Robben - to w nim kibice pokładają nadzieje

Do tej pory nie wszystko dobrze  układa się w drużynie Louisa van Gaala. "Bez Ribéry`ego i Robbena brakuje nam kreatywności w ataku“ – powiedział van Gaal po przykrej porażce 0:2 z Girondins Bordeaux na włąsnym boisku. Nie wiadomo jak długo potrwa jeszcze przerwa Francka, ale kibice na Allianz Arena mogli się przekonać jak szybko do zdrowia powraca Robben. Gdy 25- letni zawodnik wszedł na boisko w 46 minucie wzrósł potencjał całej drużyny w ataku.

"Gdy na ławce rezerwowych masz Robbena, pojawiają się dodatkowe możliwości” – powiedział Uli Hoeneß przed wtorkowym meczem. I miał rację. Niestety zabrakło kilku centymetrów, by te możliwości przerodziły się w sukces. W 62, minucie strzał Holendra o milimetry minął cel. Nie tylko w tym momencie można było zauważyć, że Robben może zadecydować o wyniku spotkania. Zawsze, gdy dryblował na prawej stronie, obrońcy Girondins gubili się. Pojawiały się okazje, jednak jego koledzy z drużyny nie potrafili ich wykorzystać.

„To dla mnie zawsze trudna sytuacja” – wyjaśniał Robben po meczu. „W tym momencie nie jestem jeszcze w najlepszej formie. Potrzebuję więcej treningów i czasu." Na początku października w meczu Ligi Mistrzów w Juventusem Holender nabawił się kontuzji kolana i musiał poddać się operacji. Mimo to, w meczu z Bordeaux zagrał przez 45 minut.

Godne uwagi jest to, że gwiazdor już wrócił do gry. „To cud, że wrócił trzy tygodnie po operacji” – dziwił się van Gaal już przed meczem z Eintrachtem w Bundeslidze. Przed dwoma tygodniami mógl zagrać przez 30 minut. To wystarczyło Robbenowi, by strzelić wyrównującą bramkę i postawić kropkę nad „i” wypracowując drugą bramkę.

W meczu Pucharu Niemiec z Eintrachtem i w derbach południa z VfB van Gaal oszczędzał swojego zawodnika. „Musimy na niego uważać” – trener nie chciał ryzykowac kolejnej kontuzji. W końcu Bayern z pewnością będzie potrzebował pomocy Robbena w ciągu sezonu, w walce o mistrzostwo, w Pucharze Niemiec, być może również w Lidze Mistrzów. „Znam sytuację drużyny i próbuję pomóc” – Holender chce zakończyć ten sezon sukcesami. Być może w kolejnym spotkaniu Bundesligi z Schalke 04 znowu zagra o kilka minut dłużej.

źródło: fcbayern.de