DieRoten.pl

Hoeness krytycznie o przerwach reprezentacyjnych

11.10.2018, 10:15:07
FotoOlimpik

W ubiegły poniedziałek oficjalnie rozpoczęła się druga w tym sezonie przerwa reprezentacyjna, podczas której rozgrywane będą nie tylko mecze towarzyskie, ale i starcia w ramach Ligi Narodów UEFA.

reklama

Jak już doskonale wiemy selekcjonerzy poszczególnych reprezentacji narodowych powołali w sumie jedenastu zawodników pierwszego zespołu Bayernu Monachium. Mowa o takich graczach jak Manuel Neuer, Jerome Boateng, Joshua Kimmich, Mats Hummels, Niklas Suele, James Rodriguez, Renato Sanches, Thiago, Thomas Mueller, Serge Gnabry oraz Robert Lewandowski.

Na przestrzeni ostatnich kilku dni dość krytycznie na temat przerw reprezentacyjnych i Ligi Narodów UEFA wypowiedziało się wiele znanych osób ze świata piłki nożnej – jak na przykład trener Juergen Klopp, który przyznał otwarcie, że nowo powstałe rozgrywki są niepotrzebne i bezsensowne.

W podobnym tonie wypowiedział się niedawno prezydent Bayernu – Uli Hoeness – który na łamach magazynu „Kicker” stwierdził, że trzy przerwy w ciągu rundy jesiennej to istne szaleństwo, gdyż liga i jej zawodnicy zostają wybici z rytmu.

− To ważne, aby Bundesliga nie była nieustannie przerywana i wybijana z rytmu przez te wszystkie przerwy reprezentacyjne. W pierwszej rundzie rozgrywek mamy aż trzy przerwy. To istne szaleństwo! powiedział Uli Hoeness.

Druga przerwa reprezentacyjna rozpoczęła się kilka dni temu, zaś trzecia i zarazem ostatnia w tym roku przerwa rozpocznie się w przyszłym miesiącu, a będąc dokładniejszym 12 listopada.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama11.10.2018 19:58
Uli Ty szukaj problemów we własnym klubie...
11.10.2018 16:03
Niedługo ruszają negocjacje w sprawie nowego terminarza FIFA na lata 2024-2030, więc niektórzy zaczynają już wywierać presję.
11.10.2018 13:52
Przerwy zawsze były, więc nie wiem w czym problem. No i jak już zostało napisane, dla nas to może akurat wyjść na dobre. Przy okazji, Vidal robi niezły szum w Barcelonie widzę :)
11.10.2018 12:34
Jeśli Bayern zostanie dzięki tej przerwie wybity z rytmu przegrywania to bardzo się ucieszę.
11.10.2018 10:34
W Naszym przypadku akurat na "wybiciu z rytmu" powinno Uliemu zależeć :).
11.10.2018 10:23
Ja też nie jestem za tą nowo powstałą ligą narodów ale jeśli już jest to nic na to nie poradzimy. Uli niech się cieszy że gracze Bayernu zostaną wybici z rytmu bo seria meczów bez zwycięstwa mogła by być rekordowa!!

reklama