Polacy odpadają, Niemcy i Francuzi grają dalej

Za nami kolejny dzień zmagań na mistrzostwach Europy. Wczoraj odbyły się dokładnie trzy spotkania z udziałem zawodników klubu ze stolicy Bawarii.

Szwecja 3:2 (1:0) Polska

W pierwszym meczu o 18:00 naprzeciwko siebie stanęli Szwedzi oraz Polacy, którym przyszło walczyć o awans na stadionie w St. Petersburgu. Co prawda nasi rodacy dwoili się i troili, aby wygrać spotkanie, ale skuteczniejsi okazali się piłkarze ze Szwecji, którzy wykorzystali słabe strony polskiej reprezentacji.

Koniec końców pojedynek zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść Forsberga i spółki, którzy awansowali z pierwszego miejsca. We wczorajszym starciu Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut i zdobył obie bramki dla „Biało-czerwonych”. Dla Szwecji bramki strzelali zaś wspomniany wyżej Forsberg (2) oraz Claesson.

Po drugiej porażce w grupie, podopieczni Sousy kończą przygodę z EURO na ostatnim miejscu z dorobkiem 1 punktu.

Portugalia 2:2 (1:1) Francja

Kilka godzin później odbyło się z kolei spotkanie w Budapeszcie, gdzie w arcyciekawym spotkaniu stanęli naprzeciwko siebie aktualni mistrzowie Świata i Europy. Jak można było się spodziewać bramek nie zabrakło, zaś pojedynek zakończył się podziałem punktów i wynikiem 2:2.

Taki wynik sprawił, że do fazy pucharowej awansowali nie tylko Francuzi, ale i również Portugalczycy. Warto wspomnieć, że 3 z 4 strzelonych bramek w tym meczu zostało zdobytych z rzutów karnych. Na listę strzelców wpisywali się dwukrotnie Karim Benzema oraz Cristiano Ronaldo.

Na etapie 1/8 finału rywalem „Trójkolorowych” będą Szwajcarzy.

Bilans graczy Bayernu:

− Corentin Tolisso (66 minut)
− Lucas Hernandez (45 minut)
− Kingsley Coman (24 minuty)
− Benjamin Pavard (ławka)

Niemcy 2:2 (0:1) Węgry

Równolegle z meczem Francuzów, o awans walczyli również Węgrzy i Niemcy. Kibice zgromadzeni na Allianz Arenie z pewnością nie mogli narzekać na nudę, albowiem w trakcie 90 minut padły 4 bramki. Choć murowanym faworytem byli podopieczni Joachima Loewa, to węgierska reprezentacja po raz kolejny rozegrała bardzo dobre spotkanie.

Pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanie prowadzeniem Węgrów 1:0 po golu Szalaia. Po zmianie stron ekipa „Die Mannschaft” prezentowała się lepiej i doprowadziła do wyrównania po bramce Havertza. Radość nie trwała jednak zbyt długo, albowiem raptem kilkadziesiąt sekund później na 2:1 strzelił Schaefer.

Niemiecka drużyna nie zamierzała się jednak poddawać bez walki – na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry trafieniem na wagę awansu popisał się Leon Goretzka, zaś udział przy bramce zaliczył Jamal Musiala. W 1/8 finału nasi sąsiedzi zza Odry zagrają z Anglią.

– Manuel NeuerJoshua Kimmich, Leroy Sane (90 minut)