DieRoten.pl

Komentarze

Komentarze użytkownika: vaterland Strona 17

Sukces trzeba podtrzymywać, budować kadrę. Niemniej jesteśmy na dobrej drodze. Sane to progres, każdy prawy obrońca będzie lepszy od Odriozoli i wystatczy tylko jeden pomocnik aby kadra była mocniejsza niż rok temu. Licze jeszcze na zakontraktowanie Mario

25.09.2020 11:32

@GuteSpiele masz tutaj racje, w komentarzach mamy podwójne standardy i znęcanie się nad jednym zawodnikiem który notabene nawet przez ekspertów Kickera został wybrany nr 1 wśród stoperów

Edytowano : 2020-09-25 11:30:56

Transfery będą. Mamy czas, a cisza sprzyja takim ruchom. Kto kibicuje od lat Bayernowi ten to wie

25.09.2020 11:30

@Arkady142 zbyt przeczulony jesteś na punkcie Lewandowskiego. Życzę mu żeby grał tak jak w ostatnim sezonie w kluczowych spotkaniach, a nie jak wczoraj albo w poprzednich katach kiedy przychodziła kluczowa faza. Alaba miał 3 słabe spotkanka ale cały poprzedni sezon był naszym najważniejszym stoperem, ciężko skreślać wychowania bo to zawodnicy najbliżsi sercu kibica. Thomasa też wielu wywalało. Niemniej moim zdaniem to kolejny mecz który pokazał kto po Arjenie i Francku jest naszym najważniejszym zawodnikiem, Manu nie miewał od roku sksbssycg spotkań, wygrał nam dwa finały i liczę ze on jak niegdyś franck dostanie statuetkę uefa, w 2014 paskudnie go pominięto

Edytowano : 2020-09-25 11:04:36

*słabszych

25.09.2020 11:03

@olibayern nic dodać nic ująć

25.09.2020 02:37

@Globin23 niektórzy zawsze będą chcieli narzekać.

25.09.2020 02:21

@Globin23 masz racje. Sam byłem zwolennikiem Kimmicha na prawej stronie, jednak teraz doceniam jego wkład w grze na środku. Śmiem twierdzić że grając na tej pozycji w zeszłym sezonie był naszym najważniejszym pomocnikiem, jeśli nie najważniejszym zawodnikiem ogólnie

25.09.2020 02:05

Zarząd wie co robi. Wątpię żebyśmy skończyli bez minimum 2 wzmocnień

Edytowano : 2020-09-25 01:36:33

Mnie nigdy nie zawiedli jako kibica, zaufam im ten kolejny raz

25.09.2020 01:36

Manu kolejny raz pokazuje się jaki mvp. Dał nam kolejny puchar!

24.09.2020 23:32

Cały nasz atak dzisiaj razem ze skrzydłami bez formy

24.09.2020 23:26

Zmiany jedyne jakie mogły być przy tej kadrze. Niemniej nawet i z tego Flick coś wycisnął. Coco całkiem ładnie się pokazał, Javi też. Potrzebujemy większa glebie składu. Taki mecz powinnismy wygrać wysoko, a na własne życzenie dołożyliśmy sobie minut w tym i tak ciężkim sezonie

Edytowano : 2020-09-24 23:22:30

Pisanie o fatalnych zmianach tez jest przesadzone

24.09.2020 23:21

Znowu Javi jak w 2013!

24.09.2020 23:11

Nie przesadzajmy z pesymizmem. Dlaczego nasi mieliby nie wytrzymać kondycyjnie skoro jednak jesteśmy lepszym zespołem. Sevilla tylko się broni

24.09.2020 22:54

Dokładamy sobie minut na własne życzenie...

24.09.2020 22:53

Brakuje zmienników ale i podstawowa 11 dzisiaj bez polotu. Manu pokazuje że to messi bramki. Alaba robi wszystko żebyśmy za nim nie tęsknili

24.09.2020 22:46

@hoven policz strzały i posiadanie

24.09.2020 22:44

Przypomina mi się finał superpucharu z Chelsea, okupacja ich bramki i bramka Javiego

24.09.2020 22:41

Co by nie mówić to dominujemy mecz, dużo pecha

24.09.2020 22:40

Sevilla to średniacy. Przegrać z nimi to byłby wstyd ale sędzia robi co może

24.09.2020 22:38

Gramy z drużyna klasę słabsza, musimy wygrać mimo arbitra

24.09.2020 22:27

Finał tez był kompletnie przeciwko nam sędziowany. Niestety panuje zasada rozstrzygania wątpliwości na korzyść Hiszpanów

24.09.2020 22:26

Brak kartki XD kolejny mecz po finale gdzie sędziują przeciwko nam

24.09.2020 22:23

Sędzia kretyn

24.09.2020 22:22

Świetna akcja, świetna współpraca i stary dobry Torhymne

24.09.2020 22:10

Nie ma czym się przejmować, jedynie martwi Alaba który popełnia 3 wielki błąd w ostatnim czasie

24.09.2020 21:51

Oj gdzie ten Thiago? Leon przecież obniża nasz poziom, nie wyrównamy bez Hiszpana, a nie czekaj

24.09.2020 21:34

Czekałem na pierwszy Mecz gdzie stracimy bramkę i mitologizowanie thiago.

Ps gdyby nie odszedł pewnie i tak grałby Leon

24.09.2020 21:20

Żaden zdobywca CL nie był tak mocny od czasów Bayernu Juppa i Barcelony Pepa. Kto jeśli nie my mamy to osiągnąć?

23.09.2020 02:54

Obie strony siebie potrzebują, kompromis jest najlepszym wyborem

23.09.2020 02:53

I wreszcie wrócił na właściwe miejsce

23.09.2020 02:53

@hoven okraść
złodzieja to nie kradzież. Być może Uli chroniąc swoje ciężko zarobione pieniądze łamał prawo ale moralnie nie mam do niego żalu. Przy obecnym ucisku fiskalnym każdy bez wyjątku stara się unikać podatków, od fachowców remontujących mieszkanie bez faktury, po biznesmenów. Gdyby nie ten „przestępca” to w ciągu 7 lat nie byłoby dwóch tryoletow i nie stalibyśmy się najbardziej utytułowanym w XXI w klubem w Europie

23.09.2020 02:51

Mandzu, Robben i on zajęli specjalne miejsce w historii tego klubu dzięki swoim trafieniom. Nie grał świetnego sezonu ale zakończył go ze statusem małej legendy

22.09.2020 11:46

@FanGraczyBayern w tej plotce mkze być ziarnko prawdy. Od dłuższego czasu media donosiły że Flick chce środkowego pomocnika niezależnie od transferu Thiago.

21.09.2020 01:01

Wydaje mi się, że zarząd gotowy jest na przunajmniej dwa ruchy. Prowadzone były realne rozmowy ws. Desta i Perisicia. Była piwa również o Brazovociu.

Edytowano : 2020-09-19 09:32:44

*mowa

19.09.2020 09:32

@Moe dzięki, nie oglądałem go w eleven więc musiałem przegapić. Dobrze, że to my mamy szanse zdobyć to trofeum jako ostatni. Chciałbym znowu nosić z dumą naszą koszulkę ze złotą tarczą

Edytowano : 2020-09-19 09:28:30

Oczywiście ze kadra jest w tej chwili wąska, mamy porównanie z zeszłym sezonem. Jednak podstawowa 11 nie jest słabsza i śmiem twierdzić, że nie odszedł nikt kluczowy dla jej integralnosci. Cou i Perisic to rezerwowi, a thiago zastąpili klasowi ale i perspektywiczni gracze. NieJest to sytuacja tragiczna nwet aktualnie. Myśle że jeden transfer już sporo zmieni a realne są nawet dwa albo trzy.

19.09.2020 09:25

Co z klubowymi mistrzostwami w tym roku? Zarówno niemieckie jak i polskie portale podają sprzeczne informacje. Wiem ze w 2021 startuje niwa formuła ale z tego co wiem to jako tegoroczni zwycięzcy będziemy mieli okazja zagrać w ostatnich rozgrywkach w starym stylu

19.09.2020 09:00

Niczyje branki tak nie cieszą jak Thomasa! No i Sane!

18.09.2020 22:01

Z Comana tez świetny ale często niedoceniany zawodnik. Jeśli zdrowie mu dopisze to będzie grał jeszcze lepiej niż w finale. W karierze zdobył dla nas wiele ważnych bramek

18.09.2020 21:57

Bayern może być mocniejszy niż w zeszłym sezonie. Jeśli przyjdzie 2 albo 3zawodników to drużyna kadrowo zrobi wielki progres

Edytowano : 2020-09-18 21:53:04

@Piri5 cóż niektórych nie przekonasz. I po tym meczu będą pisać swoje „analizy”

Edytowano : 2020-09-18 21:53:48

Co nie zmienia faktu, że potrzebujemy kilku zmienników do rotacji ale nie wiem czemu mielibyśmy ich nie sprowadzić

18.09.2020 21:52

Lekko naciągany karny ale liczy się wynik

18.09.2020 21:01

Czekam na hejterow Leona i zarządu. Kadra może być mocniejsza niż rok temu, tylko 2-3 transfery i możemy zdominować ten sezon

18.09.2020 20:53

Leon to nie zawodnik na Bayern, Bez thiago 2 Bundesliga :/ zarząd do dymisji

18.09.2020 20:50

@Moe jestes w wielkim błędzie. Przez lata nawet przy słabszych meczach 90% polskich kibiców bronilo Lewandowskiego i szukało wyłącznie pozytywów nie dając możliwości poczynienia słusznych krytycznych uwag. Fakt, że Lewandowski rozegrał rok temu sezon na miarę swoich możliwości (najlepszy w karierze i pierwszy spełniający wszystkie oczekiwania) nie osłabia tamtych argumentów. Teraz oby utrzymał formę z ostatniego sezonu. Innym zawodnikom kiedy zawalali w CL (Sven, Rafinha, Vidal czy Thomas) obrywało się od polskich kibiców znacznie bardziej. Polaka zawsze usprawiedliwiano liczbami, a te same liczby u Thomasa nazywano czymś nieistotnym i wypychano go z klubu. Żyjesz w bardzo dziwnej bance która nie przystaje do realiów polskiej sceny kibicowskiej fcb.

Co do 7 usterkach lat to co roku brakowało kilku rzeczy. Nie umniejszam Pepowi bo pomimo braku pucharu on pozostawił po sobie cechy gry Bayernu które widać do dziś, zabrakło mu szczęścia. Dobrze ze mówisz o tytułach bo w XXI w to my jesteśmy najbardziej utytułowanym zespołem. Nie Real który zdobywał puchary nie będąc nawet w top 5 europejskich drużyn i będąc gnojonym we własnej lidze przez słabnącą Barcelonę.

Co do sędziów owszem, Bayern tez miewał szczęście ale nigdy nie wpływało to w takim stopniu na dominację w lidze. Real bez varu miałby 3 puchary mniej i nie znaczy to że my byśmy wygrali, ale co roku ich fart eliminował znacznie Lepsze drużyny

18.09.2020 17:01

Był dobry ale słowa o legendzie są bardzo ale to bardzo nad wyrost. Kiedy Leon wystrzelił z formą to thiago zerwał negocjacje i postanowił szukać innego klubu. W kilku meczach pokazał klasę światowa, jednak w większości był do bólu poprawny i niewiele więcej. Mentalność i przywiązanie do klubu tez powoduje ze na status legendy nie zapracował. Gdyby został do końca kariery, sytuacja była by zupełnie inna

18.09.2020 16:49

@Moe wodzisz niektórzy pamiętają te spotkania w przeciwieństwie do ciebie. Przy VAR dwukrotnie nie odpadlibysmy z realem. I nie chodzi tutaj o nas, oni wygrywali CL nic nie znacząc w lidze (czymś co weryfikuje zespołu) i było kilka drużyn lepszych od nich

Edytowano : 2020-09-18 12:24:40

Moe bo w zeszłych latach Lewandowski zawodził w kluczowych momentach sezonu. Ten świetny rok nie zmieni jego formy w tamtych latach

Edytowano : 2020-09-18 12:25:39

Czekam na pierwszy przegrany mecz albo pierwsza stracona bramkę, jak wylejeciw cały swój hejt na Leona, zarząd i cały skład :D

18.09.2020 12:23

@Moe xd Real wygrywając 4 razy CL w ostatnich latach poza 2014 był słabszym zespołem od nas. Oni mieli szczęście i przychylność sędziów, teraz VAR wskazał im miejsce w szeregu. Bayern był jedną z najrówniej jeśli nie najrówniej grająca drużyna w CL. Rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami dlatego to liga była, jest i będzie priorytetem bo ona weryfikuje umiejętności. Pisanie o slabych katach Bayernu to debilizm

18.09.2020 12:00

@JazGod teras jest var, druga tak słaba drużyna nie wjedzie do finału na garbie błędów sędziowskich. Co do Thiago to zawodnik niezmiernie efektowny, potrafiący czarować ale nie lider zespołu, poradzimy sobie bez niego bo nawet gdyby został wątpię aby był wyborem nr1 na środek pomocy

Edytowano : 2020-09-18 02:57:25

Teraz*

18.09.2020 02:48

@DarthSmd pandemia wymusza na klubie większa dyscyplinę finansową. Sam popieram przyjście trzech piłkarzy ale tylko wtedy kiedy cena będzie racjonalna

Edytowano : 2020-09-17 17:33:13

Dest, skrzydłowy i defensywny pomocnik (którego Flick chciał nawet gdyby Hiszpan został) wydaje się racjonalnym rozwiązaniem

17.09.2020 17:32

@Moe Z tym się zgadzam. Poza prawym obrońcą potrzebnych jest dwóch zawodników

Edytowano : 2020-09-17 17:31:22

Co do środkowego pomocnika to nie jestem przekonany. Jeśli miałby przyjść to tylko klasowy zmiennik dla Leona i Josha. Z drugiej strony byłby to drogi transfer. Wątpię żeby Thiago był pierwszym wyborem w Przyszłym sezonie gdyby został więc luka głównie pojawi się w razie kontuzji czy częstej gry, jednak w rotacji Toliso wydaje się być wystarczający

17.09.2020 17:29

@MateuszFCB chetnke bym go u nas widział

Edytowano : 2020-09-17 17:20:46

Ale marzeniem na ławkę jest Draxler ostatecznie wypożyczony Odoi

17.09.2020 17:20

@DarthSmd nie aspirujemy do top5 bo od 2012 jesteśmy znacznie wyżej.

17.09.2020 17:19

Nie uważam odejścia Thiago za wielkie osłabienie. To dobry zawodnik ale wciąż w pierwszym składzie miejsce byłoby dla Kimmicha i Goeretzki przy zdrowym Pavardzie, bo to zawodnicy nie dość ze już świetni to bardziej przyszłościowi niż Hiszpan. Do tego trzeba realnie liczyć trzy odejścia z klubu czyli Thiago, Cou i Perisicia bo Martinez nie odgrywał już dużej roli, a Odriozola to żart i żadne wzmocnienie. Jeśli przyjdzie 2-3 zawodników to skład zyska na jakości patrząc na to, że Sane jest znacznie lepszym piłkarzem niż odchodzący Chorwat i Brazylijczyk

17.09.2020 17:17

@GabrielStach @tapczan pamietam tamten felieton i zgadzam się z jego treścią. Z jednej strony jego organizm robił wszystko naprzeciw niemu ale Arjen pokazywał swoją wielkość w momentach między kontuzjami, wracając często z miejsca do topowej formy i grając przez te krótsze okresy był jednym z najlepszych zawodników na świecie (moim zdaniem lepszy nawet od Riberiego i zaraz za messim i ronaldo). I tak to, że pokonał nowotwór i wiele przeciwności pokazuje jak wybitnym talentem był. Odchodziło i Brdzie odchodzić po nim wielu wielkich zawodników ale po nikim nie będzie czuć takiej pustki, a w głowie zawsze pozostanie muzyka i głos spikera mówiący że to arjen zdobywa bramkę

Edytowano : 2020-09-17 11:48:46

Robben był fenomenem i jego ostatnia bramka chyba w niemal każdemu wycisnęła łzy i pokazała, że niezależnie czy w pierwszym czy ostatnim meczu gra na 200%. Tobym zawodnik takiego formatu, że jego ostatnie trafienie cieszyło conajmniej tak samo jeśli nie bardziej niż zdobyte w tamtym meczu mistrzostwo

17.09.2020 11:40

Chciałbym żeby został ale nie za wszelka cenę. Z prostej drogi do statusu legendy Alaba tą sagą transferową stacza się do roli najemnika którego nie zapamiętam inaczej niż wielu innych zawodników którzy przychodzili i odchodzili

17.09.2020 09:42

Bo kiedy był zdrowy i młodszy to faktycznie był w conajmniej top 5 świata. Dla niego niepoddawanie się to nie są puste słowa. Nawet w takim meczu jak nieszczęsny półfinał CL z realem w 2014 to on jako jedyny szarpał i walczył motywując załamanych kolegów do ostatniego zrywu, nawet kiedy już nie było po co grać. Fenomen i długo na naszych boiskach nie zobaczymy takiego zawodnika

17.09.2020 09:38

@Piter1985 juz takiego jednego który nami się zabawił kupiliśmy, a był to Vidal. Jeśli cena byłaby adekwatna to nie ma sensu unosić się honorem, bo to idealny zawodnik na 4 skrzydłowego

15.09.2020 19:20

10 dla Cou tez mnie zaskoczyła

15.09.2020 11:00

Wystarczyło ściągnąć Wernera i mielibyśmy i uniwersalnego zawodnika na kilka pozycji. Szkoda

Edytowano : 2020-09-15 10:58:41

Niemniej to tez ciekawa opcja

15.09.2020 10:57

Atmosfera atmosferą, najistotniejsze są wpływy z biletów które są bardzo istotne dla klubu

15.09.2020 10:24

@bayern1987dwa leon już przed pandemia był wyróżniającym się zawodnikiem

15.09.2020 06:35

Uli jak zwykle odwalił czarną robotę, a efekt może być tylko pozytywny, przeciez to nie klub wydał oswiadczenie tylko były prezydent. Ja nie widzę sentymentów, jeśli Alaba tak traktuje swój klub w którym gra od ponad dekady to czas się pożegnać, za duże pieniądze teraz albo za darmo za rok. Oczywiście jeśli ma odejść po końcu kontraktu to pomijając aspekty sportowe musimy odrywać jego następcę i Alaba powinien liczyć tylko na minuty w ramach konieczności kiedy będzie niezbędny. Ławka tez kusi być silna. Nie ma w bayernie ludzi niezastąpionych. Albo oni są dla klubu albo niech odchodzą

14.09.2020 23:00

@Murphy123 zgadzam się. Chociaż pamietam jak pisałem to samo w czasie niesławnej sagi transferowej Lewandowskiego w podobnym tonie i mało kto tutaj był wyrozumiały dla mojego stanowiska. Alabe mniej dzisiaj się wybiela niż wtedy Polaka. Niemniej obaj mocno nadszarpnęli swój wizerunek, po wychowaniu należy się spoczywać jednak więcej

Edytowano : 2020-09-14 16:23:37

*wychowanku
**spodziewać

14.09.2020 16:23

@Marienplatz kiedy jak nie teraz mamy cieszyć się u epatować pewnością siebie najlepszego zespołu po tym jak okazaliśmy się najlepszym ze zdobywców ligi mistrzów?

14.09.2020 14:14

Piękny przykład kapitalizmu i ludzkiego działania. Klub lepiej radzi sobie z rozwiązywaniem ryzyka epidemiologicznego niż wiele państw. Generalnie Bayern jeśli chodzi o standardy w tym ekonomiczne jest bardziej racjonalny od większości rządów

14.09.2020 14:11

Mamy miesiąc aby się wzmocnić. Nikt nie neguje konieczności zastąpienia dwóch rezerwowych którzy odeszli, bo Odriozoli nie liczę, każdy transfer na jego pozycje będzie wzmocnieniem a nie uzupełnieniem patrząc na role jaka odegral

13.09.2020 07:55

W tym roku odbędą się ostatnie w starej formule a później w nowej i my będziemy jednym z uczestników

Edytowano : 2020-09-13 07:43:52

Przynajmniej takie informacje podawane były po finale ale nie jestem tego pewny na 100%

Edytowano : 2020-09-13 07:45:04

Wikipedia polska i niemiecka Również zakłada rozgrywki w roju 20 i 21

13.09.2020 07:38

Widać pewność siebie i motywacje wśród naszych zawodników. Kilka ruchów na rynku i możemy stać się mocniejsi niż rok temu

13.09.2020 07:37

Podstawowy skład jest mocny i nikt chyba o zdrowych zmysłach nie chce tutaj dużych zmian. Problemem może być kurcząca się ławka. W tej chwili potrzebujemy 3-4 dodatkowych opcji i myśle ze słowa Flicka i Kaisera należy uznać za słuszne

13.09.2020 07:33

Zbyt dobrym jest zawodnikiem, w Hiszpanii mógłby jeszcze dużo pokazać

10.09.2020 17:49

I rekordzista jeśli chodzi o asysty, wyjątkowo niedoceniany zawodnik który w fifie ordynuje notę 86 XD

10.09.2020 17:48

Sane powinien dostać dużo czasu i cierpliwości, dlatego teraz potrzebny jest czwarty skrzydłowy

10.09.2020 17:46

Zobaczymy. W rezerwach zmieni się dużo ale utrzymanie wydaje się osiągalnym celem

10.09.2020 17:45

@hoven stabilność finansowa jest teraz nadrzędnym celem. Wzmocnienia tak ale przy dużej dyscyplinie finansowej. Tez jestem zwolennikiem 2-3 ruchów

10.09.2020 17:19

@predator to że to nasz najpewniejszy punkt defensywy potwierdził Flick i ranking Kickera który wybrał Alabe najlepszym stoperem w Niemczech. Jest moim zdaniem bardziej potrzebny niż Thuago i jego odejście byłoby większym ciosem. Nie możemy budować kominy płacowego ale konieczność sporej podwyżki staje się faktem

Edytowano : 2020-09-10 07:17:07

Oczywiście 25 milionów to kwota na jaka nie zasługuje żaden zawodnik. Nie widzę powodu żeby miał zarabiać więcej niż taki Manu ale na równi z największymi gwiazdami jak najbardziej tak

10.09.2020 07:16

Potrzebujemy zastąpić Cou i Perisicia jeszcze jednym zawodnikiem poza Sane. Zakup środkowego pomocnika i prawego obrońcy jest tak samo konieczny. Jeśli nie przyjdzie Przynajmniej 3 zawodników to może się okazać, że skonczymy ze słabszym składem niż rok temu. Brak wykupu Chorwata zrozumiem tylko jeśli faktycznie rozważamy inne- młodsze opcje

10.09.2020 07:10

Jeśli Thiago zostanie, a Kimmich nie zechce grać na prawej stronie to zapewne czeka go ławka w kluczowych spotkaniach. Jeśli przedłuży kontrakt to zapewne i tak nie pogra tyle co Leon i Josh, jednak gdyby postanowił odejść za darmo to bez żalu powinien być tylko awaryjną opcją na ławce. Co do Alaby to problem jest większy bo jeśli Niklas nie powróci do formy to zapewne on będzie nszym głównym stoperem

10.09.2020 06:30

@Panczo z całego serca życzę Ci żebyś nie musiał się przekonać o fundamentalnych różnicach między typowà grypą a covid-19

05.09.2020 14:27

To samo Real. Fatalne finanse, długi i niski poziom sportowy. VAR trochę im skomplikował sytuacje w pucharach

04.09.2020 18:11

Zasługuje na przychylność ze strony zarządu i szansę na regularne występy w innym klubie. Myślę, że i tak mało ostatnio występował, a dodatkowe fundusze ułatwią kolejne wzmocnienia

04.09.2020 15:08

@tapczan Bayern pokazał, że jako jeden z nielicznych potrafił sobie poradzić przeżywając odmłodzenie składu. Straciliśmy największe gwiazdy ale i bez nich jesteśmy niemniej silnym zespołem. Wielu w to wątpiło

04.09.2020 15:07

@TomiiiFCB otóż to, Barcelona głosi że jest więcej niż klubem, a my "jesteśmy jacy jesteśmy" i aby to udowodnić nie potrzebujemy pustych słów. Ten klub to fenomen. Był nim rezygnując z transferów aby spłacić odpowiedzialnie stadion i jest nim teraz kiedy czerpie frukta z racjonalnej polityki.

04.09.2020 15:05

Do 2014 Bayern w Polsce nie cieszył się sympatią, Eurosport pomijał nasze najważniejsze spotkania na rzecz tych BVB, później po kontuzji wielu wieszczyło upadek legendy. Pamiętam drwiące komentarze prosto po transferze naszego bramkarza i klęsce 2012 rok, że to nie piłkarz który zmieni losy meczu czy sezonu. 2013 był brutalny i Manu pokazał ulubieńcom z BVB ich miejsce w szeregu. Nie żeby w Niemczech było lepiej, tutaj media też faworyzowały ter Stegena wbrew faktom. Ale cóż najwięksi zawsze mają pod górkę

04.09.2020 15:02

Barcelona i Bayern mają najwięcej trofeów w XXI w

04.09.2020 14:58

Co by nie mówić w XXI wieku to Barcelona obok Bayernu jest najepszym klubem, niezależnie od aktualnych problemów. To duża pochwała

04.09.2020 14:25

Śmieszki smieszkami ale Bayern pożegnał z większą klasą głębokiego rezerwowego niż Real niektóre swoje legendy. Jest różnica między „klubem” a Klubem

04.09.2020 14:22

Nawet ostatnio jeden użytkownik forsował tezę, że Neuer nie jest żebym rewolucjonistą na swojej pozycji :D a nowatorstwo Manu podają nawet nieprzychylne polskie media

04.09.2020 14:20

@Oknoliz przesadzasz.

03.09.2020 19:33

Najzabawniejsze ze pomimo braku szczęścia w pucharach tym wzorem jesteśmy niezmiennie pd lat, gdybyśmy przegrali w finale zapewne każdy zapomniałby o tym jak profesjonalnie zarządzanym klubem jesteśmy

Edytowano : 2020-09-03 12:49:24

@ForzaFcb też na to liczę, jeśli dopisze nam szczęście chociaż w 10% jak realowi to my będziemy mieć największa szanse na dogonienie tego klubu

03.09.2020 12:48

Świetne info. Potrzebują minut żeby wrócić do pierwszego składu, obaj zdrowi będą zalewne podstawowymi zawodnikami

03.09.2020 12:46

Loew jest przekonany o wyższości „swojego” zawodnika tak jak Polacy od lat oczekują złotej piłki dla „swojego”. Nic w tym dziwnego. Ale prawda jest po środku bo Bayern rozgrywał sezon gdzie zawodnicy grają równo i ciężko wskazać jedną postać która wysuwałby się na czoło. Nawet dogłębna analiza może spowodować różne wnioski więc nie ma sensu oburzać się z powodu takiej opinii, kiedy od lat jest się równiez tendencyjnym. Lepiej każdy z tych głosów potraktować jako istotny argument w złożonej dyskusji w której nie ma oczywistej odpowiedzi. Niemniej gdyby złota piłka była przyznawana to zapewne ten plebiscyt pogodziłby zwaśnione strony bo tradycyjnie piłkarze Bayernu tak jak w 2013 i 14 zostaliby niesłusznie pominięci

03.09.2020 02:55

@Arkady142 valdes przy tym jednak nigdy nie był bramkarzem takiej klasy i przytrafiały mu się dość często błędy. Manu połączył wiele elementów gry nowoczesnego bramkarza i wypracował własny- ulepszony styl min gry na linii, łącząc to z nielicznymi błędami i niesamowita pewnością siebie. To nie tylko mija opinia ale wielu ekspertów, Manu stał się wzorcem nowoczesnego bramkarza, nie tylko strzegącego bramki ale i będącego ostatnim obrońcą który nie tylko świetne gra nogami ale i potrafi kiwać napastników i wyprowadza nawet trudne piłki bez straty.

03.09.2020 01:00

Jaszyn był produktem swoich czasów. Jego statystyki wiązały się z poziomem profesjonalizmu ligi i piłki w tamtym czasie, nigdy nie wszedł na poziom maki jeśli chodzi o grę nogami, na linii byli porównywalni

Edytowano : 2020-09-02 18:18:16

Słynne licznie bronione karne jaszyna dzisiaj byłyby nie do powtórzenia

Edytowano : 2020-09-02 18:20:58

A co do reprezentacji poniekąd cię rozumiem. Piłka Reprezentacyjna nie budzi takichenicji jak klubowa i gdyby nasi zawodnicy nie stanowili większości składu jednej reprezentacji to rozgrywek reprezentacji bym nie śledził

02.09.2020 18:16

@huberto tez żałuje. Wiele topowych drużyn (w tym kiedyś Bayern) posiada w składzie kilku klasowych napastników, a myśle ze najwyższy czas przygotowywać następcę. Poza tym cieszy ton wypowiedzi Polaka, zdecydowanie zmienił nastawienie do klubu od czasu inby z realem i wyszło mu to na dobre bo zaczął tez grać znacznie lepiej

02.09.2020 02:23

@Arkady142 źle zrozumiałeś moją wypowiedz. Manu definiuje pozycje jako jedyny z obecnego składu, bo w historii mieliśmy takie przypadki. Wcześniej wielu naszych zawodników osiągało taki poziom i nie trzeba szukać daleko jak Gerd czy wspomniany przez ciebie Kaiser, byli przecież całkiem niedawno Robbery którzy będąc zdrowi stanowili wzor dla dzisiejszych skrzydłowych.

Odnośnie bramkarzy To istotnie, byli wielcy jak Oli, buffon ale nie zrewolucjonizowali Gry ba tej pozycji tak jak jak Manu, tutaj porównanie z Kaiserem jest zasadne bo obaj połączyli genialny poziom gry z nowatorskim podejściem do pozycji na których grali. Manu z obecnego składu jako jedyny (pomimo pozycji na której gra) znalazł sie na podium złotej piłki, co o czymś świadczy. Również dzisiaj przy wyrównanym składzie Manu wymieniany jest jako jeden z kandydatów do najlepszego zawodnika sezonu w całej Europie.

Nie lekceważyłbym też trofeów reprezentacyjnych, twoje argumenty wydają się tworzone na sile pod tezę. Idąc twoim tokiem rozumowania bez sensu było walczyć o kolejny puchar ligi mistrzów bo przecież stary trzon zespołu był spełniony i podniósł już raz puchar, kolejne jego zdobycie według ciebie nie nobilituje nikogo bardziej niż pojedynczy triumf. Złota generacja nie powinna zatrzymać się tylko na jednym trofeum, kibic Bayernu wie to najlepiej. Najlepsi przekraczają kolejne granice i biją rekordy. Mało jest zawodników którzy wygrali potrójna koronę, jeszcze mniej którzy zrobili to 2 razy, teraz przyszła pora na przekroczenie i tej granicy i sięgniecie po nią po raz trzeci. podobnie jest z trofeami reprezentacyjnymi, które mało kto ma okazje zdobyć dwa razy. Dlatego liczę ze Thomas i Manu jako symbole niemieckiej i bawarskiej piłki od dekady, przebija w osiągnięciach niedościgniona generacje lat 70 zarowno w klubie jak i reprezentacji.

02.09.2020 01:53

@Arkady142 ależ nie musisz nikomu kibicować, nawet Bayernowi nie mówią o reprezentacji. Niemniej od zawsze kibice Bayernu w większości (szczególnie przed 2014 kiedy byliśmy mniej liczni) jako fani niemieckiej piłki ogólnie, sprzyjali Nationalelf na wszystkich turniejach, nawet jeśli nie z sympatii względem tego kraju (która siła rzeczy przez więź z Bayernem powstaje) ale przez kibicowanie drużynie w której gra przynajmniej kilku Bawarczyków. Tak samo kibice realu sprzyjali zwykle Hiszpanii. Rozumiem, że tego poglądu można nie podzielać ale z perspektywy moich Ponad 10 letnich doświadczeń z kibicami Bayernu, mam prawo utrzeć sobie taki obraz stereotypowego kibica naszego klubu w Polsce.

Pomijając już kwestie reprezentacji to nie do końca z tym się zgadzam. Każdy tytuł indywidualny czy zdobyty reprezentacyjnie przez naszych piłkarzy to wartość dla klubu i jego promocja. Wielu wielkich zawodników nigdy nie zdobyło złotych medali turniejów, niech symbole Bayernu tej dekady maja na to szanse. Jeśli za rok znowu powtórzylibyśmy tryplet i Niemcy zdobyli mistrzostwo Europy to Manu i Thomas (w raczej powrotu) będą piłkarzami spełnionymi, jak niewielu na świecie zrównają się ze złotymi generacjami lat 70 czy Hiszpanii ostatnich lat. Złota piłka dla Manu również byłaby realna, a tym samym nie tylko my moglibyśmy promować pogląd ze to najlepszy bramkarz XXI w, a może i wszech czasów. To jedyny zawodnik Bayernu krory prxez lata stał się definicja pozycji na której gra. Wbrew pozorom msmy jeszcze dużo do udowodnienia, promocja niemieckiej piłki i reprezentantów trgo kraju to również nasz klubowy interes. Pomarzyć można.

01.09.2020 22:18

@TomiiiFCB dziękuje, po latach wróciłem do starego avatara

01.09.2020 12:29

@jastrzab123 mysle że nie tylko my fani DFB chcemy żeby Thomas wrócił do Nationalelf. To dobra informacja również dla fanów Bayernu. Tylko mistrzostwa Europy brakuje naszym niektórym zawodnikom aby mogli uznać że wygrali wszystko. Sukces w reprezentacji może zrobić z Manu i Thomasa jeszcze większe ikony światowej piłki

Edytowano : 2020-09-01 12:14:43

* to by była informacja dobra gdyby Jogi odrzucił dumę i przyznał się do błędu i przywrócił do składu najlepszego asystenta BL w historii

Edytowano : 2020-09-01 12:15:31

Zresztą jako kibic DFB widzę większa szanse na podbój Europy za rok z Thomasem i Matsem niż bez

01.09.2020 12:13

Zapewne jest ale Bayern jest lepsza drużyna niż Barcelona i dla nas to powinno się liczyć

31.08.2020 22:09

Mnie sytuacja z messim cieszy. Upada mit wielkiej i dobrze zarządzanej Barcelony która była jedynym konkurentem do najlepszego klubu ostatnich lat dla nas (realu nie liczę bo każdy pamięta ich „sukcesy” po błędach sędziów i fatalnej grze oraz po upokorzeniach w lidze). Do tego wizerunkowo traci tez sam zawodnik co osłabi jego legendę, podobnie jak Ronaldo podkopało odejście z realu.

30.08.2020 19:03

@Oknoliz to co jest sensowne dla ciebie, nie musi być takie dla innych. Dla mnie np seksowne jest banowanie takich dzbanów jak ty

30.08.2020 07:12

Skoro Real który wcale nie dominował i nie wyglądał dobrze był wstanie to zrobić to i nam może się udać. Musimy być konsekwentni i uzupełnić skład po ewentualnych odejściach.

30.08.2020 07:09