DieRoten.pl

Komentarze

Komentarze użytkownika: vaterland Strona 9

Gra- powyżej oczekiwań
Wynik- poniżej oczekiwań

Jest niedosyt ale prezentowaliśmy się lepiej niż w ostatnich starciach z BMG

Edytowano : 2022-08-28 01:59:18

A za co mamy lubić Barcelonę, ktoś tutaj mówił ze nie wypadła z topu i to ze nie wyszli z grupy o niczym nie świadczy, jednak zapomnieliście o upokorzeniach w poprzednich latach. Ten klub w kwestii zarządzania to mem, przeczy wszystkiemu co ważne dla Bayernu. Taki piłkarski PiS- zastaw się a postaw się, żeby ludzie widzieli (a konsekwencje to długi i prowizorka)

28.08.2022 01:54

@GuteSpiele oby, ale nie będzie to aż tak proste

26.08.2022 01:05

Nie wiem w czym tutaj pycha. Na papierze jesteśmy faworytem, spotykamy podupadłe potęgi nie z 1 rzędu. Bayern jako jedyny z tych zespołów przez to okno aż w takim stopniu się wzmocnił, mamy tez najlepszy start w historii. Bardziej widzę wśród naszych zwątpienie czy nieufność względem Juliana niż pychę. W tej sytuacji jesteśmy głównym kandydatem do 1 miejsca, wszystko inne będzie poniżej oczekiwań, trzeba oczywiście pamiętać ze te zespoły potrafią zaskoczyć, jednak zdecydowane 1 miejsce to nasz obowiązek. Jak zawsze będę trzymał kciuki za 3 miejsce Barcelony, dodatkowo to piękny smaczek żeby utrzeć nosa ich „kibicom” z Polski.

26.08.2022 00:08

Lepiej późno niż wcale, wypadałoby też przeprosić zarząd ale i tak cieszę się że chociaż na taki gest się zdobył

08.08.2022 18:55

Sane troszkę odkupił winy, zachował zimna głowę i profesjonalnie naprawił własny błąd i wykorzystał sytuację. Wynik wyglada lepiej ale w tej chwili jasno widać- atak jest mocarny a obrona ma przed sobą dużo pracy

30.07.2022 23:04

Tez nie ma sensu demonizować, zagraliśmy jak w sparingu. Dużo zmian- dużo nowości, eksperymenty.

30.07.2022 22:25

Spokojnie, sezon jest długi i poprawa obrony jest konieczna.

30.07.2022 22:23

Lata mijają, nowe transfery a my nadal dużo strzelamy i dużo bramek tracimy. To będzie główne wyzwanie sezonu

30.07.2022 22:21

@hoven ktos przeliczał że Lewandowski potrzebuje stosunkowo dużo sytuacji do strzelania bramki, co powoduje że często strzela w łatwiejszych meczach a nie ma go w cl. Muszę znaleźć te statystyki, przytaczał je jeden z użytkowników

30.07.2022 22:17

Ale pech Mane

30.07.2022 22:16

Mane dzisiaj w stylu Lewandowskiego- dużo sytuacji potrzebuje żeby strzelić

30.07.2022 22:13

Aj Manu go wyczuł ale nic to nie dało

30.07.2022 22:09

Pavard dał nam bramkę a teraz nieodpowiedzialnie się spóźnia i naraża nas na stratę

30.07.2022 22:08

Oj Mane Mane, pięknie

30.07.2022 22:01

Dla mnie tylko jedno kluczowe pytanie- kto będzie strzelał karne. Bo ty od niesławnego finału w 2012 do przyjścia RL12 mieliśmy lukę

30.07.2022 22:00

Thomas jak Thomas, klasa przy bramce.

30.07.2022 21:59

Ja braku żadnego zawodnika w ofensywie nie widzę, oczywiście podsumujemy to pod koniec sezonu ale atak wygada pięknie. Za to obrona z kolejnà głupią bramką, potrzebujemy tam przebudzenia

30.07.2022 21:58

Hamujemy te kontry, czekam na nowych na boisku

30.07.2022 21:56

Manu i Pavard zlekceważyli kompletnie sytuację, śpimy momentami

30.07.2022 21:51

Marcel mnie mocno zawiódł rok temu ale teraz wydaje się że wraca do gry. Od dziecka lubił Bayern i ktoś taki zasługuje na drugą szanse

30.07.2022 21:31

@Patryk233 ja nie chciałem sprzedać

30.07.2022 21:19

Pięknie wyglada ten atak, dominacja.

Edytowano : 2022-07-30 21:18:42

Pavard piękny strzał. Ciekawe czy zostanie, wszystkie wskazuje że tak

30.07.2022 21:18

liczę, że z ławki wejdą nasze nowe nabytki. Wreszcie mamy ławkę, brakowało tego od 2020, a tak naprawdę jeszcze dłużej. To może być dobry sezon, liczę że po 10 kolejkach będzie widać różnicę jakościową

30.07.2022 21:10

Ładnie się to zaczyna

30.07.2022 21:08

Ale szybkość w ataku. Podoba się to, trzeba jednak wziąć poprawkę na to że Lipsk nie jest w świetnej formie

30.07.2022 20:50

Cieszy bramka Musiali, jednak gramy nieostrożnie. Znowu ofensywa bardziej pewna niż obrona

30.07.2022 20:49

Sparingowy tryb gru włączył Manu, oby to była nauczka.

Julian to dobry trener, oby teraz kiedy ma ławkę, pokazal pełnię swoich umiejętności. Obecnie w BL nie ma trenera którym moglibyśmy go zastąpić. Jupp i Hansi się nie liczą :P

30.07.2022 20:45

Zaczynamy najważniejszy sparing
wakacji, sporo nam powie ale wciąż to tylko superpuchar

Edytowano : 2022-07-30 20:34:58

Dlaczego mają grać piach? Na papierze kadra jest silniejsza niż w ostatnich latach

30.07.2022 20:34

Jeśli tak jest to powinien dzisiaj zagrać

30.07.2022 12:10

@AdiFantasti tu racja. Chociaż Hasan jest trochę bardziej „członkiem zarządu” niż typowym dyrektorem sportowym. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce, oby były wyniki, wtedy możemy przeżyć bez tego show na ławce :P

30.07.2022 12:00

Ja widzę co innego. Ze świetnego rzemieślnika w Polsce robi się najlepszego piłkarza świata, cała polska mu kibicowała niezależnie od klubu, popadając w sezonowe fascynacje. Czy jest niedoceniony? Zdecydowanie nie, czy się go w Polsce przecenia? Kibice w Niemczech coraz częściej to zauważają

Edytowano : 2022-07-30 12:06:17

A jeśli chodzi o życzenia to oczywiście niech Polakowi zdrowie dopisuje- tego należy życzyć każdemu. Niemniej sportowo jego sukcesy nic nam nie dają, Barcelonie nie kibicuję i kibicować nie będę, a jeśli Polak obniży loty to cały świat będzie chwalił Bayern jak w idealnym momencie go sprzedał. Od sukcesów byłego zawodnika wolę sukces polityki klubu. Poza tym Barcelona swoją polityką psuje rynek, normalizuje patologiczne zarządzanie budżetem. w czasach Pepa uważałem ich za mniejsze zło w Hiszpanii, obecnie nie są już czymś więcej niż klubem z długami

30.07.2022 11:59

Barcelonę ocenił idealnie :P klub o mentalności wyborcy PiS- zastaw się a postaw się (bo kto myśli o przyszłości)

30.07.2022 11:51

@AdiFantasti i dobrze, trener potrzebuje swobody, zarząd niech ocenia wszystko z wysokości trybun

30.07.2022 11:50

Bild donosi o tym, ze Lewandowski w ESPN zaatakował Bayern i oskarża osoby z otoczenia klubu (nikogo oczywiście nie wymienia z nazwiska) o kłamstwa. Ale będą gwizdy jak Barcelona będzie miała pecha i trafi na nas w CL.

Edytowano : 2022-07-30 11:49:16

Niestety nie daje o sobie zapomnieć, a liczyłem na chwile spokoju. O ile niemieccy kibice zażenowani są tymi wypowiedziami to w Polsce oczywiście jazda na Bayern na całego.

30.07.2022 11:48

To może być jeden z lepszych transferów tego lata, BVB co by o nich nie mówić potrafią ściągać świetnych zawodników w młodym wieku

27.07.2022 18:44

@Marienplatz halo tu ziemia, nie jesteśmy w TVP, Lewandowski to był świetny pilarz ale płaczesz tutaj jakby odszedł przynajmniej Ronaldo Messi czy ktoś z dwójki Robbery. Sprzedaliśmy za świetne pieniądze zawodnika u schyłku kariery, zarobiliśmy pieniądze i pokazaliśmy że mądrzej zarządzamy kontraktami niż Barcelona. Byli, są i będą lepsi. Świat był przed Lewandowskim o będzie po nim.

27.07.2022 18:43

Oby za rok to powtórzył

25.07.2022 19:36

Dokładnie, Alaba to świetny zawodnik z piękną przeszłością jednak puszczenie go za darmo, szczególnie kiedy nie był w formie było błędem. Transfer powinien odbyć się rok wcześniej, jeśli nie chciał przedłużyć umowy

25.07.2022 19:35

Jeśli Tel nie dostanie 9 to znaczy że planowany jest ruch na tej pozycji, za rok Kane może na serio być brany pod uwagę, a wtedy nikt już nie powie że Bayern nie jest największym zwycięzcą transferu Polaka

25.07.2022 19:34

Czasem warto zaryzykować ale jest to gigantyczna kwota za transfer. Niemniej wciąż to przyszłościowy ruch i jeśli odpali to Bayern zyska ofensora na lata

25.07.2022 13:33

de Ligt, jak każdy wielki transfer powoduje wielkie oczekiwania, ma szansę stać się liderem defensywy, którego od kilku dobrych lat nie mamy. Nawet w 2020 nasza obrona nie wyglądała dobrze

25.07.2022 13:31

Mam wrażenie, że niektórzy zbyt przeżywają odejście Polaka. Chciał odejść to odszedł, Bayern tez nie chciał wiązać z nim długoterminowych planów więc to dobry interes dla obu stron. A że Lewandowski zrobił to w fatalnym stylu? To prawda ale takiego stylu się raczej po nim spodziewałem i szczerze mówiąc specjalnie mnie tym nie zaskoczył. Mniej emocji, więcej radości ze świetnego okienka, Barcelona mogłaby uczyć się od wyśmiewanego niedawno Hasana

25.07.2022 13:29

Ciekawe czy dostanie 9, jeśli nie to znaczy, że za rok możemy oczekiwać jakiegoś hitowego wzmocnienia, a jeśli tak to możemy być pewni, że nawet jak za rok przyjdzie Kane to Bayern młodemu numeru nie zabierze, bo to nie w naszym stylu. Niestety nie każdy ma taką klasę jak Bayern :P

24.07.2022 00:29

@AdiFantasti to i tak lepiej niż głosiły plotki

23.07.2022 20:35

Ja raczej obserwuje odwrotną tendencję w Polsce- pomijanie wad Polaka i wywyższanie go do poziomu którego nie osiągnął. Zrobił wiele dla Bayernu, zdobył świetne liczby ale są i byli lepsi, Julian (pewnie kolejny zakompleksiony) wskazał słusznie ze jego odejście może pomoc w przełamaniu się w trudniejszych meczach kiedy przeciwnicy go wyłączali. Sportowo Polak był znakomitym napastnikiem ale jako człowiek pokazał się z bardzo złej strony i to nie tylko ten jeden raz. Bayern nie był jego ukochanym klubem

23.07.2022 20:28

Nie jestem przekonany do tej kwoty, drogo. Oby Hasan miał intuicje jak w przypadku naszego magika z Kanady

23.07.2022 20:25

Nie trzeba co roku wygrywać ligi mistrzów, nie oszukujmy się Bundesliga jest najważniejsza i ona jest wyznacznikiem formy. W CL potrzeba szczęścia i jak widać nawet słabszy zespół jak Real potrafił ją wygrać. Jednak nie powinnismy odpadać w takim stylu i z takim przeciwnikiem. Tak samo w pucharze- nie może być wymówek

23.07.2022 17:13

I to zupełnie zrozumiałe.

23.07.2022 17:10

Wszystko wskazuje na to że kolejny sezon będzie lepszy, nie ma wymówek, mamy lepszy zespół niż rok temu.

23.07.2022 13:39

To niech Lipsk zacznie ich utrzymywać, zależy mi na silnym RB jednak zawodnicy których my nie chcieliśmy często uciekali za granice i niw pomagało to lidze

23.07.2022 13:37

Jeśli chce zostać legendą totków to musi odejść z Anglii, idąc do konkurencji zostanie znienawidzony przez kibiców. Ruch do Bayernu ma sens

22.07.2022 14:23

Właśnie bawi mnie ten najazd na Czecha- powiedział prawdę i tyle.

22.07.2022 14:20

Czech tylko stwierdza fakt- Polakowi brakuje klasy i profesjonalizmu w tej sytuacji, nikt nie mówi o umiejętnościach. Nie trzeba być nawet piłkarzem żeby to zauważyć. Problem z tym mają polscy husarze wytresowani przez media że Polak to NAJLEPSZY PIŁKARZ ŚWIATA i wolno mu wszystko (i tutaj ani pierwsza ani druga część zdania połączona funktorem koniunkcji jest i zawsze była nieprawdziwa)

Edytowano : 2022-07-22 14:19:50

A przypominam że w przypadku koniunkcji oba fałszywe człony tworzą fałszywe zdanie. Jak dobrze odetchnąć po 8 latach, najazdu polskich husarzy. Środowisko kibicowskie w Polsce powoli się zaczyna oczyszczać. Jeszcze jakieś 8:0 z bankrutami i wyłączenie w dwumeczu Lewandowskiego (co zazwyczaj dużym klubom się udaje) i znikają stąd. Chociaż wypowiedzi Juliana i Oliego jasno pokazują, że poza garstką kibiców zawodnika nikt za nim tęsknić nie będzie. Dlatego Wasze prowokacje nic nie dadzą

22.07.2022 14:05

Dlaczego Manu miałby okazywać pokorę, skoro jest bardziej utytułowany od Polaka i to on był kapitanem xd? Niektórzy już serio wyobrażają sobie, że Lewandowski to jakiś nadczłowiek. Bayern to nie polskie media i tu zawodnicy są pokorni względem klubu a nie odwrotnie

21.07.2022 03:27

Jedno jest pewne, przed Lewandowskim brakowało egzekutora karnych i on to zadanie wykonywał perfekcyjnie. Musimy wyznaczyć następcę

20.07.2022 19:04

Odszedł „król bramek nieważnych”, skuteczny ale niewidoczny w każdym trudnym meczu z klasowym rywalem. Piłkarz klasowy ale nie geniusz i dopiero sposób jego odejścia uświadomił kibicom na całym świecie (i o zgrozo Bayernowi), że był przeceniany. Jego odejście to + dla atmosfery bo Bawarczykiem nie był i nie będzie. A pomyśleć, że mówię to wszystko od wielu lat.

20.07.2022 14:26

@tapczan też na to liczę

20.07.2022 14:16

Mówi to co dawno mówili kibice i sam Julian

20.07.2022 14:06

Ostatni mecz Barcelony który oglądałem to był ten z Bayernem, mam nadzieję że znowu na nich trafimy i zrobimy sito z ich obrony.

20.07.2022 13:03

Mnie ciekawi czy faktycznie Xavi rozbudził Barcelonę przed końcem sezonu czy typ tylko przypadek. Niemniej Julian to trener większego formatu i z większym doświadczeniem

Edytowano : 2022-07-20 12:59:32

Barcelony jak nie oglądałem tak oglądać nie będę i liczę, że ten rok tak jak i Real skończą bez mistrzostwa, niech wygra ktokolwiek inny

20.07.2022 12:58

Przychodzi świetny zawodnik, który może odżyć w Bayernie. Od czasów jego pobytu w Ajaxie mówiło się o tym, że preferuje kierunek jakim jest Bayern i od dziecka lubi ten klub. To bardzo ważne, w budowaniu więzi z kibicami oraz kolegami. Oby był transferem takim jak Boa za młodu!

19.07.2022 18:29

@Reeken89 nie muszą dorównywać Robbery- liczy się siła drużyny, nawet bez takich osobistości w 2020 drużyna jako całość była mocniejsza niż w okresach kiedy jednostkowo nasi skrzydłowi wybijali się ponad resztę. W 2020 potrafiliśmy zwyciężyć bez jednej gwiazdy która decydowała o losach meczu, w 2022 nadal to potrafimy.

Edytowano : 2022-07-19 17:15:25

Lewandowski ma 34 lata, ile może utrzymać formę? 1-2 może 3 sezony? Bayern nie chciał ryzykować i wziął pieniądze dające szanse na znalezienie zastępstwa 1:1 i to bardziej perspektywicznego (Kane może w pełni załatać lukę za rok). Do tego niemieckie media podały informacje, że Julian nie preferuje piłkarza o takiej specyfice, który do tego nie strzela przecież w najważniejszych meczach. Zmiana taktyki może dać nowe opcje, Mane to piłkarz wcale nie mniejszego formatu niż Polak więc wątpię żeby brakowało jej jakości

Edytowano : 2022-07-19 17:18:10

O tym jak ten ruch jest perfekcyjny niech pokazuje fakt, że za młodszego Mane zapłaciliśmy mniej niż Barcelona. Katalończycy zawsze mieli łeb do interesów XD

19.07.2022 17:10

@OldFashion nikt nie jest nie do zastąpienia. Zastąpiliśmy Robbery, co się wydawało niemożliwe, zastąpimy tym bardziej Lewandowskiego. Bayern na tej transakcji jest w pełni wygrany- zarabia pieniądze które pozwolą dokonać wymiany pokoleniowej między innymi na tej pozycji, za rok byłoby to niemożliwe. A jak wiemy, Bayern nie chciał wiązać się z Lewandowskim dłuższą umową więc za rok- dwa odszedłby za darmo. Mamy szansę za rok sprowadzić Harrego Kane’a- jeśli okaże się to prawdą to nie tylko nie stracimy na jakości ale i zyskamy perspektywicznego napastnika. Do tego granie pod jednego zawodnika w ataku było skuteczne w Bundeslidze ale nie bez przypadku Lewandowski nie istniał w najważniejszych meczach ligi mistrzów, rozkładając strzelanie między innych zawodników być może naprawimy mankament który co roku doskwierał w kluczowej części sezonu. Bądźcie spokojni, Bayern wie co robi, kierujemy się dalekosiężnymi planami. Gdyby wyszło z Halandem to byłoby jedno z najlepszych okienek w historii piłki, teraz jednak na klasowego napastnika zapewne będziemy czekać rok.

19.07.2022 15:43

Myślę, że zostanie. Potrzebujemy glebi składu żeby wygrać wszystkie trofea

19.07.2022 15:31

Smutna i fatalna informacja ta jego kontuzja… jednak stała się w najepszym momencie, starci najmniej ważną część sezonu, Bayern może się jeszcze wzmocnić na pozycji pomocnika, a co bardzo ważne, zdąży wrócić na mistrzostwa świata. Nie wyobrażam sobie drużyny Flicka bez Leona

19.07.2022 15:29

Jak widać nie można było dać 4 lat. Bayern to wzorowo zarządzany klub, który nie podejmie takiego ryzyka, Barcelona, która stała się bankrutem przez swoje fatalne zarządzanie i właśnie nieracjonalne transfery nie jest w tym przypadku autorytetem. Gdyby Bayern dał 33- latkowi 4-letni kontrakt i zapłacił za niego 50 milionów to bym uznał że ktoś oszalał, a w Katalonii takie ruchy to niestety nic nowego.

Edytowano : 2022-07-17 06:51:32

Nawet młodszy Mane nie dostał 4-5 lat umowy, a ty oczekujesz jej dla człowieka u schyłku kariery. Straszne co pilskie media zrobiły z wizerunkiem Lewandowskiego, ze w tym kraju ludzie mają go za drugiego Ronaldo.

17.07.2022 06:49

Tez nie mam wysokiego mniemania o jakości publicystyki kanału sportowego, doceniam tylko biznesowy sukces- bo on jest niekwestionowany. Stanowskiego śmiesznie się słucha jak odlatuje i obraża każdego- taki wojewódzki tylko w wersji turbo Polaka

16.07.2022 20:44

@Marienplatz jeszcze krótsza odpowiedz- Lewandowski poważną piłkę zaczął dużo później niż ci piłkarze krócej jest eksploatowany na tak wysokim poziomie, jego przewagą jest tez to ze na jego pozycji nie jest az tak ważna dynamika, a on sam jest okazem zdrowia, nasi skrzydłowi i Basti cierpieli głównie przez kontuzje.

Edytowano : 2022-07-16 20:24:46

Tylko również w 2020 Lewandowski znikał w ważnych spotkaniach, nie strzelał prawie w fazie pucharowej przez cała karierę u nas. To poważny mankament napastnika, benzema strzela mniej ale strzela też te ważne bramki. Nie zawsze ilość to jakość.

Edytowano : 2022-07-16 20:29:27

Co do atmosfery to niestety Polak gubi się w zeznaniach. Najpierw kochał tylko Real, potem chciał kontraktu z Bayernem ale złe władze go nie zaproponowały, potem się okazały że płacą za mało i dają krótki kontrakt, a teraz Barcelona to marzenie (kiedy marzeniem był Real albo nowa umowa z nami to Barcelona marzeniem jeszcze nie była? :P)

Zarząd przeprowadził skuteczną kontrofensywę i udało mu się przeciwdziałać kampanii która miała na celu obniżyć cenę. Przy tym wyszli na profesjonalna organizacje, w przeciwieństwie do Polaka który stracił jakakolwiek wiarygodność. Dlatego w kwestie dotyczące zarobków nie wierze, a nawet jeśli tak się stało to w ciągu tych kilku lat ma gwarantowane w sumie wyższe zarobki niż przez krótszy czas w Bayernie

16.07.2022 20:22

Niestety kanały sportowego najlepiej się słucha kiedy nie mówią o piłce. Janusz Borek potrafi obrzydzić każdy mecz. Stanowski jest nawet ciekawy ale w publicystyce- dalekiej od sportu. Niemniej wciąż to pogaduszki januszy przy kuflu, nie ma tam obiektywizmu jest kibicowanie BO POLAK, dlatego tez interesowali się Bayernem, teraz to się skończy

16.07.2022 19:48

Antysemityzm jest poniżej krytyki- narodowość agenta nie ma nic wspólnego z tym kim jest, trzeba oceniać ludzi indywidualnie, tak samo jak germanofobia któą prezentują Polacy, obrażając przy tym władze Bayernu. Jednak agent Lewandowskiego wart jest swojego klienta, cała jego gra miała obniżyć cenę transferu. Bayern przeforsował swoją taktykę i złamał plany Barcelony i Polaka, wyciągając przy tym kosmiczne pieniądze jak na wiek zawodnika i długość kontaktu. Obecne okienko jest perfekcyjne i mimo ze byłem przeciwko to Hasan zasługuje na drugą szansę.

16.07.2022 19:45

Ronaldo? To nie w stylu Bayernu. Nie po to odrzuciliśmy długi kontrakt Lewandowskiego żeby brać jeszcze starszego zawodnika. Nawet jeśli to jest Ronaldo. Ostatni dzwonek w jego przypadku to był czas kiedy odchodził z Realu. No chyba ze by odszedł za symboliczne pieniądze i obniżył kontrakt- wtedy ok

16.07.2022 19:41

Właśnie to zabawne jak będziemy patrzeć na hipokryzje polskich mediów- w 2013 wszyscy byli przeciwko nam (pięknie Arjen utarł nosa polskim dziennikarzom komentującym mecz), a w 2020 każdy nas wspierał. Teraz znowu wszyscy będą przeciwko i pokażą prawdziwą twarz. Nie boli mnie to, nasze sukcesy za to ich zabolą. Marzy mi się trafienie Barcelony i piękny tradycyjny oklep. A ze Lewandowski nie strzela w spotkaniach z rywalami pokroju Bayernu to skowyt byłby piękny

16.07.2022 19:39

@DarthSmd milo że wśród tych spazmów polskich mediów i polskich kibiców Lewandowskiego, znajduje się Twój głos rozsądku. Bramki to nie wszystko, Robbery strzelali mniej ale moim zdaniem mieli większy wpływ na grę zespołu. Dzisiaj media patrzą tylko na gole, a typowa 9 uzależniona jest od zepsolu i jej gole to wspólna praca całej drużyny. Gdybyśmy szli tą logiką to tylko napastnicy powinni dostawać złote piłki, a przecież w dobrych czasach tego plebiscytu potrafili dostawać ją nawet obrońcy- bo byli często ważniejsi dla zepsolu od snajperów. Lewandowski był bardzo dobry ale byli i sa lepsi i ważniejsi dla Bayernu. Jego era się kończy, należy mu się szacunek za genialne liczby, jednak na tym pomniku sa też rysy. Nie chodzi tylko o stosunek do klubu- bo potwierdził że to najemnik ale również o to ze w najtrudniejszych momentach i kluczowych spotkaniach znikał. W meczach gdzie Robbery potrafili pociągnąć zespół kiedy nam nie szlo, Polak wymachiwał rękami. I obok 5 bramek w 9 minut, będziemy pamiętać o tym czego również nie potrafił Bayernowi dać. Wreszcie odetchniemy od sezonowców

Edytowano : 2022-07-16 19:35:38

@hoven nawet jeśli roczny kontakt będzie miał niższy to w ogólnym rozrachunku zarobi więcej. Dłuższa umowa daje mu gwarancje pieniędzy nawet jeśli forma spadnie, co w tym wieku jest przecież możliwe. Bayern nie chciał ryzykować więc zaproponował krótszy i opiewający na mniejszą w sumie kwotę kontrakt. Polak poszedł po łatwiejsze i pewniejsze pieniądze

16.07.2022 19:32

Lipsk znalazł się w superpucharze nie przez przypadek, ciężko pracowali na swój sukces w bardzo mądry sposób budując zespół. Będziemy faworytem ale Lipska nigdy mie można lekceważyć, życzę im wszystkiego dobrego w nowym sezonie, rywalizacja z nimi wzmocni ligę i całą niemiecką piłkę

15.07.2022 19:28

Jako dziecko jeździłem do babci na południe Francji (niedaleko hiszpańskiej granicy) na wakacje, spędziłem ponad pół roku w Hiszpanii na obozach językowych i stwierdzam, że klimat niemiecki czy polski jest dużo przyjemniejszy do życia. Dzisiejsza pogoda w Warszawie jest bliska ideału, niezbyt często takie spotykałem w tamtym regionie

15.07.2022 19:07

Bądźmy poważni Lewandowski się ośmieszył, a nawet przez pryzmat oceny środowiska prawnego wyszedł na frajera który skacze do silniejszego. Nie ma racji w każdym aspekcie. Czy mnie zaskoczył? Nie, nigdy nie darzyłem go zaufaniem, otworzył jednak oczy wielu kibicom Bayernu, jak wielkim jest profesjonalistą i jak kocha swojego dobrodziejce jakim był Bayern

Edytowano : 2022-07-14 20:49:12

Bawarka, nie mnie oceniać kibiców Bayernu, jednak ci którzy przyszli tu z Lewandowskim zawsze będą przeze mnie traktowani z dużym dystansem. Jeśli chodzi k syn kibicowskiego środowiska w Polsce to przyjście Polaka było chyba największym kryzysem. Długo będziemy musieli odzyskiwać honor „prawdziwych” kibiców, bo każdy nas posadza w Polsce ze kibicujemy Polakowi. Zrównywanie mnie z kibicami polskiej BVB to chyba najgorsza oblega, bo nie było drużyny i kibiców których bym darzył mniejszym szacunkiem niż z tamtego okresu Borussi. Na szczęście dla żółtych oczyścili się przez te lata z polskich sezonowców, nas czeka mozolny proces. Największe toksyki odejdą od razu ale z etatowymi kibicami jednego piłkarza będziemy użerać się przez kilka lat

Edytowano : 2022-07-14 20:50:01

* o stan środowiska

14.07.2022 20:45

@Gladius zgadzam się- legenda to coś więcej niż świetny piłkarz. Thomas i Manu Niki są. Lewandowski? Kolejna afera go od tego oddała

14.07.2022 16:49

@tapczan patrząc na niektórych „kibiców” to i tak jestem zaskoczony ze wiedza kim jest Thomas czy Manu, przecież oglądają Bayern tylko dla jednego zawodnika :P zaraz będą musieli zmienić barwy.

Edytowano : 2022-07-14 16:46:45

Nikt mu nie umniejsza liczb, jednak to czy zostanie legenda jak wielcy poprzednicy moim zdaniem jest zależne od wielu czynników, w tym zaangażowania w zespół, kluczowe trafienia. Oceni to Bayern jeśli podstawowi włączyć go do galerii sław

Edytowano : 2022-07-14 16:47:53

Oczywiście druga część wypowiedzi dotyczy Lewandowskiego. Thomas już teraz ma status wychowanka-legendy i nikt o zdrowych zmysłach mu go nie odbiera

14.07.2022 16:45

Bądźmy poważni, zasługi Thomasa i jego wkald w ten zespół są dużo większe niż Lewandowskiego. Inny poziom zasług bo u Niemca sięgają one poza boisko, Thomas stanie kiedyś za sterami tego klubu

14.07.2022 16:42

@siudrak0 zupełnie źle rozumiesz miej intencje. Nie uważam że liga angielska nieosiągalna dla Bayernu, Bayern pokazał ze bez chorych pieniędzy jest lepszy od angielskich drużyn. Thomas to legenda i synonim nowego Bayernu, będzie miał status jak Beckenbauer i Gerd, jest geniuszem ale technicznie gra jak rzemieślnik. W niczym mu to nie przeszkadza, gra też dla zespołu a nie własnych liczb czy efektownych zagrań. Lewandowski to tez klasowy pikarz ale nie ma tej Bożej iskry , którą miał messi Ronaldo cyz nawet Robbery, do tego znika w kluczowych momentach, nie słynie z decydujących bramek w lidze mistrzów. Gra tak jak pozwala mu zespół.

Edytowano : 2022-07-14 16:40:23

@tapczan- to kompletny absurd. Jednak jeśli Thomas to rzemieślnik to tym bardziej będzie nim mitologizowany w Polsce Lewandowski, który dużo bardziej swoją grę uzależnia od zepsolu. Thomas może nie ma błysku Robbena i techniki Riberiego ale dla zepsolu znaczy nawet więcej, będąc cichym bohaterem

14.07.2022 16:37

Nie sadze żeby Thomas przepadł- United chciało dla niego rozbić bank. Jego atuty i nieprzewidywalność są uniwersalne. Polak tez by strzelał w innej lidze. Ale to nie są zawodnicy jak Ribery czy Robben którzy wygrywali mecze jedna indywidualna akcja.

14.07.2022 16:28

@WayeThe to akurat racja, Lewandowski czy Thomas nawet jako piłkarze klasy światowej byli świetnymi ale rzemieślnikami, nie wirtuozami. Thomas uczynił z teog niejako atut, wyróżniał się za to inteligencją i sprytem oraz osobowością. Jednak do statusu Manu- który definiuje swoją pozycję i jest synonimem nowoczesnego bramkarza, nigdy nie osiągną.

Edytowano : 2022-07-14 16:27:05

Nie chce Ronaldo, broń Boże. To facet który potrafi odwalać jeszcze gorszy cyrk, do tego dochodzi wiek.

14.07.2022 16:26

Możliwe że Bayern powinien myśleć o zstąpieniu Thomasa w perspektywie najbliższych sezonów- racja, jednak tak samo zarząd słusznie chciał zastąpić jeszcze starszego Lewandowskiego- zawodnika który nie pasuje do taktyki Julka i jest mało uniwersalny. Niestety z Halandem się nie udało ale tym bardziej widać zarząd realizuje to co Marienplatz mówi.

Edytowano : 2022-07-14 16:19:53

Więc mało tu widzę wyrazów uznania za słuszną politykę kontraktową, zawodnicy do zastąpienia Thomas i Lewandowski, dostali przecież propozycje rocznych kontraktów. Tylko jetsem pewien ze Thomas zostałby w Bayernie nawet w przypadku obniżenia zarobków i roli

14.07.2022 16:17

Był na przykład obok Comana kluczowym zawodnikiem „turnieju” w Lizbonie w 2020, gdzie Lewandowski był cieniem i szczerze mówiąc nie pamietam żadnego jego zagrania. Jego interwencje ratowały nam skórę, kiedy obrona zawodziła.

Edytowano : 2022-07-14 16:10:33

Wygrał nam mecz z PSG kiedy „najlepszy piłkarz świata” tradycyjnie był odcięty i jak mówią polskie media „odciągał uwagę obrońców” albo „koledzy nie chcieli mu podawac” XD

14.07.2022 16:08

@admin uprzedziłeś mnie. Sekta Lewandowskiego w natarciu i tak oleje te dane. Wstyd mi przed rodziną i znajomym w Monachium jak opowiadam im jakie bajki teraz na temat Bayernu się w Polsce tworzy. Manu to ikona swojej pozycji, Lewandowski nigdy nie był definicją 9 przez tyle lat co Manu dominował pozycje bramkarza. Nawet w tym roku przed Polakiem się stawia Benzeme, który nie tyko dużo strzela ale i nie znika w najcięższych potyczkach na styl. Kiedy Lewandowski ostatnio strzelił na wagę awansu w fazie pucharowej cl? Interwencje Manu w finałów 12,13, 20 będę pamiętał zawsze

Edytowano : 2022-07-14 16:07:12

Manu grał równie genialnie w kluczowych momentach pucharów, czego o Lewandowskim nie można powiedzieć. Jak więc poza niemieckimi boiskami poradziłby sobie Polak który niemal w żadnym pojedynku z europejskimi hegemonami nie był decydującym zawodnikiem?

14.07.2022 16:03

Niektórzy to są odklejeni. Bez rekordôw asyst Thomasa nie byłoby wielu bramek Lewandowskiego, Thomas to najbardziej niedoceniony zawodnik. Gra na światowym poziomie od 19 roku życia (dużo dłużej niż Polak). Jest kluczowym zawodnikiem w naszym zespole. Co do Manu to jeszcze bardziej śmieszne jest umniejszanie mu, to najlepszy zawodnik na swojej pozycji w XXI wieku. Lewandowski jako napastnik nigdy nie osiągnął takiego statusu, byli w tym stuleciu lepsi od niego na tej pozycji. Zresztą najlepiej mówią o tym kluczowe mecze- Manu był najważniejszym zawodnikiem obu finałów CL, jego forma co roku ratuje nas w kluczowej fazie sezonu. Polak w kluczowych meczach znika (potwierdzają to liczby bramek w fazie pucharowej CL). Można nie lubić Niemców ale zarówno trofea jak i indywidualne sukcesy zarówno w reprezentacji jak i klubie, stawiają Neuera ponad każdym z obecnego składu, być może nawet poza najlepszymi zawodnikami z pola Bayernu czyli Robbery. Niektórzy oceniają piłkarzy jak komputer po meczu w fifie- 3 bramki = ocena 10 XD a często to nei zawodnicy którzy najwiecej strzelają są najważniejsi. Lewandowski jest najlepszy na świecie tylko w polskiej części internetu, bawi mnie to od czasu polskiej BVB i w rzeczywistości ośmiesza w oczach normalnych kibiców tego klasowego zawodnika, bo messim czy Ronaldo nie był i nie będzie.

Edytowano : 2022-07-14 15:59:08

Akurat nie spotkałem się żeby ktoś kwestionował pozycje Manu jako topowego bramkarza. Przez lata był nawet rankingowo nr1. Lewandowski też nie zdobył złotej piłki ale wtedy oczywiście takie plebiscyty się nie liczą bo są nieuczciwe XD

14.07.2022 15:57

@WayeThe i dla mnie normalne że może chcieć odejść,może nawet prosić o puszczenie rok wcześniej. Ale nie w ten sposób, takie sprawy załatwia się w gabinecie. Spóźnianie się na treningi, puste słowa i gesty to nieprofesjonalne. Bayern publicznie nie mówi, że chce się pozbyć Sarra i nie opowiada że mimo kontraktu nie wyobraża sobie dalszej współpracy. Zresztą gdyby grał dobrze to jest szansa, że Bayern by przedłużył umowę o kolejny rok. Thomas czy Manu byli gotowi podjąć takie ryzyko- które moim zdaniem zaowocuje dalszymi przedłużeniami

14.07.2022 15:18

Nie wiem co było nieuczciwego w postępowaniu naszego klubu z Lewandowskim. Porównywanie jego cyrków i wymuszaniu transferu ze stanowiskiem klubu jest nieuzasadnione. To tak jakby Bayern powiedział ze przygoda klubu z Polakiem się skończyła i musi odejść, Bayern nie zamierza honorować kontraktu (Lewandowski postąpił analogicznie). Bayern szukał młodszego zawodnika do czego miał prawo, tak samo jak Lewandowski miał prawo szukać pracodawcy po 2023. Polak średnio pasuje do wizji Juliana i klub szczególnie przez pryzmat jego wieku zaoferował bezpieczne rozwiązanie i roczny kontrakt. Możecie te decyzje popierać lub nie ale były one uczciwe i zgodne z umową

14.07.2022 14:21

@Ivan7 wlasnie mnie to bawi, bronienie skompromitowanego faceta który pogardził klubem któremu zawdzięcza tak wiele, a przecież ma nadal kontrakt. Obrażany tutaj Alaba zachował się dużo bardziej profesjonalnie i okazał więcej szacunku odchodząc niż Polak.

14.07.2022 11:33

Transfer w tym roku byłby finansowo nierealny i nieracjonalny. Co innego za rok

13.07.2022 11:43

Szczerze mówiąc przy każdej relacji klub- zawodnik, jeśli dochodzi do konfliktu interesów to zwyczajnie trzeba wspierać klub. Dla mnie Lewandowski, Kroos, Alaba czy nawet przesympatyczny Thiago po odejściu z Bayernu będą obojętni i nie robi mi różnicy czy osiągną sukcesy czy nie zagrają nawet minuty

13.07.2022 11:36

@DarthSmd niestety wychodzi ostatnio główna motywacja wielu użytkowników, aby „kibicować” Bayernowi. Nie zdziwię się jak duża część z nich za rok będzie trzymać kciuki za Barcelonę. Nie spotkałem się z kibicami klubu którzy popierali by zawodnika który w nieczysty sposób wymusza transfer i stara sie zaniżyć cenę. Do cholery, naszym interesem jest wydojenia Barcelony, niech Lewandowski obniży oczekiwania finansowe, ważne żeby zarobić maksymalnie dużo

Edytowano : 2022-07-13 11:29:34

Klub > zawodnik, pięknie powiedziane.

13.07.2022 11:29

Bayern zachowuje się w pełni profesjonalnie, nie płacze w mediach i nie daje się sprowokować żałosnymi próbami agenta. Bayern działa też zgodnie z prawem i wolą zawodnika który podpisał kontakt. Jeśli Kane jest realną opcją za rok to niewykluczone że transfer i tak zostanie zablokowany. Nie ma w tym nic dziwnego, od marzeń zawodnika ważniejszy jest interes klubu

Edytowano : 2022-07-13 11:26:39

Każdy z Was kibiców powinien patrzeć na to co się opłaca Bayernowi. Taka strategia może zwiększyć kasę z transferu albo odłożyć zmianę pokoleniowa na następny rok. Barcelona jest niepewnym kontrahentem i lepiej żeby do transferu nie doszło nóż gdybyśmy nie dostali za niego kasy. To strona kibiców Bayernu, a nie Lewandowskiego

13.07.2022 11:24

Zatrzymanie Lewandowskiego na kolejny rok może mieć w tej sytuacji sens. Jeśli zarząd zablokuje transfer to będzie wiedział co robi i nie ma tu braku szacunku- jest kontrakt i zwykły interes.

13.07.2022 11:19

Uli powiedział- Uli zrobił :) a wiele osób wątpiło w to kto rządzi w tej relacji. Strajki czy szantażowanie klubu może działać w Dortmundzie ale nie działa w Monachium.

13.07.2022 11:18

@Pir5 święte słowa. W Polsce trudne jest życie kibica Bayernu bo od razu każdy ma cię za sezonowca, a znam wielu fanów Barcelony którzy są z tą drużyną od XX stulecia. Będą przezywać to co my i wysłuchiwać tyrad sezonowców, których obchodzi tylko paszport zawodnika. Przynajmniej u nas oczyści się środowisko. Zobaczycie ilu irytujących trolli zniknie z dieroten

Edytowano : 2022-07-12 05:19:45

WayeThe, pracodawca rządzi bo nawet w świetle polskiego Kodeksu Pracy stosunek pracy jest stosunkiem podporządkowania. Nie jest to zwykła umowa cywilna między dwoma równorzędnymi partnerami. Oblał byś egzamin z prawa pracy

12.07.2022 05:17

Pokazać kto tu rządzi- parę treningów i puścić powyżej wartości i płatne z góry. Następnym razem piłkarze zastanowią się zanim coś takiego odwalą

Edytowano : 2022-07-11 22:31:52

Nie obrażę się też jak wzmocnimy Barcelonę pod koniec okresu przygotowawczego. My nic nie tracimy

11.07.2022 22:30

Oby, moim zdaniem to zwiększy szansę na pozyskanie Kane i pozostanie Gnabriego

Edytowano : 2022-07-11 01:04:29

Jednak musi być to oferta poważna i mam nadzieje ze Bayern dla sportu nie odpuści przed 12 i Pana Lewandowskiego powita zgodnie z zapowiedziami na treningu. Trzeba pokazać kto dyktuje warunki.

Edytowano : 2022-07-11 01:05:54

Nikt 50 bramek w sezonie nie musi strzelać, ważne aby zespół jako całość strzelał ich tyle samo albo więcej ile zwykle. Indywidualne statystyki zawodników to sprawa małej wagi

11.07.2022 01:03

Oby! Młody ambitny zawodnik byłby zastrzykiem nowej siły, żal Halanda ale za rok transfer Anglika finansowo będzie dużo bardziej racjonalny

11.07.2022 01:02

Jak co roku będziemy jednym z faworytów w lidze mistrzów, obyśmy tylko poprawili obronę. Nie wiem czy de Ligt to zapewni, to zawodnik z ogromnym potencjałem ale my potrzebujemy lidera (poza manu) którego brakuje od lat. Bo w ataku dalej będziemy hegemonem

11.07.2022 01:01