Trening odwołany

Środa dobrze rozpoczęła się dla zawodników Bayernu. Rano trener Louis van Gaal zaskoczył wszystkich swoją decyzją, by odwołać popołudniowy trening. Zamiast pocić się na Säbener Straße, piłkarze mogą spędzić więcej czasu ze swoimi rodzinami – ostatnia szansa przed finiszem rozgrywek przed zimową przerwą.

Thomas Müller i Holger Badstuber udanie zakończyli rok w reprezentacji. We wtorkowy wieczór zawodnicy świętowali najwyższe zwycięstwo reprezentacji U21 w meczu międzypaństwowym – wygraną 11:0 z San Marino. Obaj młodzi zawodnicy strzelili bramki w tym spotkaniu Müller w 58 minucie i Badstuber w 33 minucie.  Poza tym o  wynik zatroszczyli się: Mats Hummels (4.,56., i 71. – karny), Eric Maxim Choupo – Moting (12.), Daniel Schwaab (31. – karny), Andre Schürrle (45., 49.), Richard Sukuta – Pasu (69.) i Philipp Bargfrede (82.). Dzięki wysokiemu zwycięstwu jedenastka U21 dobrze ustawiłą się w kwalifikacjach do ME. W grupie piątej z siedmioma punktami młodzież plasuje się na trzecim miejscu.

Również Daniel van Buyten ostatni mecz międzynarodowy w tym roku może zaliczyć do udanych. We wtorek reprezentacja Belgii  wygrała 2:0  z drużyną Kataru. Axel Witsel (18.) i Wesley Sonck (54.) pokonali bramkarza przeciwników, van Buyten rozegrał 90 minut. Było to trzecie zwycięstwo Belgów w czwartym meczu od kiedy ic h trenerem został Dick Advocaat.

źródło: fcbayern.de