DieRoten.pl
Reklama

Schick: Nie chciałbym postąpić jak Lewandowski

fot.
Reklama

Kilka dni temu oficjalnie potwierdzono odejście Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium. Polak na zasadzie transferu definitywnego trafił do Barcelony.

W ostatnim czasie na temat odejścia polskiego napastnika wypowiedziało się wiele osób związanych z niemieckim futbolem. Część z nich rozumie decyzję i zachowanie Polaka, podczas gdy pozostali krytycznie podchodzą do całej sytuacji.

Podczas wywiadu dla „Koelner Stadt-Anzeiger” swoje stanowisko przedstawił snajper Bayeru 04 Leverkusen – Patrick Schick – który swego czasu był łączony z Bayernem, ale ostatecznie przedłużył kontrakt z „Aptekarzami”. Czech przyznał, że gdyby kiedyś chciał opuścić B04, to z pewnością postąpiłby inaczej w porównaniu do Lewandowskiego.

− Ani przez chwilę nie myślałem o opuszczeniu Leverkusen. Chciałem wszystko załatwić bardzo szybko, aby pojechać na wakacje z czystą głową, skupić się na przygotowaniach i nadchodzącym sezonie – powiedział Schick.

− Gdybym kiedyś miał opuścić Leverkusen… Jeśli spojrzysz na Lewandowskiego, który walczył o możliwość opuszczenia klubu, to mogę powiedzieć, że nie będę chciał tak postąpić w przyszłości. Miałbym inne podejście – podsumował Patrik Schick.

W minionej kampanii 2021/22, czeski napastnik wystąpił w 31 meczach o stawkę dla Bayeru 04, w których to miał udział przy 29 bramkach (24 gole i 5 asyst). Niewykluczone, że dorobek ten byłby większy, gdyby nie dwie kontuzje.

Źródło: KSA
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...