DieRoten.pl

Kimmich: Coman ma ogromny potencjał

22.02.2019, 09:17:42
FotoOlimpik

W zespole rekordowego mistrza NIemiec możemy wyróżnić kilku młodych i świetnie zapowiadających się zawodników. Wśród nich można wymienić między innymi Kingsley'a Comana.

Francuski skrzydłowy po odzyskaniu pełnej sprawności po przebytym urazie (na początku sezonu) z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Biorąc pod uwagę tylko rundę wiosenną, to Kingsley Coman rozegrał siedem spotkań, w których strzelił 3 bramki oraz zanotował jedną asystę.

Nie tak dawno temu dość obszernego wywiadu dla „France Football” udzielił Joshua Kimmich, który odniósł się między innymi do osoby Pepa Guardioli czy inspiracji Xabim Alonso. W tej samej rozmowie młody Niemiec wypowiedział się także na temat wspomnianego wyżej Comana.

− Coman to utalentowany piłkarz o ogromnym potencjale. Jest bardzo szybki i ma świetny drybling. Trudno jest się bronić przeciwko niemu, więc mam szczęście, że jest moim kumplem z boiska. Miał pecha z kontuzjami. Kiedy doznał urazu z Hoffenheim, to miałem łzy w oczach – powiedział Kimmich.

W rozmowie z dziennikarzem defensor bawarskiego klubu odniósł się jeszcze do osoby Philippa Lahma. Kimmich otwarcie przyznał, że nie jest w stanie tak po prostu zastąpić legendarnego piłkarza Bayernu i kadry narodowej Niemiec. 24-latek poruszył także temat opaski kapitańskiej w FCB.

Mówimy o ikonie niemieckiej piłki (Lahm – przyp. red.). Muszę przekonywać swoją grą przez wiele kolejnych lat. Nie zastąpię go tak po prostu. Mam nadzieję, że tak jak on będę popełniał niewiele błędów. Był idealnym wzorem regularności – mówił dalej.

− Zostanie kapitanem nie jest moją obsesją. Jestem jednak na etapie, gdzie na treningach i w meczach wydaję rozkazy takim talizmanom FCB jak Robben czy Boateng. Nie zostajesz kapitanem z dnia na dzień. Musisz na to zasłużyć regularnymi występami – podsumował Kimmich.

 

źródło: France Football
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama03.03.2019 16:28
To prawda że ma potencjał i to wielki.
23.02.2019 07:46
Moim zdaniem to kwestia czasy kiedy Kimmich zostanie kapitanem. Fajne słowa o Comanie.
22.02.2019 21:40
@josh1982 bardzo słusznie; słowa Kimmicha więcej niż o Comanie mówią o nim samym. Wyjątkowo inteligentny i dojrzały młody człowiek zapowiadający się na prawdziwego lidera.
22.02.2019 18:48
Coman ma świetny drybling hmm muszę się temu uważniej przyjrzeć przy kolejnych okazjach.
22.02.2019 12:30
Jestem pewny, że czym dłuższy okres bez kontuzji tym lepszy i pewniejszy Coman na boisku. Musimy wierzyć, iż Kingsley już niczego nie złapie.
Kimmich to z całą pewnością przyszły kapitan Bayernu. Nie wyobrażam sobie nawet innej możliwości. Myślę jednak, że do tego wydarzenia jeszcze parę lat :D
22.02.2019 10:39
Kingsley'a ma potencjał ale ... czy grając w strachu przed urazem będzie ten potencjał wykorzystywał?
Receptą na wyeliminowanie z gry zawodnika Bayernu może być ostra gra. Zobaczymy pożyjemy. Forza Coman.
22.02.2019 10:20
Myślę, że Coman to bardzo perspektywiczny grajek i z pewnością jeszcze się nie rozwinął na swoje 100%. Mam również nadzieję, że kontuzje będą już go omijać.
22.02.2019 09:58
Neuer, Muller, Lewandowski a potem już tylko Kimmich:) tak wygląda moim zdaniem hierarchia w naszym zespole.

reklama