Reakcje: Jesteśmy bardzo dumni!

W ostatnim meczu finału Pucharu Niemiec, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje czterdzieste ósme oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą Bayeru 04 Leverkusen.

Zawodnicy Bayernu Monachium zgodnie z planem pokonali ekipę Bayeru 04 Leverkusen 4:2 i przypieczętowali zdobycie dubletu. Bramki dla ekipy „Gwiazdy Południa” zdobywali kolejno David AlabaSerge Gnabry oraz dwukrotnie Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadali nie tylko Hansi Flick, ale i pozostałe osoby związane z FCB i B04.

Karl-Heinz Rummenigge:

− To nasz 50. tytuł krajowy, moim zdaniem to najważniejsze dziś. Kiedy prowadziliśmy 3:0 byliśmy zbyt zachłanni i za bardzo ułatwialiśmy grę naszym rywalom. Mogliśmy się wpędzić w problemy. Wygraliśmy jednak dublet i nadal walczymy na trzecim froncie. Możemy tylko złożyć drużynie ogromne słowa uznania. Hansi Flick doprowadził zespół do świetnej formy, więc zagraliśmy mecz, jakiego oczekuje się od Bayernu.

Hansi Flick:

− Jesteśmy bardzo dumni, że tego dokonaliśmy. Sposób gry, nastawienie zespołu w ostatnich tygodniach - były po prostu fantastyczne! Miło jest widzieć, że piłkarze wierzą w siebie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. W drugiej połowie było kilka elementów, które nadal musimy poprawić. Jednakże dziś liczy się tylko radość i wygranie dubletu! Piłkarze odpoczną teraz jakiś czas, po czym rozpoczniemy przygotowania do Ligi Mistrzów.

Manuel Neuer:

− Po prostu się cieszymy i jesteśmy dumni z występu drużyny. Ze względu na sytuację z koronawirusem, triumf w Pucharze Niemiec jest wyjątkowy, nigdy tego nie doświadczyliśmy. Bayern był jednak zmotywowany i żądny sukcesów w ostatnich tygodniach. Wszyscy dali z siebie wszystko. To, co pokazaliśmy było wyjątkowe.

David Alaba:

− Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że wygraliśmy Puchar. Wolelibyśmy tego dokonać przed naszymi fanami, dlatego też po meczu podeszliśmy pod trybuny, aby podziękować fanom.

Peter Bosz:

− Bayern był lepszą drużyną przez całe 90 minut. W pierwszej połowie nasze finałowe podania nie były dobre, ale w drugiej połowie było już lepiej. Mieliśmy sytuacje, aby uczynić mecz bardziej interesującym, ale nie udało się nam.

Lars Bender:

− Należy pogratulować Bawarczykom. Są w niesamowitej formie strzeleckiej. Nie odnaleźliśmy się dobrze na początku meczu. Może brakowało nam nieco odwagi, doświadczenia i pewności siebie. Potem straciliśmy bramki, co utrudniło nam grę, zwłaszcza przeciwko komuś takiemu jak Bayern. W drugiej połowie mieliśmy okazje, aby wywrzeć nieco presji na nich. Niestety nie wykorzystaliśmy tego.