DieRoten.pl

Kicker: Wiosną 2022 roku rozmowy z Neuerem i Muellerem

09.05.2021, 10:00:17
Photogenica

W zespole rekordowego mistrza Niemiec możemy wyróżnić wielu liderów, którzy prowadzą kolegów nie tylko na boisku, ale i również poza nim.

Wśród nich można wymienić między innymi takich zawodników jak chociażby Manuel Neuer, David Alaba, Joshua Kimmich, Thomas Mueller oraz Robert Lewandowski.

Mimo wszystko przyszłość wielu z nich od pewnego czasu jest tematem dyskusji w mediach. Jak już doskonale wiemy, po tym sezonie z klubu odejdzie wspomniany wyżej Austriak, który najpewniej obierze sobie hiszpański kierunek i będzie bronił barw Realu Madryt.

Podczas gdy Kimmich ma przedłużyć swój kontrakt z monachijczykami w kolejnych miesiącach, to kwestią otwartą pozostaje przyszłość pozostałej trójki. Mimo wszystko jak podkreśla „Kicker” − Lewandowski, Neuer i Mueller to niezastąpione twarze Bayernu z racji swoich umiejętności, cech przywódczych i wielu innych walorów.

W ich przypadku wiek to tylko liczby, zaś potencjalne przedłużenie umów (obecne do 2023 roku) jest realne. Według dziennikarzy wspomnianego wyżej źródła, wiosną 2022 roku FCB konkretniej podejdzie do duetu Manu & Thomas i ich dalszej przyszłości w Monachium. Bossowie bawarskiego klubu wiedzą doskonale, że nie chodzi tylko o piłkarza na boisku, ale także o ważne wartości klubowe, takie jak identyfikacja i umiejętności przywódcze. Dlatego też nowe umowy są całkiem realne.

Na przykładzie tej dwójki jest to aż nadto widoczne, jak swoją komunikacją na boisku kształtują i napędzają grę ekipy rekordowego mistrza Niemiec. Klub potrzebuje zasłużonych liderów, których inni słuchają i za którymi się podąża. Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że tacy liderzy jak Neuer, Mueller i Lewandowski, oznaczają dla klubu coś znacznie więcej niż wiek lub zysk z możliwej opłaty transferowej.

 

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama15.05.2021 15:19
Teraz trzeba załatwic sprawę Leona, Josha, a w drugiej kolejności wiedzieć, co z Sule i Comanem. Ten ostatni zaczyna mi przypominać gwiazdkę z Premier Leaguy i widać, że zmieniłby otoczenie. Nie ma co trzymać go na siłę.
09.05.2021 23:53
09.05.2021 16:49
Myśle, że to dobry czas na te rozmowy i zobaczymy za rok w jakim będą miejscu.
09.05.2021 13:53
Spokojnie, zarząd wie co robi.
09.05.2021 10:33
Tylko żeby nie przesadzić z tymi kontraktami bo przywódcy są potrzebni ale może być taka sytuacja że za trzy lata będziemy mieli nowych przywódców a bramkarz w wieku 40 lat i napastnik 38 lat mogą być za starzy na Bayern.
09.05.2021 10:21
Mentalność, czego nie mają inne kluby dlatego są w czarnej d.. a u nas bawarski walec leci!