DieRoten.pl

Niemcy i Polacy z remisami w Lidze Narodów

fot. FotoOlimpik
Reklama

Nie dalej jak wczoraj wieczorem odbyły się kolejne spotkania na arenie międzynarodowej w ramach drugiej przerwy reprezentacyjnej w 2022 roku.

Sezon 2021/22 oficjalnie dobiegł końca wraz z finałem Ligi Mistrzów. Niemniej jednak po krótkich urlopach, spora grupa zawodników Bayernu (20) powróciła do akcji na arenie międzynarodowej. Wczoraj mogliśmy oglądać w akcji kilku z nich.

Puskas Arena w Budapeszcie: Węgry 1:1 (0:0) Niemcy

Niemiecka reprezentacja narodowa z pewnością inaczej wyobrażała sobie swój udział w nowej odsłonie Ligi Narodów UEFA – po dwóch remisach z Włochami i Anglią, tym razem podopieczni Hansiego Flicka zremisowali również 1:1 z Węgrami.

Jedynego gola dla Niemiec na Puskas Arenie w Budapeszcie zdobył Jonas Hofmann, podczas gdy trafieniem dla Węgier popisał się Zsolt Nagy. Jeśli mowa o występach piłkarzy Bayernu Monachium, to po 90 minut na boisku spędzili Manuel Neuer, Niklas Suele oraz Joshua Kimmich.

Ponadto w pojedynku tym zagrali Jamal Musiala (78 minut), Leon Goretzka (69 minut) oraz Thomas Mueller (12 minut). Po trzech remisach w swojej grupie, nasi sąsiedzi zza Odry zajmują trzecie miejsce ze stratą 2 oczek do liderujących Włochów, z którymi już wtorek Neuer i spółka zagrają na Borussia-Park w Moenchengladbach.

Stadion Feijenoord w Rotterdamie: Holandia 2:2 (0:1) Polska

Równolegle z pojedynkiem w Budapeszcie, na stadionie w Rotterdamie odbyło się także starcie Holendrów z Polakami w ramach trzeciej kolejki Ligi Narodów UEFA.

Ostatecznie podopieczni Czesława Michniewicza zremisowali z Holendrami 2:2, choć warto wspomnieć, że w pewnym momencie nasi rodacy prowadzili już 2:0. Robert Lewandowski znalazł się poza kadrą. Kadrę „Biało-czerwonych” czeka jeszcze jeden bój – 14 czerwca na Narodowym w Warszawie podejmą Belgię.

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...