Bayern żegna się z USA zwycięstwem nad AC Milanem

Bayern Monachium ma już za sobą ostatnie (trzecie) spotkanie towarzyskie w ramach letniego tournee po Stanach Zjednoczonych. Rywalem monachijczyków był AC Milan.

Szukasz kodu promocyjnego do bukmachera? Polecamy kod bonusowy etoto.

Dziś w nocy czasu europejskiego o 3:00 zespół prowadzony przez Niko Kovaca odniósł drugie zwycięstwo w ramach letnich przygotowań do nadchodzącego sezonu 2019/20. Ostatecznie mistrzowie Niemiec pokonali AC Milan 1:0.

Jedynego gola dla ekipy „Gwiazdy Południa” zdobył w końcówce pierwszej połowy Leon Goretzka. Warto nadmienić, iż na kilka minut przed zakończeniem spotkania do bramki Włochów trafił Fiete Arp, jednakże arbiter główny nie uznał bramki zdobytej przez nowy nabytek FCB.

Tym razem Niko Kovaca nie zastosował tak wielkiej rotacji jak miało to miejsce w poprzednich dwóch meczach. Początkowo w wyjściowej jedenastce miał wybiegnąć Robert Lewandowski, ale Polak podobnie jak Serge Gnabry i Javi Martinez ze względu na problemy mięśniowe znalazł się poza szeroką kadrę.

Monachijczycy zawody na Children’s Mercy Park w Kansas City rozpoczęli więc w następującym ustawieniu: Neuer w bramce, Kimmich, Suele, Pavard oraz Davies w obronie. W pomocy wystąpili natomiast Tolisso, Goretzka, Sanches, Mueller oraz Coman. Na szpicy z kolei wystawiony został Arp.

Leon z bramką na wagę zwycięstwa

Choć Bayern zaczął z wysokiego C, to pierwszą groźną sytuację bramkową przeprowadził AC Milan. Na całe szczęście strzał Theo Hernandeza zostało obronione przez Neuera. Jakiś czas później bliski szczęścia był Mueller, lecz uderzenie Niemca z główki nie znalazło drogi do bramki.

Mistrzowie Niemiec nie poddawali się i raz za razem próbowali dalej. Najbliżej pokonania Donnarummy był między innymi Sanches oraz Arp, ale ostatecznie gola na 1:0 zdobył Leon Goretzka, który wykorzystał idealne dogranie Kimmicha.

W przerwie meczu Kovac zdecydował się dokonać trzech zmian. Na boisku zameldowali się Ulreich, Mihaljevic oraz Thiago. Należy przypomnieć, iż wcześniej mówiło się, że występ Svena jest wykluczony ze względu na czerwoną kartkę w meczu z Realem, ale Niemiec ostatecznie mógł zagrać.

Szansę gry w późniejszym okresie otrzymali jeszcze Singh, Alaba oraz Stiller. Zaraz po wznowieniu gry mogło być 2:0, jednakże golkiper AC Milanu wybronił uderzenie Sanchesa. Mimo dominacji „Bawarczyków”, włoska ekipa również co jakiś czas próbowała atakować bramkę FCB – bliski wyrównania był Cutrone, ale Włoch zmarnował okazję w sytuacji sam na sam z Ulreichem, który popisał świetną interwencją.

Na kilka minut przed końcem meczu w Kansas City do siatki rywali trafił Fiete Arp, ale arbiter główny nie uznał bramki z powodu zagrania ręką i pozycji spalonej. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i mistrzowie Niemiec odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Niebawem klub wraca do kraju, zaś w najbliższy wtorek podopiecznych Niko Kovaca czeka pojedynek z Fenerbahce w ramach Audi Cup.