DieRoten.pl

Goretzka: Lewy strzela wiele bramek, co ułatwia nam życie

16.03.2021, 13:28:15
Ł. Skwiot

Robert Lewandowski nie ma sobie równych od półtora roku. Polski snajper w niemalże każdym meczu bez wyjątku potwierdza swoją klasę i wysoką dyspozycję strzelcką.

W ubiegłą sobotę 32-latek ponownie poprawił swój dorobek strzelecki w tym sezonie. Polak wpisał się na listę strzelców i zrównał się golami z drugim w klasyfikacji strzeleckiej wszech czasów Bundesligi legendarnym Kluasem Fischerem (268 bramek).

Warto jednak odnotować, że Robert Lewandowski mógł zaliczyć hat-tricka lub nawet czteropak, albowiem napastnik FCB trzykrotnie obijał aluminium w pojedynku z bremeńczykami. Niedawno na temat kolejnego rekordu swojego kolegi wypowiedział się Thomas Mueller.

− Będzie mógł wspominać i przyglądać się tym rekordom, kiedy już zakończy karierę. Teraz mam wielką prośbę - niech strzela ponownie w kolejnych meczach. On wie jak ważnym jest piłkarzem dla naszego klubu. W każdym meczu bez wyjątku walczy o bramki i dla dobra zespołu – powiedział Mueller.

Ostatnią legendą, którą Robert może dogonić w klasyfikacji strzeleckiej wszech czasów BL jest Gerd Mueller, który z kolei w swojej karierze piłkarskiej strzelił 365 goli. Czy Lewandowski może pobić i ten rekord? Swoje zdanie w tym temacie wyraził Leon Goretzka.

− Robert musi grać jeszcze kilka lat, żeby pobić ten rekord. Lewy jest w bardzo dobrej formie. Strzela dla nas wiele bramek, co nam oczywiście ułatwia życie – skomentował Leon Goretzka.

Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że strzelając Werderowi w sobotę, Robert strzelił minimum gola 16 z 17 obecnym klubom Bundesligi w tym sezonie (wcześniej sztuki tej dokonali tylko Lewandowski 19/20, Ailton 03/04 i Gerd Mueller 66/67 i 69/70). Do ustanowienia nowego rekordu został tylko RB Lipsk (17 na 17 drużyn).

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama17.03.2021 10:25
Oby Robertowi udało się zgarnąć te rekordy bo inaczej jednak mały niedosyt będzie po tym sezonie. Być tak blisko i musieć obejść się smakiem...to by drażniło.
3mam kciuki Lewy:-)
16.03.2021 22:08
Miło się słyszy że koledzy dobrze życzą Robertowi.
16.03.2021 18:37
To jest właśnie siła Bayernu, że nie ma gwiazdeczek muszących przedryblować po 5. Kimmich, Goretzka, Lewy pyk-pyk-pyk na jeden kontakt i brameczka.
16.03.2021 17:43
@vaterland dziwię się trochę bo jednak wiele osób miało przygodę z BVB. Helmer, Hitzfeld, Gotze, Hummels. A Ci dwaj ostatni byli wręcz utożsamiani z tym klubem. Hummels był nawet jego kapitanem. Lewy mimo że grał nigdy nie mówił że zostanie tam do końca kariery. Zawsze traktował BVB jako przystanek a zachowanie ich polskich kibiców dobitnie pokazuje że w ogóle nic nie wiedzą.

Ale może dlatego tak mówię że rywalizacja z BVB rusza mnie tylko na boisku, nie mam zadnych negatywnych odczuć co do nich. To dość świeża rywalizacja w przeciwieństwie do rywalizacji z Gladbach czy 1860 Munich.
16.03.2021 17:33
Ciekawy jestem kolejnych sezonów w jego wykonaniu. Na tę chwilę forma kosmiczna, dla nas to świetna wiadomość. Taki egzekutor wnosi wiele spokoju nie tylko przez liczby, które robi sam, ale też dzięki temu, że muszą go obrońcy pilnować a to daje pole do gry innym.
16.03.2021 16:37
To rzecz jasna również zasługa całego zespołu, tak genialna pomoc przekłada się na więcej okazji niż zwykle. Niemniej rozwój Lewandowskiego od czasów przyjścia Kovaca jest naprawdę świetny, mało który piłkarz w późnym wieku potrafi aż tak odmienić na lepsze swoją grę. i doceniam to ja- kibic Bayernu, który przez zaszłości z BVB nigdy nie będzie wielkim miłośnikiem tego piłkarza.
16.03.2021 14:53
Teraz jedynie pokonać Gulasci'ego i będzie komplet.
#MiaSanMia
16.03.2021 14:17
Ale to robota całej drużyny a głównie Pomocników ;) którzy darzą go zaufaniem