DieRoten.pl
Reklama

9 tytułów mistrza Niemiec i 9 faktów

fot.
Reklama

Przed dwoma dniami, Bayern Monachium oficjalnie odebrał z rąk prezesa Niemieckiego Związku Piłki Ligowej paterę mistrzowską za sezon 2020/2021.

Z tej okazji oficjalna strona Bayernu Monachium przygotowała dziewięć ciekawostek związanych ze zdobyciem przez podopiecznych Hansiego Flicka dziewiątego tytułu mistrza Niemiec z rzędu.

Rekordowy Mueller i Alaba

David Alaba i Thomas Mueller świętowali w ubiegłą sobotę swoje 10. mistrzostwo Niemiec w karierze. To zarazem nowy rekord Bundesligi.

Rekord Juventusu wyrównany

Bayern świętował zdobycie 9. tytułu mistrzowskiego z rzędu. „Bawarczycy” wyrównywali tym samym rekord należący do Juventusu wśród drużyn z TOP 5 lig w całej Europie, jeśli mowa o wygranych mistrzostwach z rzędu.

Neuer lepszy od Kahna

Manuel Neuer zdobył swój 9. tytuł mistrza Niemiec jako bramkarz. Kapitan FCB pobił tym samym rekord Olivera Kahna, który dokonał tej sztuki 8-krotnie.

Pierwsze tytuły mistrzowskie dla Choupo i spółki

Alexander Nuebel, Tanguy Nianzou, Bouna Sarr, Marc Roca, Leroy Sane oraz Eric Maxim Choupo-Moting zdobyli w sobotę mistrzostwo Niemiec po raz pierwszy w karierze.

Dziewięć mistrzostw Niemiec z rzędu!

Wśród zawodników, którzy zdobyli rekordowe dziewięć tytułów mistrza Niemiec z rzędu, należy wyróżnić takich piłkarzy jak Manuel Neuer, Davida Alaba, Jerome Boateng, Javi Martinez oraz Thomas Mueller.

100% skuteczność Martineza

Javi Martinez dołączył do Bayernu latem 2012 roku. Hiszpan jest pierwszym piłkarzem w historii Bundesligi, który rozegrał łącznie 9 sezonów ligowych i w każdym z nich sięgał po mistrzostwo Niemiec.

Coman z kolejnym mistrzostwem

Kingsley Coman zdobył w sobotę oficjalnie swój 9. tytuł mistrzowski z rzędu w karierze (w wieku 24 lat). W grę wchodzą tytuły z Paris Saint-Germain (2013 i 2014 rok), Juventusem (2015 rok) i z Bayernem (od 2016 roku do teraz).

Dominacja w Bundeslidze

Od momentu utworzenia Bundesligi w 1963 roku, Bayern zdobył 30 tytułów mistrzowskich. Tym samym monachijczycy sięgnęli po 52% wszystkich tytułów mistrza Niemiec w tym czasie.

Piąta gwiazdka zawita na koszulce FCB

Dzięki wygraniu Bundesligi po raz 30., na koszulkach domowych Bayernu nad herbem pojawi się pięć gwiazdek.

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...