Bayern gromi na inaugurację! Eintracht rozbity 6:1

Bayern Monachium ma już za sobą drugi oficjalny mecz o stawkę w sezonie 2022/23. Tym razem drużynie prowadzonej przez Juliana Nagelsmanna przyszło mierzyć się w Bundeslidze.

Nie tak dawno temu dobiegło końca kolejne spotkanie z udziałem zawodników ekipy rekordowego mistrza Niemiec, gdzie obowiązki trenera pełni 35-letni Julian Nagelsmann. Tym razem monachijczycy mierzyli się na wyjeździe w ramach 1. kolejki Bundesligi z Eintrachtem Frankfurt. Dla FCB był to zarazem 2. mecz o stawkę w sezonie 2022/23.

Koniec końców pojedynek na wypełnionym po brzegi Deutsche Bank Park zakończył się rezultatem X:X. Jeśli mowa o bramkach dla FCB, to na listę strzelców wpisali się kolejno Joshua KimmichBenjamin PavardSadio ManeJamal MusialaSerge Gnabry oraz ponownie Musiala, który zanotował dziś fenomenalny występ.

Warto przy okazji nadmienić, iż strzelając gola na 3:0, Sadio stał się pierwszym piłkarzem bawarskiego klubu od 10 lat, który zanotował debiutanckie trafienie w dwóch kolejnych rozgrywkach (Superpuchar i Bundesliga). Po raz ostatni dokonał tego Mario Mandzukic w kampanii 2012/13.

Mistrzowie Niemiec na odpowiednią regenerację i przygotowania do kolejnego spotkania będą mieli nieco więcej czasu, albowiem dopiero w niedzielę 14 sierpnia, podopieczni Juliana Nagelsmanna w ramach drugiej kolejki niemieckiej Bundesligi podejmą na własnym podwórku ekipę VfL Wolfsburg (start o 17:30).

Bez zmian w wyjściowej XI

Mając na uwadze spotkanie sprzed kilku dni, kiedy to zawodnicy Bayernu Monachium w pojedynku finałowym Superpucharu Niemiec pokonali na wyjeździe Red Bull Lipsk aż 5:3 (bramki dla FCB zdobyli Jamal MusialaSadio ManeBenjamin PavardSerge Gnabry oraz Leroy Sane), trener Nagelsmann nie zdecydował się na żadną zmianę.

Poza szeroką kadrą na dzisiejsze zawody w Hesji znalazło się dokładnie czterech zawodników. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim Leona Goretzkę, który pod koniec lipca przeszedł operację kolana i będzie zmuszony pauzować jeszcze około czterech lub pięciu tygodni (ma wrócić do akcji na początku września).

Ponadto listę nieobecnych uzupełniają tacy zawodnicy jak Eric Maxim Choupo-Moting (problemy mięśniowe z przywodzicielem), Kingsley Coman (zawieszony za czerwoną kartkę) oraz Bouna Sarr (poza kadrą). Warto odnotować, że w szerokiej kadrze meczowej po raz pierwszy znalazł się 17-letni Mathys Tel.

Biorąc pod uwagę taką, a nie inną sytuację kadrową, mistrzowie Niemiec pojedynek na Deutsche Bank Arena we Frankfurcie rozpoczęli w następującym ustawieniu: Manuel Neuer w bramce, Benjamin Pavard, Dayot Upamecano, Lucas Hernandez oraz Alphonso Davies w obronie. W środku pomocy wystąpił duet Joshua Kimmich oraz Marcel Sabitzer.

Jeśli mowa o ofensywie, to Nagelsmann postawił na takich graczy jak Jamal Musiala, Serge Gnabry, Thomas Mueller oraz Sadio Mane. Jeśli mowa o ławce rezerwowych, to zasiedli na niej: Sven UlreichJosip StanisicTanguy NianzouNoussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Leroy SaneRyan Gravenberch, Joshua Zirkzee oraz Mathys Tel.

Bayern nokautuje Eintracht

Mistrzowie Niemiec nie mogli lepiej wyobrazić sobie początku spotkania we Frankfurcie – w zaledwie piątej minucie spotkania Joshua Kimmich wykorzystał złe ustawienie Trappa i otwarł wynik meczu, strzelając pięknego gola z rzutu wolnego. Gospodarze próbowali odpowiedzieć na straconą bramkę, ale bezskutecznie, albowiem to goście dyktowali warunki.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna nie zatrzymywali się i po kilku minutach podwyższyli prowadzenie na 2:0 – tym razem Benjamin Pavard świetnie odnalazł się w polu karnym „Orłów” i bez najmniejszych problemów wpakował piłkę do siatki. W kolejnych minutach obraz gry niewiele uległ zmianie, ale Eintracht robił co mógł, aby choć w małym stopniu zagrozić bramce Neuera.

W 26. minucie pojedynku na Deutsche Bank Arenie, zespół Olivera Glasnera mógł odpowiedzieć golem kontaktowym, ale Lindstrom zmarnował stuprocentową okazję w sytuacji sam na sam z kapitanem monachijczyków. Trzy minuty później „Bawarczycy” odpowiedzieli trafieniem na 3:0.

Serge Gnabry idealnie rozegrał akcję z Sadio Mane i uderzeniem z główki pokonał Kevina Trappa. Mimo wysokiego prowadzenia, mistrzowie Niemiec nie zamierzali się zatrzymywać ani na krok, albowiem w 36. minucie na listę strzelców wpisał się Jamal Musiala, który po zagraniu Muellera z łatwością zdobył swojego pierwszego gola w nowym sezonie ligowym.

Kiedy wydawało się, że pierwsza część starcia zakończy się wynikiem 4:0, to w 43. minucie swoje trzy grosze dołożył jeszcze Serge Gnabry, zaś drugą asystę zaliczył wspomniany wcześniej Mueller. Ostatecznie pierwsza połowa po niesamowitym futbolu gości z Monachium zakończyła się rezultatem 5:0 na korzyść FCB.

Spokojna pierwsza połowa i dublet Musiali

Podczas gdy Julian Nagelsmann nie dokonał żadnych zmian, to Oliver Glasner zdecydował się wpuścić na murawę trzech nowych graczy po zmianie stron. Tym razem gospodarze zaczęli bardzo odważnie i w pierwszych dziesięciu minutach starali się odpowiedzieć golem kontaktowym. W 56. minucie Eintracht wpakował piłkę do siatki, ale Jakic znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Chwilę później na murawie zameldował się Gravenberch, który zastąpił Marcela Sabitzera. Niestety, ale w 64. minucie fatalny błąd popełnił Manuel Neuer, który wykorzystał Kolo Muani i strzelił bramkę na 1:5. Następnie Nagelsmann zdecydował się na dwie kolejne zmiany – szansę gry otrzymali Leroy Sane oraz Mathys Tel.

W 73. minucie powinno być 6:1 dla gości, ale Kevin Trapp wyczekał do końca Sadio Mane i uratował kolegów przed stratą szóstej bramki. W końcówce starcia na Deutsche Bank Arenie trener FCB zdecydował się jeszcze wpuścić na boisko Matthijsa de Ligta oraz Noussaira Mazraouiego.

Kiedy wydawało się, że mistrzowie Niemiec poprzestaną na pięciu bramkach, to w 83. minucie dublet skompletował Jamal Musiala, zaś asystę zanotował wprowadzony po przerwie Sane. Koniec końców starcie we Frankfurcie zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem „Bawarczyków” i pogromem 6:1.

Zawodnicy bawarskiego klubu będą mieli tym razem ponad tydzień na przygotowania do kolejnego starcia w Bundeslidze. Dokładnie 14 sierpnia o 17:30 na Allianz Arenie w Monachium, podopieczni Juliana Nagelsmanna podejmą na własnym terenie VfL Wolfsburg, który z dniem 1 lipca przejął były opiekun FCB – Niko Kovac.