Udany test przed LM: Bayern pokonuje Hannover 3:0!

Angielskie tygodnie nie mają końca! Bayern Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie. Tym razem monachijczycy walczyli w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi.

Dzisiejszego popołudnia Bayern mierzył się na wyjeździe z ekipą Hannoveru 96. Miejscem spotkania był doskonale nam znany obiekt hanowerczyków, czyli HDI Arena. Jak zwykle emocji w pojedynku z udziałem z FCB nie brakowało.

Podopieczni Juppa Heynckesa pokonali hanowerczyków 3:0, zaś bramki dla bawarskiego zespołu zdobywali kolejno Thomas Mueller, Robert Lewandowski i Sebastian Rudy. Warto podkreślić, że dla Rudego był to premierowy gol dla "Gwiazdy Południa".

Dla Bayernu było to dokładnie dwudzieste piąte zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Warto także nadmienić, iż Robert Lewandowski zdobywając dziś swojego 28. gola w Bundeslidze, stał się najlepszym strzelcem spoza Niemiec w historii Bundesligi (dla jednego klubu) – Polak zdobył dla FCB już 105 bramek w lidze łącznie!

Tym razem mistrzowie Niemiec również nie będą mieli zbyt dużo czasu na przygotowania do następnego spotkania, albowiem już w najbliższą środę monachijczycy zagrają pierwszy mecz Ligi Mistrzów z Realem Madryt na Allianz Arenie.

Debiut 18-letniego Maia!

W porównaniu do ostatniego spotkania Bayernu w półfinale Pucharu Niemiec, w którym to przypomnijmy "Bawarczycy" rozbili Bayer 04 Leverkusen aż 6:2, trener Jupp Heynckes zdecydował się dokonać łącznie siedmiu zmian w pierwszym składzie.

72-letni szkoleniowiec bawarskiego zespołu nadal nie może korzystać z usług kontuzjowanych od dłuższego czasu zawodników, , czyli Manuela Neuera oraz Kingsley'a ComanaNa całe szczęście 32-letni golkiper jest już na ostatniej prostej, aby wrócić do bramki Bayernu.

Niestety jak już doskonale wiemy do końca sezonu nie będziemy mogli też oglądać w akcji Arturo Vidalaktóry przeszedł operację kontuzjowanego kolana. Niestety poza kadrą znalazło się także dwóch innych zawodników FCB. Mowa o takich graczach jak Corentin Tolisso oraz David Alaba.

Najważniejszą wiadomością jest bez dwóch zdań obecność 18-letniego Lukasa Maia w pierwszym składzie "Die Roten". Dla młodego Niemca jest to rzecz jasna debiut w pierwszym zespole klubu ze stolicy Bawarii. W pierwszej jedenastce zagrali dziś: Sven UlreichJerome BoatengNiklas Suele, Sebastian Rudy, Juan BernatRafinha, Lukas Mai, Arjen RobbenJames RodriguezThiagoSandro Wagner.

Zgodnie z zapowiedziami trenera szansę odpoczynku otrzymało dziś kilku kluczowych zawodników. Na ławce rezerwowych znaleźli się tacy zawodnicy jak: Tom Starke, Matts HummelsJoshua KimmichFranck RiberyThomas MuellerJavi Martinez oraz Robert Lewandowski

Tschauner ratuje H96

Choć Bayern był zdecydowanym faworytem tego spotkania, to podopieczni Andre Breitenreitera nie zamierzali tylko chować głowy w piasek. Odważni hanowerczycy od samego początku ruszyli do ataku i starali się zagrozić bramce strzeżonej przez Svena Ulreicha. Już w 3. minucie golkiper FCB musiał interweniować, kiedy zagotowało się pod jego bramką.

Monachijczycy początkowo mieli problemy z odnalezieniem się w tym spotkaniu, ale z czasem klub prowadzony przez Juppa Heynckesa zaczął przejmować inicjatywę. W 12. minucie idealnie dośrodkował Rafinha, zaś minimalnie nad bramką uderzył Thiago. Zaledwie pięć minut później ponownie zaatakował Bayern. Tym razem uderzenie Suele skutecznie wybronił Tschauner.

Chwilę później kibice FCB i H96 przeżyli chwilę grozy, albowiem głowami zderzyli się Sandro Wagner oraz Salif Sane. Na całe szczęście po krótkiej pauzie obaj wstali i wznowili grę. W 27. minucie fenomenalną paradą popisał się Sven Ulreich, który w genialnym stylu wybronił uderzenie Huebersa.

"Bawarczycy" odpowiedzieli kolejną groźną akcją, lecz tym razem bramkarz gospodarzy fenomenalnie obronił strzał Wagnera z kilku metrów. Mistrzowie Niemiec nie zwalniali i cały czas starali się zdobyć upragnionego gola, lecz goście z Monachium byli bardzo nieskuteczni w wykańczaniu swoich sytuacji bramkowych.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry kibice "Gwiazdy Południa" byli bliscy świętowania pierwszego gola FCB, lecz i tym razem świetną obroną popisał się golkiper Hannoveru 96. Thiago uderzał z woleja, lecz na posterunku stał bohater pierwszych 45 minut, czyli Tschauner. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy udały się na przerwę do swoich szatni.

1...2...3... Bayern wygrywa dziś!

Na początku drugiej połowy Jupp Heynckes postanowił ściągnąć Arjena Robbena, którego zastąpił Thomas Mueller. Jak się później okazało trener "Bawarczyków" miał nosa co do zmiany. Tuż po wejściu na murawę wychowanek Bayernu był bliski zdobycia bramki, lecz do szczęścia zabrakło kilku centymetrów.

Mimo wszystko Mueller nie porzucił nadziei na zdobycie bramki i już w 57. minucie mistrzowie Niemiec mogli cieszyć się z pierwszego gola, kiedy to Thomas wykorzystał centrę Juana Bernata. Za całą akcję należy pochwalić także Jamesa, który zainicjował sytuację bramkową. Po stracie bramki gospodarze stali się aktywniejsi, podczas gdy Bayern poszukiwał drugiego trafienia.

W 67. minucie gry Jupp zdecydował się dokonać kolejnej zmiany – murawę opuścił nieskuteczny dziś Sandro Wagner, zaś w jego miejscu pojawił się Robert Lewandowski. Polak nie musiał czekać zbyt długo na swojego 28. gola, albowiem już w 73. minucie "Lewy" wykorzystał dogranie Rudego z rzutu rożnego i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce H96.

Prowadząc już 2:0 podopieczni Heynckesa szanowali piłkę i nie pozwolili się wytrącić z równowagi, podczas gdy hanowerczycy mieli spore problemy z jej odzyskaniem. Mistrzowie Niemiec w końcówce spotkania potwierdzili swoją klasę i zdobyli trzeciego gola. Tym razem to Mueller asystował, zaś Rudy strzelał.

Dla Sebastian był to zarazem pierwszy gol w trykocie FCB. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i "Bawarczycy" pewnie wracają do Monachium z 3 punktami i mocno podbudowani przed środowym spotkaniem, kiedy to na Allianz Arenie w ramach pierwszego półfinału Ligi Mistrzów podejmą Real Madryt.