Bayern pokonuje 5:3 Grossaspach w sparingu

Wczorajszego późnego popołudnia Bayern Monachium rozegrał swoje ostatnie spotkanie przed piątkowym meczem z Bayerem 04 Leverkusen, który zainauguruje rundę wiosenną Bundesligi.

Mistrzowie Niemiec w swoim ostatnim teście przed starciem z Bayerem 04 pokonali wczoraj na własnym podwórku w szalonym pojedynku trzecioligowy zespół Sonnenhof Grossaspach 5:3.

Bohaterem spotkania został Franck Ribery, który w drugiej części spotkania popisał się hat-trickiem i walnie przyczynił się do zwycięstwa w sparingu. Podobnie jak w ostatnim meczu towarzyskim Jupp Heynckes wystawił dwie jedenastki, które rozegrały po 45 minut.

Poza kadrą znalazł się Joshua Kimmich, Robert Lewandowski oraz Mats Hummels. Po raz kolejny od samego początku zagrał nowy nabytek FCB, czyli Sandro Wagner. Spotkanie na Allianz Arenie obejrzało wczoraj dokładnie 5,000 fanów.

Spotkanie rozpoczęło się dość zaskakująco, albowiem pierwszą dogodną sytuację mieli goście z Grossaspach, jednakże na posterunku stał Sven Ulreich. Chwilę później "Bawarczycy" mogli objąć prowadzenie, lecz uderzenie Kinsgley'a Comana trafiło "tylko" w słupek.

Widzowie zgromadzeni na Allianz Arenie na pierwszą bramkę musieli czekać do 33. minuty, kiedy to Arjen Robben dograł idealną piłkę do Comana, który bez namysłu wpakował piłkę do siatki. Chwilę później mogło być 2:0, jednakże Sandro Wagner w ostatniej chwili został powstrzymany przez golkipera gości Kevina Brolla.

O wielkim pechu mógł tez mówić Corentin Tolisso, którego uderzenie zostało wybite z linii bramkowej przez Yannicka Thermanna. Niestety w 41. minucie Jerome Boateng dopuścił się przewinienia w polu karnym, dlatego też arbiter główny podyktował rzut karny na korzyść gości. Jedenastkę pewnie wykorzystał Sane. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy udały się do szatni.

W drugiej części spotkania kilka tysięcy kibiców zgromadzonych na monachijskiej arenie było świadkami wielkiego widowiska i gradu bramek. Zaledwie pięć minut po wznowieniu gry bramkę na 2:1 zdobył Thomas Mueller. Mimo wszystko radość FCB nie trwała zbyt długo, gdyż sześć minut później wyrównał Sohm.

Tempo gry rosło z minuty na minutę, czego efektem była bramka Francka Ribery'ego na 3:2 w 59. minucie sparingu. Podobnie jak wcześniej goście zareagowali błyskawicznie – niecałe 120 sekund po bramce Francuza na 3:3 wyrównał Rodriguez. Rozjuszeni "Bawarczycy" nie zamierzali się poddawać i poszli z ciosem, czego efektem były kolejne dwie bramki.

W 63. minucie Franck Ribery zdobył swojego drugiego gola w tym meczu, zaś na dwadzieścia minut przed końcem francuski skrzydłowy dorzucił swojego trzeciego gola. Monachijczycy mogli jeszcze zdobyć kilka bramek, zaś najbliżej szczęścia w samej końcówce był Manuel Wintzheimer, lecz ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Bayern Monachium 5:3 (1:1) Sonnenhof Grossaspach

Bramki: 1-0 Coman (33'); 1-1 Sane (41', pen.); 2-1 Mueller (50'); 2-2 Sohm (56'); 3-2 Ribery (59'); 3-3 Rodriguez (61'); 4-3 Ribery (63'); 5-3 Ribery (70')

Bayern I połowa: Ulreich, Rafinha, Suele, Boateng, Alaba, Vidal, Robben, James, Tolisso, Coman, Wagner

Bayern II połowa: Starke, Goetze, Mai, Friedl, Bernat, Martinéz, Mueller, Dorsch (Wintzheimer 76'), Rudy, Ribery, Shabani