Juve, Girondins i Maccabi na szczycie

Na dziesięć dni przed pojedynkiem z Bayernem forma Juventusu rośnie. W czwartej kolejce ligi włoskiej Juve wygrało z AS Livorno 2:0 i tym samym niepokonany w tym sezonie prowadzi w tabeli. „Juve jest w mistrzowskiej formie” – zachwalała drużynę gazeta ‘Tuttosport” i zapowiadała ciężki pojedynek dla Bawarczyków już pod koniec września.

Juve dominowało na stadionie olimpijskim, mimo, że w składzie ciągle nie ma kontuzjowanych gwiazd drużyny Diego i Alessandro del Piero. Poza tym trener nie mógł skorzystać z kapitana włoskiej reprezentacji Fabio Cannavaro. „Jesteśmy szczęśliwi i bardzo zadowoleni.” – powiedział Ciro Ferrara cztery dni po inauguracji Ligi Mistrzów i remisie 1:1 z Girondins Bordeaux.

Super – Buffon
Vincenzo Laquinta już w 8 minucie spotkania wyprowadził drużynę aktualnie prowadzącą w tabeli (12 punktów) na prowadzenie. Claudio Marchisio podwyższył w 30 minucie na 2:0. Goście z Livorno trzymali się zaskakująco dobrze, ale nie potrafili poradzić sobie z bramkarzem gospodarzy – Gianluigi Buffonem. „Super – Buffon jest niezwyciężony” – zachwycała się ‘La Gazetta dello Sport’ w niedzielę.

Zagraliśmy optymalnie” – powiedział bramkarz reprezentacji Włoch. Fakt, że od tygodni broni niesamowicie sam zainteresowany tłumaczy długą przerwą spowodowaną kontuzją: „Gdy po kilkumiesięcznych bólach w końcu czujesz się dobrze, radość z gry przychodzi sama.”

Bordeaux suwerennie
Dobrą formę w sobotnim meczu zaprezentowała również drużyna mistrza Francji, Girondins Bordeaux, która wygrała wyjazdowy mecz z US Boulogne-sur-Mer 2:0 (1:0) i objęła prowadzenie w tabeli wyprzedzając Olympique Marsylia. Yoann Gourcuff (34.) wyprowadził obrońcę tytułu mistrzowskiego na prowadzenie w meczu z byłym klubem Franka Ribéry`ego, samobójcza bramka Yohana Lachora (70.) zapewniła gościom piąte zwycięstwo w sześciu meczach sezonu.

Trzeci przeciwnik Bayernu w fazie grupowej Ligi Mistrzów, Maccabi Hajfa nie rozegrało meczu w tym tygodniu. Po trzech kolejkach Maccabi prowadzi w tabeli z maksymalną ilością punktów na koncie.