„Nasza gra stanie się o wiele lepsza”

Podczas poniedziałkowej sesji zdjęciowej znów mogli się śmiać. Po porażce 1:2 z Mainz, gdzie jak powiedział Mario Gomez Bawarczycy w pierwszej połowie dostali niezłą „lekcję”. Po dzisiejszym przedpołudniowym treningu zawodnicy i trenerzy pozowali dla partnera drużyny – Paulanera.

Po zdobyciu dwóch punktów w trzech meczach oczy gwiazd Bayernu nie były zwrócone tylko w obiektyw, „Patrzymy przed siebie” -  powiedział Altintop, który po „katastrofalnej pierwszej połowie” w Mainz zszedł z boiska już po 33 minutach gry. Zawodnik zapowiedział, że w najbliższym meczu przeciwko Vfl Wolfsburg będzie już lepiej: „To dla nas bardzo ważny mecz, chcemy tam pozostawić dobre wrażenie”.

Lahm prosi o cierpliwość
„Nastroje nie są najlepsze po takim rozpoczęciu sezonu, ale nie możemy się teraz poddać.” – potwierdza zmiennik Altintopa, Thomas Müller. Dziewiętnastolatek, wraz z innym zmiennikiem – Ivicą Olicem, byli jednymi z najlepszych zawodników w tym meczu. Strzał młodego napastnika, który mógł zapewnić Bawarczykom remis zatrzymał bramkarz FSV, Heinz Müller.

„Wiedzieliśmy, że może zdarzyć się nam nierówny start i tak się dzieje” – powiedział Philip Lahm podczas sesji zdjęciowej i prosił o cierpliwość, by każdy miał czas przyswoić założenia van Gaala. „U niego jest wiele taktyki. Ma dokładne wyobrażenia, jak powinna wyglądać gra na każdej pozycji. To ogromna zmiana dla każdego, gdyż ostatnio tak tu nie było.”  - tłumaczył drugi kapitan FCB.

Ribéry dodaje gazu
Podczas, gdy nowoprzybyły Olic uważa, że drużyna jest jeszcze w fazie poszukiwania („ Szukamy naszego najlepszego usatwienia”) Lahm jest pewny, że kibice niedługo zobaczą zupełnie inny Bayern. „W kolejnych  tygodniach będzie można zauważyć, że nasz gra stanie się  o wiele, wiele lepsza.” – zapewniał.

Do lepszej gry wkrótce będzie mógł przyczynić się Franck Ribéry. Podczas bardzo intensywnego poniedziałkowego treningu Francuz prezentował przed 2000 widzów duże zaangażowanie i zapał. Po tym, jak zawodnik nie znalazł się w kadrze w zeszłym tygodniu, na treningu dawał z siebie wszystko, podobnie jak Luca Toni, który powrócił do treningów z piłką. Jeszcze nie wiadomo kiedy Włoch powróci do treningów z drużyną.