Kiepski występ Bayernu i 1:1 z Bremą

21.11.2020, 18:05:02
FotoOlimpik

Bayern Monachium ma już za czternasty oficjalny mecz o stawkę w sezonie 2020/21. Tym razem drużynie prowadzonej przez Hansiego Flicka przyszło mierzyć się w rozgrywkach Bundesligi.

Dzisiejszego późnego popołudnia zespół prowadzony przez Hansiego Flicka podejmował na własnym podwórku w ramach ósmej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi, drużynę Werderu Brema. Dla monachijczyków był to zarazem czternasty mecz o stawkę w kampanii 2020/21.

Koniec końców pojedynek na pustej Allianz Arenie zakończył się remisem 1:1. Jedynego gola, który zapewnił mistrzom Niemiec jeden punkt, strzelił Kingsley Coman, któremu asystował Leon Goretzka.

Na uwagę zasługuje fakt, że dla trenera „Bawarczyków” dzisiejszy pojedynek był dokładnie 50. w karierze jako szkoleniowiec „Gwiazdy Południa”. 55-latek może pochwalić  się bardzo imponującymi liczbami, albowiem mowa o 46 zwycięstwach, 3 porażka, remisie oraz bilansie bramkowym 163:43.

Dzisiejszy bój z bremeńczykami był dla FCB zarazem ostatnim testem przed starciem w ramach czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z RB Salzburg. Klub ze stolicy Bawarii podejmie Austriaków na własnym terenie w Monachium w najbliższą środę o 21:00.

Wiele zmian w wyjściowej XI

W porównaniu do spotkania sprzed dwóch tygodni, kiedy to piłkarze rekordowego mistrza Niemiec pokonali w meczu na szczycie niemieckiej Bundesligi drużynę Borussii Dortmund 3:2 (po bramkach Alaby, Lewandowskiego i Sane), trener Hansi Flick zdecydował się łącznie na cztery zmiany.

Poza szeroką kadrą na dzisiejsze zawody w Monachium znalazło się dokładnie pięciu kontuzjowanych zawodników pierwszego składu. Jak już wiemy od dłuższego czasu z kontuzją kostki boryka się Alphonso Davies, który zdradził niedawno, że proces jego leczenia i rehabilitacji przebiega bardzo dobrze.

Ponadto listę nieobecnych uzupełniają także tacy gracze jak Joshua Kimmich (dwa tygodnie temu doznał poważnej kontuzji kolana), Corentin Tolisso, który to z kolei powrócił z urazem mięśniowym po ostatnim zgrupowaniu francuskiej reprezentacji narodowej (nie zagrał ani jednego spotkania dla Francji) oraz Bouna Sarr & Niklas Suele (drobne problemy).

Mając na uwadze taką, a nie inną sytuację kadrową, podopieczni Hansiego Flicka dzisiejszy mecz na Allianz Arenie rozpoczęli w następującym ustawieniu: Manuel Neuer w bramce, Benjamin PavardDavid AlabaJerome Boateng oraz Lucas Hernandez w obronie.

Jeśli mowa o linii pomocy, to 55-latek postawił na takich graczy jak: Kingsley Coman, Javi Martinez, Jamal Musiala, Douglas Costa oraz Thomas Mueller. Funkcję napastnika jak zwykle pełnił Robert Lewandowski. Na ławce rezerwowych zasiedli: Alexander NuebelChris RichardsMarc RocaEric Maxim Choupo-MotingLeroy Sane, Serge Gnabry, Joshua Zirkzee, Leon Goretzka oraz Tanguy Nianzou.

Bramka do szatni

Mistrzowie Niemiec zaczęli zgodnie z oczekiwaniami i od samego początku starali się napocząć swoich rywali, jednakże bremeńczycy skutecznie odpierali ataki gospodarzy. Szczęścia próbowali między innymi Costa i Coman, ale golkiper Werderu nie miał problemu z obroną.

W 6. minucie zagotowało się pod bramką gości, zaś tuż obok bramki uderzył Thomas Mueller. Podopieczni Floriana Kohfeldta nie zamierzali jednak stać bezradnie i kiedy tylko nadarzała się okazja, to ruszali z atakiem − w 15. minucie gry powinno być 1:0 dla Bremy, ale dwoma genialnymi paradami popisał się Manuel Neuer, choć nieco później sędzia odgwizdał spalonego.

Niestety w 19. minucie boisko przedwcześnie był zmuszony opuścić Lucas, który doznał kontuzji. W 23. minucie Bittencourt zmarnował idealną okazję i strzelił tuż obok słupka. Bezradność monachijczyków trwała w najlepsze, podczas gdy dobrze zorganizowana ekipa z Bremy nie pozwalała swoim rywalom na zbyt wiele.

Na czternaście minut przed końcem pierwszej połowy na 1:0 mógł strzelić Jamal Musiala, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez świetnie dysponowanego od samego początku Grossa. Mimo dominacji, gospodarze nie byli w stanie przełożyć tego na grę i zagrożenie pod bramką Werderu.

Kiedy wydawało się, że pierwsze 45 minut zakończy się bezbramkowym remisem, to w samej końcówce bramkę do szatni „Bawarczykom” strzelił Eggstein. Koniec końców wynik nie uległ zmianie i obie strony udały się na przerwę.

Festiwal bezradności w wykonaniu Bayernu

Druga część boju w Monachium mogła rozpocząć się dla gości znakomicie, albowiem w 47. minucie w sytuacji sam na sam z Neuerem znalazł się Rashica. Atakujący SVW za długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i w ostatniej chwili piłkę spod nóg na rzut rożny wybił wracający Jerome Boateng.

W 51. minucie mogło być 1:1, ale świetnie uderzenie Costy wybronił Pavlenka. Monachijczycy po zmianie stron prezentowali się znacznie lepiej, ale w dalszym ciągu ich główną bolączką była skuteczność i ostatnie podanie... W kolejnych minutach szczęścia próbowali m. in. Lewandowski, Coman oraz ponownie Costa.

Szczęśliwie cierpliwość podopiecznych Flicka została nagrodzona − w 62. minucie Goretzka posłał dobrą piłkę na głowę Comana, który pewnie wpakował piłkę do siatki bremeńczyków. W dalszej części meczu trenerzy obu ekip zdecydowali się na kilka zmian, ale obraz gry niewiele uległ zmianie.

Na siedem minut przed końcem starcia, udaną interwencją w polu karnym wykazał się Goretzka, który w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Sargenta. Na odpowiedź ze strony FCB nie trzeba było czekać zbyt długo, jednakże wprowadzony po przerwie Choupo-Moting fatalnie przestrzelił. W 87. minucie goście ruszyli z groźną kontrą, ale i tym razem genialną interwencją popisał się kapitan „Die Roten”.

Choć Bayern próbował jeszcze strzelić drugiego gola, to festiwal bezradności trwał w najlepsze i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Na przygotowania do kolejnego pojedynku zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec będą mieli niewiele czasu, albowiem w środę czeka ich bój w Lidze Mistrzów z RB Salzburg.

KONKURS TYPERA

Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (299)

24.11.2020 08:42
Dla mnie te transfery są nawet w granicach tolerancji. Wiadomo że zamiast Sarra chciało by się Desta, zamiast Rocy kogoś lepszego co z miejsca zastąpi Thiago, zamiast Czupa czupsa też mogliśmy mieć np. takiego Wernera. Jedynie do transferu Costy nie mam nic bo to miał być 4 skrzydłowy na ławkę. Ale jest jak jest i tyle.
23.11.2020 18:28
@bayern1987dwa jest duza roznica miedzy

dobre

a

dobre to niz nic
23.11.2020 13:29
A moim zdaniem transfery były dobre, oni maja odciążyć tylko pierwszy skład, jak wygramy w środę, to potem mozna w LM troche spuścić z gazu i bundeslige szturmowac :) , nie jest, to szczyt marzen nawet jako uzupelnienie, ale dobre to niż nic...:]
23.11.2020 12:39
Czy ja dobrze rozumiem ze nizej byla rozmowa i porownano Pizzaro do Ibry? XDDDDDDDDDD

A co do meczu to trzeba przyznac ze nie mamy jakiejs obecnie zlej sytuacji z kontujzami a juz sa gigantyczne problemy. General Hansi komandosow musi zastepowac dziecmi z pistoletami strzelajacymi bankami mydlanymi. Skok miedzy Once de Gala a ludzmi ktorzy powinni byc uzupelnieniem skladu a nie rezerwowymi jest gigantyczna.

Przyznam ze czytanie obroncow Hasana i Chupo Motinga bylo zwyczajnie zenujace, szczegolnie gdy padal argument o PSG ktore rok temu obok Chupa Chupsa mialo Cavanieg i Icardiego. Douglas Costa to kolejne pieniadze dorzucane na wielka gore forsy wydanej z powodu amatorki i nieudolnosci w kwestii transferow. Juz prawie 100mln na same wypozyczenia pilkarzy ktorzy nic nie dali sportowo.

Jeszcze ktos tam pytal czemu Roca nie dostaje szans. Zastanowmy sie, 23 letni gosck ktory zagral taki sobie sezon, po czym zagral jeszcze gorszy i spadl do 2 ligi hiszpanskiej. Czemu nie gra w zespole ktory zdobyl potrojna korone... hmm, hmm moze ktos pomoze?
23.11.2020 10:03
@GwiazdaPoludnia Już Chupo-Moting więcej strzela niż ten Jese w PSG :)
Wiadomo, że nie można uznać, że ktoś jest lepszy, bo wygrał CL, ale jednak patrząc na piłkarzy, którzy grali na wysokim poziomie mimo wieku Pizarro to dobry przykład. Klose, Totti, Ribery, Ze Roberto.

@WayeThe Mamy szeroką kadrę i damy radę nawet z takim terminarzem. Mamy 4 skrzydłowych, którzy mogą zagrać na najwyższym poziomie, w środku pola mamy Tolisso, Goretzka, Roca, Nianzou. Obrona jeszcze bardziej uniwersalna. Nie ma z tym żadnego problemu.

@vaterland Niemcy w dalszym ciągu mają wspaniały skład, tylko Löw musi to poukładać. Oby przestał stosować tę formację z trójką z tyłu i będzie dobrze.
23.11.2020 09:15
Dla mnie ogladanie Zlatana w Milanie, to naprawde przyjemność, może ma ego do kosmosu, ale podziwiam typa, Milan wczesniej wyglądał jak gówno, przyszedł Zlatan i każdy do roboty sie zabral, z nim wygladaja 2 razy lepiej :) ...może nie wygrał LM, ale to swietny piłkarz, szkoda, że np. nigdy nie trafił do BVB, choć na 1-2 sezony, z nim by może zmienili nastawienie :) ...co do naszej gry, ewidentne brakuje jakiegoś błysku, kogoś z dobrym podaniem, takiego Cou czy Jamesa, zawsze żeby mogli wejść i jakieś ciasteczko posłać...
Porównanie Pizzaro i Ibrahimovicia mija się z celem. Szwed to jeden z najlepszych napastników ostatnich lat, a Pizzaro co najwyżej dobrym których jest wielu. A liga mistrzów nie jest żadnym wyznacznikiem tego czy ktoś indywidualnie jest dobry czy nie. Jest wielu rewelacyjnych zawodników którzy nie wygrali ligi mistrzów a są świetni, oraz tych co wygrali ją nawet 3x (Jese z Realu) a jakoś słuch o nich zaginął.
23.11.2020 08:51
Tylko że Pizza ma Lm , a Ibra nie ma i już raczej nie zdobędzie jej .
23.11.2020 06:33
Patrząc na terminarz właśnie połówka rundy jesiennej Bayern z drużyn czołowych miał tylko bvb. Lipsk Leverkusen gladbach wszystko przed nami. Lipsk akurat pomiędzy dwoma meczami LM. Zastanawiam się czy do Madrytu zakładając że środę wygramy nie powinni jechać zmiennicy.

Edytowano : 2020-11-23 06:40:41

Analizują mecze które rozegrał Bayern i jakie mu tej rundy zostały to wychodzi ze grali z 3 najsłabszymi zespołami oraz kolejno 11 12 13 zespołem bundy oraz jedynie silnym bvb. Wniosek taki ze mecze w grudniu i styczniu to głównie drużyny z pierwszej 10 ligii a więc teoretycznie będzie trudniej tym bardziej bez kimmicha.
23.11.2020 04:43
@GuteSpiele 5 bramek w jednym meczu, to Miro potrafił po 35 roku życia w koszulce lazio. Do tego rekord świata na mistrzostwach. Wspaniałe czasy dla kibica DFB, oby szybko powróciły.

Za to Pizza to fenomenalny człowiek, którego nie dało się nie lubić.

Doskonale mieć obu znowu na pokładzie tutaj w Bayernie. Nowe nazwiska jak Leon, Josh czy Gnabry napawają dumą ale to na pokoleniu najpierw Oliego, Effe, a później Miro i Bastiana wychowała się większość zagorzałych kibiców naszego klubu i niemieckiej kadry.

Edytowano : 2020-11-23 04:44:23

Sentyment pozostanie zawsze
23.11.2020 04:39
Dla mnie mimo wszystko porównanie nie na miejscu z całym szacunkiem dla Pizzaro oczywiście. Pizzaro nawet nie liznął takich klubów w jakich grał Ibra. Zlatan na obecnie 39 lat prowadzi w klasyfikacji strzelców i jest liderem AC Milan powtarzam mając 39 lat.

Arkady142 dlatego piszę porównywanie nie na miejscu to są napastnicy z dwóch różnych poziomów sportowych z szacunkiem oczywiście dla Pizzaro bo wydaje się sympatycznym człowiek.
23.11.2020 01:21
Oby już kolejne mecze były zwycieskie
22.11.2020 23:41
@GuteSpiele ale mimo wszystko nie ten poziom. Pizarro ostatni sezon w którym zaliczył więcej niż 10 trafień, to sezon 2015/16 jeśli dobrze pamiętam. Później to głównie trafienia z karnych.

Jego rekordowa zdobycz w Bundeslidze to było 17 bramek w jednym sezonie. Trochę mało.
22.11.2020 22:56
@GuteSpiele niesamowite to moze być jak Messi 10 lat temu strzelał po 40-50 bramek na seon ligowy podobnie Krystyna, moge być kibicem Bayernu czy BVB czy Leggi nie ma znaczenia to są osiągniecia nie do pobicia i niesamowite.
22.11.2020 22:53
@Kimas Porównywać, a wspominać to różnica. Ja tylko wspomniałem, że to co robił Pizarro, czy Klose mimo swojego wieku też jest niesamowite.
22.11.2020 22:51
Panowie czytając czasem komentarze odnoszę wrażenie, że jestem na stronie żółtych. Porównywanie Zlatana do Pizzaro serio ? Przecież Zlatan to topowy napastnik był zaliczył dużo topowych klubów. Co to za porównanie. Lewy ma 32 lata a jeszcze trzyma formę i świetne statystyki a są piłkarze, którzy kończą kariery w tym wieku.

Porównanie kompletnie nie na miejscu. Szacunek dla Zlatana w takim wieku takie liczby wykręcać.

22.11.2020 22:40
Raczej Liga włoska, a Bundesliga to dwa różne światy jeśli o intensywność w ciągu całego sezonu.
22.11.2020 22:34
@WayeThe Pizarro jednak też trzeba przyznać, że robił świetne rzeczy zarówno w Bayernie jak i w Werderze. W wieku 40 lat w Werderze zdobywał bramki przeciw takim drużyną jak BVB, Leverkusen, czy Leipzig to też robi wrażenie, tak samo Klose, który w wieku 38 lat też robił świetną robotę w Lazio.

Edytowano : 2020-11-22 22:46:50

@Waye Jak coś Ibra miał dopiero 39 urodziny w październiku więc nie skończy sezonu 40
22.11.2020 22:25
@GuteSpiele Pizaro w wieku 39 lat nie był liderem BL w klasyfikacji strzelców to że w Seria A niema Bayernu to nie oznacza że liga słaba raczej znaczy że jest wyrównana.. A czy za słaba na LM to też się okaże koło maja.

Edytowano : 2020-11-22 22:27:33

Porównanie Pizzaro do Ibry to jak Piątka do lewego, Ibra zaliczył z 10 top klubów Europy i 4 ligi z top 5.
22.11.2020 22:23
Nic nie wiadomo jak będzie z Lewym, sam wątpię aby był w Bayernie do 40 ale kto wie...

Sory ale Ibrahimović a Pizarro to dwa różne światy.
22.11.2020 22:21
@Arkady142 Serie A to taka liga w której aktualnie nie ma topowego zespołu. Liderem jest AC Milan, który mimo wszystko jest średniakiem, więc jednak lepszy dla ligi mocarny Juventus, niż taki bez formy i z coraz gorszą kadrą.
Zależy wiele od predyspozycji jak długo będzie się grało, a newet jak Ronaldo, czy Lewandowski w tym wieku będą grali tak jak Ibra teraz to jednak za mało na ten klub na najwyższym poziomie.

Edytowano : 2020-11-22 22:21:39

Stąd, że padło stwierdzenie, że nie ma drugiego takiego co w takim wieku tak gra.
22.11.2020 22:17
@WayeThe - i właśnie tacy jak Ibra udowadnia że Lewy może być taki sam. Że o CR nie wspomnę.

Poza tym licze, że Milan wprowadzi powiew świeżości w Serie A bo tamta liga podobnie jak BL w większości opierała się na sile jednego zespołu. Na razie różnica polega na tym że Juve jak i do dość niedawna numer 2, Napoli pikuja w dół, Lazio też środek tabeli. A w BL jednak na razie czołówka się trzyma.

Edytowano : 2020-11-22 22:18:41

Skąd się wziął Pizarro skoro mowa o Ibrze...
@GuteSpiele Pizarro to też kawał historii, ale Ibra to większe nazwisko mimo wszystko. I może grać jeszcze dłużej niż Claudio.

Edytowano : 2020-11-22 22:20:29

@Arkady142 ja bardzo liczę na nowego mistrza Włoch. Liczę na Milan, bo kiedyś lubiłem tą drużynę jak grał Schevczenko, Kaka, Pirlo czy Inzaghi.
22.11.2020 22:15
@WayeThe A tam nie ma Claudio Pizarro.
22.11.2020 22:14
Ibra ma już 39 a sezon zakonczy z 40 na karku. Nie ma drugiego takiego piłkarza. Zielu ładnie wszedł.
22.11.2020 22:10
Mateta dzisiaj też dołożył trzy bramki i ma już 7 i jest 3 najlepszym strzelcem w tym sezonie.
W końcu bardzo dobry mecz Mainz i wyszli ze strefy spadkowej.

Edytowano : 2020-11-22 22:11:20

@WayeThe Legenda! Klose też pojechał na WM 2014 w wieku 36 lat i zdobył dwie bramki stając się najskuteczniejszym strzelcem w historii mundialu.
22.11.2020 22:02
Ibra 2:0 39 lat niemam pytań

Edytowano : 2020-11-22 22:03:55

Bramka kolanem z wyskoku :)
22.11.2020 21:35
@GwiazdaPoludnia On nawet w rep. młodzieżowych Portugali jest tylko dodatkiem.

Edytowano : 2020-11-22 21:36:58

A u nas oczekiwania jak na zbawiciela.

Edytowano : 2020-11-22 21:37:14

Oczekiwanie*
22.11.2020 21:30
@Moe O proszę, myślałem że 17 bo wszyscy się nim tak jarali jaki to on młody jaki super Tiago, a niektórzy mówili że to będzie ,,przyszły Thiago". A tu okazuje się że jedynie gdzie grał to w rezerwach i ani razu w jakimś konkretniejszym meczu jeszcze w Benfice.
22.11.2020 21:26
Gówno prawda, Tolisso nie jest kimś mega żeby na nim opierać środek. Dla mnie to dobre uzupełnienie środka nic więcej
22.11.2020 21:25
@GuteSpiele każdy mógłby mieć idiotyczne stwierdzenie tak każdy po za Milikiem i Grosickim bo oni nie grają to każdy faktycznie każdy mógłby mieć kontuzję, odkryłeś kosmos.
@GuteSpiele "Odkąd trenerem został Flick generalnie Bayern traci sporo bramek."

W minionym sezonie ligowym za Flicka straciliśmy 16 goli w 23 spotkaniach, czy 0,66 to dużo? I 3 w 8 meczach LM 0.38

Za Kovaca 16 w 10 spotkaniach 1.6

W sezonie 19/20 - 0.94 (Kovac 1.6 - Flick 0.66)
W sezonie 18/19 - 0.94
W sezonie 17/18 - 0.84
W sezonie 16/17 - 0.64
W sezonie 15/16 - 0.50

W tym tracimy więcej, ale problemem jest rozwalony środek pola, oraz kieska forma linii def.

@GwiazdaPoludnia Tiago Dantas ma 20 lat - i 0 spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywek - lodu na głowę.
22.11.2020 21:21
@WayeThe Rozumiesz różnice pomiędzy "mieć", a "móc".
22.11.2020 21:20
@GuteSpiele prze agent jesteś bo ma kontuzje w Anglii to tu też by miał wymiekam :)
22.11.2020 21:17
@WayeThe A to, że tu też by mógł mieć. Mamy trzech piłkarzy na CM, którzy mogą zagrać z każdym na dobrym poziomie: Kimmich, Goretzka, Tolisso, wypadło dwóch, gdyby został Thiago wcale nie byłoby oczywiste, że też byłby zdrowy, tak samo Goretzka też mógłby sobie coś naciągnąć i zostałby Roca i Martinez. Żeby się przed czymś takim zabezpieczyć potrzeba by z 10 CM na wysokim poziomie, a pod względem gry jest to niemożliwe. Tolisso ma być już gotowy na środę i nasz środek pola z powrotem będzie wyglądał dobrze.
22.11.2020 21:13
@GuteSpiele co wypisujesz Thiago doznał kontuzji w Liverpooluco to za Bayernem wspólnego.

Edytowano : 2020-11-22 21:15:13

co wypisujesz Thiago doznał kontuzji w Liverpoolu co to ma z Bayernem wspólnego.
22.11.2020 21:11
Do zastąpienia kogoś z naszych CM jest Tolisso, który niestety w tamtym meczu nie mógł wystąpić.
Mówicie, że byłby Thiago? Otóż nie Thiago jest kontuzjowany i dopiero powrócił powoli do treningów niedawno więc też by go nie było i co wtedy jeszcze ze 4 topowych CM trzeba klupić?
22.11.2020 21:10
Porownywanie sezonu poprzedniego do tego ma się nijak, bo w tym sezonie nie ma przerwy gramy tyko z wolnym na święta liga startuje 2 stycznia po nowym orku a Bayern gra 3 stycznia do 20 stycznia gra 4 mecze ligowe i puchar Niemiec mega napięty grafik, Niemcy tak nie graja zawsze mieli przerwe do tego dochodza KMś w lutym trzeba będzie przekładać mecze ligowe, nie ma za bardzo na kiedy bo zaraz po KMS przerwa na kadrę i eliminacje MŚ póżniej liga i pierwsze mecze 1/8 LM jak tu wrzucimy zaległe mecze a będa to chyba 2 to znowu bedzie maraton nie z tej ziemi, do tego wszytkiego potrzeba szerokoiej kadry i zmienników na dobrym poziomie.

Edytowano : 2020-11-22 21:12:29

A we Włoszech brat Lukasa Hernadesa podaje do Ibry i IBra ma juz 9 bramek w tym wieku koleś jest niesamowity.
22.11.2020 20:55
Pomocnika też można byłoby kupić tak jak mówisz. W Tiago bym nie pokładał nadziei na razie. Wątpię by 17 latek zdołał zastąpić Kimmicha w ważnych momentach. Pewnie będzie gdzieś na poziomie podobnym co Roca ale nie ma co mu się dziwić. Jest młody, koniecznie trzeba go wykupić po sezonie bo jak dobrze i ciężko będzie pracować to za parę lat może 2 może 3 będzie można powiedzieć że gdy Kimmich wypadnie to Tiago wskoczy na jego miejsce, jednak na razie to melodia przyszłości. Na dzień dzisiejszy chciałbym jeśli chodzi o zakup pomocnika, żeby udało nam się pozyskać Winjalduma. Drogi nie będzie ale jaką jakość potrafi wnieść.
22.11.2020 20:48
@GwiazdaPoludnia
Ja bym się upierał jeszcze nad jakimś dobrym pomocnikiem, bo jednak jak wypada Kimmich to jest mega dziura tolisso się w ogóle nie sprawdza ewentualnie zostaje nadzieje w Tiago ale to dopiero po nowym roku. Bo Roca to jak na razie kicha :/ i tak samo będę dalej się tego trzymał że obecne "wzmocnienia" to jest nie poruzumienie
22.11.2020 20:42
Zastanawiało mnie czemu nie grał wczoraj Sule. Teraz wiadomo. Chłop jest za tłusty. Może dlatego forma jest jaka jest. W środę raczej też zagra Boa.
22.11.2020 20:31
Racja nie doczytałem, aczkolwiek co do Alaby to będę się nadal upierał że CB to nie jest jego pozycja, bo on jest lewym obrońcom a w kadrze gra jeszcze wyżej bo jako sp lub lp. A to że grał za Guardioli parę meczów na stoperze kiedy momentami nie było kogo tam dać, bo albo kartki albo kontuzje nas gnębiły, to nic nie znaczy bo za Pepa to mogę powiedzieć że Thiago był skrzydłowym.

Edytowano : 2020-11-22 20:33:11

@Danie1
Też jestem za tym. Na LO mamy Daviesa i Lucasa. Na środek kupmy Upamecano, zatrzymajmy Boatenga na rok, podpiszmy nowy kontrakt z Sule i możemy śmiało żegnać księcia.
22.11.2020 20:30
Alaba gra słabo bo już myśli gdzie tu będzie występował za chwilę i to się odbija na zespole. Jeśli ma tak to wyglądać to niech się już pakuje i jedzie tam gdzie mu się podoba
22.11.2020 20:26
@GwiazdaPoludnia Jak już wspomniałem w sezonie 2019/20 co jasno jest napisane w komentarzu.

W pierwszym 8 kolejkach Bundesligi zeszłego sezonu straciliśmy 10 bramek i Alaba na CB nie grał.
22.11.2020 20:25
@GuteSpiele 1-4 z Hoffenheim rozumię że był to piękny mecz.
@Kris92 Alaba to nie jest stoper dlatego tracimy tyle bramek bo gramy jednym stoperem - Boatengiem który nie jest aktualnie w formie. Alaba ma często zapędy do ataku, zostawia lukę w obronie, przez co Lucas niejednokrotnie go musi asekurować. David powinien walczyć z Daviesem o miejsce na lewej obronie a środek obrony zostawić Sule Boatengowi, Kouassiemu i Hernandezowi którzy radzą sobie tam lepiej niż Austriak, który od paru meczy udowadnia że nie nadaje się na pozycję stopera.
22.11.2020 20:09
@GuteSpiele
No to chociaż było 50% a na teraz to jest 4 mecze na 14 (z czego 1 mecz z 5ligowym Duren) - nam ofensywa tak jak wczoraj nie raz się zatnie , tak więc należałoby nie tracić tyle bramek. Poza tym nie kojarzę spotkań w tym sezonie z udziałem Sule/Hernandez na srodku by rywale mieli takie autostrady do bramki takie, gdy grali Alaba-Boateng razem (wczoraj Werder, z Dortmundem Haaland gdy miał 1na1 czy z Hoffe bramka na 4:1) - prędzej czy później nas skarcą więcej niż 2-3 golami przy tej podstawie, a z wieloma potęgami do tej pory to nie graliśmy (prócz 2xBVB, Atletico, Sevilla)
22.11.2020 20:06
Tak dla przypomnienie oto brzydkie mecze w naszym wykonaniu w kadencji Flicka w sezonie 2019/20
Bayern 6-1 Werder Bremen - mimo wysokiej wygranej pierwsza połowa bardzo podobna do tego co wczoraj.
Freiburg 1-3 Bayern - bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, gole na 2 i 3 do jednego w doliczonym czasie
Bayern 2-0 Wolfsburg - kolejny słaby mecz bez konkretów wygrany w samej końcówce.
Bayern 3-2 Padeborn - podobny do wczorajszego, bardzo ociężała gra.
Bayern 2-0 Augsburg - jeden z najgorszych meczy w tamtym sezonie. Nasza gra okropna.

To jasno pokazuje, że zawsze zdarzają się słabsze mecze. Czasem uda się je wygrać, czasem niestety nie i czy jest Thiago, czy nie czasem środek pola nie istnieje.
22.11.2020 19:59
Szkoda straty punktów na własnym terenie pomimo tego jak mecz wyglądał.
22.11.2020 19:46
@Kris92 Odkąd trenerem został Flick generalnie Bayern traci sporo bramek.