Bayern w finale Audi Cup! Fenerbahce rozbite 6:1

Zespół prowadzony przez Niko Kovaca ma już za sobą pierwsze spotkanie w ramach rozgrywanego na Allianz Arenie w Monachium towarzyskiego turnieju Audi Cup.

Podczas gdy w pierwszym meczu półfinałowym Real Madryt został pokonany przez Tottenham Hotspur 1:0, to w drugim meczu zwyciężyli piłkarze rekordowego mistrza Niemiec, którzy bez najmniejszych problemów poradzili sobie z tureckim Fenerbahce.

Na pierwszego gola widzowie zgromadzeni na Allianz Arenie musieli czekać do 22. minuty, kiedy to piłkę do pustej bramki po wzorowo przeprowadzanej akcji wpakował Renato Sanches. Podopieczni Niko Kovaca nie odpuszczali i zdobyli jeszcze cztery bramki w pierwszej połowie.

Po zmianie stron obie drużyny zdobyły jeszcze po jednej bramce i ostatecznie monachijczycy w pełni zasłużenie zwyciężyli 6:1. Poza Portugalczykiem na listę strzelców wpisali się jeszcze Leon Goretzka, Kingsley Coman oraz Thomas Mueller, który skompletował hat-tricka.

Zwycięstwo nad Turkami sprawia, że w finale zawodnicy "Gwiazdy Południa" zmierzą się z Tottenhamem, zaś o 3. miejsce stoczą bój Real Madryt oraz Fenerbahce.

Sanches rozpoczyna kanonadę strzelecką

Mistrzowie Niemiec zawody na Allianz Arenie rozpoczęli w następującym ustawieniu: Manuel Neuer w bramce, David Alaba, Jerome Boateng, Niklas Suele oraz Joshua Kimmich w obronie. W pomocy zagrali natomiast Leon Goretzka, Thiago, Renato Sanches, Serge Gnabry oraz Kingsley Coman. Funkcję napastnika pełnił Robert Lewandowski.

Początkowo monachijczycy mieli problemy ze skutecznością, zaś jako pierwsi bliscy strzelenia bramki byli goście z Turcji, jednakże uderzenie Kruse nie znalazło światła bramki. Niestety po 20 minutach gry boisko przedwcześnie zmuszony był opuścić Gnabry, którego zastąpił Thomas Mueller.

Choć była to wymuszona zmiana, to Kovac trafił w dziesiątkę. Chwilę później, a dokładniej w 22. minucie worek z bramki otworzył Sanches. W kolejnych minutach Bayern nie spuszczał z tonu i trafiał raz za razem. Do przerwy padły jeszcze cztery gole, zaś na listę strzelców wpisywali się kolejno Goretzka, Mueller, Coman oraz ponownie Mueller.

Thomas kompletuje hat-tricka

Na drugą część meczu mistrzowie Niemiec wybiegli w niemalże niezmienionym ustawieniu − Manuela Neuera zastąpił Sven Ulreich. Po zmianie stron gospodarze kontynuowali swoją dominację i w pełni kontrowali przebieg meczu. Bliski szczęścia był między innymi David Alaba, golkiper Fenerbahce wybronił uderzenia Austriaka z rzutu wolnego.

W 58. minucie kropkę nad i postawił Mueller, który dalekim uderzeniem z dystansu skompletował hat-tricka. Kilka minut później trafieniem na 6:1 odpowiedział Max Kruse. W dalszej części spotkania szansę gry otrzymywali także inni zawodnicy − na boisku zameldował się między innymi Singh, Arp oraz Zaiser.

Wysokie zwycięstwo nad tureckim zespołem sprawia, że monachijczycy w finale zagrają z Tottenhamem, który dzięki bramce Kane'a pokonał Real Madryt. Początek spotkania o 20:30. Dla FCB będzie to zarazem ostatni test przed starciem o Superpuchar Niemiec. Przypominamy jednocześnie, że bój o 3. miejsce odbędzie się o 18:00.