał, obrona też, ratuje nas Kimmich i Lewandowski. Potrzebujemy pomysłu na grę bo może to się skończyć różnie, Kovac to pomyłka
01.10.2019 21:59
Przegrana 3:0 pokazała w jakim miejscu jesteśmy, musieliśmy wtedy zmienić trenera żeby wrócić na właściwe tory. Dlatego tem mecz naprawdę dużo może pokazać
01.10.2019 12:20
Jeśli to przegramy to taktycznie i jest takie ryzyko niestety, jednak Tottenham mimo awansu do finału nie należy do ścisłego topu, raczej to był wyczyn pokroju tego Ajaxu. Gdyby ordy tej kadrze trenował nas Pep albo Jupp to byłbym spokojny, a teraz to wielka niewiadoma
30.09.2019 23:30
Ten mecz pokaże gdzie jesteśmy, obawiam się że niestety same umiejętności zawodników nie wystarczą i będzie nerwowe spotkanie, chociaż i tak jesteśmy faworytem
Edytowano : 2019-09-30 22:57:17
Kadrowo prawie na każdej pozycji mamy przewagę, trenera lepszego mają londyńczycy, chociaż i on popełnia błędy czego przekładem był finał i pomijanie Lucasa
30.09.2019 22:55
@hoven jeśli w przeciągu najbliższego kwartału będziesz w Warszawie albo Monachium (terminy do ustalenia), zapraszam na darmowe korepetycje z czytania ze zrozumieniem, jeśli nie mogę wspomóc finansowo ten cel :) Bo pomijając wątpliwą wartość merytoryczną wypowiedzi masz problem z czytaniem ze zrozumieniem moich komentarzy które komentujesz. (Troszkę wstyd żeby w tym przewyższał cię germański „nacjonalista” który język polski zna od 10 roku życia. O obrażaniu innych i stosowaniu zamiast argumentów merytorycznych, niskich chwytów erystycznych nie wspomnę, bo wierzę że kultura osobista rozwinie się w parze wraz ze wzrostem wiedzy.
Swoją drogą nikt na tym forum mnie tak nie obraził żeby nazwać mnie nacjonalistą (po tym skrytykowałem zawodników z dwóch krajów których mam paszporty) XD
Edytowano : 2019-09-30 22:59:30
Co do oczekiwań względem piłkarzy- każdy ma inne. Ja tutaj jestem konserwatywny i cenię lojalność bardziej niż inne cechy, nie kibicuje tez zawodnikom, nie interesują mnie ich prywatne cele, a to ile robią dla mojej ukochanej drużyny.
30.09.2019 22:54
Mecz w Londynie niech pokaże w jakim miejscu jest Bayern i jak nasi zawodnicy powalczą o następstwo po odejściu naszych liderów. Tylko dobry europejski sezon może dać im miano godnych następców
30.09.2019 17:36
Racja wyniki: trafienia dające awans w pucharach, zmiana wyników decydujących starć w pojedynkę, zdobyty puchar ligi mistrzów, mistrzostwo świata, te sukcesy (wszystkie albo niektóre) posiadali tacy gracze jak Arjen, Franck, Basti, Effenberg, Oli czy nawet Manu, nie wszyscy urodzili się Bawarczykami ale wszyscy Bawarczykami chcą umrzeć, to też ma znaczenie.
Dzisiaj nie można odmówić umiejętności Thiago, Cou, Lewandowskiemu czy Kimmichowi ale wciąż muszą udowodnić dużo żeby stać się postaciami na miarę wielkich poprzedników. Nie wystarczy dominacja w lidze i śrubowanie własnych rekordów, bo tych zawodników poprzedzało pokolenie które zagrało w 3 finałach ligi mistrzów, zdobyło mistrzostwo święta i było najbliżej takich indywidualnych nagród jak złota piłka. I nie chodzi o to że nasz obecny skład jest słaby, chodzi o to ze jest porównywany z jedną z najlepszych drużyn XXI w
Edytowano : 2019-09-30 17:35:24
Wg hierarchii dyktowane przez opaskę liderem jest kapitan Manu, a jego zastępca jest Thomas, a zastępcą Thomasa Polak.
Rozumiem że kiedy ja mówię że mieliśmy lepszych liderów niż Lewandowski to kłamię, a kiedy wy mówicie (wbrew oficjalnej hierarchii ułożonej przez trenera) że Thomas liderem nie jest to macie racje :D? Jeśli chodzi o moją opinie to niezależnie od hierarchii rada drużyny zmieść z każdym rokiem słabsza
30.09.2019 17:29
@hoven odpowiem nawet szerzej na ten komentarz mi trochę ciebie szkoda patrząc na większość twojej smutnej „twórczości” w komentarzach.
co do „wioch” to nie wiem od kiedy Warszawa (do której notabene w wieku 7 lat przyjechałem na kilka lat nomen omen z Bawarii) to wiocha ale zapewne jesteś z jakiegoś większego i bardziej perspektywicznego miasta w Polsce skoro tak nieładnie stolice określasz :)
Zresztą nie rozumiem co ta dyskusja ma do narodowości, Ballack czy Kroos jako Niemcy są również dla mnie skreśleni, kibicowałem im w reprezentacji z musu ale atmosfera rozstania z naszym klubem sprawiła że raczej miałem i mam o nich złe zdanie i cieszyłem się kiedy nasz Thomas zabierał Ballackowi nr i miejsce w kadrze. Nikt nie krytykował moich gorzkich słów nt Michaela, a pojawiały się zawsze do czasu aż nie zakończył kariery.
Lewandowski również kibicom Bayernu zalazł za skórę sugerując że przez jakość swoich kolegów nie osiągnął sukcesu (o swoich pudłach wtedy nie pamiętał). Do tego doszła chęć odejścia z jednego z najlepszych klubów na świecie dla doraźnego wrażenia że prędzej zdobędzie trofea za granicą Niemiec. Trwale obrzydziło mi to jego postać, której i tak jak każdego representwnta BVB nie miałem prawa jakoś nadzwyczajnie lubić. Fajnie że teraz pisze nową historie, stara się i wydać tego efekt, zmienił ton wypowiedzi ale nie zmienia to całościowego obrazu który na tle legend wypada bardziej blado, tak samo jak np Vidal.
Edytowano : 2019-09-30 17:14:46
A jeśli naprawdę nie pamiętasz wypowiedzi krytykujących ad personam zawodników Bayernu to polecam Google. Tak samo niemieckie media rozgrzane były tematem tego kiedy Polak zwalał zwinę na kolegów za brak armatki. Krótką masz pamięć
Edytowano : 2019-09-30 17:15:37
@Fan graczy i to kogo obecnie mamy w radzie drużyny pokazuje jak liderów w naszym klubie brakuje
30.09.2019 17:12
Lewandowski nie jest liderem między innymi dkstrgo że nie kocha tej drużyny, jest skutecznym najemnikiem co się chwali ale to za mało żeby zostać nr 1 w szatni. On zresztą nie krytykował klubu z chęci poprawy całego zespołu, tylko z chęci wymuszenia transferu albo osuagniecia osobistych korzyści (płakanie o brak pomocy ze strony kolegów i obrażanie ich że są za słabi było żałosne). Prawda jest taka że osobiste sukcesy (w tym trofea) były dla niego ważniejsze niż oddanie się Bayernowi. Teraz zachowuje się lepiej co cieszy ale pamiętać będziemy brak pokory który rok temu prezentował
. Co do bramek na wagę złota to świetnie że zaczął strzelać ważne bramki, mam nadzieje że wreszcie zacznie to robić w lidze mistrzów w nowym roku, bo do tej pory w fazie pucharowej zdobył bodaj jedną bramkę na wagę awansu. Mam nadzieje że „nawrócenie” da efekty sportowe bo to przysłuży się Bayernowi
30.09.2019 16:46
Proponuje zgrać ze zrozumieniem, jedynym prawdziwym liderem został Manu, w polu takiego nie mamy, jest od biedy Thomas który jako prawdziwy Bawarczyk buduje atmosferę i ducha zespołu. Brakuje w polu prawdziwych liderów takixg jak kiedyś Lahm, Basti czy Robbery. Dzisiaj ich zwyczajnie nie ma i to miałem na myśli. To że Lewandowski rozgrywa najlepszy sezon u nas (pierwszy raz naprawde nie mam zastrzeżeń) nie znaczy że stanie się kimś takim jak legendy które były nie zwykłymi piłkarzami klasy światowej, tylko za swojego pobytu u nas stały się ikonami i wyznacznikami jakości na swojej pozycji, poza Manu nie mamy już takich zawodników
Edytowano : 2019-09-30 14:34:43
*czytać zrozumieniem oczywiście
30.09.2019 14:33
@Janson @predator nic dodać nic ująć. Możemy tylko liczyć że tacy liderzy się wykreują ale to pobożne życzenia (najbliżej jest Kimmich i Niklas). W tej chwili z prawdziwych liderów pozostał Manu (który jest daleko w swoim królestwie między słupkami od reszty zespołu) i Thomas- śmieszek i dobry duch drużyny reszta daleko w tyle, brakuje liderów i piłkarzy z charyzmą którzy w 2013 decydowali o sile Bayernu.
30.09.2019 08:04
Broni Neuer, nie popełniający błędy ter Stegen, więc broni najlepszy niemiecki bramkarz. Niestety kadra przeżywa problemy, być może przez brak motywacji po tak wielkim sukcesie jakim byli mistrzostwa i puchar konfederacji. Jednak nie skreślajmy tej drużyny, jogi popełnia błędu jednak z Holandią było jedno zwycięstwo i jedna porażka to dobry wynik. Szkoda że trener popadł ze skrajności w skrajność i powoływanie zawodników za zasługi zastapił ich marginalizowaniem ze względu na słabszy okres (miejsce Hummelsa jest w składzie, a Thomasa przynajmniej na ławce w Nationalelf)
26.09.2019 10:09
@buuuU zgadzam się. Świeży kibic kocha cyferki, teraz jest moda na prześciganie się w nich. Z perspektywy czasu jednak widać że nie zawsze one coś znaczą w perspektywie lat. Kovac ma może na papierze wyniki, jednak między Bayernem Juppa, Pepa a tym Chorwata jest przepaść
23.09.2019 20:49
Ja liczę że Lipsk nie straci punktów, chce żebyśmy wygrali mistrzostwo nie dzięki slabosci przeciwników a dzięki sile naszej drużyny. Tego wymaga interes Bundesligi.
23.09.2019 02:13
Na pewno to pozytywne zaskoczenie, gdybyśmy grali lepiej jako formacja defensywna to Pavard pokazałby się z jeszcze lepszej strony
22.09.2019 14:36
Kontrakt dla bramkarza w tym wieku to nie takie odstępstwo od normy, Manu jest w idealnym wieku.
22.09.2019 14:34
Gdyby nie Manu i szczęście to wynik mógłby być wcale nie ta korzystny i po pierwszej połowie mogłaby być nerwówka. Musimy poprawić obronę jesli chcemy cis zwojować w lidze mistrzów
22.09.2019 14:32
Thomas gra w tym sezonie świetnie, zresztą legend się nie oddaje, marketingowo to bardzo ważne żeby Thomas skończył u nas karierę
22.09.2019 12:37
Nie pasuje i tego się obawiam. Do tego jego charakter jest problemem. Jednak jeśli nie nabierzemy stylu i nie zaczniemy grać taktycznie to zmiana będzie nieunikniona
21.09.2019 20:10
Akurat Neuer w tym sezonie to jeden z naszych najpewniejszych punktów, dzisiaj dzięki niemu błędy obrony nie skończyły się dla nas źle
Edytowano : 2019-09-21 20:13:07
Co za akcja Lipska! Werner upokarza naszą politykę transferową
21.09.2019 20:09
Kiedyś powiedziałbym zdecydowanie nie ale przy tym że obecnie nie posiadamy właściwie trenera to każdy byłby wybawieniem
21.09.2019 17:48
Wynik solidny ale kolonia mogła nas zranić. Z trudniejszym rywalem przy takiej grze może być ciężko
21.09.2019 17:44
Ogólnie nie popieram długich umów dla 30 latków ale bramkarz to specyficzna pozycja, Neuer ma przed sobą spokojnie 5 lat gry jeśli zdrowie pozwoli
19.09.2019 21:16
Jeśli wyleci Kovac to Javi może wrócić do składu, a bez Uliego jego posada nie będzie bezpieczna
19.09.2019 06:59
Havertz gra tak jak pozwala mu drużyna, Bayer jest w dołku to i on nie pokazuje zalet. Nie jest to dobre info ale może przynajmniej cena nie będzie kosmiczna, wierze że przy poukładanej drużynie Kai powróci do swojej dyspozycji
19.09.2019 06:57
Jeśli przyjdzie Sane to wtedy będziemy się martwić, lepiej mieć zbyt dużo opcji niż zbyt szczupłą kadrę.
19.09.2019 06:56
Zawsze powtarzałem że Robery mogli zostac jako zmiennicy, nikt z naszych ofensywnych piłkarzy nie zastąpi ich 1:1
19.09.2019 02:01
Nie kalkulujemy straty w Belgradzie, jasne takie wyjazdy są męczące przez odległość ale jeśli ich nie zlekceważymy to zwycięstwo jest obowiązkiem. Przejmujmy się Totkami to oni są jedynym poważnym konkurentem w skali całej grupy
18.09.2019 22:58
Thomas wraca do formy, mogą być z Lewandowskim jeszcze lepszym duetem niż poprzednio
18.09.2019 22:55
Hummels przy odpowiedniej i poukładanej taktyce potrafi grać genialnie, moim zdaniem w Bayernie zabrakło w pierwszej kolejności pomysłu na grę tej formacji
18.09.2019 07:36
Bayern potknął się wtedy z Bate ale grupę zmasakrował. Liv ledwo z niej wyszedł. To dobra drużyna, lepsza niż Real ostatnich lat, jednak nie można mówić o tym że zdominowali rozgrywki jak Bayern w 2013, przegrana z Barceloną 0:3 nid miała Orawa się zdarzyć
Edytowano : 2019-09-18 07:33:45
*prawa
18.09.2019 07:33
Oby BVB tak samo frajersko traciła punkty w meczach z nami, w lidze mistrzów mogliby się jednak postarać
17.09.2019 23:17
Liverpool nie był tok temu mocny, Real dwa lata temu też. Jednak w ostatnich katach nie najlepsze drużyny zdobywały ligę mistrzów. W latach naznaczonych dominacja Barcelony i Bayernu te drużyny zdobyły Puchar Europy dwa razy
Edytowano : 2019-09-17 23:14:00
Gdybyśmy mieli Juppa albo Pepa, Liverpool szybko rok temu odpadlby po bezpośrednim starciu.
17.09.2019 23:12
Plan na dzisiaj osiągnięty. 4 punkty w tym jeden zdobyty na Barcelonie to sukces BL. Oby jutro plan tez się powiódł i oby BL wróciła z 6 punktami
17.09.2019 22:57
Bądź co bądź układ tabeli dla BVB jest całkiem dobry, inter na start traci punkty z drużyną która nie podejmie walki nawet o 3 miejsce, awans powinien być łatwy
17.09.2019 22:55
BVB i Lipsk pokazują że mogą walczyć nawet o 1 miejsce, niestety dzisiejszy wynik BVB powoduje ze nie wykorzystują wielkiej okazji
17.09.2019 22:50
Barcelona ma farta, jak Hiszpanie zawsze. BVB wywożąc jeden punkt może czuć niedosyt
17.09.2019 22:45
Werner z nami zagrał bardzo dobrze, kreował grę i potrafił również stworzyć okazje. ter Stegen nie przesadzałbym, strzał Reusa był zły, to strzelec zawala karnego nie bramkarz jest tu decydujący.
17.09.2019 22:42
Oby zarząd die obudził i kupił go za rok albo dwa
17.09.2019 22:33
O ten za słaby wg niektórych Werner strzela kolejną bramkę :P
17.09.2019 22:32
Cieszy wynik interu który traci punkty i ułatwia BVB zadanie, jednak wypada żeby BVB powalczyła o 3 punlty, Lipsk podobnie. 4 punkty bundesligowych drużyn dzisiaj to dla mnie plan minimum. Oby Lipsk wygrał a BVB przynajmniej zremisowała
17.09.2019 22:16
Nie wiem zresztą co to za dyskusja, berdziej pewny był Neuer bez formy niż ter Stegen w jej szczycie, więc teraz kiedy Manu wrócił do dyspozycji to żaden trener nie posadzi go na ławce
17.09.2019 18:32
Ja bym wolał Wernera i Havertza niż Sane. Gracz city zdążył już zirytować wszystkich swoim niezdecydowaniem
17.09.2019 18:28
Neuer do formy wrócił już na koniec poprzedniego sezonu
17.09.2019 18:26
Gadanie o top 3 jest bez sensu. Być może top 5 kadrowo ale nie z tym trenerem
17.09.2019 01:53
Jogi to zawsze opcja lepsza od niedoświadczonego Chorwata. Trener z autorytetem, który być może zatracił pomysł w DFB ale może nowy projekt mógłby pozwolić mu rozwinąć skrzydła, bo jakie możliwości ma wiemy wszyscy, to trener który jak żaden inny potrafią przeprowadzać odmłodzenia kadry i zmiany pokoleniowe (słynny rok 2010). Jeśli zaryzykowaliśmy z Kovacem to czemu nie mielibyśmy zaryzykować z trenerem kilka klas lepszym?
17.09.2019 01:50
Real i PSG są za nami, tylko niestety Real za nami był od dłuższego czasu, mimo to o j awansowali. Farciarze dekady, może VAR to zmieni
16.09.2019 20:22
Oczekujecie logiki od Kovaca? Thomas zszedł w takim samym czasie jak w meczach w których mu nie szło
16.09.2019 17:57
Ja bym go widział u nas ale zanosi się przynajmniej na 3-5 lat gry Manu. Dobrym wyborem dla niego byłby też Lipsk
16.09.2019 17:56
ter Stegen to dobry bramkarz jednak do Neuera sporo mu brakuje. Błędy Manu to rzadkość (bledy karygodne tzw szmaty to coś co mu się nie zdarza nawet mimo gorszego dnia), za to ter Stegen lubi co jakiś czas zawalić prostą interwencje. Do tego Manu przewyższa wszystkich bramkarzy na świecie grą nogami i zachowaniem w polu, posiadając niespotykaną pewnością siebie, do tego ma też żelazny charakter i jest jaki bramkarz i Schalker (nienawidzony kiedy przychodził) największym liderem naszego zespołu
16.09.2019 09:36
A co wniosły te zmiany? Liczy się efekt, wystsrczy popatrzeć ile BVB dały wejścia Brandta
16.09.2019 03:51
Z Javim osiągaliśmy nasze największe sukcesy, to jeden z najważniejszych piłkarzy ostatnich lat. Ile daje zobaczyliśmy podczas powrotu Juppa
16.09.2019 03:49
Niestety to duży przeskok dla rezerw (z ligi regionalnej do centralnej) , utrzymanie się nie będzie łatwe ale w 3 lidze sezon jest długo i oby gra z turodnia na tydzień się poprawiała
16.09.2019 03:48
Davis misi dostać szanse, pokazuje coraz więcej i śmiem twierdzić że obok Gnabriego i Goeretzki robi największy progres i ma szanse kiedyś stać się gwiazda. Koziołki to przeciwnik który pozwala na eksperyment. Nawet jeśli ten sezon jest przejściowy to liczę na szanse dla młodzików, tak jak za van Gaala
16.09.2019 02:22
Mam nadzieje że z koziołkami pokażemy lepszą piłkę i w 60 minucie wynik będzie na tyle pewny, że Davis, Arp czy Cuisance będą mogli dostać szanse. No i co ważne mam nadzieje że Leon szybko wróci. Thomas odzyskał formę jednak Goeretzka też potrafił w ostatnim czasie namieszać i strzelać kiedy przeciwnik najmniej się trgo spodziewa
16.09.2019 02:20
Miewał zastoje, bo co roku zaczyna naprawde dobrze jednak w kluczowym momencie znikał. W tym roku jest jednak inaczej strzela ważną bramkę z Lipskiem, oby starczyło mu tym razem sił na fazę pucharową
Edytowano : 2019-09-16 00:52:19
Niemniej, jeśli drużyna się obudzi to wierze że będzie to nsjleoszy sezon Polaka. Szczególnie że nabrał pokory względem klubu i chce pokazać że potrafi dla nas walczyc.
16.09.2019 00:51
Być może tak ale nikt nie mówi że nie msmy mocnego składu. mamy skład za wąski no i kilka klas gorszego trenera
15.09.2019 18:13
Martinez poronień być pierwszym wyborem w pomocy w każdym ważnym meczu, do tego Goeretzka którego wczoraj bardzo brakowało. Kovac ma swoje wizje, zamiast kopiować stare dobre metody, a niestety jego wizje brutalnie weryfikuje każdy mocniejszy rywal
15.09.2019 18:12
Neuer jest lepszy, wrócił do firmy i jeśli jego zdrowie na to pozwoli, przed nim wiele lat gry
15.09.2019 18:09
Po takiej „porażce” taktycznej trener nie ma wymówek. Jasne brak szczęścia jest oczywisty ale tutaj obowiązkiem było zamknąć to spotkanie i znaleźć sposób na Lipsk i distosiwac taktykę (negelsman zareagował po przerwie, a my? Nadal graliśmy to samo). Dodatkowo porażki nie można zwalić na piłkarzy. Lewandowski i Mueller pokazali jakim są duetem i że znowu są w formie jak w najlepszych czasach. Coman grał nieźle, Boa również. Zabrakło pomysłu, kogoś kto poskleja te wielkie indywidualności i zaproponuje im zwycięski koncept
Edytowano : 2019-09-15 08:31:29
Gdyby nie powrót do dobrej świetnej Neuera, to nawet świetna gra naszego ofensywnego duetu nie dałaby zapewne 1 punktu.
15.09.2019 08:29
Na niemieckich stronach są jeszcze mniej mili dzisiaj dla Kovaca niż my
14.09.2019 20:33
@Arkady142 Bynajmniej nie atakuje dzisiaj Polaka. Lewandowski był dzisiaj naprawde dobry, jeden z najlepszych na boisku, cieszy że w tym sezonie wreszcie strzela wazne bramki. Jednak topowy zespół musi mieć dwóch napastników. Timo może grać na kilku pozycjach, razem z Polakiem ale też zmienić go w końcówce kiedy potrzeba świeżości. Nie da się wygrać mając mało opcji
Edytowano : 2019-09-14 20:33:23
Wynik definiuje ten sezon. W 4 meczach tylko 2 zwycięstwa to nie jest wynik na miarę tęgi klubu. Do tego ten styl a właściwe jego brak, gramy przewidywalnie, remis nie spowodował zmian taktycznych które trzeba wprowadzać aby zaskoczyć przeciwnika
14.09.2019 20:31
Werner pokazał jak mógłby nam się przydać
Edytowano : 2019-09-14 20:22:51
Sędzia tragiczny? Tragiczne było frajerstwo i brak taktyki, które spowodowały remis w wygranym meczu.
14.09.2019 20:22
Werner naprawde dobry mecz, potrafi rozegrać, strzelać. Zmiana Cou w 88 minucie to XD
14.09.2019 20:16
W tym roku jeśli Lipsk i BVB się nie podłożą o mistrzostwo bez taktyki nie będzie łatwo. Nawet wygrana w takim meczu nie będzie cieszyć, miarą trenera jest umiejetność wychodzenia z trudnych sytuacji co robił Jupp a później Pep. Teraz szkółkę trenerską kovacowi robi Julian...
14.09.2019 20:14
Trochę naciągany ten faul
Edytowano : 2019-09-14 20:09:18
Z dominacji musi cis wynikać, z liverpoolem też byliśmy przy piłce i co z tego? Gramy do bólu schematyczne i przewidywalnie, nie zaskakukrmy niczym
14.09.2019 20:08
Pierwsze połowa pokazuje że Bayern ma piłkarzy na wygranie ligi mistrzów, nie ma taktyki i odpowiedniego trenera który potrafi reagować na wydarzenia na boisku
Edytowano : 2019-09-14 20:06:42
@zielo racja. Do tego posiadający bardzo złą cechę- fanatyzm przy kompletnym odrzucaniu logicznych argumentów.
Edytowano : 2019-09-14 20:06:42
@zielo racja. Do tego posiadający bardzo złą cechę- fanatyzm przy kompletnym odrzucaniu logicznych argumentów.
14.09.2019 20:05
Kimmich może grać w kadrze w środku pola, gdzie drużyna gra bardzo taktycznie, my nie mamy tak dobrej taktyki stad efekty
14.09.2019 19:59
Po co wy dyskutujecie z osobami pokroju GuteSpiele, miszaczy DonJupp. To trolle które chyba trollują już nawet siebie i piszą herezje nieoparte na faktach. Byli elementem humorystycznym ale ile można się śmiać z tak niskiego humoru który jeszcze polega na obrażaniu ludzi żyjących poza ich alternatywnym światem
14.09.2019 19:56
Julian wyciąga wnioski, tak dziala prawdziwy trener, nawet jeśli są słabsi to widać pomysł i progres, u nas widać tylko umiejętności piłkarzy, nie ma taktyki. Nawet jeśli wygramy to Lipsk pokazuje jak należy grać kiedy nie idzie
14.09.2019 19:49
I gdzie nasz trener? Po wielkiej dominacji remisujemy- zdarza się ale ważne jest co innego: to jak gramy po przerwie, Lipsk diametralne poprawił grę, Kovac nie zmienił nic i efekt jest jaki jest , w szatni nie zareagował na sytuacje na boisku, Negelsman odwrotnie.
Prymitywnych wypowiedzi troglodytów zawierających argumentacje ad personam nie komentuje, tylko zgłaszam. Miłych ostrzeżeń
Edytowano : 2019-09-14 19:48:14
Gdzie jesteście fani Chorwata?
14.09.2019 19:47
Bayern gniecie, dominuje ale jak zwykle nie ma szczęścia, nikt tak jak my nie traci frajersko bramek, cieszy że nasza gra prognozuje poprawę wyniku, trochę martwi że nie mamy trenera
14.09.2019 19:31
To zemsta Timo :P?
14.09.2019 19:17
Thiago ładne wejście ale powinien strzelać
14.09.2019 19:10
Sędzia uratował mecz, niesłuszny byłby ten karny
14.09.2019 19:08
Lipsk gra jak nie Lipsk, szkoda liczyłem że oni będą naszym dużym konkurentem, oby się obudzili
14.09.2019 18:43
Thomas piękne podanie, odpadania dlaczego zasługuje na 1 skład! Bayern jak nie Bayern piękna kontra
Edytowano : 2019-09-14 18:34:56
Udowadnia*
14.09.2019 18:34
Wszystko to kwestia ceny i zastępowalności, gdyby Real i sam piłkarz był zdeterminowany, a Bayern otrzymał odpowiednie pieniądze to nikt by zawodnika na siłę nie trzymał i nie zmusiłby go do podpisania nowej umowy, są oferty których nie można odrzucić szczególnie kiedy dogadany z innym klubem zawodnik odmawia nowego podpisu. Co wiele razy podkreślałem Bayern mógł też, urażony zachowaniem zawodnika odstąpić od negocjacji aby pokazać kto rządzi w tej relacji (od początku przedstawiałem kilka moich koncepcji).
Nie wiem skąd taka pewność tutaj zebranych po enigmatycznej wypowiedzi Pereza bo wiele faktów (w tym artykuły niemieckojęzycznej prasy) wskazywało że zainteresowanie realu było wymyślone, niemniej nadal wydaje się że Real nie przedstawił konkretnej oferty opiewającej na sumę godną rozważenia (w sytuacji kiedy Bayern od lat nie podjęcia zmiennika polaka byłaby to suma bardzo wysoka). Zresztą gdyby Real był w 100% do tego ruchu przekonany, mógł już wcześniej umówić się z zawodnikiem aby poprzednio albo w ostatnich miesiącach nie przedłużał z nami umowy, wtedy wolny transfer byłby możliwy (Real miał conajmniej 3 okazje pozyskania go jako wolnego zawodnika: po okresie w BVB, przed poprzednim odnowieniem kontraktu lub po wygaśnięciu tego który został we wrześniu przedłużony).
Swoją drogą nie rozumiem przytyków do DFB, cały czas nasi chłopcy są liderem grupy, przegrali jeden z meczów z Holandią a drugi wygrali, idą po zwycięstwo w grupie. Zresztą każdy ceniący się kibic Bayernu powinien im w tej grupie kibicować.
Edytowano : 2019-09-12 22:29:25
@tapczan pominąłeś jeszcze Arjena, Effe czy samego Kaisera :D
Edytowano : 2019-09-12 22:31:59
@zielo niestety wyznawcy złotego środka tacy jak ja, mówiący o Polaku Rodaku jako o świetnym ale nie genialnym zawodniku są równani w internecie przez „ekspertów” z ziemią, nawet pomimo tego że polskie obywatelstwo posiadam od niespełna 10 lat :D
12.09.2019 22:27
Niezależnie od rangi meczu Coman pokazał się dobrze, wykazuje cały czas potencjał, jeśli utrzyma formę i zerówkę mu na to pozwoli, w tym roku zrobi kolejny krok w karierze
11.09.2019 21:54
100 milionów przy roku kontraktu to cena i tak wysoka, szczególnie po tak ciężkiej kontuzji. Bayern umie robić dobre interesy, City ma problemy z finansowym fairplay kto jak nie my wciśniemy z takiego faktu korzyść?
Edytowano : 2019-09-11 21:52:42
*wyciągnie
11.09.2019 21:52
Wpychanie polityki do sportu to okrutny rak. Pachnie trochę sektą 2010.
Edytowano : 2019-09-11 15:22:05
Historia po 2015 to smutna alternatywna wersja którą Polacy będą musieli ze wstydem odkręcać niestety
11.09.2019 15:21
Ty z tym Krychowiakiem tak na serio? Oglądałem kilka spotkań Sevilli z nim w składzie i był przyzwoity na tle drużyny, jednak to Sevilla i tam nikt się nie mógł wzbić na taki poziom, to był wyrobnik co prawda skuteczny ale wyrobnik
09.09.2019 23:42
Mam podobne odczucia, Real był słabszy co roku od nas i Barcy jednak to oni podnosili puchar 4 razy w ciągu krótkiego okresu, to pokazuje że nawet drużyna bez formy i z problemami przy odrobinkę szczęścia może zdobyć ten puchar (oczywiście drużyna z topu bo liczę grupowej drobnicy)
09.09.2019 16:08
Bayern za Juppa i guardioli to był top 2 drużyn w Europie zaraz po Barcelonie, a przez część ich sezonów top 1 i to nie posiadając piłkarza pokroju messiego. Jako drużyna byliśmy najlepsi
08.09.2019 16:45
Jeśli nie my to liczę że obi zdobędą paterę, mało jest drużyn które tak szanuje i podziwiam za organizacje i pomysł na przyszłość zespołu. To czy są jedynym z faworytów pokaże spotkanie w najbliższej kolejce
08.09.2019 16:43