Reakcje: Mogliśmy strzelić 2 lub 3 bramki więcej

W ostatnim meczu piątej kolejki Bundesligi drużyna prowadzona przez Niko Kovaca rozegrała swoje ósme oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą 1. FC Koeln.

Piłkarze Bayernu Monachium wzorowo wykonali zadanie i zwyciężyli pewnie 4:0. Bramki dla klubu ze stolicy Bawarii zdobywali kolejno Robert Lewandowski (dwukrotnie), Philippe Coutinho oraz Ivan Perisic. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Niko Kovac, ale i również kilka innych osób związanych z Bayernem i Kolonią.

Niko Kovac:

− To był naprawdę dobry występ, zwłaszcza że mieliśmy tylko 72 godziny na regenerację po ostatnim meczu. Kolonia radziła sobie dobrze, nie zawsze było nam łatwo znaleźć odpowiednie rozwiązanie. W drugiej połowie byliśmy już lepsi, kreowaliśmy sobie okazje. 4:0 brzmi nieco wysoko, ale mogliśmy tak naprawdę strzelić jedną czy dwie bramki więcej. 7 goli w tym tygodniu, z pewnością możemy się na tym opierać w nadchodzących meczach.

Robert Lewandowski:

− Graliśmy dobrze i być może powinniśmy strzelić drugiego gola już w pierwszej połowie. Mamy teraz tydzień wolnego od spotkań, zaś potem w ciągu 7 dni rozegramy 3 mecze, więc musimy się dobrze na to przygotować. Jestem szczęśliwy, że znowu strzeliłem, ale za nami dopiero 5 kolejek.

Manuel Neuer:

− Wykonaliśmy dziś swoją robotę. Graliśmy dobrze, wygraliśmy zasłużenie, zaś margines zwycięstwa jest odpowiedni. Musimy się tego trzymać i grać tak dalej.

Achim Beierlorzer:

− 4:0 jest dla nas niesamowicie krzywdzące. Weszliśmy dobrze w mecz pod sam koniec pierwszej połowy i nawet wypracowaliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Bayern strzelał po 3 minutach od rozpoczęcia w każdej połowie, nie byliśmy rozbudzeni. Rzut karny i czerwona kartka znacząco odmieniły przebieg meczu na korzyść Bayernu.