Bayern triumfuje: Real pokonany 3:1

Bayern Monachium ma już za sobą drugie spotkanie towarzyskie w ramach letniego tournee po Stanach Zjednoczonych. Rywalem monachijczyków był Real Madryt.

Dziś w nocy czasu europejskiego o 2:00 zespół prowadzony przez Niko Kovaca odniósł zwycięstwo w swoim drugim sparingu w ramach przygotowań do nowego sezonu 2019/20. Mistrzowie Niemiec pokazali się z bardzo dobrej strony i ograli Real Madryt 3:1.

Bramki dla klubu ze stolicy Bawarii zdobywali kolejno Corentin Tolisso, Robert Lewandowski oraz Serge Gnabry. Warto nadmienić, iż w końcówce spotkania w dość kontrowersyjnej sytuacji czerwoną kartkę ujrzał drugi bramkarz Bayernu Monachium, czyli Sven Ulreich.

Podobnie jak w poprzednim starciu chorwacki szkoleniowiec dał szansę gry wielu zawodnikom. Od pierwszych minut monachijczycy zagrali w ustawieniu: Neuer w bramce, Alaba, Boateng, Martinez oraz Kimmich w obronie. W środku pomocy mogliśmy z kolei oglądać Tolisso, Sanchesa oraz Thiago. Ofensywne trio tworzyli Coman, Mueller oraz Arp.

Neuer w formie, Tolisso otwiera wynik

60,413 widzów zgromadzonych na NRG Stadium w Houston nie musiało zbyt długo czekać na pierwszego gola, albowiem już w 15. minucie po ładnej akcji na 1:0 strzelił Corentin Tolisso. Bayern kreował sobie kolejne dogodne okazje, ale Courtois kilkukrotnie pokazał się z bardzo dobrej strony i wybronił uderzenia "Bawarczyków".

Podopieczni Zinedine'a Zidane również stwarzali zagrożenie pod bramką FCB, ale na posterunku stał Manuel Neuer, który kilka razy popisał się świetnymi interwencjami i w ostateczności nie pozwolił wbić sobie bramki. W samej końcówce mogło być 2:0, ale Fiete Arp tylko trafił w słupek. Wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy udały się na przerwę.

Warto podkreślić, że w pierwszych 45 minutach świetnie zaprezentował się Sanches, zaś ogółem rzecz biorąc środek pola Renato − Tolisso − Thiago wzorowo wykonywał swoje obowiązki.

Lewandowski i Gnabry dobijają rywali

Jak mogliśmy się spodziewać zarówno Niko Kovac, jak i również Zinedine Zidane dokonali w przerwie wielu zmian. Bayern wyszedł na drugą połowę w składzie: Ulreich w bramce, Pavard, Boateng, Suele oraz Alaba w obronie, podczas gdy w pomocy zagrali Kimmich, Tolisso, Gnabry, Thiago oraz Coman. Funkcję napastnika tym razem pełnił Lewandowski.

Mistrzowie Niemiec początkowo wolno, ale skutecznie zaczęli dominować swoich rywali. Co prawda Keylor Navas wybronił uderzenie Tolisso po świetnym podaniu Suele, ale przy drugiej próbie golkiper był bez szans wobec uderzenia naszego rodaka, który w mistrzowskim stylu wykończył akcję podwyższając na 2:0.

Dwie minut później kropkę nad i postawił Gnabry, który wykorzystał dogranie Goretzki i pewnym strzałem skierował futbolówkę do siatki "Królewskich". W końcówce wynik mógł jeszcze wyższy, ale Singh zmarnował okazję, zaś jakiś czas później Ulreich zobaczył dość kontrowersyjną czerwoną kartkę. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu honorowe trafienie dla Realu zaliczył Rodrygo.

Klub ze stolicy Bawarii czeka teraz chwilowa przerwa od spotkań – do akcji monachijczycy wracają 23 lipca (czasu europejskiego), kiedy to przyjdzie im zagrać w Kansas City z AC Milanem. Pełny letni terminarz FCB znajdziecie tutaj.