DieRoten.pl
Reklama

Thomas Mueller z kolejnymi niesamowitymi osiągnięciami!

fot.
Reklama

Z pewnością wielu z nas myśląc Bayern, ma przed oczami Thomasa Muellera, który nieustannie od lat jest jedną z najważniejszych postaci w bawarskim klubie.

Wczorajszego wieczoru wychowanek bawarskiego klubu po raz kolejny udowodnił, że jest niezastąpioną osobą w zespole rekordowego mistrza Niemiec. Thomas Mueller nie tylko zdobył dwie bramki, ale i również asystował przy trafieniu Roberta Lewandowskiego.

Co więcej asysta przy bramce polskiego snajpera była jubileuszową, bo 150. w historii jego występów w Bundeslidze! Co więcej, odkąd zaczęto zbierać dane w sezonie 1988/89, żaden inny zawodnik z wyjątkiem 31-latka nie dokonał tej sztuki wcześniej!

Jakby tego było mało, to wychowanek bawarskiego klubu przekroczył już barierę 400 trafień Bayernu, przy których miał udział! Liczby Thomasa prezentują się następująco:

− 542 spotkania
− 204 bramki
− 197 asyst

Jak więc łatwo policzyć Mueller w całej swojej dotychczasowej karierze był już zaangażowany w 401 trafień FCB. Warto jeszcze podkreślić, że pomocnik jest najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii niemieckiego futbolu (27). Czy Thomasa możemy już uznać za legendę? Z całą stanowczością!

− Oczywiście od czasu do czasu starasz się dokonywać zmian w składzie. Chciałem też dzisiaj zmienić Thomasa Muellera, ale zarówno Robert, jak i Thomas byli dziś po prostu najwybitniejsi na boisku. Po prostu byli najlepsi − powiedział po meczu Flick.

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...